memo123

Лаптоп към телевизор

11 мнения в тази тема

Интересува ме какъв кабел да използам за да свърже лаптопа ми към телевизора.

Лаптопа е http://se.computers.toshiba-europe.com/cgi...&service=SE

Телевизора е обикновен Samsung cz-15N112T. Отстрани е с два изхода:Audio in Video.

Редактирано от memo123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересува ме какъв кабел да използам за да свърже лаптопа ми към телевизора.

Лаптопа е http://se.computers.toshiba-europe.com/cgi...&service=SE

Телевизора е обикновен Samsung cz-15N112T. Отстрани е с два изхода:Audio in Video.

Този модел лаптоп НЕ МОЖЕ да се свързва с телевизор като Вашия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Този модел лаптоп НЕ МОЖЕ да се свързва с телевизор като Вашия.

А какъв вход трябва да има TV за свързване. Иначе лаптопа ми има само VGA изход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При търсене из Интернет попадам предимно на такъв кабел:

587917714.jpg

За да го използуваш телевизорът ти трябва да има компонентен вход.

Срещнах също и такъв:

41fD46i4gVL._SL500_AA280_.jpg

Трябва да търсиш нещо подобно, без S-Video, а жълтата букса да е мъжка.

Разбира се, звукът трябва да го подаваш отделно, най-вероятно от изхода за слушалки на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато свързвам TV към DVD-то използам кабел с 3 изхода , като горния. Та най-вероятно ще търся нещо подобно.

А това е снимка на входа на TV:post-85632-1220959903_thumb.jpg Два жака Audio,Video и такъв за слушалки.

Редактирано от memo123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Срещнах също и такъв:

41fD46i4gVL._SL500_AA280_.jpg

Трябва да търсиш нещо подобно, без S-Video, а жълтата букса да е мъжка.

Наличието на S-Video не му пречи. Ако има S-Video вход на телевизора ползва него, а ако няма ползва жълтия. И жълтата букса не трябва да е мъжка. Свързва се с телевизора с чинч кабел който от двете страни е мъжки. Друг е въпроса дали ще му свърши работа.

Ето ти линк към такъв адаптер .Там е написано горе долу това:

Въпреки, че този адаптер работи с повечето видеокарти, някои видеокарти не поддържат този адаптер. А доколокото четох из други форуми този адаптер работи само с някои видеокарти, а с повечето не работи и това е написано от китайският производител.Така, че шанса е малък да проработи.

На теб ти трябва примерно това но струва доста повече пари.

Аз и затова съветвам приятели когато си купуват лаптоп да има задължително S-Video out.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Наличието на S-Video не му пречи. Ако има S-Video вход на телевизора ползва него, а ако няма ползва жълтия. И жълтата букса не трябва да е мъжка. Свързва се с телевизора с чинч кабел който от двете страни е мъжки. Друг е въпроса дали ще му свърши работа.

Ето ти линк към такъв адаптер .Там е написано горе долу това:

Въпреки, че този адаптер работи с повечето видеокарти, някои видеокарти не поддържат този адаптер. А доколокото четох из други форуми този адаптер работи само с някои видеокарти, а с повечето не работи и това е написано от китайският производител.Така, че шанса е малък да проработи.

На теб ти трябва примерно това но струва доста повече пари.

Аз и затова съветвам приятели когато си купуват лаптоп да има задължително S-Video out.

Мерси за подробната информация. може би ще търся нещо като горния кабел но и аз се съмнявам че ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля за помощ!Имам LCD Samsung правя опит за свързване с лаптоп HP с кабел D-sub,като при всяко свързване или TV-то изключва на режим PC или на екрана изписва не подържана опция.TV-то е модел LE40R8.Какво трябва да се направи с настройките или TV-то не е добре?Има ли други с този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Моля за помощ!Имам LCD Samsung правя опит за свързване с лаптоп HP с кабел D-sub,като при всяко свързване или TV-то изключва на режим PC или на екрана изписва не подържана опция.TV-то е модел LE40R8.Какво трябва да се направи с настройките или TV-то не е добре?Има ли други с този проблем?

Пусни предварително лаптопа на резолюция не по-висока от 1024х768 @60Hz. Изгаси лаптопа, включи кабела към телевизора /при изключен телевизор/, пусни лаптопа, трябва да имаш един от функционалните клавише чрез който в комбинация с клавиш Fn да избираш на кой дисплей да отива сигнала - на лаптопа, на двата и само на телевизора. Като /ако/ видиш някаква картина опитай с резолюция 1360х768, която е максималната поддържана от твоя модел през D-Sub.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един съвет: Задължително ИЗКВАДЕТЕ кабелната от TV. На мен ми се скапа Svideo порта на лаптопа и две видео карти на десктопа изгоряха.

Добре че бяха в гаранция та ги смениха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, имам такъв проблем, лаптопът ми е Acer Extensa 5210 с видео карта (

Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family) и драйвъри

ialmrnt5 (6.14.10.4543), аКО ИМА ЗНАЧЕНИЕ ТОВА. LCD -то е LG M2362 DL, и като включа кабелите при спрян телевизор всичко тръгва нормално със зареждането на windows -a и преди да се появят иконките се появява "няма връзка, проверете кабелите". Използвам VGA кабел.Нямам на лаптопа HDMI вход, възможно ли е да се подаде звук и картина през USB входовете или какво да направя, предварително ВИ благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение