Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Имам ли нужда от защитна стена

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.Искам да попитам дали имам нужда от защитна стена след като Windows xp си има такава.И си имам и NOD32.Благодарности за всеки който ми даде съвет. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен зависи най-вече от мрежата, в която се намираш. Тази на ХР следи само входящия трафик, но не и изходящия, т.е. ако някоя програма иска да се ъпдейтва или да си провери серийния номер няма какво да я спре

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и само с нея.Аз съм с нея и антивирусна Аваст която си има също защитна стена и не си пречи с тази.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от много неща:

-кой ти е доставчика

-за какво ползваш компютъра

-за какво ползваш интернета

-какво търсиш в нета

-какво сваляш

Решения много. Всеки е свикнал с нещо, с някаква комбинация. Ти сам трябва да прецениш трябва ли ти или не на база на по-горе написаното от мен.

И ако решиш, че ти е нужна, да избереш каква. Ако не знаеш - тук във форума има доста теми по въпросите на защитните стени и антивирусните програми и комбинациите между тях. В тях можеш да намериш полезна информация, да видиш опита на другите. А ако имаш затруднения - да потърсиш съвет и помощ от всеки един от нас в този форум. Сигурен съм, че много хора с радост ще откликнат на молбата ти за съвет и помощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте на всички.Искам да попитам дали имам нужда от защитна стена след като Windows xp си има такава.И си имам и NOD32.Благодарности за всеки който ми даде съвет. :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Привет, ами както ти казва -nickfox това зависи от много неща, но ако си с реално-IP просто е задължително да имаш защитна стена.Защото има много нелоялни хора :) а самата защитна стена на XP- то не ти дава тази информация.

Сега ако компа ти е слаб и не си с реално IP то можеш да караш само с тази на XP при полужение, че си с SP2 :) . Но ако PC ти е мощно аз лично ти препоръчвам една много добра и лека защитна стена Sygate. Поздрави!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май ще я пробвам тази стена

Paralingov

пробвал ли си как работи под 2003 в вклучен рутиращия сървис

или поне идея да имаш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
май ще я пробвам тази стена

Paralingov

пробвал ли си как работи под 2003 в вклучен рутиращия сървис

или поне идея да имаш

<{POST_SNAPBACK}>

Ако си с MS Windows 2003 Server Enterprise Edition, конфигуриран като работна станция, то ти препоръчвам защитна стена предназначена за сървърни ОС на Microsoft като Black Ice Server Protection или още едно добро решение щом ползваш рутиращата функция на Windwos 2003, а то е:

Kerio WinRoute Firewall with McAfee Antivirus integrated 6.1.1.419

Съчетава в себе си:

Рутър с приятелски интерфейс и много възможности за настройка

Защитна стена с отлични възможности

Антивирусна защита

Инсталиран ни е в службата на машина с 2003 Server и зад него са 50 машини. Нямам проблеми.

Същото съм сложил и у дома на Windows XP

Там също всичко е ОК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже гледам,че имаш инсталиран Nod32 и си мисля,че най-добре би се вързал с Kerio Firewall.Сега дали ще е Winroute или Personal-въпрос на настройки.Другият вариант е Zone Alarm,но там нещата са малко по-сложни...

И да не забравиш да изключиш Windows Firewall,ако си инсталираш друга защитна стена.

Редактирано от randb (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

От лични наблюдения мога да твърдя, че NOD 32 и Kaspersky Anti-Hacker се камбинират перфектно.

Поне при мен двете програми никога не са правили проблем, а и Kaspersky Anti-Hacker използва много малко ресурси и въобще не се усеща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От лични наблюдения мога да твърдя, че NOD 32 и Kaspersky Anti-Hacker се камбинират перфектно.

Поне при мен двете програми никога не са правили проблем, а и Kaspersky Anti-Hacker използва много малко ресурси и въобще не се усеща.

<{POST_SNAPBACK}>

Kerio WinRoute Firewall автоматично изключва Windows Firewall и ICS ( Intrnet Connection Sharing ). Така, че в това отношение потребителя е улеснен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване