Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Какво за вас е 9-ти септември 1944 година?

Какво за вас е 9-ти септември  

112 гласували потребители

1. 1. Какво означава за вас е 9-ти септември ?

• Победата на революцията
      24
    • Поредният преврат
      25
    • Черен ден за България
      48
    • Не ме интересува, станало е отдавна
      7

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

9-ти септември 1944 година. Дата, която всички сме чували, но която не може да бъде разглеждана като една от многото в календара.предполагам, че всички знаем двете основни гледни точки относно 9-ти септември:

1.)Тази, която ни набиваха в главите до 90-та година - победата на социалистическата революция, началото на новата ера, победата на отрудения, обруган народ и т.н.

2.)Тази, която ни я набиват в главите през последните 15 години - началото на края на демокрацията, разстрелите, унищожаването на България, съветската окупация и т.н.

А както всичко друго в живота, и 9-ти септември не може да бъде еднозначна дата.

Може би имате и трета, собствена гледна точка по въпроса ?

Кажете вашето мнение по тази тема - какво е за вас този ден?

Публикувано изображение

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност победа за революцията. Тия които са си далиживота за каузата не са знаели какво ще сътвори Сталин след това. Смятам че трябва да помним историята без значение дали ни е угодна.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само хубави неща-национализацията,концлагерите в Белене и Болшевик,купонната система,принудителния младежки труд на Хаинбоазкия проход ,издевателствата на новоизлюпените комунисти,и още и още...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9-ти септември 44-та за мен лично нещо като "Ново робство"! Болшевишко робство!Начало на 45год. съветска окупация! 45год. мизерия и бедност! В едно предаване пр.Вучков, един зрител(българин)каза че по времето на Тодор Живков е пътувал в Западна Европа и като се е връщал в България му е станало жал за начина на живот в БГ и на Запад(при демокрацията). Та даже и съвремена Русия(която не е комунизъм)неиска отново да е диктатура! 9сеп.1944г. ---Начало на 45г. мизерия,беднотия,диктаторство,казармена дисциплина.... България нетрябва да допуска 2-ри път тази грешка

Редактирано от Амигоса (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9.09.-ПОСЛЕДНОТО ПОРОБВАНЕ НА БЪЛГАРИЯ. Опитвам се да обясня на пенсионерите около мен,че ако не беше 9.09 вместо 130лв.пенсия щяха да получават 1000лв. и че може би щяхме да сме поне като Гърция или Ирландия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9.09.-ПОСЛЕДНОТО ПОРОБВАНЕ НА БЪЛГАРИЯ.

Опитвам се да обясня на пенсионерите около мен,че ако не беше 9.09 вместо 130лв.пенсия щяха да получават 1000лв. и че може би щяхме да сме поне като Гърция или Ирландия.

Наистина трудно се изкореняват спомените за всичко което е било(до 1989г) безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

9 септември за мен е нещо като 10 ноември-лошо скалъпена постановка, едни и същи действащи лица с една унизена и омачкана публика,на която и е разрешено само да гледа.

Съжалявам за песимизма, но за мен датите са еднозначни.......

Редактирано от rulom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Велика дата :angry: ...нашите дядовци и баби са дали живота си за товада стане... :) Това, че после са се опорочили нещата не е причина да се смята, че 09.09.1944 г. не е ПОБЕДА на българсния народ над Фашизма... И въпреки всичко, не знам вие на каква възраст сте, но при т.нар. Социализъм Живота бе по-хубав от сега ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз... не знам защо възпоменаваме не, а защо въобще трябва да става тема на разговор. Комунизма не е донесъл никому нищо добро. Още в допълнение, че ни управляват същите лица от Татово време... и за това сме на това дередже, но нека не отбивам темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те децата сега не знаят

Ама ние на що манифестации сме марширували,то не бе знаменца,плакати,не бе чудо

С Тодор Живков,Брежнев (или кой там беше наред съветски вожд)

Публикувано изображение

Учебната ни година започваше седмица преди 15-ти септември-събираха ни да тренираме за 9-ти септември

Все едно не си знаем песните и стъпките

Само плакатите и песните бяха различни,някои плакати бяха вечни обаче

На 7 ноември пък носехме Ленин и крайцера "Аврора"

Пак с Тодор Живков де

После почивка - до 1-ви и 24-ти май

:ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз... не знам защо възпоменаваме не, а защо въобще трябва да става тема на разговор. Комунизма не е донесъл никому нищо добро. Още в допълнение, че ни управляват същите лица от Татово време... и за това сме на това дередже, но нека не отбивам темата.

Не си прав , Циганския табор от който произхожда Зенфирковия род Доста намаза.

Какво мисля за 9.9. ,ами същото е ако Интел се преквалифицира да произвежда електрически крушки с нажежаема жичка. А Епъл да произвежда радиоточки Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина трудно се изкореняват спомените за всичко което е било(до 1989г) безплатно.

Безплатно?!? Кое е безплатно?

Мисля, че последният възможен отговор от кратката анкета е неуместен, след като още плащаме, а и децата ни ще плащат лихвите от една илюзия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност победа за революцията. Тия които са си далиживота за каузата не са знаели какво ще сътвори Сталин след това. Смятам че трябва да помним историята без значение дали ни е угодна.

Всъщност много от нещата, които Сталин е набърбукал, е сторил още много преди 9-ти септември.

Друг е въпроса, че нито преди, нито днес хората се интересуват от това, което дробят политиците, а след 20-30 години, всички се чувстват изненадани.

Живейте днес в днешния ден и разберете, какви ла**а са забъркали тия дни нашите политици. Ще има по-голяма полза от това да обсъждаме просто поредния преврат в българската история. Публикувано изображение

9 септември за мен е нещо като 10 ноември-лошо скалъпена постановка, едни и същи действащи лица с една унизена и омачкана публика,на която и е разрешено само да гледа.

Съжалявам за песимизма, но за мен датите са еднозначни.......

Браво, много точно казано!! :)

Само хубави неща-национализацията,концлагерите в Белене и Болшевик,купонната система,принудителния младежки труд на Хаинбоазкия проход ,издевателствата на новоизлюпените комунисти,и още и още...

Всъщност, не е само това. Но не искам да хваля режима, който СССР установи у нас тогава. Затова ще си спестя похвалите. Все пак не бива да се захващаме само с отричането на това или онова от миналото ни. Миналото е минало и трябва да градим България днес, това е по-важната задача, за която много хора обдикират от отговорност. Публикувано изображение

Мисля, че последният възможен отговор от кратката анкета е неуместен, след като още плащаме, а и децата ни ще плащат лихвите от една илюзия.

Напълно си прав, все пак е добре да се види, че има безхаберни хора, които откровено не им пука за нищо. Все пак по-лошото е, че има хора, които са се вторачили в реваншистки емоции, а не в разбиране на днешните ни проблеми.

Много по-важно от миналото е сегашното, в което ние отричаме всякакви опити за морал и етика в обществото ни. И много по-тъжно. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПОБЕДА на българсния народ над Фашизма...

Къв фашизъм пък в България е имало?

А и моите родители ми казват, че през комунизма се е живяло доста по-лошо от сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и моите родители ми казват, че през комунизма се е живяло доста по-лошо от сега...

тъй-тъй, дай да разчепкаме фашизма в България. Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си видял на живо набита на КОЛ ПАРТИЗАНСКА глава ... друго щеше да говориш ... Моят Чичо е виждал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност победа за революцията. Тия които са си дали живота за каузата не са знаели какво ще сътвори Сталин след това. Смятам че трябва да помним историята без значение дали ни е угодна.

И аз съм на това мнение !

Премълчава се /угоднически/,че страната дълги години е плащала т.н. репарации към съседни страни,наложени и от Великите сили,заради факта,че сме били съюзници с хитлеристка Германия.

Трябва да се има предвид и това,че съдбата ни окончателно е била решена на Ялтенската конференция от СССР,Англия и САЩ .

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъй-тъй, дай да разчепкаме фашизма в България. Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

За твое сведение никои международен съд не е осъдил Фашизма,виж германския национал-социализъм е осъден от Нюрмбергския Процес.Тези които твърдят че в България е имало Фашизъм,трябва да прецизират малко обвиненията си и да се ориентират към национал-социализъм,донякъде ще са прави заради първото социалистическо правителство чиито премиер беше члена на БЛРСДП(широки социалисти) професор Александър Цанков - Кръволокът,дето отърва България от шайката терористи дето опръска с кръв и срути Светата Обител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А капитализма е донесъл добро само, на някои точно определени лица, от които май, никой не го заслужава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си видял на живо набита на КОЛ ПАРТИЗАНСКА глава ... друго щеше да говориш ... Моят Чичо е виждал...

И баща ми е виждал такава някъде към 1948година Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък мой далечен роднина има 9 убииства на "врагове на народа" - разстрелял ги е като кучета , с пистолет опрян в главата . Въпросните " врагове " са били жители на някакво село .
Въпроса е какви точно врагове на народа е имало на село ??
Срамувам се за роднината си , същия този роднина след това си геройство заема високи постове , и тези облаги са предадени по наследство - сега неговите потомци са "баровци" и "важни хора" !!
Срамувайте се и вие заедно с мен , за това , че търпим вече 64 години болшевизъм .
От 1300 години история на България имаме 200 византииско робство (по новому - византииско присъствие) ; 500 години турско робство (османско присъствие нали) и 64 годин руско робство (съветско присъствие така да се каже) - много славна история си имаме ние ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
syr_pi4,и колко американско предстои ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с теб

Отговора Не ме интересува означава:

кой кво живял,не ме интересанти кво ставало у миналия век,пък и толкуз и ходим на училище

Публикувано изображение

Ето ви една петолъчка-от ТКЗС-то на село

Скоро си бяхме там и брат ми я снима

Положили я да лежи като уникат от онова време

:speak:

Публикувано изображение

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав , Циганския табор от който произхожда Зенфирковия род Доста намаза.

Какво мисля за 9.9. ,ами същото е ако Интел се преквалифицира да произвежда електрически крушки с нажежаема жичка. А Епъл да произвежда радиоточки Публикувано изображение

Съгласен! Публикувано изображение

Колкото до победата на фашизма в България... Какво да ви кажа. Тук не се е усетил. Според мен това е някакъв тип лозунг за влизането ни към Съветския сектор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...