Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с дъното или ....?

Препоръчан отговор

Наскоро компма ми пострада сериозно от токов удар. След това всичко работеше нормално с изключение на нета. Ясно че лан картата беше проблема. Понеже е още в гаранция го занесох на сервиз- от там ми казват че проблема е в дъното.Чудя се как с повредено дъно си вървеше нормално всичко...както и да е...може да е вградена лан картата. Сменяват дъното (за 1 месец) и ми казват че срещу 20 лева ще ми инсталират уиндолса...учтиво отказах..но когато пробвах сам да го инсталирам ми даде грешка при самата инсталация. Диска не е повреден пробвах го на друг комп. Пробвах Виста - грешка. Разделих се с 20лв. и ми го инсталираха (ХР). Обаче не мога да си инсталирам мн програми и почти всички игри. Преинсталирах го....пак ми изкара няколко грешки но инсталацията мина..пак същия успех. Едва инсталирах скайп. Това трябва да е някакъв проблем с уиндолс инсталера...направих всички ъпдеити на ХР-то но без успех, а когато упдейтнах на сп3 изобщо не тръгна.

Моля за съвети..

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само дъното явно. Провери и харддиска и паметта. Тези грешки при инсталация и невъзможност да се инсталират програми показват повреда при харда ( и/или паметта). По всяка вероятност пак ще го носиш в сервиза да си го тестват и да ти сменят и другите компоненти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само че ако е това което е казал кокомил ще трябва да плащаш ,защото не си го изключвал при буря...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
само че ако е това което е казал кокомил ще трябва да плащаш ,защото не си го изключвал при буря...

Аз се учудих че ми смениха дъното без да плащам. Може пък да мине пак. Ама като го носих да го инсталират им казах на техниците там че има някакъв проблем с харуера...ама те си инсталираха уиндолса с гршките и ги боли тва.. Кажете някоя програмка че да си тествам харда и рам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук има доста програми

аз ти препоръчвам да си изтеглиш това в него има доста програми за спасяване на положението!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
тук има доста програми

аз ти препоръчвам да си изтеглиш това в него има доста програми за спасяване на положението!

Сигурно помага ...само един проблем не мога да я инсталирам...уффф....писна ми вече ще го нося .. пак...схтото и предния пут им разправям че има проблем те.... само се чудя преди да сменят дъното всичко си вървеше. инсталирах си и всичко си работеше като хората. Сега уж са сложили същото дъно...

ще го нося и тва е...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да бъдеш сигурен , че харда или рам паметта ти са проблемни. При токов удар е по възможно да е пострадал харда. Бях чел някъде, че е възможно при токов удар да се получат логически бад сектори, които не са фатални. Моя съвет е да си изтеглиш един Hiren boot cd ( там има всякакви тестови програми) и да си пуснеш един Hdd Regenerator на хард диска и да видиш дали ще намери някакви лоши сектори. Изисква се само да си изтеглиш Hiren и да го запишеш на едно CD. Успех и пиши какво е станало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

конфигурацията е следната:

MAIN BOARD GB 945GZM-S2/945G/VGA/755

CPU P-D 925/DUAL 3.0G/LGA755

RAM 2x 1GB DDR2 533 A-DATA

HDD 250GB HITACHI T7K250 /SATA2/8M

VIDEO CARD ASUS EAX1550 SILENT/HTD/512

А за Hiren's - свалих я. Тествах харда и не ми изкара никви проблеми обаче като пусна тест на рам и ми изписва Out of memory.после ми изкарва няква грешка "Don't send"...и така. Ама не видях memory repair.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
конфигурацията е следната:

MAIN BOARD GB 945GZM-S2/945G/VGA/755

CPU P-D 925/DUAL 3.0G/LGA755

RAM 2x 1GB DDR2 533 A-DATA

HDD 250GB HITACHI T7K250 /SATA2/8M

VIDEO CARD ASUS EAX1550 SILENT/HTD/512

А за Hiren's - свалих я. Тествах харда и не ми изкара никви проблеми обаче като пусна тест на рам и ми изписва Out of memory.после ми изкарва няква грешка "Don't send"...и така. Ама не видях memory repair.

Тоз пентиум да не прегрява нещо ... големи печки са по принцип.

Имал съм подобни случаи, влез в БИОС и погледни температурите, ако видиш нещо нередно (над 50 градуса примерно) може да е проблем с охлаждането.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тоз пентиум да не прегрява нещо ... големи печки са по принцип.

Имал съм подобни случаи, влез в БИОС и погледни температурите, ако видиш нещо нередно (над 50 градуса примерно) може да е проблем с охлаждането.

Същата"печка"я имам и съм я наклал до 3.4Ghz,върви си до 60-65 градуса в най големите жеги натоварен до краен предел!!!Никакви проблеми!!!Та в тоя ред на мисли,не ще да е от температурата(ако е около 50-60 градуса)!Охлаждането ми е Арктик Кулинг Фрийзер 7 Про,но това друга тема!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Същата"печка"я имам и съм я наклал до 3.4Ghz,върви си до 60-65 градуса в най големите жеги натоварен до краен предел!!!Никакви проблеми!!!Та в тоя ред на мисли,не ще да е от температурата(ако е около 50-60 градуса)!Охлаждането ми е Арктик Кулинг Фрийзер 7 Про,но това друга тема!

Аз да си призная много не разбирам от компютри..ама го взех зглобен така че едва ли е много качествено охлаждането.Гледах в биоса .. сега няма проблем с температурата...но то захладня и времето.Може ли заради температурата на процесора да не иска да ми инсталира дори windows? Не трябва ли да изкара някви предупреждения нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи от някой приятел RAM и я сложи на мястото на твоята.Ако е проблемна веднага ще стане ясно.Същото направи и с хард диска.Методът не е най-оригиналния,но е сигурен.Ако и това не изясни ситуацията,тогава проблемът е в дъното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив. Точно това е най - оригиналния и сигурен метод. Да пробваш с друга част, и твоята на друг компютър!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наскоро компма ми пострада сериозно от токов удар. След това всичко работеше нормално с изключение на нета. Ясно че лан картата беше проблема. Понеже е още в гаранция го занесох на сервиз- от там ми казват че проблема е в дъното.Чудя се как с повредено дъно си вървеше нормално всичко...както и да е...може да е вградена лан картата. Сменяват дъното (за 1 месец) и ми казват че срещу 20 лева ще ми инсталират уиндолса...учтиво отказах..но когато пробвах сам да го инсталирам ми даде грешка при самата инсталация. Диска не е повреден пробвах го на друг комп. Пробвах Виста - грешка. Разделих се с 20лв. и ми го инсталираха (ХР). Обаче не мога да си инсталирам мн програми и почти всички игри. Преинсталирах го....пак ми изкара няколко грешки но инсталацията мина..пак същия успех. Едва инсталирах скайп. Това трябва да е някакъв проблем с уиндолс инсталера...направих всички ъпдеити на ХР-то но без успех, а когато упдейтнах на сп3 изобщо не тръгна.

Моля за съвети..

Много баби-хилаво дете...

Като имаш Хирен-а пусни компа да бутне от него и си пусни Мемтест (за паметта) и МХДД ( за диска)-> Ресетвай БИОС->Ъпдейтвай БИОС... Кажи какво е станало, че трябва да пиша до утре. Според резултата и съветите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напротив. Точно това е най - оригиналния и сигурен метод. Да пробваш с друга част, и твоята на друг компютър!

Съгласен съм. Но още е в гаранция и не мога да го отварям че има лепенка.

След като проблема не е в харда, залагам на РАМ.

Най-странното е че след като го занесох на ремонт, и след като се наложи да убеждавам "майстора" че проблема е в хардуера- се оказа че проблема бил в захранването?!

Възможно ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Най-странното е че след като го занесох на ремонт, и след като се наложи да убеждавам "майстора" че проблема е в хардуера- се оказа че проблема бил в захранването?!

Възможно ли е?

Да. Последния път, когато имах същия проблем беше с кутия и захранване foxconn, твоето какво е, ей така за статистиката :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем, уиндоуса даваше грешки при инсталацията, голям зор видях докато не ми светна да сменя захранването, сега всичко е о`к.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз имах същия проблем, уиндоуса даваше грешки при инсталацията, голям зор видях докато не ми светна да сменя захранването, сега всичко е о`к.

Ех, писна ми от тия "майстори". Взех си компа сменили са захранването ама проблема си стои. Не мога да си инсталирам windows-а като хората. А иначе те ми бяха сложили XP значи са разбрали че нищо не са оправили ама пак си ми го връщат. В понеделник ще го отбия на някой от главата. Целия го смениха...толкова ли е калпава тая конфигурация?Дано да не се окаже тоя път че проблема е в харда пък те са сменили рам. Аз ли трябва да им казвам куде е проблема? Няма ли с кво да тестват тия части без да ги слагат на друг компютър?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пусна ли програма от хиренса за бад цептори(HDD regenerator)? Наскоро имах 2 такива компютъра от токови удари и имаха бад цептори по хардовете им. Като ги оправи системата и на 2-та уиндоуса си трагна нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А пусна ли програма от хиренса за бад цептори(HDD regenerator)? Наскоро имах 2 такива компютъра от токови удари и имаха бад цептори по хардовете им. Като ги оправи системата и на 2-та уиндоуса си трагна нормално.

Не съм. Ще пробвам и това. Щото ако е тва проблема никога няма да го оправят тия неграмотници в сервиза. Мерси все пак. Ще пиша за резултатите. Странното е че сега след като го взех от ремонта и докато за пореден път ми изкарваше грешките при инсталацията ми изкара и синия екран грешка 0x0000001А Не знам дали има нещо общо но май е нещо за рам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм. Ще пробвам и това. Щото ако е тва проблема никога няма да го оправят тия неграмотници в сервиза. Мерси все пак. Ще пиша за резултатите. Странното е че сега след като го взех от ремонта и докато за пореден път ми изкарваше грешките при инсталацията ми изкара и синия екран грешка 0x0000001А Не знам дали има нещо общо но май е нещо за рам?

виж дали го има тук: http://www.digitalbg.info/pantockrator/ErrorWindows.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го намирам тук но го пуснах в гугъл и е нещо свързано с рам. Не разбирам много от тия неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване