Премини към съдържанието
plamenchooo

Евро 2012 в Полша и Украйна

Препоръчан отговор

Европейското първенство по футбол 2012, наричано още Евро 2012 ще бъде 14тото Европейско първенство по футбол за национални футболни отбори притежавано от УЕФА. Полша и Украйна ще бъдат домакините на турнира, което ще се проведе лятото на 2012, следвайки избора на тяхната обща кандидатура за Комитетът на УЕФА, на 18 април, 2007, в Кардиф, Уелс. Тази кандидатура победи кандидатурите на Италия и Хърватия/Унгария, ставайки третата успешна съвместна кандидатура за домакини на Европейското първенство, след тези на Белгия/Холандия за Евро 2000 и Австрия/Швейцария за Евро 2008.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На 07.02.2010 г от 13 ч във Варшава ще бъде изтеглен жребия за квалификациите за Евро 2012. Ето и разпределението* на отборите по урни:

- първа: Испания, Германия, Холандия, Италия, Англия, Хърватия, Португалия, Франция и Русия

- втора: Швейцария, Гърция, Чехия, Швеция, Сърбия, Турция, Дания, Словакия и Румъния

- трета: Израел, България, Финландия, Норвегия, Ирландия, Шотландия, Северна Ирландия, Австрия и Босна и Херцеговина

- четвърта: Словения, Латвия, Унгария, Литва, Беларус, Уелс, Македония и Кипър

- пета: Азербайджан, Люксембург, Малта, Фарьорските острови, Андора и Сан Марино

---

* информацията е от няколко медии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко нихилистично ще се изкажа,но колеги съфорумци,стягайте телевизорите от сега. Иначе,ще с ерадвам ако се класираме там.И,ако видим поне малко футбол от нашичките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди минути във Варшава бе изтеглен жребият за квалификациите за Евро 2012 г във Полша и Украйна. Ето групите:

група A - Германия, Турция, Австрия, Белгия, Казахстан и Азербайджан

група B - Русия, Словакия, Ейре, Македония, Армения и Андора

група C - Италия, Сърбия, Северна Ирландия, Словения, Естония и Фарьорски острови

група D - Франция, Румъния, Босна и Херцеговия, Беларус, Албания и Люксембург

група E - Холандия, Швеция, Финландия, Унгария, Молдова и Сан Марино

група F - Хърватия, Гърция, Израел, Латвия, Грузия и Малта

група G - Англия, Швейцария, България, Уелс и Черна гора

група H - Португалия, Дания, Норвегия, Кипър и Исландия

група I - Испания, Чехия, Шотландия, Литва и Лихтенщайн

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В тази квалификационна група спокойно можем да сме първи, отзад напред...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изключително неприятна група. Няма изявен аутсайдер - фаворитът е Англия, а Швейцария,Уелс,България и Черна Гора са горе-долу на едно ниво и ще водят битка за второто място. Общо взето, песимист съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чудесна група ! Вярно,че Англия превъзхожда значително останалите отбори,но пък второто място е напълно реално. В последно време се обсъжда,дали да не се въведе именно швейцарският модел на нашата "А" група,и сега реално ще се видят предимствата и ! При умел треньор,мисля че ще сме втори !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

май наистина това ще ползата от тия квлификации - може да видим Уембли, а не искам да звучи песимистично но за да се класираме ни трябва положителен баланс... аз не виждам кого ще бием като гост, а тук с половината ще се радвам ако удържим равенство...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам как да коментирам жребия, но мисля, че е почти максимално удобен за нас, поне от теоритична гледна точка, моята. Водачите на групите са ясни - неслучайно са подбрани и всеки един си заслужава мястото, та при който и да се бяхме паднали - все тая. Може би единствено Русия, а и изобщо група В (т.е. ние на мястото на Ейре) би било по-благоприятен вариант, но това е само предположение, базирано на изявите във вече отминалите квалификации за ЮАР. Няма вече и какво да коментираме по темата, че отдавна няма слаби отбори и никой не бива да бъде подценяван от никого. И все пак, в 2 групи - B и G, т.е. нашата и на Русия като че ли няма особено изявен втори по сила отбор. В другите водачите и отборите от втората урна изглеждат с повече аргументи от останалите в съответните групи отбори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И поред мен групата ни е добра. Определено имаме шанс за второ място, ако играем като хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aко играем футбол,можем и да сме първи.Само дето ние играем някакво подобие на футбол и не знам къде ще завършим като място в групата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aко играем футбол,можем и да сме първи.Само дето ние играем някакво подобие на футбол и не знам къде ще завършим като място в групата

То мястото ни е ясно отдавна - петото...С тия футболисти и особено с тоя треньор...Само пари са им в главите,а това - национална чест...за тях е непознато... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Премиерът: Англия и Уелс ще се борят за второ място

Българският министър-председател, Бойко Борисов е оптимист за представянето на националния ни отбор в квалификациите за Евро 2012. "Очаквам тежка битка за второто място в нашата група между отборите на Англия и Уелс. България ще е лидер", заяви премиерът от Лондон, където е на официално посещение по покана на колегата си Гордън Браун. "Разбира се, това е прогнозата на мечтите ми. Няма да е много лесно да се сбъдне, но нашите момчета могат да се борят да я постигнат", коментира още Бойко Борисов.

Източник: "Меридиан Мач"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

България с най-евтин отбор в група 7

България е най-евтиният отбор в група 7 от квалификациите за европейското първенство. Това показва проучване в сайта transfermarkt.de.

№1 в групата и №2 в света е Англия. 29-те играчи на Фабио Капело струват над 520 млн. евро. Средната им стойност е 18,5 млн. евро. Само европейският шампион Испания има по-скъп отбор - 591 млн. евро. Следват Франция (383 млн.), Германия (332 млн.) и световният шампион Италия (326 млн.).

Чернокож скиор и ром с очила няма. Няма и как бедните да бият богатите. Затова Англия е фаворит за победител в нашата група. №2 на букмейкърите е Швейцария (18-и в класацията на transfermarkt с 90 млн. евро обща стойност). Средно един играч на финалиста на световното първенство в ЮАР струва 4,3 млн. евро. На Отмар Хицфелд сме му ясни - Силни са в атака, но не им се слуша какво говори треньорът - казва той. - Нямат дисциплина, затова нямат и защита. Хицфелд е много по-притеснен от другите отбори в групата. Националният отбор на България струва 69 млн. евро, но 29 млн. от тях се падат на Димитър Бербатов. А според "Таймс" той е надценен. Средно един от нашите национали може да се купи за 2,9 млн. За Уелс цифрата е 2,912 млн., а за Черна гора 3,052 млн.

Освен че сме евтини, сме и стари. По-средна възраст отборът на Мъри Стоилов е предпоследен с 24 г. Най-млади са черногорците и швейцарците - 21 г. През лятото Швейцария стана световен шампион до 17 г. Следва Англия - 23 г. Най-стари са играчите на Джон Тошак - 27 г.

Източник: sport1.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето един начин нашите играчи значително да повишат цената си ! В края на всички мачове,може пък да сме доста по-скъпи на пазара,нали ? Повече се притеснявам от качествата на българският селекционер,спрямо неговите колеги от групата...

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами да вади някой пари и да вземем треньор от ранга на Капело Рафа няма да издържи още много в Ливърпул,да го вземем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблемът не е в треньора, а в играчите и в ръководството на БФС.

А защо се сменя треньора ? Като разполагаш с играчи,но не можеш да ги селектираш,обединиш,да ги подредиш и надъхаш,то къде е причината ?

Нашият селекционер,мисля че е достигнал предел в своята работа и просто не може да надскочи самият себе си.Та два от най-добрите отбора у нас му показаха "червен картон" за слаба работа и го освободиха.

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблемът е, че му се казва какво да прави. Сигурен съм, че ще се справя много по-добре, ако Сираков и компания изчезнат. Отделно манталитетът на играещите в родното първенство национали е като на аматьори от някоя селска "в" група. С такъв тип играчи нищо не може да се направи, а няма как да ги премахнат, първо защото ги налагат отгоре и вотро, защото това е най-доброто, с което разполагаме.

Редактирано от ivanvazovv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и цялата програма на квалификациите за Евро 2012 в нашата група 7:

3 септември 2010 г.

Англия - БЪЛГАРИЯ

Черна гора - Уелс

7 септември 2010 г.

БЪЛГАРИЯ - Черна гора

Швейцария - Англия

8 октомври 2010 г.

Уелс - БЪЛГАРИЯ

Черна гора - Швейцария

12 октомври

Англия - Черна гора

Швейцария - Уелс

26 март 2011 г.

БЪЛГАРИЯ - Швейцария

Уелс - Англия

4 юни 2011 г.

Черна гора - БЪЛГАРИЯ

Англия - Швейцария

2 септември 2011 г.

БЪЛГАРИЯ - Англия

Уелс - Черна гора

6 септември 2011 г.

Швейцария - БЪЛГАРИЯ

Англия - Уелс

7 октомври 2011 г.

Черна гора - Англия

Уелс - Швейцария

11 октомври 2011 г.

БЪЛГАРИЯ - Уелс

Швейцария - Черна гора.

Източник: gong.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Капело обяви състава на Англия за мача с България

Публикувано изображение

Селекционерът на английския национален отбор Фабио Капело обяви разширения състав за квалификационните мачове за европейското първенство през 2012 година с България на 3 септември на стадион "Уембли" в Лондон и с Швейцария на 7 септември. В тима не фигурират имената на две от големите звезди на англичаните - бившия капитан на "Трите лъва" Джон Тери и съотборника му в Челси Франк Лампард, които са с контузии.

Лига Европа на живо по Унибет ТВ. Вземи 50 лв бонус сега!

Съставът на Англия:

Вратари: Скот Карсън /Уест Бромич/, Бен Фостър /Бирмингам/, Джо Харт /Манчестър Сити/

Защитници: Гари Кейхил /Болтън/, Ашли Коул /Челси/, Майкъл Доусън /Тотнъм/, Киърън Гибс /Арсенал/, Фил Ягиелка /Евертън/, Глен Джонсън /Ливърпул/, Джолиън Лескът /Манчестър Сити/, Матю Ъпсън /Уест Хам/

Полузащитници: Гарет Бари /Манчестър Сити/, Майкъл Карик /Манчестър Юнайтед/, Стивън Джерард /Ливърпул/, Адам Джонсън /Манчестър Сити/, Джеймс Милнър /Манчестър Сити/, Тио Уолкот /Арсенал/, Шон-Райт Филипс /Манчестър Сити/, Ашли Йънг /Астон Вила/

Нападатели: Дарън Бент /Съндърланд/, Карлтън Коул /Уест Хам/, Питър Крауч /Тотнъм/, Джърмейн Дефоу /Тотнъм/, Уейн Рууни /Манчестър Юнайтед/.

Източник: sportal.bg

И без Тери и Лампард англичаните изглеждат достатъчно внушително, като в списъка са и предварително "отписаните" Крауч и Дефоу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми дано нашите играят истински футбол,а не както порпинцип играят ;) ...и аз мисля че групата ни е доста добра,трябва просто да положат усилия.Айде наще,нямам търпение да почне Европейското :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Айде наще,нямам търпение да почне Европейското :cool:

Чакай ... ще пораснеш дотогава ... две години има ... ;) !

П.П. Оспами форума Ku niK :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай ... ще пораснеш дотогава ... две години има ... :P !

П.П. Оспами форума Ku niK :cool:

е какво да правя?мислех че форума е за да се пише в него,нали?как другите имат по 1000 мнения без да оспамват форума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.