Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ: Програма за корекция на субтитри

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже защо sub файлът не се намира с филма и рс ми дава непознат файл? Имам кодеците но sib продължава да не се разпознава. Какво да правя? Благодаря!

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 53
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Здравей и добре дошла във форума! cool.gif

Нека ти задам няколко уточняващи въпроса:

1. В какъв формат са субтитрите. Не само какво е разширението на файла, ами какъв им е формата (или по-лесно казано, като отвориш файла със субтитрите с Notepad например и кажи какви числа има пред всеки ред).

2. С какъв плеър се опитваш да пуснеш филма

3. Името на субитрите съвпада ли точно с името на филма (с изключение на разширението)

В последствие, ще видим къде е проблема ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, субтитрите немога да ги отворя с notepad защото ми дава непознат файл и не ме допуска да избирам програми за open with. Филмите ми завършват на XViD субтитрите също съвпадат с филмите. Thanks!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здрасти, субтитрите немога да ги отворя с notepad защото ми дава непознат файл и не ме допуска да избирам програми за open with. Филмите ми завършват на XViD субтитрите също съвпадат с филмите. Thanks!

<{POST_SNAPBACK}>

А сигурна ли си в такъв случай, че са действителни субтитри, т.е. че това е текстови файл. Какво е разширението на файла със субтитри?

Друг начин да ги отвориш с Notepad чрез менюто Open With... е да натиснеш и задържиш Shift и след това с десен бутон да чукнеш върху файла. Пробвай така да ги отвориш с Notepad.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и аз да съм тъп, но и на мен субтитрите винаги са ми излизали като непознати файлове, но това никога не е било пречка да ги използвам. Винаги се зареждат безпроблемно.

А и като не можеш да отвориш субтитрите от менюто open with, не е е ли по-лесно просто да отвориш notepad и от менюто file- >open да отвториш файла на субтитрите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-после успях да ги отворя с notepad но те ми излизат като някакви йероглифи и може би проблема е нещо с кирилизацията.Ако е така освен flex type какво друго мога да инсталирам за да се оправят нещата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами най-после успях да ги отворя с notepad но те ми излизат като някакви йероглифи и може би проблема е нещо с кирилизацията.Ако е така освен flex type какво друго мога да инсталирам за да се оправят нещата?

<{POST_SNAPBACK}>

Понеже темата с кирилизирането е обсъждана няколко пъти във форума най-добре ме потърси на ICQ-то ми 177490964

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...
Е, хайде и аз да се обадя  :)

Любимият ми видео плейър ViPlay - по-лек от BSplayer, поддържа 55 формата за субтитри, интерфейс взаимстван от Winamp

И Subtitle Workshop - от същите пичове. С него може да обработвате и запазвате към 70 формата субтитри. Има много функции и в същото време е лесен за употреба дори за новобранци в тая област.

Освен това и двете програми имат локализация на български език.

Можете да си ги дръпнете от Urusoft

......

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

MV2 Player има такава функция в менюто си.Можеш да забавяш субтитрите,а също така и да ги караш да избързват ако се налага. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Искам да мога да си правя по-големи субтитрите на филмите във формат AVI,които вече съм свалил и си ги гледам на телевизора,чрез домашното ДВД - по принцип няма никакъв проблем за това,когато си гледаш филма на кмомпютъра,проблемът е когато го пуснеш по ТВ-то,субтитрите са много дребни и не могат да се променят и много се мъчим да ги четем.

Някой може ли да помогне с нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Субтитрите в .srt формат ли са?

Ако е така мисля, че не става.

Ако е .sub отвори субтитрите с note pad и промени SIZE на по - големи.

Успех!

[iNFORMATION]

[TITLE]

[AUTHOR]

[sOURCE]

[PRG]

[FILEPATH]

[DELAY]0

[CD TRACK]0

[COMMENT]

[END INFORMATION]

[sUBTITLE]

[COLF]&HFFFFFF,[sTYLE]bd,24,Tahoma

00:02:14.20,00:02:17.50

S-Trans Entertainment Present[br]F R A N K E N F I S H

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор- но това се сетих и го направих отдавна - става но ако гледаш филма само на компютъра!В момента,в който го сваля на диск и го пусна на ДВД-то  за да си го гледам на готин голям телевизор ,СУБТИТРИТЕ СТАВАТ МНОГО МАЛКИ!Има ли някакъв иширет да ги оправя?В случая формата SRT или SUB няма значение-пробвал съм и 2-та варианта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това ДВД няма ли такива функции. Много странно да не може да се увеличава размера на буквите, при положение, че субтитрите не са вградени ами на отделен файл.

Потърси пак!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start------>All Program------->K-Lite Mega Codec Pack------->Configuration------>Direct Vob Sub------->Main----->Arial----->Arial------>променяш размера на 36/примерно/------>OK----->OK----->OK.

Успех !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да споменеш каква марка и модел е домашното ти ДВД за да могат да ти помогнат повече хората при ниякои модели уголемяването на шрифта на субтитрите става с само упгрейд на Frimware на устройството

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На домашното DVD не можеш да ги гледаш в avi формат. Доизясни въпроса си, т.е. къде какво пускаш и тогава ще получиш адекватен отговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за това да гледаш DIVx на домашния плеар / и той естествено има DivX/ мисля , че няма да оправиш с програма , а просто трябва да смениш софтуера на плеара. Ако не си го правил не се занимавай може да стане неизползваем. А софтуера ще го намериш на страницата на производителя на плеара. Само съм чел , че става и никога не съм го правил.

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На домашното DVD не можеш да ги гледаш в avi формат. Доизясни въпроса си, т.е. къде какво пускаш и тогава ще получиш адекватен отговор.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря на всички за бързите отговори, но ДВД-то ми може да чете DIVX/XviD формат /аз затова и точно го купих!/.

ДВД-то ми е LG от 149 лв,съвсем ново /ново е и като модел/,купено преди 3 месеца от "Технополис" и вътре си има вградени всички необходими кодеци,вкл.DIVX 5.

За съжаление няма функция за увеличаване/намаляване на субтитрите и това си е голяма мъка - не знам дали пък не е от ДВД-то.

При Вас как е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма да е лошо да споменеш каква марка и модел е домашното ти ДВД за да могат да ти помогнат повече хората при ниякои модели уголемяването на шрифта на субтитрите става с само упгрейд на Frimware  на устройството

<{POST_SNAPBACK}>

LG DVX9700,съвсем ново е

има:DTS,DOLBY,3D SURROUND,PLAYS WINDOWS MEDIA , DIVX,PROGRESSIVE SCAN.

Ползвам го интензивно и досега не ми се е случило да не ми разчете аудио или видео формат.

Ако наистина трябва Upgrade - не ми се ще много,все пак в гаранция ми е машинката и си ми върши хубава работа,само с тия субтитри е кофти.Другия вариант е да конвертирам всичко в ДВД формат,но това си е е....м....!правя го от време на време за някой по-готин филм,но понякога имам следния проблем:

Конвертиращите ми програми са WINAvi v6.2 и DivxtovD2.Доволен съм и от двете/и двете са пълна версия,не пробна/,но напоследък субтитрите взеха да ми избягват надолу извън екрана.Реших,че ще е само от DirectVobSub и се опитах да го оправя,но не става - НЯКОЙ да има ОПИТ в тая насока и да даде малко акъл?

С удоволствие ще чуя всякакво друто мнение и/или идея по тези въпроси,тъй като съм едва от 3 месеца в навлезнал в материята и не смятам все още че съм голям разбирач.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Start------>All Program------->K-Lite Mega Codec Pack------->Configuration------>Direct Vob Sub------->Main----->Arial----->Arial------>променяш размера на 36/примерно/------>OK----->OK----->OK.

Успех !

<{POST_SNAPBACK}>

Веднага го пробвах -Не става!

Това върви само на компютъра.Като го метна на диска и го пусна след това на ДВД-то е пак същото! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава, може просто да вмъкнеш предварително субтитрите в avi-то с определена от теб големина. Кофти е само, че операцията протича почти толкова време, колкото трае филма...обаче пък после ще си ги гледаш с кеф :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=985

Прочети тази тема. Става въпрос точно за твоя модел DVD и е обяснено как да си уголемиш субтитрите и от къде да изтеглиш фърмуера.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Конвертиращите ми програми са WINAvi v6.2 и DivxtovD2.Доволен съм и от двете/и двете са пълна версия,не пробна/,но напоследък субтитрите взеха да ми избягват надолу извън екрана.Реших,че ще е само от DirectVobSub и се опитах да го оправя,но не става - НЯКОЙ да има ОПИТ в тая насока и да даде малко акъл?

С удоволствие ще чуя всякакво друто мнение и/или идея по тези въпроси,тъй като съм едва от 3 месеца в навлезнал в материята  и не смятам все още че съм голям разбирач.

<{POST_SNAPBACK}>

Като пуснеш филма на плейъра в систем трея се появява иконка на кодека и пробвай от там да регулираш позицията на субтитрите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава, може просто да вмъкнеш предварително субтитрите в avi-то с определена от теб големина. Кофти е само, че операцията протича почти толкова време, колкото трае филма...обаче пък после ще си ги гледаш с кеф :hush:

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote

Благодаря,това ми се струва най-приемливо за момента,изчетох инфо-то за ъпгрпейд на фърмуера,но ми се струва малко сложно и рисковано,а и сайтът за ъпгрейда временно е рийд-онли.

Та да се върна на твоето предложение,прощавай за невежеството ,но с коя точно програма да вкарам субтитрите в Ави-то?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване