Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Какво за вас е 9-ти септември 1944 година?

Какво за вас е 9-ти септември  

112 гласували потребители

1. 1. Какво означава за вас е 9-ти септември ?

• Победата на революцията
      24
    • Поредният преврат
      25
    • Черен ден за България
      48
    • Не ме интересува, станало е отдавна
      7

Препоръчан отговор

Много се отклонихме от темата-и това говори,че доста от историята на Б-ия е спорна .

Аз твърдя,че в Бългавия не е имало фашистки режим . Организации е имало но това не е било д-вна политика.Какво от това ,че сме били съюзник на Германия.

Ха оговорете какъв е бил режима на ФРАНКО в Испания.

А докато в миналото четях за славните партизани в Б-ия ,си направих труда да прочета и доста спомени на немски офицери и забележете,четох ги на РУСКИ издадени в Русия.

Та навсякъде партизаните са били поставени извън закона ,и са били обявяване за терористи ,които във военно време са били разстрелвани за разлика от военослужащите. Не ,че одобрявам изстъпленията с/у партизаните,но това е жестоката реалност.

А войната си е ужасно нещо!!!

Можете да прочетете и "Последний солдат Третьего рейха." Французин от Елзас в немската армия.

Ги Сайер

А какво е 9 септември 1944г вижте и от един Руски сайт.TYK

9 сентября 1944 г. стало последним днем Третьего Болгарского царства. Воспользовавшись нашествием Красной армии и глубочайшим кризисом власти, просоветские элементы Болгарии свершили государственный переворот. К власти пришло опиравшееся на штыки захватчиков правительство Отечественного фронта, решающую роль в котором играли местные коммунисты. Болгария вступила в войну на стороне Советского Союза, и болгарские войска, которые царское правительство до тех пор смогло самоотверженно сохранить от отправки на фронт, выступили в поход против их бывших союзников-немцев - сложить свои головы в горах Югославии и на равнинах Венгрии.

Советская историография долгое время подчеркивала, что девятосентябрьский переворот равно как и вторжение советских войск были встречены болгарским народом с ликованием, а антисоветского сопротивления в стране практически не было. Время освободило правду из под наслоений идеологии. Подвиг многих тысяч свободолюбивых болгар, отдавших свои жизни и силы в борьбе с коммунизмом в 1944-46 гг., вновь стал достоянием и гордостью своей страны. И далеко не последнее место среди них занимают легионеры Болгарской противотанковой бригады СС.

`

A това за мене е изненада:

Командир 1-го батальона: подполковник Георгий Малков (захвачен в плен красными и расстрелян в Софии 29.09.1945), бывший НШ 2-й пд Болгарской Армии, в 1944 году участвовал в обороне города Велико Тырново от наступающих советских войск (напомним, что советские историки долгое время лгали, утверждая о том, что болгары «без единого выстрелы» встретили на своей земле красные полчища).

Не знаех ,че във Велико Търново е имало престрелки.

Това поражда повече въпроси отколкото отговори!!!

Редактирано от dred (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягате от смисъла на въпроса и спорите за това кое време е било по-добро. На 9-ти никой от тия които са се борили и радвали не е знаел какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягате от смисъла на въпроса и спорите за това кое време е било по-добро. На 9-ти никой от тия които са се борили и радвали не е знаел какво ще стане.

Тези който са вярвали и са се борили се загинали на фронта в Сърбия и Унгария и наистина не са знаели какво ще стане.Но тези,които са ги изпратили на сигурна смърт-са знаели и затова са останали в България.И са управлявали и живяли най-безнаказано 45 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всички, добре са живяли хитреците и подлеците. Говорил съм с много старци които са се били и са се върнали да работят в ТКЗС-то с по един медал. Бай Тошо също не се е бил, само се е крил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всички, добре са живяли хитреците и подлеците. Говорил съм с много старци които са се били и са се върнали да работят в ТКЗС-то с по един медал. Бай Тошо също не се е бил, само се е крил :P

В твоя ред на мисли се сетих за един човечец,който се е върнал от фронта не с медал а шрапнел в сърцето.Той вече може и да не е жив,но аз искам да спомена неговата история.09.09.1944 той е редови войник в армията(на Царя),бил е 17-18 годишен и е отбивал военният си "дълг".Новото управление мобилизира тази армия на фронта.В Унгария е ранен от парче снаряд в сърцето и за него войната свършва,но не и мъките.Връща се в България,лекуват го, но шрапнела остава в него.Съответно остава нетрудоспособен,без доходи и военна пенсия.Бяха му дали някаква смешна пенсия по старост 30-40 лв.

Та събрахме всички документи от военния архив,подадохме по надлежния ред за увеличение някъкво.

Отговорът беше следният-няма увеличение,защото е бил войник от царската армия и не може.Та за тези герои искам да спомена,незнайните,а не тези с медалите заслужени или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво за вас е 9-ти септември 1944 година? Дата от календара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе смърт на комунизма и тва е! Неслушайте по телевизията че съвремена Русия била комунизъм.Няма нищо такова.Сегашна Русия си е една напълно демократична държава! То даже и Китай не е комунизъм,а по-скоро модерен социализъм(има разлика между комунизъм и социализъм)! Ето в Куба,Раул Кастро внесе промени и вече се чуства полъх на демокрация! Абе комунизма се провали навсякъде по света!Традиционен или истински,баш комунизъм остана само Северна Корея и Лаос! Просто тия 45год. комунизъм,които бяха при нас, няма да се върнат повече.Пoдчертавам-няма!

Редактирано от Амигоса (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто тия 45год. комунизъм,които бяха при нас, няма да се върнат повече.Пдчертавам-няма!

Да,бе,да !

Като гледам,как го Пдчертаваш...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,бе,да !

Като гледам,как го Пдчертаваш...!

Еми така е от бързане!

Иначе има хора,които си я уважават тая дата.Нищо против тях нямам.Но като гледам всички бивши съветски републики бягът към Запада.Това показва,че комунизма наистина е лошо нещо!Ето Украйна,Грузия,Азербейджан... се стремът към ЕС и НАТО!Това е истината.Не че мразя Русия,напротив.По-горе казах,че Русия не е комунизъма,а е демокрация!Комунизма се провали и в самата Русия!

Просто 45год.изгнание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 9 септември 1944 год. фашиста Кимон Георгиев извършва третия си преврат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 9 септември 1944 год. фашиста Кимон Георгиев извършва третия си преврат.

И ти сега си умираш от кеф че е бил фашист!

Ае стига бре човече! То може би едно от малките плюсчета на комунягите е,че поне ни оосвободиха от танковете на аватара ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Освободиха" ? Публикувано изображение Всъщност тогава ни поробиха едни други танкове:

Публикувано изображение

Редактирано от m75 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Освободиха" ? Публикувано изображение Всъщност тогава ни поробиха едни други танкове:

Публикувано изображение

Ми да!Това е Т-34.Но си пропуснал КВ-2,Су-100,Су-152

То от вашето робство дойде тяхното!

Смърт и на фашизма и комунизма! Да живее демокрацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да!Това е Т-34.Но си пропуснал КВ-2,Су-100....

Чудя се дали след няколко години няма да викаш "Смърт на демокрацията!", ако тя бъде сменена с друг обществен строй?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се дали след няколко години няма да викаш "Смърт на демокрацията!", ако тя бъде сменена с друг обществен строй?

Няма да викам такова нещо!И никой неможе да ми забрани!

И кой ще е този слой?В момента в България няма лява партия да те светна!Ако БСП беше наистина лява партия,защо допусна щатсите бази,а?Атака?Волен каза,че ще са само опузуция!НДСВ,ДПС,ДСБ, Герб са ултра-демократични!ВМРО и Новото време немогът да съберът 5% гласове!

Но кажи кой е този слой?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да!Това е Т-34.Но си пропуснал КВ-2,Су-100,Су-152

Мислиш ли,че това може да се нарече демокрация? Това е сексуализация! Всичко се осланя на секса и оправянето на някого в прекия и преносния смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да викам такова нещо!И никой неможе да ми забрани!

И кой ще е този слой?В момента в България няма лява партия да те светна!Ако БСП беше наистина лява партия,защо допусна щатсите бази,а?Атака?Волен каза,че ще са само опузуция!НДСВ,ДПС,ДСБ, Герб са ултра-демократични!ВМРО и Новото време немогът да съберът 5% гласове!

Но кажи кой е този слой?

Говоря чисто теоретично!

П.П. Въпрос с повишена трудност: Какви са подчертаните думи и защо липсват препинателни знаци и интервали?

П.П.2 За мен, 9 Септември, е една от светлите дати в историята на България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря чисто теоретично!

П.П. Въпрос с повишена трудност: Какви са подчертаните думи и защо липсват препинателни знаци и интервали?

Виж,казах го и на другите.Аз пиша в още 7 форума.Пиша в поне 14 теми и отговарям на поне 20 потребители! Бързам и невнимавам за правопис!

Обаче аз виждам също много грешки тука,а и по другите форуми ,но си мълча!

За 9-ти:Казах че нямам нищо против хората,които почитат датата! Аз изразих своето мнение за тая дата. Това е!

Мислиш ли,че това може да се нарече демокрация?.

Ми тука в България наистина не е демокрация,не е и комунизъм,не е и национализъм.Незнам какво е.Цари беззаконие,корупция,престъпност...

Виж когато бях за малко в западна държава(не се хваля,но това е САЩ)усетих спокойствие,увереност,че като изляза ще се прибера!

Пожелавам на всеки тука да посети Англия,Франция,САЩ,Испания...да видите какво предствлява демокрацията!За най-лека кражбичка айде в съда,задейства се прокуратура...а специално в САЩ,изнасилвачите ги скопяват!

А тука в България може да си пребиваш на спокойствие,че даже и да убиваш!И кво?Полицията дето е корумпирана до шията ще те спре?

Пожелавам на всеки тука да посети Англия,Франция,САЩ,Испания или някоя друга западна страна да видите какво предствлява наистина демокрацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една много тъжна дата в българската история според мен. Заменихме едно робство с друго. В резултат на второто робство се изнесе голяма част от интелектуалния потенциал на страната. Не очаквам хора, които са родени след 1989 година да имат някакво адекватно отношение към комунистическия период. Защото просто не са живели в него нито ден. За тях това е просто дата от календара. Същата като всяка една друга дата. Но на тази дата историята на България тръгна в една кофти посока, чийто плодове берем през последните 20 години и днес. И чийто плодове ще берем и в следващите над 20 години. Траурен ден е това Публикувано изображение Амигоса, на колко години си и ходил ли си на училище изобщо? Имаш наистина плачевен правопис, на нивото на 2ри или 3ти клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светла дата? Може и така да се каже, пожар, изпепелил душата на България.

Ми тука в България наистина не е демокрация,не е и комунизъм,не е и национализъм.Незнам какво е.Цари беззаконие,корупция,престъпност...

Посткомунизъм в една бананова република...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светла дата? Може и така да се каже, пожар, изпепелил душата на България.

Посткомунизъм в една бананова република...

Не, само на чорбаджиите, които и по онова време са цедили и последната капка кървава пот от бедното население, за да се обогатяват максимално! Чорбаджиите, които са били поддържници на всяка управляваща династия или политическа сила, (или на техните господари примерно хитлеристка Германия, по онова време)! Също и на част от тъй наречената "интелигенция", която както и сега обслужва силните на деня, с подходящи статии и репортажи в различните медии, макар и като реални възможности и талант да са били далеч от интелектуалните постижения на истински добрите хора, заслужаващи названието интелектуалци! Е, не споря, че в резултат на сериозните вълнения, са ставали и грешки, но когато има "пожар", покрай сухото гори и суровото!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, само на чорбаджиите, които и по онова време са цедили и последната капка кървава пот от бедното население, за да се обогатяват максимално! Чорбаджиите, които са били поддържници на всяка управляваща династия или политическа сила, (или на техните господари примерно хитлеристка Германия, по онова време)! Също и на част от тъй наречената "интелигенция", която както и сега обслужва силните на деня, с подходящи статии и репортажи в различните медии, макар и като реални възможности и талант да са били далеч от интелектуалните постижения на истински добрите хра, заслужаващи названието интелектуалци! Е, не споря, че в резултат на сериозните вълнения, са ставали и грешки, но когато има "пожар", покрай сухото гори и суровото!

Публикувано изображение Аз така както те слушам-то положението в момента е абсолютно същото бе ..... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Аз така както те слушам-то положението в момента е абсолютно същото бе ..... :)

Е техниката е по-съвременна - компютри вместо компоти и т.н. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...