Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какво ви е мнението за ATI HD 3850

Препоръчан отговор

Здравейте, какво ви е мнението за тази видео карта и горе долу за тия пари кво бихте си зели.Искам да отбележа че тя не ми трябва за игри а за 3D Max ....даите ми савет какво да си зема ако може да не е над 200лв

Благодаря предварително ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
3850 бие по точки преките си конкуренти в границата "До 200 лева". Аз бих си взел именно нея.

И кои са битите конкуренти ако не е тайна?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента на пазара може да се намери Galaxy GeForce 9800 GT за 230 лева с ДДС, а тя определено е по-бърза от Radeon HD 3850. Ако авторът на темата обаче не иска да дава над 200 лева може да избере именно Radeon HD 3850 или GeForce 9600 GT, които притежават сходна производителност. Дори виждам Galaxy GeForce 9600 GT за крайна цена 185 лева, което определено е много добра оферта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE HD3870 512M DDR3 LITE

210лв. Само незнам в какво се изразява това LITE!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дори виждам Galaxy GeForce 9600 GT за крайна цена 185 лева, което определено е много добра оферта.

Точно, 9600 е с около 15% по-бърза и с около 6% по-скъпа от 3850, така, че няма място за чудене при лимит около 200 лева ;)

В лайт пакета липсват всички допълнителни заврънкуки и конектори, които са в пълния пакет. И един диск с демота ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще бъде ATI Radeon 3850 лично аз бих си взел тази http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529920 . Но колегите имат право айде GF9600 може и да не е много по-бърза ,но 9800 със сигурност ще е по-добра , но ако си фен на АТИ горното предложение не е никак лошо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност за 225 лева не бих си взел 3850... първо че лимита на човека е до 200 лева, второ че за тия пари 9800gt е перфектния избор. иначе... тази 3870 лайт е доста добър избор :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с тази карта и се представя доста добре на елементарните игри,които играя(NFS,FLATOUT,GRID и т.н.).На офис приложения е супер, cool.gif но едва ли питаш за това biggrin.gif .Но ако трябва да я охарактеризирам с една дума,думата е "гореща".Референтното охлаждане е сменено с това и вече няма проблеми.За чий :ph34r: е сложено еднослотово-не искам и да знам.Това важи и за Невидя с 8800GT.Можеха да ги пуснат като блек едишъна 6400+ на ATI-без охлаждане и щеше да е по-честно отношение към клиента... :P

Редактирано от мики маус (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно, 9600 е с около 15% по-бърза и с около 6% по-скъпа от 3850, така, че няма място за чудене при лимит около 200 лева :P

В лайт пакета липсват всички допълнителни заврънкуки и конектори, които са в пълния пакет. И един диск с демота ;)

Не може да се каже че 9600GT е с 15% по бърза от 3850.Тези 15% вероятно са от tom's hardware а там има към 8 теста а 8 теста не могат да определят коя картае по добра.На 9600GT Call of duty 4 върви по добре, на 3850 пък върви по добре Bioshock.За мен 3850 е по добрата карта (фен съм на AMD/Ati :ph34r: ) пък и по 55nm технологиа по добра в HD филмите какво повече искате от една карта cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В момента на пазара може да се намери Galaxy GeForce 9800 GT за 230 лева с ДДС, а тя определено е по-бърза от Radeon HD 3850. Ако авторът на темата обаче не иска да дава над 200 лева може да избере именно Radeon HD 3850 или GeForce 9600 GT, които притежават сходна производителност. Дори виждам Galaxy GeForce 9600 GT за крайна цена 185 лева, което определено е много добра оферта.

Само тва предложение ме заитересува но не разбрах едно тази Galaxy GeForce 9600 GT по зле ли е от тази за коята аз питам и каде мога да я намеря на тази цена ..... искам да спестра повече от картата защото нямам пари а и в рамта искам да набия някои др лев ....та по зле ли е тая от предложената от мен и мн ли ???

10х за отговорите :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И кои са битите конкуренти ако не е тайна?

http://www.gpureview.com/show_cards.php?ca...6&card2=513

http://www.gpureview.com/show_cards.php?ca...6&card2=512

http://www.gpureview.com/show_cards.php?ca...6&card2=563

9800GT струва 230 лева, а ако човека иска да си вкара в гащите този таралеж Galaxy, негова си работа...

@boby1991 Galaxy 9600GT е с цена 185 лева в MOST, така че можеш да си я намериш на тази цена горе-долу на всякъде...

И пак да спомена, че бих си взел 3850, пред което и да е Galaxy... Може би имам нещо против марката? Кой знае...

Редактирано от NightNiki (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм патил от Galaxy преди година. Сега нямам впечатления от моментното им състояние, точно поради тази причина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...бях забравил да спомена едно мн важно нещо ....трябва ми карта с AGP слот защото самото дъно също не е мн новичко ....та сага коя ще е моя избор .....? sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка : Elitegroup KT600A

процесор : Seleron 2600+

Памет: 2x DDR 256MB / 400PQI

Хард диск: 80GB Maxtor 7200

Видео карта : FX 5500 ( ама изгоря :) )

това е нещо др трябва ли да напиша .... плс помогнете ми с избора на видео карта защото вече ще изпуша тъкмо намеря нещо добро и изниква нещо което съм пропуснал и ...ае наново

Редактирано от boby1991 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
CPU Type AMD Sempron, 1833 MHz (11 x 167) 2600+

Total Memory 511 MB

видео карта до са бях с fx 5500 но изговя и са съм с няква нвидиа ванта

хм.. дъното какво е ohmy.gif
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дънна платка : Elitegroup KT600A

процесор : Seleron 2600+

Памет: 2x DDR 256MB / 400PQI

Хард диск: 80GB Maxtor 7200

Видео карта : FX 5500 ( ама изгоря :) )

това е нещо др трябва ли да напиша .... плс помогнете ми с избора на видео карта защото вече ще изпуша тъкмо намеря нещо добро и изниква нещо което съм пропуснал и ...ае наново

Няма такъв процесор Seleron 2600 има Sempron и Athlon.Кажи какво е захранването cool.gif

Редактирано от Xzibit_X (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма такъв процесор Celeron 2600 има Sempron и Athlon

на гаранционната карта пише саммо : Seleron 2600+

в еверест пише :AMD Sempron 2600+

...така че такъв е ...нз .... както мисля че сте забелязали хардуера не ми е силната срана затова чета пиша и търса помощ, но процесора е такъф .....

захранване : нз ....

Редактирано от boby1991 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към автора на темата. Това дето го писа в началото че картата ти трябва за 3D Max да не искаш да кажеш че ти трябва за 3D Studio Max? Защото ако е така каквато и карта да вземеш, особена разлика няма да има.

Редактирано от Alex2004 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да за тва ми е знам че карта за 200 ще е слаба но какво да се напраи сега за 200 след време и за повече ... на тоя комп не мога да сложа нещо за 400

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да за тва ми е знам че карта за 200 ще е слаба но какво да се напраи сега за 200 след време и за повече ... на тоя комп не мога да сложа нещо за 400

Исках да кажа че машината е прекалено слаба за нормална работа с 3D Studio Max, освен ако само го разучаваш разбира се, но в такъв случай и карта за 60 лева ще ти свърши работа,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми аз бях с слаба карта и го поразучих и ми трябва малко по силна даго доразуча...но това не е по темата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ми аз бях с слаба карта и го поразучих и ми трябва малко по силна даго доразуча...но това не е по темата

ОК, парите са си твои.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване