Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

leovo

Японски Хипер-инверторен климатик

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да купя японски хипер-инверторен нискотемпературен климатик за стая: 13 кв.м (38 куб.м) с ПВЦ-дограма (прозорец 2,5 кв.м) и вътрешна изолация (стиропор), западно изложение.

Кой модел да избера?

"DAIKIN" Модел: F22 HTNS

Охладителна мощност: 0.5 - 2.8 kW

Отоплителна мощност: 0.5 - 3.2 kW

Cop: 5.28

Цена: 1200лв.

"DAIKIN" Модел: F22 JTNS-W©

Охладителна мощност: 0.5 - 3.2 kW

Отоплителна мощност: 0.5 - 4.2 kW

Cop: 5.29

Енергиен клас: А

Цена: 1250лв.

"FUJITSU" Модел: АS-Е22S

Охладителна мощност: 0.9 - 3.0 kW

Отоплителна мощност: 0.9 - 3.6 kW

Енергиен клас: А

Цена: 1200лв.

"SANYO" Модел: SAP-DK22T

Охладителна мощност: 0.3 - 3.0 kW

Отоплителна мощност: 0.3 - 4.7 kW

Cop: 5.38

Цена: 1320лв.

"Sharp" Модел: AC-225FC

Охладителна мощност: 0.8 - 2.6 kW

Отоплителна мощност: 0.8 - 3.6 kW

Енергиен клас: АAA

Цена: 1100лв.

Ако има друг модел (до 1350лв.), по-добър и с повече функции, филтри и т.н., ще съм много благодарен ако го посочете!

Редактирано от leovo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така като гледам си се насочил правилно към марките .... в общи линии който от тези да вземеш - едвали ще сгрешиш ! Що се отнася за избора - огледай кой ще ти пасне по гъзарийките които искаш повече и като ти легне на сърцето го грабваш.... cool.gif

п.с Прекалено големия избор понякога разваля кефа на избора - все си мислиш не се ли минаваш нещо ..... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отказах се от услугите на фирма от Асеновград, защото те не искат да монтират само един климатик а пращат го с куриер. Не искам да търся монтажници и трансформатор.

Намерих друга фирма, от Варна, които ще дойдат и ще направят монтаж (гаранцията - 3 години).

Трябва да направя избор между няколко климатика:

1. "SANYO" - ZK22U

2. "National Panasonic" - CS-227TB

3. "Daikin" - F22HTNS

4. "Toshiba" - RAS-2217D

5. "SHARP" - AY-T22SBC

6. " Hitachi" - RAS-LJS 22 W

Моля, помогнете ми да избера климатик.

Благодаря!

Редактирано от leovo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отказах се от услугите на фирма от Асеновград, защото те не искат да монтират само един климатик а пращат го с куриер. Не искам да търся монтажници и трансформатор.

Намерих друга фирма, от Варна, които ще дойдат и ще направят монтаж (гаранцията - 3 години).

Трябва да направя избор между няколко климатика:

1. "SANYO" - ZK22U

2. "National Panasonic" - CS-227TB

3. "Daikin" - F22HTNS

4. "Toshiba" - RAS-2217D

5. "SHARP" - AY-T22SBC

6. " Hitachi" - RAS-LJS 22 W

Моля, помогнете ми да избера климатик.

Благодаря!

Добре си направил, че си избрал фирма от Варна. Все пак са много по-близо до Добрич отколкото другите :) Мои приятели преди време взеха 3 Национала и са много доволни от икономичността и работата им. Сега и аз съм се навил да сменя тъпата Осака в хола с такъв тип климатик, но ми трябва нещо по-голямо. Чудя се между тия трите:

http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=177

http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=157

http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=170

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужжжжасно скъпи са! Аз не мога да си позволя такова животно. А и да купя, ако се развали, много скъп паметник ще имам. laugh.gif Ще се наложи да мина на "циганска любов" biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - колкото платиш, толкова получаваш

Второ - защо пък трябва да се разваля???? Аз досега съм имал 1 развален такъв (18 стотинки ремонт)

Успех с циганската любов ;)

По темата: Попитай какви са цените на Sanyo DS22. Не са много по-скъпи, а имат доста повече екстри.

Редактирано от DarkWalker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

leovo Виж за какво търсиш да позваш климатика е по важно.За отопление и за лятото за охлаждане.Като цяло съм поставял наи различни климатици.Но съм имал удоволствието да седя под DAIKIN лелел човече схванах се под този климатик ххохохо.Като цяло ми хареса малко по шумни са от другите но виж избериси ти виж кое наи ще ти подхожда на стаята и т.н. но в момента ако нямах климатици в нас бих си сложил един DAIKIN .Мясат добри машини монтажа също е важен виж прави така че да не губиш от КПД и т.н. но щом ще викаш фирма то те ще ти кажат каквото е нужно и каквото попиташ.

В краина сметка ако неможеш да се решиш или не искаш да даваш толкова пари хвани си купи една Midea хъх... забелязах това лято че много се купваха този тип климатици и много слагахме почти само от този тип климатици съм слагал това лято уж много доволни бяха хората за парите си.Но все пак скъпото си е на друго ниво...

Редактирано от extension (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разпитай, мисля че ще останеш доволен от чутото и най-вече от техническите характеристики .

П.С. И все пак си е walker cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Отскоро монтираха ми климатик: "Toshiba RAS 2218AD" от фирмата "Термо клима" (Варна). Дадоха ме превода на копчетата но той явно не е достатъчен за да мога да го ползвам на все 100%. Освен това, нямам никаква информация относно два бутона, които трябва да се натискат през отвори с клечка за зъби. Сякаш лявото е за установка на заводските настройки. Дясно - когато го натискам, на дисплея се изписват нули и с бутони за температурата мога да променя показание от 00 до 33. Най-интересното е обаче, че промяната става сякаш по 16-ричната система (00-01...0А-0В-0С...). За какво служи?

Май, има най-различни трикове с комбинации на бутони, за които не знам нищо.

Економичен режим - само за охлаждане ли? За таймер нищо не разбирам.

Намерих в интернет информация за моя климатик: http://www.daiseikai.com/newdownload/image/t_2218-3618d.pdf , ама аз все нямам време да науча японски.

Много ще съм ви благодарен за помощта.

1162861_orig.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Отскоро монтираха ми климатик: "Toshiba RAS 2218AD" от фирмата "Термо клима" (Варна). Дадоха ме превода на копчетата но той явно не е достатъчен за да мога да го ползвам на все 100%. Освен това, нямам никаква информация относно два бутона, които трябва да се натискат през отвори с клечка за зъби. Сякаш лявото е за установка на заводските настройки. Дясно - когато го натискам, на дисплея се изписват нули и с бутони за температурата мога да променя показание от 00 до 33. Най-интересното е обаче, че промяната става сякаш по 16-ричната система (00-01...0А-0В-0С...). За какво служи?

Май, има най-различни трикове с комбинации на бутони, за които не знам нищо.

Економичен режим - само за охлаждане ли? За таймер нищо не разбирам.

Намерих в интернет информация за моя климатик: http://www.daiseikai.com/newdownload/image/t_2218-3618d.pdf , ама аз все нямам време да науча японски.

Много ще съм ви благодарен за помощта.

1162861_orig.jpg

превода с копиране в транслатора на гугъл :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фирмата която ти го е продала няма ли информация кое какво е? Все пак са продали не един климатик и със сигурност е трябвало да обясняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и дискусията по въпроса в друг форум: http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=44892 Може на някого да е в полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпратих писмо на фирмата, която ми монтира климатика. Ще се надявам, че ще изпратят отговора за копчетата на дистанционно.

Относно превода с Гуглата - не става, не иска да превежда.

Имали някоя програма, която позволява да се редактира PDF-файлове, в смисъл за да мога да копирам иероглифи и да ги давам на Гугъла за превода или на някоя друга програма, превеждаща от японски. Макар, не знам къде ще намеря такава програма за превода!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Имам климатик National (изглежда ми като 9-ка или 12-ка) но нещо не мога да се справя с него.Фронтално погледнато вътрещното тяло има 3-и лампички в дясно до желюзата.Първата лампичка свети червено след като се стартира климатика,до нея е лампичката Таимер която не мога да накарам да светне защото не знам от каде да го стартирам.На дистанционното в долния краи на дисплея мигат постоянно цифрите 12.00 но дали са за точно време или за Таимера аз не знам а и не успях да ги накарам да се променят защото не реагират на никои бутон на дистанционното.Под тези две лампи има трета която свети оранжево и над нея има знак 5-ет лъчева звезда и се стартира от бутона над които е изобразена тази звезда но аз не разбрах каква и е финкцията.Има ли някои запознат с подобен климатик за да ми помогне.Прикачвам дистанционно управление.Благодаря.

Като светне лампичката,климатика ти почва ли да работи по тихо?Това трябва да е бутона за нощен /тих/ режим когато се намаля скоростта на вентилаторите за да не шумят толкова,но и намалява ефективността на климатика.На моя има петолъчка с луна на копчето.

А за настройката на таймера -нямаш ли повече копчета?Снимай цялото дистанционно.

Редактирано от neo2311 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като светне лампичката,климатика ти почва ли да работи по тихо?Това трябва да е бутона за нощен /тих/ режим когато се намаля скоростта на вентилаторите за да не шумят толкова,но и намалява ефективността на климатика.На моя има петолъчка с луна на копчето.

А за настройката на таймера -нямаш ли повече копчета?Снимай цялото дистанционно.

Не няма други копчета -два дълги бутона под дисплея кадето не се виждат и съм ги очертал(този със звездата и бутон ON/OFF) и тези отдолу.Това е цялото дистанционно .

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да Ви продам японски хипер-инверторен нискотемпературен климатик 2-ра употреба с 3 год. гаранция .

Тошиба 9-ка произведен в Япония

цоп 6

конс. 150-400W

цена 950 лв.

тел. 088/9370202

тел. 089/9214744

Редактирано от sve4lio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...