Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кандидатстудентски, ученически и всякакви други бисери

Препоръчан отговор

Имам малко посъбрани бисерчета от тук - от там... ако искате посмейте им се и вие.

Ти сега си бляскай, пък аз на класното ще ти блесна в очите, после ще ти блесна и две двойки в дневника, за да има симетрия.

Извадете ръцете изпод чиновете, защото започваме да четем сексуалната част от Библията!

Няма решение, следователно отговорът е: "няма решение".

Ама, Николай, няма да се разберем така. Аз отпред, вие отзад, няма синхрон!

Органът е задължителен атрибут на католическото християнство!

Реките се подхранват от сухи валежи.

То мъжа всички го знаят, че има член, ама в изречението няма.

Татко, виж как са се намръщили панталоните ти

То пубертето не е болест, ама много деца страдат от нея.

Левски е съчетание на несъчетаемото...Той е едновременно мекота и желязна плътност, морална девственост и величава мъжествена потентност... Левски е отвесът, Ботев е хоризонталът.Двамата са кръстът."

Колежки,вие не разбрахте ли,че с уста ще си изкарвате хляба?

Извинете, пресни ли са ви гърдите?

Колега, бихте ли го вдигнали? И го предайте на колежките отзад!

Лирическият герой на Вапцаров са селяните, с увиснали мустаци и потури, в които обаче има нещо силно, здраво и желязно... (кандидат-студентски изпит)

Христо Ботев налял туба бензин в огъня на революцията със своята поезия...

Ботев е колът, на който се вее знамето на българската революция.

По това време е имало и жени- воеводки, които са обладавали по стотина- двеста яки мъже. Но това не било верният път за освобождението на България.

От творбите на Вапцаров ни гледа озъбеното свирепо куче.

Свръхжените се отличават със слабоумие и безполовост.

Преди милиони години конят бил малко животно, наподобяващо вампир... След дълго развитие конят се превърнал в сложно и добре устроено животно, напомнящо днешното магаре.

Заекът вижда идващата лисица, получава сърцебиене и кръвоносната му система започва да циркулира.

Ботев слязъл от Балкана с шмайзер в ръка...

Вероятно лирическият герой е гей, тъй като при толкова самодиви пита: "... кажи ми , сестро де е Караджата". (Из съчинение на тема "Посланието на поета в "Хаджи Димитър" ).

Балканджи Йово е жестоко и ситно накълцан от злите турци...

Един път седнахме да бягаме(по повод бягство от учебен час)

Кирил и Методи са двама братя блезнаци, единият от които е кръгъл сирак.(ученическо съчинение,ІІІ клас)

Рамбо Силек (второкласник)

Баба Илийца бръкнала в пазвата си, но там не намерила нищо освен малко сухи корички. (съчинение)

Лодката плавала по живописните брегове на реката. (из ученическо есе)

Геройте на Елин Пелиновото село намирали утеха попийвайки си в кръчмата, побийвайки си жените и в други сиромашки радости (из тема на ученик от 11 клас)

Гогол страдал от тройственост, която се състояла в това, че с единия крак той стоял в миналото, с другия приветствал бъдещето, а между краката му била страшната действителност. (съчинение)

Баба Тонка - видна българска революционерка, размахала бяла кърпичка, с риск да забележат, че не таи лоши намерения

Алеко чул приближаващия се водопад (из ученическо съчинение)

Големият град направил Павел ненормален, благодарение на това умряла жена му. (съчинение)

Смирненски с юмрук в ръка. (съчинение)

Дох Кихот бил 50 годишен младеж с плешив кон.

Из класна работа по литература

Вълците вия в полето, но това за тях си е нормално. (ученически анализ на "Хаджи Димитър")

Реката извира от дупка и тече до билото на Черно море. (ученик)

Наташа Ростова искала да каже нещо, но отварящата се врата й затворила устата. (ученик)

Прабългарите са имали конска флота

Славяните ловили риба и други горски животни река Силистра!!!

Баба Илийца напъна кола.....

Турците налитали на българите, като лешояди на мърша.

Янко музиканта сам си правел свирки

Тогава кошутата погледнала с подмокрени очи.

Бай Марко бил генерален спонсор на Априлското въстание.

Славяните ловили риба и други горски животни

И Райна Кабаиванска развяла знамето...

Ахил е с големи и силни ръце, космати гърди и атлетично тяло. Хектор е обратен....

В бедрата на земята се крият...

Донки Ход...(Дон Кихот)

Още през 1762г. Паисий Хилендарски изрази голямата любов на българския народ към Русия и Съветския съюз с написването на история Славянобългарская.

На луната живеят лунатици. Из съчинение по литература в III клас.

Баба Илийца бръкнала в пазвата си,но там не намерила нищо,освен малко сухи корички.

Монахът предложил на баба Илийца да пренощува в манастира, но тя си мислела за младия юнак, който я чака в храстите и отказала.

Този държавник отива да инквизира житцето на бедния народ.

Бай Ганьо е сексуален маниак – първо намига на жените, след това ги води в банята за да им покаже какво има а после ги пощипва.

Бай Ганьо говори аерогантно.

Бай Ганьо върши престъпление, а също обича да пише рецензии и др.

В потурите на Бай Ганьо се крие най-голямото му богатство.

Колко е голяма мъката на другоселеца и каква е любовта му към коня, продължител на живота му.

Баба Тонка била майка на повече от хъшовете.

Дядо Матейко след смъртта на своята бабичка, заживява с кротката си магаричка.

Тъй като народа е нямал с какво да посрещне освободителите, той ги е посрещал с хляб и сол.

Възприела неговите идеали, любимата нервира боеца и той я остави на заден план.

С възторг Вазов рисува боят на Шипка. А когато идва помощта с кораба “Радецки”, се сбъдва заветната мечта на Вазов.

Вазов е опъната струна между Пирин и Рила.

В. Левски ходи из страната гол и бос, за да възбужда народа.

Големият град е направил Павел ненормален, благодарение на това умряла жена му.

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя.

В Йовков всичко хубаво е положително.

От руските братя са се учили много наши поети на творчеството. Те са изсмуквали от Добролюбов, Херцен, Чернишевски сладки сокове. Разгадавали са криволиците на техния правилен път.

Русия! Колко ни плени тази малка дума с голямо съдържание. Това е страната в която са се родили Маркс, Енгелс и Ленин.

Днес учихме за едноклетъчни животни - за амебата и ЧАТАЛЧЕТО.

"Баща ми чука на гарата" - (човекът е ревизор вагони) От съчинение на първокласник по повод семейството

Спартак е бил алигатор...

На бойното поле се раздавали виковете и стоновете на мъртъвците.

Пролетарския поет Вапцаров изказва волята на народа, че само с братската помощ на СССР нашия народ ще си възвърне Филипините и едрите звезди над Фамагуста.

Под ръководството на Партията се откриват модерни форми на разплод.

Семейството ми се състои от мама, татко и аз. Аз съм най-младият ... Трябва да обичаме родителите си и да им помагаме когато си изпълняват задълженията. Когато мама е болна, татко служи за жена на всички в къщи. Баба ми живее сама на село. Тя има едно куче и една кокошка. Качена върху някое столче, тя кудкудяка по цял ден.

Ернест е левак с дясната ръка.

Прабългарите нападали тутакси, а бягали изневиделица.

Българската армия се е състояла предимно от коне.

Сутрин татко изпълнява мъжките си задължения и после мама му дава кафе.

Катедралата е величествена със своите аркади, огънати от вековете.

Скоро бойното поле се изпълнило с трупове, някои били недокоснати, а други още дишали.

На брега на реката рибарите поставяха червеи на въдиците си, а в реката се виждаше обратното.

Жените от племето пееха и танцуваха около огъня, а малките членове отмерваха ритмично такта.

Живея с майка си и баща си, който е починал.

Кокошките стават рано сутрин и започват да снасят. Добрите деца трябва да следват техния пример.

Добрите бъгтерии се хранят с трупове, а лошите причиняват болести по хората.

/контролно по биология/

Едно време живеели големи животни, наречени динозаври, които поради смяна на сезона измрели.

Понеже лодкарят отказал да я прекара, баба Илийца измъкнала кола и сама се прекарала.

Обичайте Родината, майката ви.

Катерина се хвърлила в реката по лична работа.

Наташа била свързана с народа с червена нишка.

Небето на Аустерлиц пречупило Болконски на две.

На бойното поле се раздавали виковете и стоновете на мъртъвците.

Фамусов съдел за хората не по вътрешностите, а по външностите.

На пода лежал и едва дишал труп, редом седяла жената на трупа, а братът на трупа лежал в другата стая в безсъзнание.

Пушкин се движел във висшето общество и движел там и жена си.

Много ми харесва героинята на романа на Лев Толстой "Война и мир", особено когато танцува на бала с Щирлиц.

Анна се хвърлила под влака и той дълго влачил жалкото й съществувание.

Графинята пътувала в карета с надигната и сгъната на хармоника задна част.

Тургенев показал жената в по-разширен вид.

В отсъствието на Онегин Татяна често ходела в кабинета му, където постепенно се превръщала от девойка в жена.

На брега доячката дояла крава, а в реката всичко се отразявало наопаки.

Онегин излязъл през задния проход и си отишъл.

По брега на реката вървял Челкаш и през скъсаните му панталони се виждал пролетарският му произход.

Доячката слезе от трибуната и на нея веднага се качи председателят.

Гогол страдал от тройнственост, която се състояла в това, че с единия крак той стоял в миналото, с другия приветствувал бъдещето, а между краката му била страшната действителност.

Родителите на Иля Муромец били обикновени колхозници.

Наташа Ростова искала да каже нещо, но отварящата се врата й затворила устата.

Вапцаров облича и съблича живота така, че да го видим без грим.

Тема: "Калиакра"

Когато им се скъса мрежата, жените ги зашивали с хубави песни.

Но един ден дошъл издъхнал конник и съобщил, че...

Там всички рибари ловели риба със скъсани мрежи, а жените им ги плели.

И си завързали панделките за планината...

Те се хвърлили в избата, белите им рокли се виждаха за момент, но после потънаха и никой не ги видя.

После те завързаха плитките си, за да не избяга някоя от тях.

Там хората ловели риба, а жените пеели и плели мрежите.

Тема: "Пази, боже, сляпо да прогледа"

Консулът седнал на една масичка да си пийне биричка.

Тогава един консул дошъл с една каюта.

Тогава майката на Христо го внесла във ваната.

А в това време пристигнал консулът във файтон с пушеци и прах...

Момчето хванало свинята с едната ръка за ухото, а с другата за кръста...

Дошли кметът, съдията и гражданите от селото...

Званецът вазвести вазбуждането на големеца...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 59
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поетът Атанас Далчев определено изненада зрелостниците. Както е известно 12-класниците писаха на задължителната си матура по темата "Животът и книгите", разсъждавайки в интерпретативно съчинение или е

Част от тези бисери са дело на героичния преподавателски колектив на горнобанския Национален учебен комплекс по култура и лицей с изучаване на италиански език и култура!!! Евала им правим на тия ора!!! Техните велики умотворения, събрани от почитателите им, можете да откриете тук:

http://www.sveji-misli.hit.bg/

Да отдадем почит на обезсмъртените автори. Нека не бъдат анонимни!

Но другите бисери, за чиито източници не съм информиран, не им отстъпват по нищо... :clap

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Добрите бъгтерии се хранят с трупове, а лошите причиняват болести по хората.

Лошите да не са Windows? Публикувано изображение

Даскалката ми по физика дава някаква задача на един съученик и му казва "Сега не мисли. ЩЕ помислиш след малко"

...

Редактирано от Stalik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Част от тези бисери са дело на героичния преподавателски колектив на горнобанския Национален учебен комплекс по култура и лицей с изучаване на италиански език и култура!!! Евала им правим на тия ора!!! Техните велики умотворения, събрани от почитателите им, можете да откриете тук:

Но другите бисери, за чиито източници не съм информиран, не им отстъпват по нищо...  :clap

<{POST_SNAPBACK}>

Първо , здравейте и се извинявам , че толкова дълго не съм взимал участия във форума , но училището го изискваше това...

А сега по темата - ами наистина много се смях на тези бисери и наистина някои ми се струваха познати , но останах изключително изненадан , когато Stalik каза , че повечето са от НУКК ... Ами аз там съм учил 7 години ( от 1 до 7 клас ) , сега съм 9 клас и се чудя , ти откъде знаеш , че бисерите са точно от там? Да не би да си учил в горна баня?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо , здравейте и се извинявам , че толкова дълго не съм взимал участия във форума , но училището го изискваше това...

А сега по темата - ами наистина много се смях на тези бисери и наистина някои ми се струваха познати , но останах изключително изненадан , когато Stalik каза , че повечето са от НУКК ... Ами аз там съм учил 7 години ( от 1 до 7 клас ) , сега съм 9 клас и се чудя , ти откъде знаеш , че бисерите са точно от там? Да не би да си учил в горна баня?

<{POST_SNAPBACK}>

Първо - имам съсед който учи там. Второ - той ме посвети в блестящото творчество на тези великани на философската мисъл. Жалко че никъде няма публикувани историйте от коридорите на училището. Бисерите им са нищо в сравнение със самите тях!!! Публикувано изображение Какви само съм ги слушал за Капурдов, Даскалов и Венци (на когото съм страшен фен!!!). Няма друго такова училище на Земята!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Част от тези бисери са дело на героичния преподавателски колектив на горнобанския Национален учебен комплекс по култура и лицей с изучаване на италиански език и култура!!! Евала им правим на тия ора!!! Техните велики умотворения, събрани от почитателите им

Охо-о ето по кого е била изстреляна ракетата в Горна баня...ама удари къщицата на женицата... :eek
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

~ През 1876 е вдигнато Априлското въстание, но според Левски то е прибързано и има слаба организация. ~ Били наети работници за свиване на фишеци и направа на черешови топчета. ~ Липсват доста боеприпаси, особено качествен тютюн. ~ Въпреки че комитетите били тайни, цялото население знаело за тях. ~ Османската империя изживява своя закъснял пубертет. ~ Първото заседание на гюргевските апостоли се провежда в Търново. Решенията на събранието били много прости - в Гюргево е решено във въстанието да се включат всички селяни и чорбаджии. ~ България била разделена на четири революционни окръга - Търновски, Видински, Силистренски и Пловдивски. Първи Търновски обхваща Ямболско, Втори Сливенски - обхваща Габровско, IV Пловдивски - обхваща и Котленско. ~ Планът на ГРК предвиждал да се създаде чета (Хвърковатата чета) начело с Георги Бенковски, която да прекъсне телеграфните връзки и да разруши ж. п. гари по линиите: София-Солун, Варна-София и др. ~ Хвърковатата чета минала Дунав с помощта на кораба "Радецки". ~ Революционерите преминават замръзналия Дунав при Горна Оряховица. ~ Според някои историци с Паисий Хилендарски (1722-1773), а според повечето историци и през първата четвърт на ХVIII век започва българското Възраждане. То завършва, според различните мнения 1870, 1878, 1913, 1941. ~ От домашните извори са "Записките по българските въстания" на Стоян Захариев, мемоарите на Христо Ботев и др. ~ Главните апостоли били: Д. Палаузов, в Сливенски окръг - Янко Сакъзов, а в другите окръзи - Т. Каблешков и В. Таблешков, Петлешников, Гоце Делчев. ~ Вестниците "Век" и "Право" пропагандират, че въстаниците внушават убийствени идеи на простия народ. ~ В Горна Оряховица конспиративната дейност има по-малък процент опасност да бъде разкрита. ~ Стефан Стамболов забавя своето пристигане във Втори революционен окръг заради оръжието. След пристигането си той избягва пряката поява на публични места заради конфронтацията си с властите от Старозагорското въстание, но тук агитацията за въстанието е една от най-добрите. ~ III революционен окръг Враца обхващал Враца, Бяла Черква, Горна Оряховица, София и др. ~ III окръг е Видински, където всичко там е умерено. ~ III революционен окръг - главната територия, по която трябвало да се действа е четириъгълника Русе-Шумен, Разград и Силистра. ~ Пловдивски окръг обхваща Северните Родопи и Лудогорието. ~ Другата задача в IV революционен окръг е разрушаването на ж. п. линията и най-вече моста на река Огоста, за да бъде спряно придвижването на турски военни части към окръга. ~ Били изградени канали за контрабанда и други материали. ~ За въстанието са привлечени доставки от чужбина: оръдия Круп от Германия и пушки Хайнекен от Англия и др. ~ Черешовите топчета били направени от дървени и медни руди. ~ На 22 април е осветено Самарското знаме ушито от учителката Райна поп Георгиева. ~ Предател на Оборище е Трайко Китанчев. ~ Въстанието избухнало на 4 април 1876. Постепенно трябвало да се вдигнат всички области, но реално се надигат само някои отделни - Копривщица, Русе, Силистра и др. Извън обсега на въстанието останала цяла Североизточна България от Дунав до Бяло море. ~ Георги Тиханек убива турския гюмюрин. ~ В Копривщица гръмва черешовото топче направено от мед. ~ Кървавото писмо било написано, защото Каблешков знаел, че ако го хванат ще му искат разкрития, затова описал всичко в писмото. ~ Кървавото писмо пристигнало в някои райони по-бавно от своевременната реакция на турските власти. ~ Това писмо остава в историята под името "кървавото", защото Любен Каравелов нарисувал върху него християнски кръст. ~ По тайни пътища се изпраща и друг вариант на писмото в случай, че властите заловят оригинала. ~ В Сливенски окръг въстанието е потушено преди още да започне. ~ Тогава в Панагьорище Бенковски пише кървавото писмо, с което трябва да информира останалите окръзи за началото на въстанието. ~ Хвърковатата чета на Панайот Хитов се пренася в българските земи през Дунава. ~ В Батак хората се затворили в църквата Света Неделя, но отвън постоянно ги обгазявали със запалена слама и димки. ~ Трагична е съдбата на Спас Гинев. С цената на живота си той защитава Петлешково и разположените до него селища. ~ Бенковски, безсилен да се справи с османците, успява да оцелее чрез своята ловкост. ~ Захари Стоянов е заловен и от затвор на затвор започва да пише записки по български въстания. ~ Истински подвиг е защитата на Габрово. Укрепени в църквата на града революционерите се борят с всички сили срещу противника. ~ Плевен на три пъти въстаниците го превземат и на четвъртия успели. ~ Турците се опитват да пренесат военните действия по море и по вода, но това не им се удава. Корабът на Михат паша е ударен от нашите оръдия и бил дислокиран. ~ Задачата на Ботевата чета е да се качи на кораба и да се преоблече. ~ Операцията "Радецки" се извършва на френския кораб "Гуадалкивир". ~ От борда на Радецки Ботев пише т. н. кърваво писмо. ~ Ботев слязъл на брега, но четниците поради многото трудности не могли да преминат границата. ~ В началото на юни в Сливенския балкан се появила четата на Ботев. Той успява да превземе кораба "Радецки" и с него стъпва в България с четата си. Той води люти сражения на 30 май и 1 юни на връх Бузлуджа. След като успява да отбие турските армии се отправя в местността Милин камък близо до връх Вола. ~ Панайот Волов е удавен в река Янтра. Тогава за ръководител е избран Христо Ботев, който с малка чета се качва на австрийския кораб "Радецки" под прикритие и потегля към Козлодуй. Изненадващо той напада пътниците на кораба и ги принуждава да го напуснат. ~ Четата се движи по билото на Стара планина, но при възвишението Мека цръв среща турска войска ~ Четата на Христо Ботев скоро е посрещната от турски части при връх Еледжик, където е отблъсната, а след като убиват и самия Ботев на връх Вола четата се разпада. ~ На 1 юни загива кръстоносецът на четата. ~ Успоредно с Ботев Дунав бил преминат от четата на Стоян Ганев. ~ Българинът се изправя с черешов дънер, издълбан в средата, в знак на това, че е въстанал и че ще умре. ~ След края на Априлското въстание в Кърджалийско избухва Кресненско-разложкото въстание. ~ Европейските държави застават в поза на лоялност към българите. ~ Англия остава ужасена от случващото се и това помага за падане на османския морал. ~ Младият руски писател Турделев написал "Крокет в Уинздорф". ~ Гласове в защита издигнали: Пушкин, Гьоте, Шекспир, Молиер, Менделей, Лев Соболев, Дженерариас Масгахан. ~ Дори известни личности като Хемингуей изказват отрицателната си позиция спрямо османското иго над българите. ~ В Германия дори Бисмарк е на страната на българите, но не и Маркс, който защитава робовладелския строй. ~ Сръбско-турската война е факт благодарение на честата смяна на султаните в Османската империя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Тия хора трябва да ги е срам да кандидатстват просто " През 1876 е вдигнато Априлското въстание, но според Левски то е прибързано и има слаба организация." То бива бива ама ......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най ме разва "~ В Германия дори Бисмарк е на страната на българите, но не и Маркс, който защитава робовладелския строй." ей го вна, новото поколение закърмено с антикомунизъм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юнак,чета това и не ми се иска да повярвам,

че тези кандидат студенти които са ги писали , вече са

завършили и може би заемат някоя отговорна длъжност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юнак,чета това и не ми се иска  да повярвам,

че тези кандидат студенти които са ги писали , вече са

завършили и може би заемат някоя отговорна длъжност.

<{POST_SNAPBACK}>

Знаеш ли, като ги препрочитам си мисля, че повечето от тях са умишлено написани - т.е. целта е майтап. Ама както и да го погледнеш си е гавра.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Ученически бисери,които могат да разплачат всеки преподавател. ...По време на фараоните, живите са балсамирали мъртвите, за да не се отегчават. Мумиите са мъртъвци, на които са извадени вътрешностите, но те не са умрели от това. Пирамидите са се състояли от помещение за покойника, земен ресторант и множество коридори, за объркване на учените. ...Майката на Ахил го е потопила във водите на Стикс, за да го направи непромокаем за стрелите. Това обаче не му попречило да умре и тогава Одисей влязъл в Троя маскиран, като дървен кон (някои приписват това на Александър Македонски). Агамемнон и Менелай са били братя, но това се знае със сигурност само за първия. ...Докато спартанците ходели на война, жените им раждали деца. За тази цел те били тренирани от най-ранна възраст. ...Римляните трябвало да водят многобройни войни преди Италия да стане полуостров. По-късно римляните заменили войниците с гъски: те ядели по-малко, а вдигали повече шум. ...Римляните били големи строители. Тяхно дело са много павирани пътища, измежду който най-прочут е Млечния път. ...След смъртта на Цезар, Октавий и Антоний си разделили империята. Октавий получил задната част на Рим, Антоний източната и Клеопатра. В края на живота си Октавий се оттеглил в своя мавзолей. ...Първото околосветско пътуване било извършено от Магелан. За нещастие той бил убит на Филипините и екипажът се завърнал без него. Въпреки всичко покойният запазил добър спомен за пътешествието си. ...През 1763 година Франция закупила Корсика, три години преди раждането на Наполеон за да може да се роди французин. ...Наполеон бил диктатор защото имал способността да диктува по няколко писма наведнъж. Той мразел англичаните - сърдел им се, защото го принудили да умре в прегръдките на св. Елена. ...Абрахам Линкълн е роден в дървена колиба, която построил собственоръчно. ...Морското дъно се изследва със сонди: ако сондата извлече тиня, значи дъното е тинесто, ако извлече кал, значи дъното е кално, а ако не извлече нищо, значи капацитетът и е нисък. ...На изток Франция граничи със Слънцето, когато изгрява, а на запад, когато залязва. Нормандия е плодородна област. Там се отглеждат волове, които дават много мляко и яйца. Тревата е тлъста, затова млякото е много концентрирано. ...Кенгурото има на корема си джоб, за да се скрие в случай на опастност. ...Сахара заема винаги различна площ, тъй като пясъците й изменят непрекъснато мястото си. Главни животни са камилите и керваните. Населението й се състои от туареги и оазиси. ...В полярните земи има малко флора, само няколко фауни, но те са диви. Измежду живите същества ще споменем лишеите, пингвините и изследователите. На последните понякога им е така студено, че като се мият са принудени да си слагат ръкавици. М А Т Е М А Т И К А Паралелни прави са са две прави, които като релсите завиват едновременно. Окръжността е кръгла линия, без ъгли и затворена, за да не се вижда от къде започва. Осмоъгълникът е вид квадрат, който има осем страни.

Редактирано от natikot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

+ През деня Земята се върти около Слънцето, а през нощта около луната. Като се върти Земята показва задницата отпред и предницата отзад

----------------------------------------------------------------------------------

+ Наследственост - с нея се обяснява, че ако дядо ни и баща ни не са имали деца, то и ние можем да останем бездетни. :eek:

------------------------------------------------------------------

+ Луната е обитаема, защото там свети. Публикувано изображение

------------------------------------------------------

+ Съставът на Слънцето е познат благодарение на пробите, които са вземали от него учените.

-----------------------------------

+ Галилей е успял да завърти Земята, но църквата го подложила на мъчения, защото искала да го накара да я спре. ;)

-------------------------------------------------------

+ Селяните губят, ако карат воловете си да теглят тежки коли, защото те се уморяват и дават по-малко мляко.

-------------------------------------------------

+ Всяка година кравата си има по едно теле, благодарение на бика, който е крава без виме.

----------------------------------

+ Изкуственото осеменяване е когато ветеринарят замества бика.

------------------------------------------------------------------------------------

+ Между летящите млекопитаещи ще споменем прилепа и стюардесата. :)

-------------------------------------------------------------------------------------------

+ Под действието на алкохола човек забравя и губи паметта си. Така той може да се самоубие вечерта, а на сутринта нищо да не си спомня. :drink:

-----------------------------------------------------------------------------------

+ Бременната жена е необходимо от време на време да изважда детето си, за да го почиства.

---------------------------

+ След майчиното мляко, най-добро е млякото на аптеката. Смесеното хранене е когато майката и бащата кърмят детето подред. ;)

-----------------------------------------------------------------

+ Преди кърменето на бебета, гърдите трябва да бъдат изварявани в продължение на десетина минути. При подготовка на един биберон трябва да се стерилизират шишето и млякото. Най-добре е да се стерилизира кравата. Публикувано изображение

-------------------------------------------------------------------------------------------------

+ ... Причина за счупването - паднал от магаре... Фамилна анамнеза - необременена (баща и майка не са падали от магаре)...

Ааааа нема такива мозъцииии :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Но другите бисери, за чиито източници не съм информиран, не им отстъпват по нищо... :clap

Да се чуди човек да се смее ли или да плаче ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и един бисер от мен. "Иване, от пет минути те гледам как половин час нищо не правиш!"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Юнак, напълно реални са :) Аз си спомням като кандидатствах с история на какви "чудеса" бях свидетел. Някои се явяват само заради идеята на кандидат-студентския изпит и са без абсолютно никаква теоретически подготовка...и ето резултата :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз си спомням като изпитваха един приятел за Априлското въстание и той нищо не бе учил и му подсказвахме ... и накрая учителят като го пита защо се провалило ние му казахме "Защото валяло дъжд и се намокрил барута" и той като изръси тази простотия всички си умряхме от смях ...

А също така един друг приятел в една контролна имаше някаква дата за да напише какво е станало на нея ... и написа , че на тази дата Мусолини отишъл до Виктор Еманюил II-ри да го правят почетен гражданин на Рим ... естествено отново аз му го казах това Публикувано изображение

Хубавото от двете историйки беше ,че ми се размина :)

Редактирано от Fernando (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Бисери от различни области · Пример за подражание - Андромаха се пожертвала за сина си. Тя е образец за гръцка девица. · Отмъщение - отвратен от хората Молиер е написал Питекантропа. · Ясновидство - Ламартин не е обичал Молиер, но Молиер е разбирал и ценял Ламартин. · Щастливец - Мюце в живота си много е страдал, но за щастие можел да се облекчава сред природата. МАТЕМАТИКА · Паралелни прави са са две прави, които като релсите завиват едновременно. · Окръжността е кръгла линия, без ъгли и затворена, за да не се вижда от къде започва. · Осмоъгълникът е вид квадрат, който има осем страни. КОСМОГРАФИЯ · Луната е обитаема, защото там свети. · Съставът на Слънцето е познат благодарение на пробите, които са вземали от него учените. · Галилей е успял да завърти Земята, но църквата го подложила на мъчения, защото искала да го накара да я спре. ФИЗИКА · Има твърди, течни и грациозни тела. Под действието на топлината телата се разширяват. Пример за това : през лятото дните се удължават. · Законът на Архимед : (първи вариант): Всяко тяло потопено във вода, ако не се появи на повърхността до половин час, следва да се счита за загубено. (втори вариант): Всяко тяло потопено във вода, излиза мокро. · Гравитацията е открита от Нютон. Забелязва се есенно време, когато листата капят. · Вярна везна е тази, която показва винаги едно и също тегло. · Черните въглища са бели въглища, които дълго са горели. ЗООЛОГИЯ · Селяните губят, ако карат воловете си да теглят тежки коли, защото те се уморяват и дават по-малко мляко. · Всяка година кравата си има по едно теле, благодарение на бика, който е крава без виме. · Изкуственото осеменяване е когато ветеринарят замества бика. · Между летящите млекопитаещи ще споменем прилепа и стюардесата. · Таралежите и лястовиците помагат на градинаря при изяждането на насекомите. · Охлювът е едновременно и мъжки и женски, но не може да се възползва от това. · Кукувицата е птица, която снася своите яйца в чужди гнезда и обратно. · Много грижи ни създава шимпанзето - не яде и изглежда страшно се отегчава. Явно му липсва другар. Какво да правим до вашето завръщане? (писмо на пазача на зоологическа градина до директора й) МЕДИЦИНА И ХИГИЕНА · При кръвотечение от носа, застанете на главата си и стойте така, докато сърцето ви престане да бие. · Под действието на алкохола човек забравя и губи паметта си. Така той може да се самоубие вечерта, а на сутринта нищо да не си спомня. · Бременната жена е необходимо от време на време да изважда детето си, за да го почиства. · След майчиното мляко, най-добро е млякото на аптеката. Смесеното хранене е когато майката и бащата кърмят детето подред. · Преди кърменето на бебета, гърдите трябва да бъдат изварявани в продължение на десетина минути. При подготовка на един биберон трябва да се стерилизират шишето и млякото. Най-добре е да се стерилизира кравата. · ... Причина за счупването - паднал от магаре... Фамилна анамнеза - необременена (баща и майка не са падали от магаре)... Из анамнеза · На вечерна визитация болните прекараха нощта спокойно... (рапорт за нощно дежурство в клиника)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като горд представител на първа езикова гимназия варна искам да споделя малко лични преживявания: Класния по литература: Петре,не се смей кат награден кооператор! Всички седите тука и ми слушате приказките,тъй както маймуните слушат какво им говорят посетителите в зоопарка! Кольо, не ме гледай така, отпуснал си се като дежурен по кухня в албанската армия! Мерджанов: Вий всички ще страдате! Катя: Аз няма! Аз съм човек на творчеството! Мерджанов: твориш ти... клозетна лирика... Ти искаш усещам май да минеш по „линията на тънкото съпротивление" г-н Стефанов,учител по математика : Момичета,вие тъй се обличате,че с кеф направо идвам на работа! даскалката по английски: Не говорете,докато превъртам! Димоотвод казах, не комин! г-н Устапанов : Dank you млади хора! Някой:Та не разбрахме смисъла на мисълта ви за продажността господине. даскала:Ми погледнете си момичетата и се досетете отде имат такива яки дрешки. Някоя:Ама господине,аз не се продавам,аз се подарявам! даскала по география: За петичка-с ръчичка,за шестичка с устичка! (има предвид , че за 6 трябва да може урока да се разкарва :speak:)) ) учителката по немски: Ти кат отидеш в германия юлиане ще бъдеш като абуриген излязал от гората! Държиш се като водач на рогати млекодайни биологични видове! другата даскалка по английски: На 5 изречение е вярна втората буква,не първата,неее..втората,,,оххх ама то друго упражнение , тва няма букви! Общо взето тука всички отговори на тва упражнение са "б",ДА! всичко Е бъ!

Редактирано от ascalon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

4301 души се явиха на изпита по история в СУ "Св. Климент Охридски" през юли. Темата бе "Създаване и укрепване на българската държава при хан Аспарух и хан Тервел". 1604 кандидат-студенти получиха двойки, а 8 - пълни шестици.

Резултатите са по-добри в сравнение с миналата година, похвалиха се от Алма матер. В работите на младежите обаче и сега не липсва изобилието от грешки и безмислици, познати под името бисери.

* Прабългарите съществуват още от времето на Ноевия ковчег.

* Според някои сведения "българи" значело "ловци на самураи".

* За разлика от повечето народи прабългарите приемали Ахил за свой вожд.

* Родината на прабългарите била Памид.

* Българите са конно-народна общност.

* Големият български историк Божидар Димитров показва, че прабългарите имат сравнително голям ръст в сравнение със съвременниците си.

* Жилищата им се наричали юрта - сгъваема кожена палатка.

* Юртите са наколни жилища.

* Прабългарите не правели разлика между мъже и жени.

* Главен бог бил Тангра с помощници Слънцето и Луната.

* Ролята на жреца се изпълнявала от всеки почтен мъж.

* Набавяли основните си продукти чрез грабежи.

* Според византийските автори прабългарите се прехранвали с лов и разбойничество и най-общо животът им е характеризиран като звероподобен.

* Бягането по бойното поле при прабългарите се наказва със смърт.

* Титлата хан се използва само по навик.

* Прабългарска находка при село Малая показва богато снаряжение на един велик воин заедно с украсата на коня си, което подсказва, че прабългарите спали с конете си.

* Българите са 100-120 хиляди души - мъже, жени, деца, старци, котки и кучета.

* Един учен, Рециус, определя славяните към дългоглавата група, която по-късно се разпада на дългоглава немска група.

* Славяните били ниски, червенобради, червенооки, червенокожи хора.

* Първоначално живеят в землянки, а после в полуземлянки.

* Землянките са най-често на един етаж.

* Землянките на славяните били в размер от 1 до 4 кв м.

* Домовете на славяните били слабо мебелирани.

* Селищата им се разполагали край реки, езера и язовири.

* Земите, като не принадлежат на никого, са на общината, следователно се установява смесен режим на собственост.

* Славяните поставяли в гроба удушената жена на покойника.

* В чест на боговете славяните принасят жертви - дребни животни, но в повечето случаи - преди война - е възможно и човек.

* Славяните дишали с шнорхел.

* Срещу врага славяните се сражавали с конна пехотница.

* Въпреки взетите предпазни мерки Византия не може да се отърве от похожденията на славяните.

* Славяните нападали бързо своите противници, бързо ги ограбвали и плячкосвали. Те пишели с трески и резки. Създали също календар, на който отбелязвали датата и годината чрез дълбане в стената.

* Византия отгледала в полите си прабългарите, но те й се отплатили твърде зле.

* Аспарух се заинтересова от славяните и преминава инкогнито Дунава.

* Къде Аспарух преминал Дунава - където сега е Аспаруховият мост.

* Аспарух бил строг и инициативен.

* Аспарух допуснал врага да се оттегли, което показва незлобливия характер на хана.

* Аспарух преминал Дунава и нахлува към Долна Азия.

* Плиска - здраво укрепен аул; модерен град със съвременна канализация, водоснабдяване и др.

* По въпроса за победата на Тервел писал Карл Май.

източник

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване