Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 40 минути, Слави Маринов написа:

Ти квото си намерил в магазина това си сложил!

Не точно. Всяка покрива различни аспекти на блокирането. uBlock блокира реклами, но не всичко и не тези в Тубата. Същото е и с поп-ъп блокерите. Единият покрива самите прозорци/табове, които се отварят непоискани, а другият набляга на анти-адблок слоевете. Уебкафе по едно време имаше такъв слой и с този Poper Blocker с един клик мога да разкарам този анти-адблок слой и да си гледам съдържанието на сайта, а наглеците с такъв слой да духат супата.
Това uBlock Extra не съм много сигурен за какво е, но като знаем колко изобретателни са тъпанарите, които правят рекламите в нета, реших, че е по-добре да го има - за всеки случай. YAB премахва само рекламите в началото на всеки клип, а разните там банери и такива простотии в Тубата пък ги премахва Fair Adblocker. Опитвах с опцията на uBlock Origin "премахни този елемент" (дето става тъмно и това, което искаш да махнеш се очертава в червено), обаче заедно с това ми изчезва и клипът и затова се наложи да прибегна до Fair Adblocker.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааам,на прав път си,както сложиш още 2-3 и си готов с рекламите...........и още 2-3 за всеки случай и всичко е точно!;)Аз нямам нищо с което да блокирам реклами,но реклами не виждам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Дааам,на прав път си,както сложиш още 2-3 и си готов с рекламите...........и още 2-3 за всеки случай и всичко е точно!;)Аз нямам нищо с което да блокирам реклами,но реклами не виждам!

Влез в Замунда и после пак излъжи, че не виждаш реклами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радо, нямаш uMatrix, а е много добра добавка за филтрация на трафика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даааааа,много работи няма,може да слага още..............Радо ,не ползвам замунди и тем подобни сайтова,или влизам изключително рядко и не ме бърка тази работа.Ето,бъкано е с реклами.:)

Екранна снимка (320).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тия неща, на които пише "няма достъп до този сайт", какво мислиш, че са, бе, тоалетна хартия ли? Това са банери (реклами). Надолу има и още. Поради някаква причина Операта ти не може да ги зареди, но те са си там. Даже ако се загледаш в адреса им "ads.garga.biz" - ADS, съкратено от "advertisements".
Те ти ги рекламите в замунда, дето уж ги нямало... Тамън 5, по-надолу има поне още един банер. А на страниците с резултати има и много повече от това. Като сложиш uBlock Origin, изчезват само големите банери. Тези в левия и десния горен ъгъл се махат с втора добавка, освен ако не те мързи да кликаш като побъркан с uBlock Origin.
А в други сайтове пък е още по-непоносимо. Така че, професоре по рекламите, това, че ти не ги виждаш, не значи, че ги няма. Ама то... май очаквам прекалено много от някой, който ползва Боза 10.

Screenshot_001.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Adguard:

Snap3.png

Дори логото отгоре е сдъвкано(няма го).

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, rado84 написа:

А тия неща, на които пише "няма достъп до този сайт", какво мислиш, че са, бе, тоалетна хартия ли? Това са банери (реклами). Надолу има и още. Поради някаква причина Операта ти не може да ги зареди, но те са си там. Даже ако се загледаш в адреса им "ads.garga.biz" - ADS, съкратено от "advertisements".
Те ти ги рекламите в замунда, дето уж ги нямало... Тамън 5, по-надолу има поне още един банер. А на страниците с резултати има и много повече от това. Като сложиш uBlock Origin, изчезват само големите банери. Тези в левия и десния горен ъгъл се махат с втора добавка, освен ако не те мързи да кликаш като побъркан с uBlock Origin.
А в други сайтове пък е още по-непоносимо. Така че, професоре по рекламите, това, че ти не ги виждаш, не значи, че ги няма. Ама то... май очаквам прекалено много от някой, който ползва Боза 10.

Screenshot_001.png

Ти найстина ли?Толкова ли си зле ,или се правиш?Това НЕ са реклами,а би трябвало да са,но не са заредени,защото са блокирани и аз го знам това,не ми разяснявай!Ти с 5те адблокера си ги виждаш.........успех в начинанието,в което както се вижда си спец!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Adguard:

ам искат $$$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, =Ivan= написа:

ам искат $$$

Е, на мен не ми искат - на мен ми дават - имам 3 стандартни доживотни лиценза за три платформи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, rado84 написа:

Като сложиш uBlock Origin, изчезват само големите банери. Тези в левия и десния горен ъгъл се махат с втора добавка, освен ако не те мързи да кликаш като побъркан с uBlock Origin.

Ако не си го настроил правилно. Я блокирай всички скриптове от 3-ти страни и кажи дали има реклами?

3d1e42cc-3821-11e5-82be-f236e5fb8ca3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, rado84 написа:

Така че, професоре по рекламите, това, че ти не ги виждаш, не значи, че ги няма. Ама то... май очаквам прекалено много от някой, който ползва Боза 10.

Нали това е целта,да не ги виждам и да не зареждат,бре майсторе,а ти с 5те адблокера си ги виждаш и ти зареждат!А относно боза 10,пак не позна,но то не ти е и трудно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Е, на мен не ми искат - на мен ми дават - имам 3 стандартни доживотни лиценза за три платформи.

е то на вътрешните хора така дават доживотни:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти сайта с включен вградения в операта блокатор на реклами и без никакъв друг софт,досега бях САМО с модифициран хост файл.Някакви претенции?Пък ти си с 5 адблокера и ставаш за смях зареждайки и виждайки реклами!

Екранна снимка (321).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, rado84 написа:

Влез в Замунда и после пак излъжи, че не виждаш реклами.

Ти да не си хванал буболечки ?

И аз съм с Хром и unblock Origin и никъде нямам реклами

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво блокираме реклами, ама сайтовете от какво ще печелят? Има хора хостинга не могат да си платят....аз лично изключвам ublockera за определени сайтове, които ме кефят. Да не говорим, че понякога рекламата ми помага, вместо да вреди. В замундата не виждам реклами, а друг adblocker нямам, просто съм добавил доста филтри. Има някои реклами, които се появяват и трябва да се добавят допълнително към филтрите или да се отбележи самото място. Съвсем скоро ще нараснат случаите, където сайтовете ще ползват ето това - https://blockadblock.com/ , защото друга алтернатива нямат, освен да почне да си плащаме за акаунтите си и за съдържанието което четем/ползваме. Слагали са и копачки на койни, ама и то може да се блокира, а за него съм наистина твърдо против.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да обвиниш само потребителите. Има сайтове в които като влезеш започват да се отварят нови прозорци или да се пускат клипчета. Някои пък печелят от рекламите само ако потребителя цъкне върху тях. Нали не мислиш, че има човек на света който ще нацъка всички прозорчета и чак тогава ще прочете сайта?

Сам казваш, че някои сайтове пък слагат копачи. Отделно, почти всяка страница има скриптове които те следят в какви сайтове влизаш, колко време стоиш там и т.н., тъй че ако самите сайтове не са коректни, не може да очакваш същото и от потребителите.

Затова трябва да се намери компромисно решение.

Аз поставям под съмнение въобще смисъла от реклама, защото никога досега не съм си купил нещо понеже ми е изкочил прозорец в някаква страница. Точно обратното - колкото повече ми навират в носа и рекламират нещо, толкова по-малко вероятно е да си го купя.

Прост пример - някой виждал ли е реклама на Ферари или Порше? А на Дачия или Шкода? В случая кои марки бихте предпочели, рекламираните или нерекламираните?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Emi4a написа:

Хубаво блокираме реклами, ама сайтовете от какво ще печелят? Има хора хостинга не могат да си платят....аз лично изключвам ublockera за определени сайтове, които ме кефят. Да не говорим, че понякога рекламата ми помага, вместо да вреди. В замундата не виждам реклами, а друг adblocker нямам, просто съм добавил доста филтри. Има някои реклами, които се появяват и трябва да се добавят допълнително към филтрите или да се отбележи самото място. Съвсем скоро ще нараснат случаите, където сайтовете ще ползват ето това - https://blockadblock.com/ , защото друга алтернатива нямат, освен да почне да си плащаме за акаунтите си и за съдържанието което четем/ползваме. Слагали са и копачки на койни, ама и то може да се блокира, а за него съм наистина твърдо против.

Но имаме слчаите на малвъртайзинг (доставяне на зловредна реклама) и още по-тъпо е, че с интерактивността на Мрежата днес, става въпрос за drive-by download атаки - никъде не цъкаш.. Разбира се, че ако си с последна версия на браузъра и обновена операционна система, едва ли ще станеш тяхна жертва (ако си с Уиндоус ЕксПи още и IE9, направо си го просиш), но все пак... Пословичен е случая с Форбс май беше. Една малвъртайзинг атака - урок не взет. Карат посетителите си да изключат блокъра, за да видят съдържанието - втора малвъртайзинг атака.

преди 1 час, Pavel! написа:

Аз поставям под съмнение въобще смисъла от реклама, защото никога досега не съм си купил нещо понеже ми е изкочил прозорец в някаква страница. Точно обратното - колкото повече ми навират в носа и рекламират нещо, толкова по-малко вероятно е да си го купя.

Бисквитки - данни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро и Microsoft се включиха в играта за защита на хром - пуснаха добавка в магазина на хром.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста алтернативи, но и това е много добро. - https://chrome.google.com/webstore/detail/malwarebytes/ihcjicgdanjaechkgeegckofjjedodee

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете някоя добавка за сваляне на клипове от вбокс7 - клипове, а не само аудио. Намерих една, ама тя последно е обновявана 2016-та и съответно вече не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, rado84 написа:

Кажете някоя добавка за сваляне на клипове от вбокс7 - клипове, а не само аудио. Намерих една, ама тя последно е обновявана 2016-та и съответно вече не работи.

http://www.vbox7-mp3.info/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, PigManu написа:

Уж ги сваля, пък не се появяват в папката за сваляне, така че явно не работи това.

Edit: най-после намерих една добавка - вероятно единствената, която правилно детектва клиповете от вбокса и ги сваля в правилния формат - Video Downloader Professional.

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Здравейте,
      след преинсталация на Windows (10) имам странен проблем с google chrome. Допреди преинсталацията си седях логнат във всички сайтове, които посещавам - Youtube, facebook дори и тук във форума, но сега всеки път като затворя Chrome и вляза пак трябва да се логвам отново.
      Някаква идея?
    • от RagnerBG
      Последните дни си играя с някои мултимедийни функции на приложенията в Linux и специално при тези два браузъра (Firefox, Chromium), но предполагам, че така е и в Opera-та, забелязах, че използването на хардуерно ускорение през видеокартата (OpenGL под Linux) е забранено по-подразбиране, специално за Linux платформа. Нека не им позволим да ни цакат с топла бира, поне докато има възможности за правилните настройки.
      За Firefox нещата са лесни. Ако съдим по-това - Blocklisting/Blocked Graphics Drivers, всичко изглежда чист алтруизъм - забранили са определени видео драйвери (затворени предимно), които били потенциален риск. Въпреки, че те са същият риск и за Windows платформата, но както бяха обещали преди, от версия 57 там вече ускорението е активирано по-подразбиране. Под Linux също е активирано ускорението по-подразбиране, но само за WebGL. Точно така - това, заради което беше целият шум и забрана на ускорението в старите версии, защото имало риск за сигурността. А рендерирането на енджинът, което би донесло по-пъргава работа на браузърът, е забранено по-подразбиране без никакво обяснение и причина - "GL layers acceleration is not yet enabled by default (see bug 594876)" (бъгът, всъщност е молба за активирането му). Както и да е.
      Разрешаването става сравнително лесно - about:config, търси се - layers.acceleration.force-enabled и се разрешава (двоен клик). Рестартира се браузърът и се проверява какво е положението в about:support (Menu-Help-Troubleshooting Information):

В ляво е преди активирането (Basic), в дясно след (OpenGL). Би трябвало да забележите по-пъргава работа на браузърът, особено на лаптопи и по-стари машини.
      Забележка: Това няма да се отрази на натоварването в сайтове като youtube.com, ако видеокартата ви не е по-ново поколение, което поддържа webm/vp9 хардуерно ускорение, вече h264 не важи, благодарение на google.

И като споменахме google, ако при Mozilla може и да има съмнение, че са орязали функциите под Linux за да имитират по-бърза работа под Windows и да речем има някаква случайност, или неизчистени бъгове. То нека да видим какви стъпки са ни нужни за активирането на същото това ускорение под Linux за Chromium (Chrome). Първо проверяваме какво е текущото положение като пишем в адресната лента - chrome://gpu :

Забележете накрая - "decode is unavailable on Linux", красота нали ? I don't think so. Тук пак става дума за някакво рязане на драйвери и модели видеокарти, освен за рязане на Linux като цяло, така положение е възможно да го заварите и в Windows, ако сте с определена видеокарта (по-стар модел) и описаните стъпки (повечето) важат и за там също. За да заобиколим ограничението за платформа и хардуер отиваме на chrome://flags, търсим настройките - Override software rendering list и GPU rasterization разрешаваме ги и рестартираме браузърът:

Интересен е и този раздел:

Това ще си остане така, независимо какво правим, ако видеокартата ви не поддържа webm/vp9 ускорение, както писах и за лисицата горе. След рестартиране, положението в chrome://gpu би трябвало да е такова:

Изглежда по-добре, но не е. На практика още нищо не работи. Ако скролнете надолу, ще забележите и още една интересна функция:
      Compositor Information - Tile Update Mode    One-copy
      За директен достъп до видеопаметта ни е нужно Zero-copy. Освен това в chrome://flags няма настройка, с която да активираме Native GpuMemoryBuffers, но има друг начин да ги форсираме с използване на командни параметри. Палим конзолата и стартираме браузърът така:
      chromium --enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers Тези параметри (--enable-zero-copy --enable-native-gpu-memory-buffers) можем да ги добавими на краят на стартерите/линковете след пътят до бинарито, така че ще се стартира така и от там. Иии най вероятно ще видим следното съобщение в конзолата (ако не - добре, игнорирайте следващите няколко изречения):
      ERROR:browser_gpu_channel_host_factory.cc(107)] Failed to launch GPU process И въпреки, че в настройките всичко ще свети в зелено, това е индикация, че пак нищо не работи. Тоест, гадовете от google не се предават, каквото и да направим пак ще намерят начин да ни изключат хардуерното ускорение. Е, почти. Това, което трябва да направим е да изпълним следното в терминала:
      export BROWSER=google-chrome С "echo $BROWSER" можем да проверим каква е стойността. Преди командата трябва да е празно, след нея - google-chrome. За да запазим променливата и след рестартиране, горният ред се добавяна краят на .bashrc в домашната директория, или /etc/environment за цялата система:
      nano .bashrc sudo nano /etc/environment Вече грешката в конзолата трябва да е изчезнала, а chrome://gpu да изглежда така:

А Compositor Information ще изглежда така:
      Compositor Information - Tile Update Mode    Zero-copy
      Сега вече всичко би трябвало да работи.
    • от Димитър Кунчев
      Привет, форум.
      От седмица имам един тривиален проблем, какъвто преди не съм имал.
      Не знам защо, но много често вече, когато цъкна да отворя някой линк или страница на лаптопа ме редиректва към някакви рекламни сайтове. Отваря ми желаната страница на нов таб и старият/текущият го редиректва към разни рекламни/секс сайтове.. 
      Как мога да го махна? Браузвам с Chrome, предполагам е възможно нещо от настройките, но поразцъках в Settings-а и не открих решение.
      Моля за помощ.
    • от Marinela Georgieva
      Здравейте!
      Преди 2 дни инсталирах пиратската версия на Norton Internet Security + ID security. След рестарта на компютъра обаче, за появи огромен проблем с Chrome - не зарежда, не иска да показва начална страница, дори и настройки! Рових се в настройките на антивирусната, деинсталирах я, рестартирах компютъра няколко пъти. Опитах да деинсталирам Google Chrome, но ми даде грешка. Не че не мога да използвам Morzila/Opera, но с Chrome ми е по-удобно.
      Моля, помогнете!

Благодаря много предварително!
    • от bumblebee
      Здравейте,
      предстои ми да изляза в отпуска доста време и искам да ви попитам има ли някакъв начин да си заключа браузъра на компютъра на работата? По принцип, мисля че всичко е ОК с колегите, но все пак. 
      Браузърът е Chrome, но съм се логнал с моят акаунт на gmail и всички пароли и инфо ми е там и запазено. Дал съм му запомняне на всичко и тн. 
      Идеята ми е има ли някакъв начин да си го заключа и през времето когато ме няма да не може да се ползва?
      Мерси.....
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.