Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Google Chrome (обединена)

Препоръчан отговор

Резултати от ZHP CLEANER

Имам инсталиран CCleaner. По принцип избягвам да ползвам клианери, но сега реших да проверя дали няма да има + резултат с ZHP CLEANER. Останах разочарован след като му позволих да поправи грешките и  ми  разбърка доста настройки.  Друг път няма да го ползвам.

adwcleaner_8.3.1 намери  20 PUP, карантинирани са.

Скенера се лигави 2 часа и 15 мин и запецна на сканиране на системата, спрях го, зацикли ми се струваше.

В крайна сметка полза нямаше, но ще видя занапред и ще пиша за резултата.

MBAN.jpg

Screenshot.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оплаках се от ZНРСlеаnеr преди малко. Ами оказа се, че не действа само на браузера, но ми промени доста настройки в системата. Изчезна иконката за смяна на  английски и БГ език, промени езиковите и регионални настройки. Незнайно защо пък там защо се намесва. Опитах се да възстановявам и намерих за по добре да възстановя системата назад с 5 дни.

За проба активирах ZНРСlеаnеr отново, давам шот за да видите какво е намерила програмата- 149  проблеми май. Чак пък толкова от къде ли ги е намерила....

Не ми е ясно какво означават резултатите,  пък и като съм вече опарен, не исках да си навлека нови проблеми и не търсих надълбоко.

Този път не и дадох да поправя и да трие.

cleaner.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, mirosiva написа:

Няма радост 

Пробвайте с портативна версия. Да видим как ще е. Ако има проблем пак местете на различен дял от системния инсталацията на гугъл. https://portableapps.com/apps/internet/google_chrome_portable

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.11.2021 г. в 14:27, цър-вул написа:

Провери със zhpcleaner и с adwcleaner

аз не мога да изтегля zhpcleaner, защото се изтрива по време на изтегляне
с изключване на антивирусната, успявам да го изтегля, но тогава получавам съобщение "не изпълнявай"

пп

успях да го изтегля от друго място и пак ме предупреждава

пп

стартирах го въпреки предупреждението и нищо не показа

108714324_.PNG.279ebcd1a8d3bdee597d936c2ef304e8.PNG

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напраааво ме е страх да пиша, вече четвърти ден без проблеми. Антивирусната спи, MBAN проверява, ама нЕма нищо. Гугъл хром нали си има защита се опитва завалията и той да проверява, ама пак нЕма нищо. То си беше гадно.... Само онлайн скенер ESET SECURITY    излезе сериозен и намери проблема, изтри разни заплахи и се надявам вече да нямам подобен проблем.

Да не забравя, благодаря на всички, които ми дадоха ценни съвети и напътствия. :wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.12.2021 г. в 12:24, цър-вул написа:

дай едно рамо ве
начи в портативката Cent, не е нужно да уточнявам в кой дял са настройките
искам и в други портативки да го направя, но не знам как
например за  портативния хром...това дето го правя в момента е:
D:\browser_portable\hromium\chrome\chrome.exe --user-data-dir=D:\browser_portable\hromium\default
изпълнявам го или в бат файл, или го слагам в свойствата на прекия път
въпросът е, да не се уточнява дял за да може да го ползвам на флашка и не знам как да го измисля
тъй де, флашката ще се включва в други устройства
пп
ако Cent го обновяваха, нямаше да съм на зор, ама от началото на годината няма никаква информация 

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

cd /d D:\browser_portable\hromium
chrome.exe --user-data-dir=%~dp0default

Или универсален скрипт за всеки диск, съдържащ папка browser_portable\hromium\chrome
for %%p in (A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%p:\browser_portable\hromium\chrome %%p:\browser_portable\hromium\chrome\chrome.exe --user-data-dir=%%p:\browser_portable\hromium\default

Моята препратка, закачена на лентата със задачи, изглежда така"
"H:\Portables\Chrome X64\ChromePortable.exe" --user-data-dir="H:\Portables\Chrome X64\Data\Chrome" --no-default-browser-check --enable-npapi --allow-outdated-plugins --flag-switches-begin --enable-new-bookmark-apps --enable-fast-unload --use-simple-cache

И съм го направил браузър (ChromePortable.exe) по подразбиране 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, дръндю написа:

например за  портативния хром.

В хрома другата опция е да влезеш в профила си и да се синхранизира,така откъдето и да влезеш,след като си в профила си ще е еднакво всичко.Не знам как ползваш браузър от флашка,тя е по-бавна и от обикновен hdd диск,предполагам е мъка..............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

--user-data-dir=%~dp0default

това ми върши идеална работа
пряк път в самата папка с промяна на свойства и изгрява на другата машина
другият скрипт ше го запазя за котките
Благодаря!!!
баси тея ръкави, баси чудото

преди 47 минути, Слави Маринов написа:

В хрома другата опция е да влезеш в профила си и да се синхранизира,така откъдето и да влезеш,след като си в профила си ще е еднакво всичко.Не знам как ползваш браузър от флашка,тя е по-бавна и от обикновен hdd диск,предполагам е мъка..............

ти нали ползваше Опера ве, там си е вградено тва чудо....тъй де преносим, ама няма вградена преводачка и за това не я използвам
разбира се че можеш да сложиш добавка ама не е същото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, цър-вул написа:

К'во им е на ръкавите, ве?
91LuW7ypinL._AC_UY550_.jpg

кът самата смърт, само коса за косене ти липсва

:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, цър-вул написа:

Ти косата устъй - за ръкавете иде реч!

слагай го за аватар, ама не знам какъв ник подхожда на тези ръкави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

The Dark Reaper

крайно време е
стига с тия цървули, ръбове и тънъ
тва шти подхожда, баш като за теб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

От v.97 на Chrome се премахва възможността за премахване на  търсачките по подразбиране
image.png.25dd2fc1c68fb3ba812d9ae073f66fa6.png

https://winaero.com/chrome-97-no-longer-allows-removing-default-search-engines/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване