Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Из "Египетските мистерии".

Двадесет и втори символ
На следващия ден, когато младият жрец застана пред Върховния Жрец, той каза: „Ти получи посвещение и сега притежаваш Знанието. Ти получи това, което беше обещано от Символите II и V. Ти надникна зад завесата и на тебе ти се разкриха светове, невидими за смъртните. На тебе ти беше показано на какво е способно човешкото разбиране. Същността и подбудителните причини на боговете са неизповедими, тайните на Вселената са безкрайни, но ти следваш верния път. Преминавай от озарение към озарение, от едно добро деяние към друго, и твоите сили ще растат съразмерно на разбирането. От тебе няма да бъде скрито нищо, което може да бъде открито. Ти получи отговора на въпроса „Откъде идваме, накъде отиваме, за какво живеем?“. Символите на Книгата на Тот проясняват всичко това. Извън двадесетте и единия символи няма нищо, което би си струвало да се постигне. Опитът да се проникне по-нататък би бил безумие. Ето защо последният символ в този ред има номер 0 и се нарича „Безумецът“. Наистина, аз даже не виждам необходимост да ти обяснявам неговото значение. Ти си способен да го разбереш и без моята помощ. На него е изобразен човек, на когото не му достига разсъдък, тъй като той е глух и сляп. Вместо да развива своите способности и да позволи на духа да го възобладае, той, без сам да знае това, носи даруваните му таланти в торба през рамото. Той се опира на тояга — на знания, убеждения и учения, които не му помагат, не го поддържат, не го защитават, тъй като той упорито и с усилие крачи по пясъците на пустинята към своята гибел. Затова след него се прокрадва крокодил. Символизираните от кучето страсти (Символи X и XVIII), на които Безумецът нес- държано се предава, са му дотегнали и всички могат да забележат неговата мизерна голота“. Върховният Жрец вдигна ръка в благославящ жест и тържествено произнесе: „Знанията, волята и смелостта винаги са били направляващите сили на мъдрите. И помни: благодарение на безмълвието нарастват както твоите физически сили, така и твоята способност да действаш. Боговете някога са били смъртни, същите като нас. Но ще дойде времето, когато смъртните, подобни на теб, ще станат Богове. И затова, сине мой, да пребъде силата с теб, за да можеш ти да стигнеш до там, откъдето си започнал своя път, — до Пълнотата на Живота. Сега върви, сине мой, върви с мир“.

Аз зададох въпрос, понеже Рамус си позволи да обсъжда и намеси участници в този раздел, попитах картите ми Таро "Господи, Боже Мой, Учителю Благи, какъв е Рамус, с каква карта го оприличаваш?", и кълна се в Бога, падна се този аркан, който в моята колода се нарича още "Глупакът".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са три книги, които ми помагат да изучавам Таро. Ползвам колодата на Уейт.

В книгата за Кабала са дадени съответствията на 40 малки аркани, кой на коя сефира съответства. Там са споменати 22-та главни аркана като пътищата свързващи 10-те сефири. Пътищата съответстват и на 22-те еврейски букви но значението на арканите не са описани. Затова съм взел и "Египетските мистерии" на Ямблих, които допълват тази празнота.

IMG_20190612_083554.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.06.2019 г. в 8:17, mecholari написа:

Аз зададох въпрос, понеже Рамус си позволи да обсъжда и намеси участници в този раздел, попитах картите ми Таро "Господи, Боже Мой, Учителю Благи, какъв е Рамус, с каква карта го оприличаваш?", и кълна се в Бога, падна се този аркан, който в моята колода се нарича още "Глупакът".

image.jpeg.03c2c485c3a19d479d5a900fdb7bd878.jpeg

А тази карта е за "приятелчето му".

image.jpeg.6b5105426aaf21ac85b12ce8fef6e258.jpeg

Изтеглих и две допълнителни, които няма да спомена. Четири от четири точно описващи въпросните хора карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.07.2019 г. в 11:50, Shiniasu написа:

Изтеглих и две допълнителни, които няма да спомена. Четири от четири точно описващи въпросните хора карти.

Трябваше да споменеш :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, странно. Последната седмица във връзка с положението в света и България два пъти ми се падна Смъртта, един път Страшния съд, един път петица пентакли, отново четворка мечове... Сега реших да сменя тактиката - въпросът се отнасяше не до сегашното положение, а до евентуалното решение на проблема. За света се падна Луната, а за България - шестица пентакли.

18m.jpg6p.jpg

Третата карта отново ще я спестя, тъй като тя се отнася лично за мен. Посланието на шестицата пентакли е повече от очевидно - който, каквото и където може да дава на тези в нужда (болните и бедните, не само материално). Разбира се везните подсказват разумност и справедливост, но това не трябва да се ползва като извинение. Луната е доста сложна карта, с много аспекти. Човекът тук е изобразен като ракът, движеще се накриво, пред който се извива дълъг път. Извивкита на пътя символизират грешките и трудностите. Едно от значението на двете животни е страховете и препятствията, между и през които трябва да преминем. Луната, слабата светина, водата са все символи на илюзията, на съня, на подсъзнанието (автоматизмите) от които се пробуждаме. ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...