Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 1 час, Слави Маринов написа:

Дааам,на прав път си,както сложиш още 2-3 и си готов с рекламите...........и още 2-3 за всеки случай и всичко е точно!;)Аз нямам нищо с което да блокирам реклами,но реклами не виждам!

Влез в Замунда и после пак излъжи, че не виждаш реклами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даааааа,много работи няма,може да слага още..............Радо ,не ползвам замунди и тем подобни сайтова,или влизам изключително рядко и не ме бърка тази работа.Ето,бъкано е с реклами.:)

Екранна снимка (320).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тия неща, на които пише "няма достъп до този сайт", какво мислиш, че са, бе, тоалетна хартия ли? Това са банери (реклами). Надолу има и още. Поради някаква причина Операта ти не може да ги зареди, но те са си там. Даже ако се загледаш в адреса им "ads.garga.biz" - ADS, съкратено от "advertisements".
Те ти ги рекламите в замунда, дето уж ги нямало... Тамън 5, по-надолу има поне още един банер. А на страниците с резултати има и много повече от това. Като сложиш uBlock Origin, изчезват само големите банери. Тези в левия и десния горен ъгъл се махат с втора добавка, освен ако не те мързи да кликаш като побъркан с uBlock Origin.
А в други сайтове пък е още по-непоносимо. Така че, професоре по рекламите, това, че ти не ги виждаш, не значи, че ги няма. Ама то... май очаквам прекалено много от някой, който ползва Боза 10.

Screenshot_001.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чисто е на сълза

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Adguard:

Snap3.png

Дори логото отгоре е сдъвкано(няма го).

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, rado84 написа:

А тия неща, на които пише "няма достъп до този сайт", какво мислиш, че са, бе, тоалетна хартия ли? Това са банери (реклами). Надолу има и още. Поради някаква причина Операта ти не може да ги зареди, но те са си там. Даже ако се загледаш в адреса им "ads.garga.biz" - ADS, съкратено от "advertisements".
Те ти ги рекламите в замунда, дето уж ги нямало... Тамън 5, по-надолу има поне още един банер. А на страниците с резултати има и много повече от това. Като сложиш uBlock Origin, изчезват само големите банери. Тези в левия и десния горен ъгъл се махат с втора добавка, освен ако не те мързи да кликаш като побъркан с uBlock Origin.
А в други сайтове пък е още по-непоносимо. Така че, професоре по рекламите, това, че ти не ги виждаш, не значи, че ги няма. Ама то... май очаквам прекалено много от някой, който ползва Боза 10.

Screenshot_001.png

Ти найстина ли?Толкова ли си зле ,или се правиш?Това НЕ са реклами,а би трябвало да са,но не са заредени,защото са блокирани и аз го знам това,не ми разяснявай!Ти с 5те адблокера си ги виждаш.........успех в начинанието,в което както се вижда си спец!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Adguard:

ам искат $$$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, =Ivan= написа:

ам искат $$$

Е, на мен не ми искат - на мен ми дават - имам 3 стандартни доживотни лиценза за три платформи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, rado84 написа:

Така че, професоре по рекламите, това, че ти не ги виждаш, не значи, че ги няма. Ама то... май очаквам прекалено много от някой, който ползва Боза 10.

Нали това е целта,да не ги виждам и да не зареждат,бре майсторе,а ти с 5те адблокера си ги виждаш и ти зареждат!А относно боза 10,пак не позна,но то не ти е и трудно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Е, на мен не ми искат - на мен ми дават - имам 3 стандартни доживотни лиценза за три платформи.

е то на вътрешните хора така дават доживотни:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти сайта с включен вградения в операта блокатор на реклами и без никакъв друг софт,досега бях САМО с модифициран хост файл.Някакви претенции?Пък ти си с 5 адблокера и ставаш за смях зареждайки и виждайки реклами!

Екранна снимка (321).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, rado84 написа:

Влез в Замунда и после пак излъжи, че не виждаш реклами.

Ти да не си хванал буболечки ?

И аз съм с Хром и unblock Origin и никъде нямам реклами

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво блокираме реклами, ама сайтовете от какво ще печелят? Има хора хостинга не могат да си платят....аз лично изключвам ublockera за определени сайтове, които ме кефят. Да не говорим, че понякога рекламата ми помага, вместо да вреди. В замундата не виждам реклами, а друг adblocker нямам, просто съм добавил доста филтри. Има някои реклами, които се появяват и трябва да се добавят допълнително към филтрите или да се отбележи самото място. Съвсем скоро ще нараснат случаите, където сайтовете ще ползват ето това - https://blockadblock.com/ , защото друга алтернатива нямат, освен да почне да си плащаме за акаунтите си и за съдържанието което четем/ползваме. Слагали са и копачки на койни, ама и то може да се блокира, а за него съм наистина твърдо против.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Emi4a написа:

Хубаво блокираме реклами, ама сайтовете от какво ще печелят? Има хора хостинга не могат да си платят....аз лично изключвам ublockera за определени сайтове, които ме кефят. Да не говорим, че понякога рекламата ми помага, вместо да вреди. В замундата не виждам реклами, а друг adblocker нямам, просто съм добавил доста филтри. Има някои реклами, които се появяват и трябва да се добавят допълнително към филтрите или да се отбележи самото място. Съвсем скоро ще нараснат случаите, където сайтовете ще ползват ето това - https://blockadblock.com/ , защото друга алтернатива нямат, освен да почне да си плащаме за акаунтите си и за съдържанието което четем/ползваме. Слагали са и копачки на койни, ама и то може да се блокира, а за него съм наистина твърдо против.

Но имаме слчаите на малвъртайзинг (доставяне на зловредна реклама) и още по-тъпо е, че с интерактивността на Мрежата днес, става въпрос за drive-by download атаки - никъде не цъкаш.. Разбира се, че ако си с последна версия на браузъра и обновена операционна система, едва ли ще станеш тяхна жертва (ако си с Уиндоус ЕксПи още и IE9, направо си го просиш), но все пак... Пословичен е случая с Форбс май беше. Една малвъртайзинг атака - урок не взет. Карат посетителите си да изключат блокъра, за да видят съдържанието - втора малвъртайзинг атака.

преди 1 час, Pavel! написа:

Аз поставям под съмнение въобще смисъла от реклама, защото никога досега не съм си купил нещо понеже ми е изкочил прозорец в някаква страница. Точно обратното - колкото повече ми навират в носа и рекламират нещо, толкова по-малко вероятно е да си го купя.

Бисквитки - данни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро и Microsoft се включиха в играта за защита на хром - пуснаха добавка в магазина на хром.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста алтернативи, но и това е много добро. - https://chrome.google.com/webstore/detail/malwarebytes/ihcjicgdanjaechkgeegckofjjedodee

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете някоя добавка за сваляне на клипове от вбокс7 - клипове, а не само аудио. Намерих една, ама тя последно е обновявана 2016-та и съответно вече не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, rado84 написа:

Кажете някоя добавка за сваляне на клипове от вбокс7 - клипове, а не само аудио. Намерих една, ама тя последно е обновявана 2016-та и съответно вече не работи.

http://www.vbox7-mp3.info/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PigManu написа:

Уж ги сваля, пък не се появяват в папката за сваляне, така че явно не работи това.

Edit: най-после намерих една добавка - вероятно единствената, която правилно детектва клиповете от вбокса и ги сваля в правилния формат - Video Downloader Professional.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, rado84 написа:

Уж ги сваля, пък не се появяват в папката за сваляне, така че явно не работи това.

Edit: най-после намерих една добавка - вероятно единствената, която правилно детектва клиповете от вбокса и ги сваля в правилния формат - Video Downloader Professional.

Клиповете се показват в '"Изтеглени Файлове" всичко е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих начин да се сменят директориите за кеша (за който иска и знае какво е кеш). Тази операция се прави на затворен браузър.
1. Влизате в "C:\Users\[username]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default" и откривате следните папки:
• Cache
• GPUCache
• Media Cache
2. След като ги откриете и маркирате, трябва да си изберете място, където искате да бъдат. Аз си избрах C:\ProgramData. И така: маркирали сте трите папки. Копирате ги и трите заедно с цялото им съдържание на новото място.
3. След това се връщате в "C:\Users\[username]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default" и ги опразвате от съдържание, след което ги преименувате и трите, като в новото име НЕ трябва да се съдържа думата "cache". Каквото и да е, само да няма думата "cache", защото Хром ще я засече и работата ще се провали, когато го отворите отново.
4. Отваряте Command Prompt като администратор и пишете там последователно всяка една от тези 3 команди:
• mklink /d "C:\Users\RADO\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Cache" "C:\ProgramData\Chrome\Cache"
• mklink /d "C:\Users\RADO\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\GPUCache" "C:\ProgramData\Chrome\GPUCache"
• mklink /d "C:\Users\RADO\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Media Cache" "C:\ProgramData\Chrome\Media Cache"

А ако сте бекъп маниак като мен, значи вече знаете как да си запазите тази настройка за следващата преинсталация на Windows. Една подсказка: за по-лесно, след като сте архивирали всичките 4 папки, си създайте текстов файл, съдържащ и 3-те команди, като го преименувате на '.cmd', а в името на файла, за да не забравите за следващия път, може да споменете думата admin. ;)

Защо се прави това? Защото Хром си съхранява кеша в папката с настройките. И ако не си чистите кеша често и като мен обичате да пазите копия на резервните копия на резервните копия, следващия път, когато решите да си правите бекъп, ще се наложи да архивирате между 1- и 10-гигабайтова папка (според това кога последно сте си чистили кеша) и има да чакате бая време да се архивира, ако User Data е станала 10 гигабайта... :D А след тази операция всичкият кеш ще отива другаде и бекъпването ще е по-лесно без тези излишни файлове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо трябва да се направи уговорка, че това е валидно за машина със САМО един потребителски профил.
Второ - какъв е смисълът да се архивира кешът на браузъра? Защо не го пренасочиш в %temp% папката?
Трето направи си малко по-елегантни разписаните пътища. :) 

преди 4 часа, rado84 написа:

1. Влизате в "%localappdata%\Google\Chrome\User Data\Default"

3. След това се връщате в "%localappdata%\Google\Chrome\User Data\Default"

• mklink /d "%localappdata%\Google\Chrome\User Data\Default\Cache" "%ProgramData%\Chrome\Cache"
• mklink /d "
%localappdata%\Google\Chrome\User Data\Default\GPUCache" "%ProgramData%\Chrome\GPUCache"
• mklink /d "
%localappdata%\Google\Chrome\User Data\Default\Media Cache" "%ProgramData%\Chrome\Media Cache"

Освен това хром може да се конфигурира направо в груповите политики:
http://woshub.com/how-to-configure-google-chrome-via-group-policies/
https://support.google.com/chrome/a/answer/7532015?hl=en

Още настройки тук:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Chromium/Tips_and_tricks

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge, май не си дочел какво съм написал. Тази смяна на папките с кеша е ИМЕННО, за да се избегне архивиране на кеша, когато тръгнеш да си правиш бекъп на папката с настройките на браузъра.
А това червеното ще отвори точно същото, което аз съм написал, така че е все едно как ще го напишеш. От МС са го направили така, за да си спестят писане, но аз предпочитам да знам пълните пътища и кое къде ме праща и по навик съм написал пълния път.
При мен в Груповите политики няма Гугъл:
group-policies.png

Освен това не видях "export settings", както има в RegEditor-а и ако се наложи преинсталация ще трябва да правиш това много дълго упражнение наново, докато гореописаният начин е по-лесен и за да не се налага да го правя пак при преинсталация, направих следното: архивирах новите кеш папки (празни, разбира се), архивирах и папката с настройките:
chrome_archived.png
След което преименувах архива на 02 Users.rar. 01 е инсталаторът на Хром. Това го правя, за да знам при една преинсталация на Уиндоус какъв е редът, под който да се случват нещата. Няма как да знам кога и дали Уиндоус ще се скапе и ще трябва преинсталация. Ако се скапе след 2 години, примерно, тогава ще съм забравил какво съм правил и затова са тези цифри. И тук идва 03 файла: 03 Change Chrome cache folders (as admin).cmd, който съдържа гореописаните 3 команди. По този начин следващия път с по един клик ще възстановя направената настройка, която написах горе. Отделно съм си направил един друг .cmd файл, който е за изтриване на кеша при нужда. Знам, че може и от браузъра да се трие, но аз искам да съм 100% сигурен, че всичко от кеша ще си замине и затова този файл за триене на кеша съдържа следното:

del "C:\ProgramData\Chrome\Cache\*.*" /F /Q
del "C:\ProgramData\Chrome\GPUCache\*.*" /F /Q
del "C:\ProgramData\Chrome\Media Cache\*.*" /F /Q

и той също се пуска като администратор при затворен браузър.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не си пренасочиш тия папки вън от С? И да укажеш тамошното място? И ще са независими от инсталацията на Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте, фенове на Puppy Linux! 
      Свалих си на флашка Slacko64-6.3.0. Свалям Chrome.deb и той се инсталира автоматично на флашката, но не мога да го стартирам, въпреки че иконката му се появява в папка Интернет. Не зная кода за стартиране от терминал на Puppy Slacko6.3.0. 
      Моля, помогнете! 
    • от Sarditata
      Днес имаше ъпдейт на Хрома и оттогава не може да се включи wi fi Помощ!!!!
    • от HackerX
      Здравейте!
      Вече от доста време насам имам проблем с браузъра на Гугъл и сайта на Фейсбук - зареждам news фийда (началната страница), въртя си надолу - всичко добре. Но като минат няколко минути започва да ми насича и в task manager-а на Хром виждам, че се товари много процесора за тази страница. Презареждам я и се оправя, докато не минат пак няколко минути и да започне отново да товари.
      При вас има ли го това, от какво може да е и как мога да го оправя?

• от bumblebee
      Здравейте,
      след преинсталация на Windows (10) имам странен проблем с google chrome. Допреди преинсталацията си седях логнат във всички сайтове, които посещавам - Youtube, facebook дори и тук във форума, но сега всеки път като затворя Chrome и вляза пак трябва да се логвам отново.
      Някаква идея?
    • от RagnerBG
      Последните дни си играя с някои мултимедийни функции на приложенията в Linux и специално при тези два браузъра (Firefox, Chromium), но предполагам, че така е и в Opera-та, забелязах, че използването на хардуерно ускорение през видеокартата (OpenGL под Linux) е забранено по-подразбиране, специално за Linux платформа. Нека не им позволим да ни цакат с топла бира, поне докато има възможности за правилните настройки.
      За Firefox нещата са лесни. Ако съдим по-това - Blocklisting/Blocked Graphics Drivers, всичко изглежда чист алтруизъм - забранили са определени видео драйвери (затворени предимно), които били потенциален риск. Въпреки, че те са същият риск и за Windows платформата, но както бяха обещали преди, от версия 57 там вече ускорението е активирано по-подразбиране. Под Linux също е активирано ускорението по-подразбиране, но само за WebGL. Точно така - това, заради което беше целият шум и забрана на ускорението в старите версии, защото имало риск за сигурността. А рендерирането на енджинът, което би донесло по-пъргава работа на браузърът, е забранено по-подразбиране без никакво обяснение и причина - "GL layers acceleration is not yet enabled by default (see bug 594876)" (бъгът, всъщност е молба за активирането му). Както и да е.
      Разрешаването става сравнително лесно - about:config, търси се - layers.acceleration.force-enabled и се разрешава (двоен клик). Рестартира се браузърът и се проверява какво е положението в about:support (Menu-Help-Troubleshooting Information):

В ляво е преди активирането (Basic), в дясно след (OpenGL). Би трябвало да забележите по-пъргава работа на браузърът, особено на лаптопи и по-стари машини.
      Забележка: Това няма да се отрази на натоварването в сайтове като youtube.com, ако видеокартата ви не е по-ново поколение, което поддържа webm/vp9 хардуерно ускорение, вече h264 не важи, благодарение на google.

И като споменахме google, ако при Mozilla може и да има съмнение, че са орязали функциите под Linux за да имитират по-бърза работа под Windows и да речем има някаква случайност, или неизчистени бъгове. То нека да видим какви стъпки са ни нужни за активирането на същото това ускорение под Linux за Chromium (Chrome). Първо проверяваме какво е текущото положение като пишем в адресната лента - chrome://gpu :

Забележете накрая - "decode is unavailable on Linux", красота нали ? I don't think so. Тук пак става дума за някакво рязане на драйвери и модели видеокарти, освен за рязане на Linux като цяло, така положение е възможно да го заварите и в Windows, ако сте с определена видеокарта (по-стар модел) и описаните стъпки (повечето) важат и за там също. За да заобиколим ограничението за платформа и хардуер отиваме на chrome://flags, търсим настройките - Override software rendering list и GPU rasterization разрешаваме ги и рестартираме браузърът:

Интересен е и този раздел:

Това ще си остане така, независимо какво правим, ако видеокартата ви не поддържа webm/vp9 ускорение, както писах и за лисицата горе. След рестартиране, положението в chrome://gpu би трябвало да е такова:

Изглежда по-добре, но не е. На практика още нищо не работи. Ако скролнете надолу, ще забележите и още една интересна функция:
      Compositor Information - Tile Update Mode    One-copy
      За директен достъп до видеопаметта ни е нужно Zero-copy. Освен това в chrome://flags няма настройка, с която да активираме Native GpuMemoryBuffers, но има друг начин да ги форсираме с използване на командни параметри. Палим конзолата и стартираме браузърът така:
      chromium --enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers Тези параметри (--enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers) можем да ги добавими на краят на стартерите/линковете след пътят до бинарито, така че ще се стартира така и от там. Иии най вероятно ще видим следното съобщение в конзолата (ако не - добре, игнорирайте следващите няколко изречения):
      ERROR:browser_gpu_channel_host_factory.cc(107)] Failed to launch GPU process И въпреки, че в настройките всичко ще свети в зелено, това е индикация, че пак нищо не работи. Тоест, гадовете от google не се предават, каквото и да направим пак ще намерят начин да ни изключат хардуерното ускорение. Е, почти. Това, което трябва да направим е да изпълним следното в терминала:
      export BROWSER=google-chrome С "echo $BROWSER" можем да проверим каква е стойността. Преди командата трябва да е празно, след нея - google-chrome. За да запазим променливата и след рестартиране, горният ред се добавяна краят на .bashrc в домашната директория, или /etc/environment за цялата система:
      nano .bashrc sudo nano /etc/environment Вече грешката в конзолата трябва да е изчезнала, а chrome://gpu да изглежда така:

А Compositor Information ще изглежда така:
      Compositor Information - Tile Update Mode    Zero-copy
      Сега вече всичко би трябвало да работи.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.