Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Какво за вас е 9-ти септември 1944 година?

Какво за вас е 9-ти септември  

112 гласували потребители

1. 1. Какво означава за вас е 9-ти септември ?

• Победата на революцията
      24
    • Поредният преврат
      25
    • Черен ден за България
      48
    • Не ме интересува, станало е отдавна
      7

Препоръчан отговор

За мен това не е празник, а геноцид над българите. И авторът вместо да се радва, трябва да тъгува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

За мен това не е празник, а геноцид над българите. И авторът вместо да се радва, трябва да тъгува.

Това е част от историята на България и трябва да се помни. За какъв геноцид става дума? Това е дата ,на която аутсайдерът се превръща в лидер. Кобургите са властвали и избивали комунисти до 1944 с подкрепата на Германия ,след това обаче събитията се изменят и хищниците стават плячка. Каквото повикало ,такова се обадило. 

И днес да хванем и да разстреляме управляващите до един ,се след няколко десетки години ще се пръкнат келемета ,дето да ни обвинят ,че сме избили "интелигенцията" на България. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Soviet Soldier написа:

Това е част от историята на България и трябва да се помни. За какъв геноцид става дума? Това е дата ,на която аутсайдерът се превръща в лидер. Кобургите са властвали и избивали комунисти до 1944 с подкрепата на Германия ,след това обаче събитията се изменят и хищниците стават плячка. Каквото повикало ,такова се обадило. 

И днес да хванем и да разстреляме управляващите до един ,се след няколко десетки години ще се пръкнат келемета ,дето да ни обвинят ,че сме избили "интелигенцията" на България. 

Насилствено завземана власт, окупация от чужда страна, избиване на мирно население, още толкова изгонено в чужбина и в ГУЛАГ и в Белене. Насилствено взимане на частен имот, репресии над гражданите. Да изброявам ли още ?Червен терор над 50 години

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако засегнатите  тогава сега бяха решили след 10 ноември 1989 да направят като вас ." Каквото повикало - такова се обадило"  и беше отишъл зян :D

преди 34 минути, Soviet Soldier написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, acnekt написа:

Насилствено завземана власт, окупация от чужда страна, избиване на мирно население, още толкова изгонено в чужбина и в ГУЛАГ и в Белене. Насилствено взимане на частен имот, репресии над гражданите. Да изброявам ли още ?Червен терор над 50 години

Пишеш врели некипели!!! Пет повече ли е от девет??? А би ли ми казал, колко българи са били в ГУЛАГ??? Ама ми дай конкретна цифра с източник!!! Ще чакам, ама няма!!! И то какво стана? От два написани реда, три са лъжа!!! Всичките Ви опорни точки се крепят на лъжа и измама!!! Факт, безспорен при това!!! Моля те, повече недей изброява, че хептен ще я втасаш!!!

Ето ти ги и окупаторите!!!

250px-Bulgarians-entering-bitola-1941.jp

Image_4159449_500_0.jpg

41609_vLDEgKekuHIxKHDdZFoca8hlhpU7yZ.jpg

573.jpg

1239.jpg

4480.jpg

5369.jpg

5370.jpg

5753.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит празник и от мен другари!

Редактирано от Aleksi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, acnekt написа:

Няма нищо де, добре че дойде демокрацията и да възстановим загубите в жива сила, население и материално състояние от геноцида!!! Навярно за близо 30 години станахме от 9 на 14 милиона като население!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Джугашвили написа:

Няма нищо де, добре че дойде демокрацията и да възстановим загубите в жива сила, население и материално състояние от геноцида!!! Навярно за близо 30 години станахме от 9 на 14 милиона като население!!!

В България както е нямало комунизъм, така и няма демокрация.  Материално състояние от геноцида? Геноцид не е свързано с материални неща, а с избиването на граждани. 

И хубаво, че дойде някакъв блед опит за демокрация или прикрит тоталитаризъм, че да не се къпем на обществени места  всяка Неделя и да клечим на двора с Работническо дело в ръката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, acnekt написа:

А тия немски кобурги не са ни натресени от вън нали? 

България и след освобождението си, винаги е била зависима страна и днес включително. 

преди 41 минути, lsmurf написа:

Ами ако засегнатите  тогава сега бяха решили след 10 ноември 1989 да направят като вас ." Каквото повикало - такова се обадило"  и беше отишъл зян :D

Аз да отида зян? Аз никого не съм убивал и не съм участвал във властта ,просто съм реалист. Иначе след 1989г. НЕ народа свали комунизма ,той сам си се разпадна с ефекта на доминото след действията на СССР. Само ,Китай ,Виетнам ,КНДР и Куба успяха да се спасят ,защото не бяха така зависими ,както бяхме ние държавите от ВД спрямо СССР. 

преди 13 минути, acnekt написа:

В България както е нямало комунизъм, така и няма демокрация.  Материално състояние от геноцида? Геноцид не е свързано с материални неща, а с избиването на граждани. 

И хубаво, че дойде някакъв блед опит за демокрация или прикрит тоталитаризъм че да не се къпим на обществени места и да клечим на двора с Работническо дело в ръка

Разбира се че няма демокрация. Има англосаксонски империализъм с двойни стандарти. Не знам за какъв геноцид става въпрос при положение, че през 1944г. когато комунистите взимат властта ,населението в България е малко над 6млн. ,а в края на социализма е 9 млн. За толкова малко време населението се увеличава почти двойно!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, acnekt написа:

И хубаво, че дойде някакъв блед опит за демокрация или прикрит тоталитаризъм че да не се къпим на обществени места и да клечим на двора с Работническо дело в ръка

Я пак!!! Топлата вода и вътрешната тоалетната са измислени от демократите сигурно, а ние 45 години по времето на соца ходехме некъпани!!! Хигиената е въпрос на личен избор, а не на политическа система!!! Аз се къпя в нормална баня и си ходя в нормална тоалетна откак съм се родил по времето на соца!!! За теб не знам, ама като гледам какви ги пишеш...ами да дойде Тодор Живков да те изкъпе и да ти забърше задника освен!!! И като държиш толкова да е геноцид...за 45 години от 9 милиона население ставаме на 9 милиона!!! След падането на славния строй, от 9 милиона станахме на 7!!! Кое е геноцид, питам аз!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Честит празник, Другари! Това е светъл ден за всички трудещи се хора. И черен за тарикатите, спекулантите и тези, които искат да живеят на чужд гръб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Soviet Soldier написа:

Аз да отида зян? Аз никого не съм убивал и не съм участвал във властта ,просто съм реалист

Ей там е проблемът . Всеки мисли че на него това не може да се случи. Да не мислиш че заедно с тези които наистина са си заслужавали наказанието не е имало и хора които както ти казваш за себе си никого не са убивали. Имало е и не са били никак малко. Много се е писало за т.н народен съд . Трябва човек съвсем да си е затворил очите за да го приеме за нещо нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, lsmurf написа:

Ей там е проблемът . Всеки мисли че на него това не може да се случи. Да не мислиш че заедно с тези които наистина са си заслужавали наказанието не е имало и хора които както ти казваш за себе си никого не са убивали. Имало е и не са били никак малко. Много се е писало за т.н народен съд . Трябва човек съвсем да си е затворил очите за да го приеме за нещо нормално.

Живеем в несправедлив слят ,винаги е имало и ще има пострадали невинни. Аз не се опитвам и да го отричам. Още с раждането си едни се раждаме повече от други ,едни имат интелект ,красота ,здраве ,родени в заможно семейство ,пък други нямат нито едно от изброените. Така е устроен света, в който живеем и няма никога да го променим. Всеки политически строй си има своите недостатъци.

Редактирано от Soviet Soldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, lsmurf написа:

Поредната опорна точка е това с Народния съд!!! Осъдените от Народния съд са 2700 човека!!! На 5 милиона държава, колко процента са това!!! Това ли Ви е геноцида!!! Че то в момента от катастрофи на година измират повече хора!!! И тази Ви опорна точка отиде в кошчето!!! Те не ви останаха бре;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страхотна държава сме ! 73 години след една дата донесла толкова беди на България човек нарекъл себе си Джугашвили ни поздравява с нея и приема парада от сърцето на "гейска Европа" нагло твърдейки че това е празник на 99% от българите , а мнозинството е вдъхновено от поздрава му и му отвръща. Другарю Джугашвили какво правиш в презряната Германия - да не би да си отишъл да си прибереш репарациите ? :D

Или в победената Германия наисина се живее по - добре отколкото в България която има такава славна дата като 9ти септември ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Soviet Soldier написа:

Живеем в несправедлив слят ,винаги е имало и ще има пострадали невинни. Аз не се опитвам и да го отричам. Още с раждането си едни се раждаме повече от други ,едни имат интелект ,красота ,здраве ,родени в заможно семейство ,пък други нямат нито едно от изброените. Така е устроен света, в който живеем и няма никога да го променим. Всеки политически строй си има своите недостатъци.

Да, сега е така, но преди не беше така!!! Раждахме се в еднакво заможни семейства и забележи, не еднакво бедни, а еднакво заможни, всички се радвахме на прекрасно здраве, еднакви грижи в здравните заведения, еднакво ни обличаха, комшията ти е директора на завода или предприятието, децата си играеха заедно, без значение кое е дете на директора и кое на общия работник...въобще, идеалното общество!!! Ще ми разправят, че нямало къде да се къпем и нямало къде да акаме!!!

преди 13 минути, lsmurf написа:

Страхотна държава сме ! 73 години след една дата донесла толкова беди на България човек нарекъл себе си Джугашвили ни поздравява с нея и приема парада от сърцето на "гейска Европа" нагло твърдейки че това е празник на 99% от българите , а мнозинството е вдъхновено от поздрава му и му отвръща. Другарю Джугашвили какво правиш в презряната Германия - да не би да си отишъл да си прибереш репарациите ? :D

Или в победената Германия наисина се живее по - добре отколкото в България която има такава славна дата като 9ти септември ?

Истината ли искаш да ти кажа, синко!!! Ако ти я кажа, няма да ти хареса въобще!!!

П.П. Колко беди на България е донесла тази дата!!! Аз лично не се сещам за нито една!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Джугашвили написа:

Истината ли искаш да ти кажа, синко!!! Ако ти я кажа, няма да ти хареса въобще!!!

Ами мисля че съм по - голям от теб . Но ако си  духовник давай отче , обичам да чувам истината дори и когато не ми харесва. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, lsmurf написа:

Ами мисля че съм по - голям от теб . Но ако си  духовник давай отче , обичам да чувам истината дори и когато не ми харесва. :)

Не споря, възможно е!!! Да речем, че съм духовно извисена личност!!! В Германия и останалите така наречени демократични държави от западния свят или ЕС ако щеш, е по-голям комунизъм и от това в което живяхме!!! И ДА, комунизъм, а не социализъм!!! Цензурата и пропагандата им също са на доста по-високо ниво (Това се вижда и от вашите постове де)!!! Затова и вървят напред!!! Вмениха ни, че това е нещо много лошо, заблудиха ни, назначиха партийния секретар на ГДР начело на кормилото и с горди стъпки поеха по нашите стъпки към светлото бъдеще, докато ние си останахме в миманса с мисълта, че демокрацията е върха на сладоледа!!! Ако мислиш, че не така и не вярваш, мога да ти посоча и конкретни факти, а така също и някой колега, който е бил там или все още е там може да потвърди или отрече!!! Най елементарния пример, който ще ти дам е, че няма германска банка без държавно участие в нея!!! За най-големите германски компании и корпорации важи същото!!! А сега е време да празнувам и отивам да пия гадна немска, комунистическа бира!!! И Челси бият засега, така че е двоен празник!!! Като се върна,  може пак да си побъбрим и дискутираме злият гений на славния соц;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Джугашвили написа:

Не споря, възможно е!!! Да речем, че съм духовно извисена личност!!! В Германия и останалите така наречени демократични държави от западния свят или ЕС ако щеш, е по-голям комунизъм и от това в което живяхме!!! И ДА, комунизъм, а не социализъм!!! Цензурата и пропагандата им също са на доста по-високо ниво (Това се вижда и от вашите постове де)!!! Затова и вървят напред!!! Вмениха ни, че това е нещо много лошо, заблудиха ни, назначиха партийния секретар на ГДР начело на кормилото и с горди стъпки поеха по нашите стъпки към светлото бъдеще, докато ние си останахме в миманса с мисълта, че демокрацията е върха на сладоледа!!! Ако мислиш, че не така и не вярваш, мога да ти посоча и конкретни факти, а така също и някой колега, който е бил там или все още е там може да потвърди или отрече!!! Най елементарния пример, който ще ти дам е, че няма германска банка без държавно участие в нея!!! За най-големите германски компании и корпорации важи същото!!! А сега е време да празнувам и отивам да пия гадна немска, комунистическа бира!!! И Челси бият засега, така че е двоен празник!!! Като се върна,  може пак да си побъбрим и дискутираме злият гений на славния соц;)

Няма начин да го допусна с този аватар дето си го сложил. Разбрах отишъл си в страната на победилия комунизъм .:):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има ли истински Комунисти другари, или само вече сте само партиици, а :)

Честит празник на Москва! С праздником товарищ Путин! Вы очень хорошо себя чувствуете!

Чичо Сталин[1].jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Диман Диманич написа:

То има ли истински Комунисти другари, или само вече сте само партиици, а :)

Честит празник на Москва! С праздником товарищ Путин! Вы очень хорошо себя 

Поредния болен във форума Някаква зараза ли има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, acnekt написа:

Поредния болен във форума

Болен здрав носи :) Ама така е докато има лисици... :) Има лисица - има проблем, няма лисица няма проблем ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Soviet Soldier написа:

Че те и сега ни обвиняват, без да сме наprавили нищо, а само чешейки си езиците :P Вместо това им изкарваме много парички и на управниците и на тия, дето биха ни обвинили. Все пак няма да е толкова зле положението след години, ако гледаме настояшщето, дето долу горе обвиняващите са 20 на 20 или 30 на 30%. Така, че и сега обвиняват и в бъдеще ще обвияват. Сега ни харесват и в бъдеще ще ни харесват. Дано никога не стигаме пак до там, да ни харесват 99%. 

Щото нали се сещате. За да ни хареса някой, трябва друг да пострада. От тая гледна точка никога не е възможноо 99% да ни харесват. Дори 66% са химера. Реално е едно 15-20% да ни харесат и то не безусловно. 

Редактирано от Yournightmare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Джугашвили написа:

Днес е 9-септември. Празник за 99% от българите. Честит празник, другари! Нека не забравяме паметните дати! Най-светлия празник в българската история!!!
Някои неадекватни комсомолци ще напишат, че на " 9.09. 1944г" започва избиването на цвета на нацията.
Искам да попитам цвят на коя нация ? Ако днес се повтори онзи 9 - септември, след 50 години ще се намери някой НЕЩСТНИК да каже че е СЪДЕН ЦВЕТЪТ НА НАЦИЯТА. Кои е цвета? Плевнелиев? Костов? Либерастите? Или демократите? Асен Генов? Олигарсите? Те ли ще са цвета на нацията?

А кой не ползва търсачката на форума?!?!

Тази тема нещо ви е обидна, че не пишете в нея или друга е причината?

Да не говорим, че начина, по който е оформена, подканя да пишат в нея всички по темата, а вие търсите само такива, с които да си честитите празника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ми се покрива както в темата за "освободители окупатори"

От новинарските изяви на БСП виждам едни и същи опорни точки за днешния ден. Как датата разделяла българите, как се използвала за конфронтация и т.н и т.н.

Забравят че точно те инспирират тези настроения.Защото както цитирах по горе, по темата за комунистическия режим няма две мнения. Както и за национал социализма /нацизма/

преди 36 минути, Диман Диманич написа:

Честит празник на Москва! С праздником товарищ Путин! Вы очень хорошо себя чувствуете!

Боже колко глупости на квадратен сантиметър :):) КАкво празнувала Москва днес че не разбрах ??? :) КАкво празнувал Путлер ??? Последното пък е за енциклопедия за понятието " екзалтиран путинофил антибългарин ползващ руски с гугъл транслейт"

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...