Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, от известно време ползвам Хром и доста ми допада как работи, с други думи - съвсем свикнах с него и от всички браузъри за компютъра, който ползвам и нещата, които ми трябват, когато ровя в нета, Chrome се справя най-добре, най-бързо и най-интуитивно.

Но има един единствен проблем - когато искам да отворя някакъв файл ме кара задължително първо да си го запиша на харда. При останалите браузъри има опция да избереш - дали да запишеш или дали да го отвориш на място. При Хрома обаче нещо не я намирам къде е тази опция. (Така например разни торенти трябва да ги отвоарям с Мозилата, защото иначе с Хрома първо трябва да запиша торент-файла на компа, а после с торент-клиента тепърва да отварям въпросния файл, което е много дразнещо. Също когато искам само да погледна някакъв текстов файл, преди да реша дали ми трябва, първо трябва да го записвам на компа, после да го погледна и - ако не ми трябва - да го търся къде съм го записал и да го трия. Досадна работа)

Някой, който ползва Хром и повечко разбира - ако може да ме открехне къде е тя :whist:

В опциите в поле Разширени настройки, подполе Изтегляния има само опция - постоянна папка за сваляне или да избираш на момента. Освен това пише

Избрали сте определени типове файлове автоматично да се отварят след изтегляне.

Изчистване на настройките за автоматично отваряне

Но не помня да съм избирал такива неща, нито пък имам достъп до "Изчистване на настройките на автоматично отваряне".

Извинявам се, ако вече има такава тема, но като поразрових в търсачката не видях.

Приятен ден

Редактирано от nage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браузърът не поддържа отваряне от кеша желаният файл първо трябва да бъде свален и след това отворен с желаната от вас програма - това става от прозорчето за прогрес/свален файл кото се появява в долната част на браузъра при сваляне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм, странна работа, защо е въведено това ограничение? всички останали браузъри отдавна отварят през кеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От друга страна, може да се разглежда като предимство. Винаги ще знаеш, къде е записан даден торент-файл, флаш клипче и т.н. Предполагам, може да се настрои винаги да записва в някаква папка. Създай папка Internet downloads и записвай в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От друга страна, може да се разглежда като предимство.

Винаги ще знаеш, къде е записан даден торент-файл, флаш клипче и т.н.

Предполагам, може да се настрои винаги да записва в някаква папка. Създай папка Internet downloads и записвай в нея.

Кен!

При инсталацията на браузера, последният си е направил такава папка автоматично и се намира в "Mоите документи" под название "Download" Но естествено може да направи и така, както си го посъветвал. А може и да пренасочва по негово желание точно в коя папка да се запише сваленият фаил. Мисля, че не греша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кен!

При инсталацията на браузера, последният си е направил такава папка автоматично и се намира в "Mоите документи" под название "Download" Но естествено може да направи и така, както си го посъветвал. А може и да пренасочва по негово желание точно в коя папка да се запише сваленият фаил. Мисля, че не греша!

Сигурен съм, че си прав.

Аз не използвам много този браузър и затова не знам точно къде се намира папката за сваляне на файлове по подразбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че си прав.

Аз не използвам много този браузър и затова не знам точно къде се намира папката за сваляне на файлове по подразбиране.

Папката за сваляне по подразбиране можеш да си я избереш коя да е, а може и да ползваш Данлоудс в Май документс, която е стандартната.

Но ме дразни когато трябва да записвам на компа някакъв файл, вместо просто да го отворя направо със съответната програма, да го ползвам и ако не ми трябва - просто да го затворя и край, а не да търся къде е, за да го изтрия. Мразя да имам ненужни неща на компа, които напразно седят и запълват място.

Ще пиша на Хром страницата във фейсбик да оправят това :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папката за сваляне по подразбиране можеш да си я избереш коя да е, а може и да ползваш Данлоудс в Май документс, която е стандартната.

Но ме дразни когато трябва да записвам на компа някакъв файл, вместо просто да го отворя направо със съответната програма, да го ползвам и ако не ми трябва - просто да го затворя и край, а не да търся къде е, за да го изтрия. Мразя да имам ненужни неща на компа, които напразно седят и запълват място.

Ще пиша на Хром страницата във фейсбик да оправят това :cool:

На практика, файловете винаги свалят на твоя компютър - иначе няма как да бъдат отворени, но другите браузъри ти спестяват едно-две допълнителни щраквания с мишката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф: 4-5 ако добавим и автоматично чистене на temp директории и кеш памет хихи успех с рикуеста - за 14 версии не е взето решение да присъства подобна опция, но кой знае - може в 15 дев да стане чудо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи изтрих история всичко и пак не стана и там като влезна ми пише как да го оправя, отварям настройките и са ми както са показани да ги направя, но пак не ме пуска.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Извинявам се, ако разширявам форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и при мен е така от известно време .. ако някой има решение да го сподели :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На страницата няма ли линк за връзка със екипа на vbox7 ако не се оправи проблема.Аз имах същия проблем, но беше отдавна и не се сещам как ставаше.Трябва да кажа че там има хора които с радост ще ви помогнат да се реши проблема, само се свържете със тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На страницата няма ли линк за връзка със екипа на vbox7 ако не се оправи проблема.Аз имах същия проблем, но беше отдавна и не се сещам как ставаше.Трябва да кажа че там има хора които с радост ще ви помогнат да се реши проблема, само се свържете със тях.

[/quote

Писах им още онзи ден, но отговор така и не получих. През comet bird влизам, ама аз си ползвам само google chrome.

Редактирано от mtaci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

изтрийте кукитата (бисквитките) на браузъра си. Дали това решава проблема?

Как се изтриват кукита?

За Internet Explorer

Цъкнете на Tools -> Internet Optiоns

От таба General - Browsing History - цъкнете на бутона Delete

Цъкнете на Delete Cookies

(или изберете чекбокса на Cookies и цъкнете Delete)

За Google Chrome

Цъкнете на Tools -> Options

Изберете "Under the Hood" намерете Privacy

Цъкнете на Clear browsing data

Изберете "Delete cookies and other site data"

За Mozilla Firefox

Click on Tools, then Options (or Edit | Preferences on Linux)

Select Privacy

In the Cookies panel, click on Show Cookies

To remove a single cookie click on the entry in the list and click on the Remove Cookie button

To remove all cookies click on the Remove All Cookies button

Ето още няколко насоки:

Имате ли възможност да опитате с Mozilla Firefox? - http://www.mozilla.com/en-US/firefox/new - дали с този браузър го има проблема?

Вбокс7 е оптимизиран най-добре за Mozilla Firefox.

Ако зареждате сайта безпроблемно с Мозила вероятно причината да не го зареждате с друг браузър е в негови специфични настройки или начина, по който се свързва компютъра ви към интернет. :blink:

Уверете се, че антивирусната и firewall са изключени и опитайте така - възможно е специфични настройки в тях да не позволяват записването на бисквитки от сайтове. Проверете дали има списък позволени сайтове в тях и ако да, добавете www.vbox7.com към списъка.

Ако ползвате рутер - възможно е той да ограничава записването на бисквитки. Опитайте се да включите компютъра директно към интернет.

Преинсталирайте браузъра си - често проблемът е в повреда в самия браузър и преинсталацията му решава проблема.

Поздрави, екипът на Вбокс7

Получих отговор и там ще преинсталирам у/а и дано да се оправи може да локвате и се извинявам за двойният пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен няма проблем,може би защото съм с Линукс.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, на мен също не ми зарежда vbox7.На windows 7 съм и ползвам google chrome. Преинсталирах хрома, но отново същия проблем. Моля, някой да помага. Благодаря предварително :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизам без проблеми, вижте си настройките. При мен са така:

Да се разреши на всички сайтове да изпълняват JavaScript (препоръчително) и Да се разреши задаването на локални данни (препоръчително)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли малко по-подробно! Не ги разбирам до там нещата, че с едно изречение да ми стане ясно. Къде по точно да вляза и евентуално да променя настройките? Мерси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в Опции, след това в разширени настройки и ти излиза прозорец Настройки на Съдържанието, даваш на бисквитки - Да се разреши задаването на локални данни (препоръчително) и на javascript - Да се разреши на всички сайтове да изпълняват JavaScript

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, влязох, но настройките са такива, каквито ми ги обясняваш. Не разбирам, от какво друго може да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вижте дали ще ви го отвори през 87.121.59.2 !

през тоя линк ми вади точно горната грешка, а съм с ff4 (и на k-meleon същото), иначе ако напиша vbox7 и си влизам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имат някакъв глобален проблем с бисквитките и хрома!

Пишете им отново, като този път им изпратете версията на хрома, и им кажете, че всички настройки са така, както трябва!

Ако си сигурен, че cookies/бисквитки са разрешени и въпреки това не отваряш сайта, моля те изпрати ни писмо до [email protected] с информация кой браузър ползваш и коя негова версия.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен казус! Явно при някой хрома се сработва със сайта и бисквитките, при други не! Вероятно е от версията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      В тази тема ще поддържам актуализирането на преносимите версии на браузъра

За всичко свързано с инсталираната версия на браузъра - тук

Излезе портативното издание на последната стабилна версия на въпросния браузър за Windows платформа.
      39.0.2171.99
    • от Славчо Хаджийски
      Здравейте, фенове на Puppy Linux! 
      Свалих си на флашка Slacko64-6.3.0. Свалям Chrome.deb и той се инсталира автоматично на флашката, но не мога да го стартирам, въпреки че иконката му се появява в папка Интернет. Не зная кода за стартиране от терминал на Puppy Slacko6.3.0. 
      Моля, помогнете! 
    • от Sarditata
      Днес имаше ъпдейт на Хрома и оттогава не може да се включи wi fi Помощ!!!!
    • от HackerX
      Здравейте!
      Вече от доста време насам имам проблем с браузъра на Гугъл и сайта на Фейсбук - зареждам news фийда (началната страница), въртя си надолу - всичко добре. Но като минат няколко минути започва да ми насича и в task manager-а на Хром виждам, че се товари много процесора за тази страница. Презареждам я и се оправя, докато не минат пак няколко минути и да започне отново да товари.
      При вас има ли го това, от какво може да е и как мога да го оправя?

• от bumblebee
      Здравейте,
      след преинсталация на Windows (10) имам странен проблем с google chrome. Допреди преинсталацията си седях логнат във всички сайтове, които посещавам - Youtube, facebook дори и тук във форума, но сега всеки път като затворя Chrome и вляза пак трябва да се логвам отново.
      Някаква идея?
  • Дарение

• Добави ново...