Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,кажете моля ви,откъде могат да се купят карти таро? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карти Таро не се купуват (ако искаш ти да ги използваш). Карти таро се предават семейно (от дядо/баба) или се подаряват. Във втория случай - на специални хора. Иначе може да купиш от площад "Славейков" и някои по-големи книжарници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко инфо за значението на всяка карта (като си купиш де) - http://www.mysticbg.com/content/taro/Taro_main.asp; Историята и малко гледане on-line - http://www.magstefan.com/. А за картите вярно виж или на Славейков, в някоя книжарница или по тези магазинчета където има от всичко - шахове, ножове и т.н. там може да намериш неща, които не си и очаквала :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:bye: Благодаря ви от сърце за информациятя! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Карти Таро не се купуват (ако искаш ти да ги използваш). Карти таро се предават семейно (от дядо/баба) или се подаряват. Във втория случай - на специални хора. Иначе може да купиш от площад "Славейков" и някои по-големи книжарници.

Моите карти са купени и добре ги използвам, а и те мен. Картите стават "твои", след като ти ги приемеш за такива и след като те те усетят. Магът просто трябва да затанцува....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:bye: Благодаря ви от сърце за информациятя! :speak:

Аз имам карти Таро подарени от 1 приятел , обаче незнам как да ги използвам някой можел и да ми каже значението за всяка карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще се намери такъв ентусиаст.

Има достатъчно информация в нета, както и много книги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моите карти са купени и добре ги използвам, а и те мен. Картите стават "твои", след като ти ги приемеш за такива и след като те те усетят. Магът просто трябва да затанцува....

Сподели един танц нас ,Ада.... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, но се опасявам, че това е един самотен танц.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ок, но се опасявам, че това е един самотен танц.

Няма от какво да се опасяваш,това е съдбата ни... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ги имам картите,но откакто имам и компче ползвам програмата TAROT - та тя ми ги хвърля и тълкува и да ви кажа много познава

:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :angry:

Днес реших да си купя карти Таро (колодата на А. Е. Уейт). Но за съжаление в книжарницата нямаше книгата "Картинен ключ към Таро" и сега изобщо не знам как да използвам картите. Но утре имам важен изпит и съм много притеснена, затова реших да размеся картите и да изтегля 3 от тях. Паднаха ми се следните:

1) Асо мечове

2) І Магьосникът

3) (не знам как се казва, защото няма никакво име под картинката) има отбелязана само ІV (картинката е с жълт фон, на заден план се вижда сива сграда, има изобразени 2 фигури на хора, облечени с бяло и червено и държат букети в ръцете)

Моля ми разтълкувате какво означат изтеглените от мен карти и дали съм постъпила правилно като съм изтеглила 3 карти само!

Надявам се да ми помогнете!

Благодаря Ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Би ли обяснила за кои точно карти Таро става въпрос,за да мога да ти отговоря.

За съжаление,нямам картите под ръка,а само книгата,но мисля,че гадаеш с руско Таро.С тях се гадае по следния начин.Нареждат се на масата всичките 22 карти,затворени(т.е. с опакото нагоре).Задаваш мислено въпроса,който те вълнува.Докато търсиш своята карта,трябва непрекъснато да помниш въпроса си.Минаваш с длан над картите,без да ги докосваш,бавно,докато почувстваш коя е твоята карта.Може и да не усетиш веднага топлината и боцкането в дланта или в края на пръстите.Напълно е възможно да ти "отговорят" няколко карти,отмести ги встрани и след това измежду тях избери тази,която почувстваш най-силно.Не трябва да се задават повече от 5 пъпроса на ден.

МАГ-Ти си свободен и самостоятелен,сам трябва да взимаш решенията и да търсиш изход от сегашното положение.Силите ще ти стигнат,за да постигнеш желаното,трябва само да пожелаеш.

Картата означава също така необходимост от известна ловкост при решаване на предстояща задача,както и по-строг и умерен начин на живот.

Редактирано от Club Plazma (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Привет!

Би ли обяснила за кои точно карти Таро става въпрос,за да мога да ти отговоря.

За съжаление,нямам картите под ръка,а само книгата,но мисля,че гадаеш с руско Таро.С тях се гадае по следния начин.Нареждат се на масата всичките 22 карти,затворени(т.е. с опакото нагоре).Задаваш мислено въпроса,който те вълнува.Докато търсиш своята карта,трябва непрекъснато да помниш въпроса си.Минаваш с длан над картите,без да ги докосваш,бавно,докато почувстваш коя е твоята карта.Може и да не усетиш веднага топлината и боцкането в дланта или в края на пръстите.Напълно е възможно да ти "отговорят" няколко карти,отмести ги встрани и след това измежду тях избери тази,която почувстваш най-силно.Не трябва да се задават повече от 5 пъпроса на ден.

МАГ-Ти си свободен и самостоятелен,сам трябва да взимаш решенията и да търсиш изход от сегашното положение.Силите ще ти стигнат,за да постигнеш желаното,трябва само да пожелаеш.

Картата означава също така необходимост от известна ловкост при решаване на предстояща задача,както и по-строг и умерен начин на живот.

Здравей!

Благодаря ти за отговора!

Картите Таро са 78 (колодата на А. Е. Уейт). На кутийката на картите пише, че съдържа пълния комплект от 78 предсказателни карти Таро - 22 Големи Аркана + 56 Малки Аркана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам но не знам къде съм ги вдянал biggrin.gif

Определено им вярвах , сега не знам :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имам но не знам къде съм ги вдянал biggrin.gif

Определено им вярвах , сега не знам :speak:

Гадаел ли си с тях и сбъдвало ли те се е нещо? Познали ли са ти?

Като влизам в сайтове за гадаене с Таро чрез автоматично изтегряне на картите всичко познават. Аха.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ,най-лесното гледане на карти таро е по интуиция,откакто се занимавам с тарото и чета за него ,повечето таролози казват,да се разчитат по интуиция.Най -лесно гледане е с три карти,,първа карта - събития или нещото довело до сегашната ситуация", ,,втора карта - настоящата ситуация" ,и ,,трета карта - бъдещето(до 6 месеца - година максимум)".Примерно гледане- разбърквате картите,цепите,вадите три карти(редите ги отляво надясно)първата карта-((примерно при мен беше тройка мечове на Уейт,(катринката е три меча проболи сърце),нормално като се замисля любовните ми връзки допринесоха много за сегашната ситуация)).втора карта -(,,смъртта" -трябва да очаквам смъртен случай ,който ще промени коренно живота ми) и трета карта- (,,магьосникът"-е много мога да пиша ,но накратко,тази карта ми подсказва да продължа делото с магьосничествата и цялата работа около магиите,а ,,какво е магия?"-съм пуснал тема ,,Магии")

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Anjel Dimitrov написа:

...,повечето таролози казват, ...

че не е възможно да си гледаш сам на карти.
Трябва си врачка да те усети и да те поизлъже едно хубавко, та да останеш доволен, че много познава жената.
То на врачката картите не ѝ трябват, тя чете в тебе като в разтворено списание.
Ама от уважение към клиентелата е свикнала да хвърля картите, понеже им е по-лесно на найвниците да си представят от къде идва информацията.

А има и едни мозъци със сериозни психични отклонения, тия много си вярват че гледат на карти. Като отидеш при такъв и почва да ти разваля магии и дай 500 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

че не е възможно да си гледаш сам на карти.
Трябва си врачка да те усети и да те поизлъже едно хубавко, та да останеш доволен, че много познава жената.
То на врачката картите не ѝ трябват, тя чете в тебе като в разтворено списание.
Ама от уважение към клиентелата е свикнала да хвърля картите, понеже им е по-лесно на найвниците да си представят от къде идва информацията.

А има и едни мозъци със сериозни психични отклонения, тия много си вярват че гледат на карти. Като отидеш при такъв и почва да ти разваля магии и дай 500 лв.

Това беше преди години.Вече има достатъчно информация според ,което може да си гледаш и сам.Достатъчно книги има със значението на картите,а и доста местенца из нета дето има тълкуванията 100% фрии.Такаче хич не се притеснявайте да си гледате и да питате тарото сами,(трябва ви да си купите една колода и някакво устройство за достъп до интернет-казвам го ,защото електронното теглене на карти при мен не познава нищо,а виж като си разбъркам тестери и си изтегля -познава).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Anjel Dimitrov написа:

Това беше преди години.Вече има достатъчно информация според ,което може да си гледаш и сам.

Проблемът е, че няма как да изкараш пари ако се опитваш да си гледаш сам.
Това с картите е направено за изкарване на пари.
Или почваш ти да гледаш на други хора срещу заплащане, или ти ходиш по врачки и им даваш пари.
А самите парченца тънки картончета с картинки по тях, са само за баламосване на наивниците.
Преди години занесох подарък за една софиянка два софтуера на диск за астрология. Тя си ги пускаше и по тях лъжеше разни наивници и те ѝ вярваха. Знаеш ли колко беше доволна останалата без работа женица.
На комютъра гледа бе, компетентна е жената и е даже на френски, аууу значи е вярно !
А една друга мърла ми се оплаква че мизерията била голяма и т.н. Била от едно село до София западно. И на тая ѝ казах че имаше преди една циганка и тя така малко извън София и се беше прочула и ходеха при нея софиянци да им врачува. Та ѝ викам да си купи едни карти, малка инвестиция е и да почва да ги будалка. А пък тя като е неразбрала за какво става въпрос и почва да философства че трябвало първо да ги била учела сериозно картите дето щяла да ги купи. Аз пък ѝ викам че може и въобще да не гледа картите, просто си прави свободни съчинения по картинки, каквото ѝ мине през акъла според клинетката срещу нея. Ама не, госпожицата си накупила книги и ги чела и по тях работила малко, ама не ставаааааа ...
Обаче, понеже съм много лош, нарочно не ѝ казах че правилните книги за четене са тези по психология, защото врачуването е прикрита консултация по психология под маската на гледане на боб, карти или кафе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Проблемът е, че няма как да изкараш пари ако се опитваш да си гледаш сам.
Това с картите е направено за изкарване на пари.
Или почваш ти да гледаш на други хора срещу заплащане, или ти ходиш по врачки и им даваш пари.
А самите парченца тънки картончета с картинки по тях, са само за баламосване на наивниците.
Преди години занесох подарък за една софиянка два софтуера на диск за астрология. Тя си ги пускаше и по тях лъжеше разни наивници и те ѝ вярваха. Знаеш ли колко беше доволна останалата без работа женица.
На комютъра гледа бе, компетентна е жената и е даже на френски, аууу значи е вярно !
А една друга мърла ми се оплаква че мизерията била голяма и т.н. Била от едно село до София западно. И на тая ѝ казах че имаше преди една циганка и тя така малко извън София и се беше прочула и ходеха при нея софиянци да им врачува. Та ѝ викам да си купи едни карти, малка инвестиция е и да почва да ги будалка. А пък тя като е неразбрала за какво става въпрос и почва да философства че трябвало първо да ги била учела сериозно картите дето щяла да ги купи. Аз пък ѝ викам че може и въобще да не гледа картите, просто си прави свободни съчинения по картинки, каквото ѝ мине през акъла според клинетката срещу нея. Ама не, госпожицата си накупила книги и ги чела и по тях работила малко, ама не ставаааааа ...
Обаче, понеже съм много лош, нарочно не ѝ казах че правилните книги за четене са тези по психология, защото врачуването е прикрита консултация по психология под маската на гледане на боб, карти или кафе.

Никой не те кара да станеш ,,гледач на карти"

Ако искаш от всичко можеш да изкарваш пари.

Можеш и сам да си гледаш,въпроса е до колко ще получиш истината.Много хора са доволни и от безплатните приложения за андроид.

Въобще не са наивници.Хората ,които ползват гледачи за съвет от тарото просто имат повече средства(разликата е ,че можеш да си пиеш кафето у дома,а можеш и в Шератон ,а можеш и директно до Италия да летиш за едно кафе.Човека ,който лети до Италия за едно кафе да изпие не е наивник ,а баровец ,който обича да се глези.Така и с гледането на Таро,ти ги мислиш тези дето ходят да им гледаме за наивници ,а те се глезят хората и са доволни).

Значи гледача е посредник межу Висшите Спиритуални Сили и клиента,когато няма посредник ти си общуваш директно с тях.Затова когато се започне с гледането,ако си никой в очите на Висшите Спиритуални Сили ще бъдеш излъган от картите или ще те объркат още повече(това се отнася и за руните и за ичинг и за другите видове гледания и напътствия),това може да е причината картите да не са ти от полза.

Друго за гледането изобщо е ,че когато ти гледат важи правилото,,отстрани по добре се вижда".Друго при гледането е ,че се зареждаш позитивно или негативно,и когато си скептик ти се зареждаш негативно и си поемаш негативните последствия,а когато си с позитивна нагласа пак си поемаш последствията ,но позитивни-това е за нагласата.

Друго при гадаенето е ,че когато не намираш отговор картите ти дават насока(един вид ти казват ,,какво да правиш?").Това е част от разчитането на знаците,както ,когато ти мине черна котка път-(което означава ,че Висшите Спиритуални  Сили ти казват да намалиш темпото и да поспреш за малко),така и тарото дават насоки ,но 78 и в комбинации стават хиляди.Тарото е насока и по-подробен ,,знак" от Висшите Спиритуални Сили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Гледай, — каза Наставникът, — как те се мъчат и се възбуждат взаимно с раздразнение и ненавист. Виж, как се устремяват един към друг, пламвайки и нажежавайки се, а после разочаровано се разотиват, защото нищо не могат да направят, тъй като и двамата олицетворяват едно и също зло. За разлика от теб, те никога не са се учили да управляват своите чувства и мисли по време на живота си и сега трябва да усвоят много по-болезнен и продължителен урок“. Навсякъде около тях имаше духове, които спореха и се караха, изпадаха в изстъпление и раздразнение, безпомощно се гърчеха в дима и изпаренията. „Те трябва да осъзнаят собствената си глупост; те също така получават наставления и утешения от висшите области. Виждаш ли тези лъчи от светлина, които проникват през мрачната мъгла? Това са духовете, които им идват на помощ“. На известно разстояние от останалите обитаваше група духове, които се опитваха да се обесят на въжета, завързани на клоните на дървета, пронизваха се с мечове и кинжали или умираха от отрова. Обаче никога не им се отдаваше окончателно да умрат, и те непрекъснато се връщаха към живота и продължаваха своите мрачни приготовления за самоубийство. „Както виждаш, тук пребивават също самоубийците и богохулниците. Но техните постъпки водят до още по-голямо съсредоточаване на злото и страданията, от които те се опитват да се спасят чрез бягство“. „Какви ужасни мъки! — помисли си угнетеният млад жрец. — Нима не можем да помогнем на тези нещастни духове?“ „Благословени са милостивите, — каза Наставникът, — и онези, които са готови да пожертват себе си за страдащите“. „Как да се постигне това?“ „Веригата, с помощта на която смъртните се извличат от това жалко положение, е сплетена от жертви. Още от началото на времената именно състраданието е подтиквало най-развитите и очистени духом към самопожертване“. „Как?“ „Това става по два начина. Или духът, изпълнен със състрадание и любов, се отрича от призива към радостите на висшите сфери и се потопява в страданията и нещастията на другите, за да ги утеши и да им помогне; или просветленият любящ дух се съгласява на прераждане в облика на човешко същество, въпреки че това не се изисква за неговото собствено усъвършенстване, и се ражда в семейството и във времето, в страната и при обстоятелствата, където му предстои безмерно да страда и много да прощава. Той приема върху себе си вината и несправедливостта на другите и се разплаща за техните грехове. Той се сражава със злото с помощта на доброто и така го покорява. Той приема върху себе си задължението да изкупи вината на всички, които нарушават закона“. „Това е трудна, но прекрасна задача“. „Ще дойде и твоето време!“ Младият жрец почувства, че се връща в съзнание от мъгливото състояние, и се събуди в храма, зад олтара.

Из допълнение към 12 аркан "Обесеният" в книгата:

Египетските мистерии
03295.jpg
Ямблих
Символиката на Таро: пътят на посвещението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...