Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Google Chrome (обединена)

Препоръчан отговор

Бях повдигнал въпроса и преди, но темата ми мистериозно изчезна... Та: Chrome ескалира използването на RAM при отварянето на ето този сайт: http://forum.flowersnet.info/. С Mozilla нямам този проблем. С Chrome, но на другия PC (Win 7) - също. На този съм с Win XP. Порових се в нета, но ... :о) Идеи? Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той самият Хром е пълен шит. На мен ми харчи 160МБ памет с отворено...нищо.:

Публикувано изображение

П.П. Сайта добавя още 60МБ заета памет. Което не е ненормално Само да не   правиш реклама на въпросният сайт, щото при липса на проблем, някак си не е невъзможно да е така.

П.П. 2 Нищо не ти е изчезнало, коментара от предишната ти тема по въпроса, е преместен в общата тема за Google Chrome и би трябвало да си го виждаш в съдържанието си. Научи се да изпълняваш правилата на форума и няма да имаш проблеми с "изчезващи" постове и теми.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Хром-а и няма ескалиране при мен.Вероятно е от добавките (ако има такива)

Ескалира само на този сайт, може да е от добавките, но защо само на този сайт и на този компютър. Пускам Task_Manager-а на Chroma-а и се почва - само зареждам страницата и я оставям. Стига до 1.5 GB само за тази страница... Преинсталирах Chroma и... същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ескалира само на този сайт, може да е от добавките, но защо само на този сайт и на този компютър. Пускам Task_Manager-а на Chroma-а и се почва - само зареждам страницата и я оставям. Стига до 1.5 GB само за тази страница... Преинсталирах Chroma и... същото.

Щом с Мозила нямаш проблеми ползвай нея - просто е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той самият Хром е пълен шит. На мен ми харчи 160МБ памет с отворено...нищо.:

Публикувано изображение

П.П. Сайта добавя още 60МБ заета памет. Което не е ненормално Само да не   правиш реклама на въпросният сайт, щото при липса на проблем, някак си не е невъзможно да е така.

Хм... Формално имаш основания да мислиш за някаква реклама... Определено не чета реклами и не се занимавам с такива глупости. Просто жена ми харесва Ghroma и не иска специално заради сайта да пуска друг browser. Администраторите са и приятели, но не могат да дадат решение. И както впоследствие написах, не става въпрос за 60 MB...

.

Колкото до темата - ами тогава не успях да я открия. А като влязох днес в "обединената" - какво? Как да пусна тема в темата - дава ми опции за нов отговор. Просто не смятам, че нещата са структурирани както трябва. А и не смятам, че това е някакъв реален проблем...

Редактирано от Refined (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Написал си, ама показал ли си колко ти заема като процес на теб? Не си ни дал нужните данни, за да можем да ти окажем помощ. Ако ще трябва да ги теглим с ченгел от клавиатурата ти, по-добре забрави

П.П. Писал съм докато си правил коментара с това какво се случва, но го поснах по-късно и се извинявам ако нещо съм казал което не е както трябва.  Дай екранна снимка без и такава със зареден сайт и с отворен мениджър на задачите, от вида каквато аз съм показал.

П.П. 2 Направете чиста инсталация на Хром, след като деинсталирате сегашното копие напълно, в това число и папките с лични настройки, които ако има важни такива, ги копирайте в отделна папка поставена примерно на работното поле, за да може да ги възстановим при нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях повдигнал въпроса и преди, но темата ми мистериозно изчезна... Та: Chrome ескалира използването на RAM при отварянето на ето този сайт: http://forum.flowersnet.info/. С Mozilla нямам този проблем. С Chrome, но на другия PC (Win 7) - също. На този съм с Win XP. Порових се в нета, но ... :о) Идеи? Благодаря!

Има специална тема за Хром, какво не ви хареса в нея? Вашата се присъединява към нея!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има специална тема за Хром, какво не ви хареса в нея? Вашата се присъединява към нея!

Не знам...Писаното от мен не е представено като нова тема... А като пореден отговор към обединената тема. И наистина - тръгвах да превъртам отговорите, но не успявах да намеря моя. Определно смятам, че с тази обединена тема, нещата не стоят добре...

Написал си, ама показал ли си колко ти заема като процес на теб? Не си ни дал нужните данни, за да можем да ти окажем помощ. Ако ще трябва да ги теглим с ченгел от клавиатурата ти, по-добре забрави

П.П. Писал съм докато си правил коментара с това какво се случва, но го поснах по-късно и се извинявам ако нещо съм казал което не е както трябва.  Дай екранна снимка без и такава със зареден сайт и с отворен мениджър на задачите, от вида каквато аз съм показал.

П.П. 2 Направете чиста инсталация на Хром, след като деинсталирате сегашното копие напълно, в това число и папките с лични настройки, които ако има важни такива, ги копирайте в отделна папка поставена примерно на работното поле, за да може да ги възстановим при нужда.

Когато го деинсталирах преди, не беше останало нищо: първо погледнах в Documents and Settings, после пуснах търсачка, но нямаше помен от нищо свързано с Google на диска. Тези PrintSreen-и, как да ги пусна, че да се виждат нормално във форума - забравил съм как беше...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам...Писаното от мен не е представено като нова тема... А като пореден отговор към обединената тема. И наистина - тръгвах да превъртам отговорите, но не успявах да намеря моя. Определно смятам, че с тази обединена тема, нещата не стоят добре...

Когато го деинсталирах преди, не беше останало нищо: първо погледнах в Documents and Settings, после пуснах търсачка, но нямаше помен от нищо свързано с Google на диска. Тези PrintSreen-и, как да ги пусна, че да се виждат нормално във форума - забравил съм как беше...

Натискате бутона PrtSc/SusRq на клавиатурата, Отваряте Paint->Edit->Paste Файла запаметявате под някакво име, за предпочитане в .jpg формат. Качвате на сървър за картинки по избор. Линка към изображението поставяте тук:Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Натискате бутона PrtSc/SusRq на клавиатурата, Отваряте Paint->Edit->Paste Файла запаметявате под някакво име, за предпочитане в .jpg формат. Качвате на сървър за картинки по избор. Линка към изображението поставяте тук:Публикувано изображение

Снимките са преди да заредя сайта и само две минути след като съм направил това:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

А сега виждам, че ми товари здраво и процесора. В момента, в който минимизирам Chroma или отворя нов tab, ескалацията спира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще се наложи да минете през колегите от антивирусната секция на форума.

Освен с  "Panda",  с какво друго защитавате машината си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Искам да ви попитам има някаква друга алтернатива за "отметките" в гугъл хром тоест  дали има някое специално приложение или добавка ?Например приложението "last pass"  е за запазване на пароли..., а аз искач програма със собствен интерфейс която да работи с браузъра и т.н.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са преди да заредя сайта и само две минути след като съм направил това:А сега виждам, че ми товари здраво и процесора. В момента, в който минимизирам Chroma или отворя нов tab, ескалацията спира.

Пробвай следното:В адресната лента напиши:chrome://plugins и като се отори прозореца намери Adobe Flash..., намери под него линк Disable щракни на него и рестартирай хрома. Сега влез в сайта и виж промяната. Има ли? Влез в Youtube  пусни един клип. Сега с десен бутон на мишката щракни по прозореца на клипа->Settings  и махни отметката на Enable hardware acceleration и потвърди с ок. Провери как работи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Xmarks? Продукт на LastPass.

Нещо такова ли търсиш? Какво разбираш под "добавка за отметки"?

Мисля, че това е приложението което търся.Целта ми е да си запаметявам отметките чрез някое приложение така както запазвам паролите си с last pass.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай следното:В адресната лента напиши:chrome://plugins и като се отори прозореца намери Adobe Flash..., намери под него линк Disable щракни на него и рестартирай хрома. Сега влез в сайта и виж промяната. Има ли? Влез в Youtube  пусни един клип. Сега с десен бутон на мишката щракни по прозореца на клипа->Settings  и махни отметката на Enable hardware acceleration и потвърди с ок. Провери как работи

Не се получи... :о) А този проблем го няма със сайта, а с форума към него. Все си мисля, че има нещо недоизкусурено, което провокира определени процеси в хрома... Благодаря ти! :о)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж кой в хрома "харчи" ресурс - натисни Shift+Esc и виж работещите процеси и кой какво ползва като памет и процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се прегледат и нишките на процеса с Process Explorer (threads/stacks). И също така да се видят dll-тата заредени за процеса. (show lower pane => dlls)... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хрома удари Антивируса ми!!!Преди малко ми изкара едно съобщение, че ми спира Kaspersky Anti-Banner и URL-Advisor защото според Гугъл били malware, като не ми даде възможност да откажа - типично в западнодемократичен стил имаше само една опция - "ОК"! Влязох в менюто с разширенията да опитам да ги включа ръчно но не става нищо! Потресен съм. И Гугъл започнаха да прилагат мутренски похвати! 

Kaто паралел трябва да похваля Мозилата, на другия полюс по отношение на коректност. Тя първо че ме пита дали искам да я ъпдейтна, второ че ме информира че две приставки на касперски (мисля че не бяха и двете същите) са несъвместими с новата й версия и ще бъдат изключени. Работата е там, че Мозилата като по-лек а и уж по-сигурен браузър я ползвам за работа с проксита и затова "мини на мозила не е решение на въпроса". Ще се радвам ако някой измисли как да върна двете приставки в хром.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Може ли Google Chrome да се инсталира на другия ми хард диск ? Сега тегля един филм 35гб със скорост 13-15mb/s и харда се товари браузването става ужасно, защото засича.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

до колкото разбрах трябва да свалиш инсталатора на другия несистемен дял и там да го стартираш.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля за помощ :) Смених си няколко пароли и сега влизам автоматично чрез хрома в съответните сайтове, но никъде не мога да си ги намеря запаметени в хрома. Тоест в папката с паролите имам запаметени старите пароли, но не и новите :( Как да обновя тази папка така, че да ми обновява новите пароли, които променям???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване