Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи спрял съм се на комбинация C2D E7200 + HD3870 и на C2D E8400 + GF9600GT . Дъното май ще е АСУС или ГИГАБАЙТ , ама това ще се доуточнява впоследствие , е ако дадете съвет , ще спестим една нова тема :P Рамта ще е или 2х1 или 2х2 Гб 1066 ДДР2 и т.н. Та въпроса ми беше коя комбинация е по добра - също е възможен вариант и Е7200 + GF9600GT и Е8400 + HD3870 т.е кое е по балансираното , демек да няма "тясно място " в системата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи спрял съм се на комбинация C2D E7200 + HD3870 и на C2D E8400 + GF9600GT . Дъното май ще е АСУС или ГИГАБАЙТ , ама това ще се доуточнява впоследствие , е ако дадете съвет , ще спестим една нова тема :help: Рамта ще е или 2х1 или 2х2 Гб 1066 ДДР2 и т.н. Та въпроса ми беше коя комбинация е по добра - също е възможен вариант и Е7200 + GF9600GT и Е8400 + HD3870 т.е кое е по балансираното , демек да няма "тясно място " в системата .

По-добре кажи колко лв бюджет имаш и за какво е компа,че да може ПРОтата по хардуер да ти направят перфектния конфиг cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E8200 + 9800GT и дъно от сорта на P5K-E или EP35-DS4 или ти си реши може и по евтино от към дъно да се разминеш.

А за твоя въпрос по добре е E8400 + 9600GT :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тука става по-скоро дума за ъпгрейд на дъно cool.gif - смяна на гигабайт GA-M61SME-S2L , AMD Athlon64 X2 4800+ 2x1 Gb DDR2-800 със нещо Интелско . Понеже дъното е с вградено видео ,та затова ми е питането - иначе мога до отделя 600-700 лв за нова конфигурация , пък това ще го подаря на племенника си , Така че ето задачка за ПРОтата по хардуер:

Дъно : P5K-E или EP35-DS4

Памет:Kit 2x2Gb A-Data 1066

Процесор: ???

Видео: ???

Твърд диск: ???

DVD - има едно Оптиарк 7170 засег аще бутам с него

Дъното е Фоксконско , А да не забравя - захранването е Fortron FSP400-60GLN, 400W Active PSU

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE EP35-DS3R > 166.80 лв.

C2D E7200 > 208.08 лв.

GALAXY 512M GF9800GT > 213.25 лв.

SEAGATE 250GB 7200 16MB > 98.06 лв.

Грубо 680лв излизат цените са със ДДС.Принципно имах си друго на ум да сложа 4850 но малко надхвърли финансите.Дъното това е добре а онези две който сме изброили на П35 са за стабилен клок на куадове а в този случай смисъл да се дават толкова пари за дъното няма смисъл.Тоест и твоята рам да се вмъкнеш и със захравнването няма да има проблем.Все пак успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи тука става по-скоро дума за ъпгрейд на дъно cool.gif - смяна на гигабайт GA-M61SME-S2L , AMD Athlon64 X2 4800+ 2x1 Gb DDR2-800 със нещо Интелско . Понеже дъното е с вградено видео ,та затова ми е питането - иначе мога до отделя 600-700 лв за нова конфигурация , пък това ще го подаря на племенника си , Така че ето задачка за ПРОтата по хардуер:

Дъно : P5K-E или EP35-DS4

Памет:Kit 2x2Gb A-Data 1066

Процесор: ???

Видео: ???

Твърд диск: ???

DVD - има едно Оптиарк 7170 засег аще бутам с него

Дъното е Фоксконско , А да не забравя - захранването е Fortron FSP400-60GLN, 400W Active PSU

Вземи избраното от @xpleomax с изключение на процесора го смени с Е 8400,а рамта да е на 800 Мхз cool.gif

И дъното може GB Ep45/ds3 !!!

Редактирано от pursuitforce (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест да Е8400 да вземе но парите му са в недостиг и затова както може да са справи финансово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно : ASUS P5K-E/WiFi-AP - 250lv

Памет: Kingston DDR2 2x1GB/800 HYPER X - 92lv

Процесор: C2D E7200 - 226lv

Видео: Force3D 4850 - 287lv /тази карта в Стилтех е с охлаждане на Arctic Cooling!/

Твърд диск: WD 320GB - 107lv

Всичко - 962лв /мисля че тази конфигурация е най-балансирана в случай че прага ти е 1000лв/

С това дъно процесорът работи стабилно на 3.6 без да повишаваш волтажа. Паметта не е нещо особено, но е по-бърза от нормалната, а пък се и клоква:lol6:

Видеото няма коментар /все пак ще кажа че е една идея по-бавно от 9800GTX+, но мноооого по евтино!/

Харда е бърз, тъй като е само една плоча.

Това е от мен :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер си НЕТВАМПИР-Е :) винаги може да се изскръцат отнекъде оше 100-200 лв за добро дело , мисля че това се доближава до т.нар . DREAM CONFIG :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно рамта той като няма да клоква няма значение каква фирма е но нека вземе на 1066мхз ;) А за картата дето @netvampire тъй наречената хит на сезона може да се намери нова за 260лв тоест да се поспестят 20лв дъното за 230лв и процесора за 208 което излизат по евтино цените ги гледай от sky... в момента е най евтино там biggrin.gif

Редактирано от xpleomax (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
картата дето @netvampire тъй наречената хит на сезона може да се намери нова за 260лв тоест да се поспестят 20лв от sky... в момента е най евтино там biggrin.gif

xpleomax, естествено че винаги има и "по-евтино", но картата която съм предложил от Стилтех за 20лв повече /този път ще подчертая/ е с охлаждане на Arctic Cooling, което е много по-ефективно от стандартното, с което е картата в Sky! Ето и актуална снимка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да сега се загледах но съм чувал отрицателни отзиви за този производител но надявам се ако я вземе проблем да не създава поне върви със нереферентно охлаждане.

ПП офф може ли да отговориш ако искаш на ЛС има ли разлика след флаша на дъното видях,че до формула си го сложил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване