Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бихте ли се върнали да живеете в България?

Препоръчан отговор

Здравейте, Разгледах темата обстойно и видях, че наиситна има доста интересни менния, но много ме учуди мненията на хората зад граница..или по-точно около 80-90% от тях, които оплюват собствената си държава. Не знам , защо е така. Явно са си останали със същия манталитет и въпреки, че са в чужбина 1, 3,5,10 години нищо не се е променило при тях като мислене. Добре, щом ви харесва стойте там , работете и се радвайте на живота, макар, че ме съмнява да има такъв, но както и да е., но не бъдете толкова злобни и нахъсани спрямо вашата родина. Аторката на темата е абсолютно права за франция, а и не само за нея, за Германия, за Австрия, за Дания Норвегия, Швеция и още доста държави. Там просто е много рядко да видиш истински живот. Да , материалния човек може да живее добре, той и семейството му/ тази дума много се спряга навсякъде, да живее добре семейството. може би от гледането на много драми и трилъри по ТВ-то, та оттам сте го прихванали/, но както и да е. Материално добре..и после оттам насетне какво става....нищо.Точно това е думата. Това не е живот, повечето от вас си внушават, че живеят добре, за да оправдаят бягството си. Рано или късно всеки ще осъзнае, че дори и да спести 100.000, 200.000, 500.000 евро от зраво бачкане в чужбина, не е бил и няма как да бъде щастлив, защото щастието може да се намери в много и дребни неща, но не и в парите. Европейците също не живеят добре, да усмихват се по улиците, но всичко е насила, там няма истински неща., всичко е за пари направено. Ето примерно в Испания, държава с по-топла кръв.Ами всичко е с такси дори се плаща да влезеш в един незавършен строеж на центъра на Барселона, за стадиона Ноу Камп 9 евро, искаш да видиш и музея опп и там 9 евро на всяка крачка евро, всичко е за пари, къде е грижата за хора, защо няма безплатни неща. Няма да, но има закони...много закони и те се спазват.Това добре ли е, ами не е изобщо, страх те е като излезеш от вас да не нарушипш някой закон, защото могат да те глобят дори и ако си настъпил определена линия на платното за движение, защото ако си изтършеш сладоледа на улицата и изцапаш плочките също може да отнесеш 50-тина евро, защото това е демокрацията да вивееш в страх да не объркаш нещо и да не земеш да не спазиш някой закон, че лошо. Щеш, нещеш хората са си го направили за тях "роботи" и ти трябва да станеш такъв за да се вържеш в обществото. В същото време, обаче и закони които не се спазват или просто пък са забравили да измислят такива. За какво става дума четете по-долу. В Западна европа няма престъпност или ако има е много малко. Няма такова нещо, Италия всеки втори в Милано спецаилно е от африкански произход и се върти алъш вериш на центъра на града, на самия площад има кофички от Макдоналдс хвърлени, фасове, хартий и на никой не му прави впечатления.Полиция не видях. Тези черните само се озъртат, кой и как да приджобят. Мммм тва е Европ-а -чиста и подредена. В Испания, Барселона , всяка вечер след 21:00 в центъра , циганки, ама не като нашите, а супер черни направо катран ти подсвирват и ти предлагат свирка и сляп да си ще ги видивш, наоколо обикалят и сутениори. Полиция не видях да им прави нещо, като проверка и тн. Явно си плащат тук и там. В малките улички на Барселона мирише с извинение на урина. Традиция на каталунците като се напият до козирката да се облекчат в тесните малки улички. Тва е сериозно, който е ходил знае. Оффф какво да ви обяснявам повече, вие знаете как е, ама защо трябва да казвате, че там е иделано незнам. Колегите по-горе казаха, заплатите са добри, да добри са, но за сметка на какво, да прекараш 6 дни от 7 в работа ли? Не е ли много това, а за живота колко дни останаха ...мм май само 1 и какъв е живота през този 1 ден, май пред ТВ-то или ПС-то или в парка със семейството.Не ви ли звучи смешно, на мен не само ми звучи, ами и съм го виждал, доста е скучно и умряло. Хора не се залъгвайте на обещания на фирми и хора, които са отишли и се връщат в отпуските в БГ, скапани от бачкани, обаче за да оправдаят заминаването си и имихрирането казват,,,о да супер е не е като тук, ..ами да определено не е като тук, по-зле е. приятен ден! :ph34r:

Редактирано от silvestre (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 115
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не.

Хората имат право да търсят оптималното за себе си и за семейството си.Аз не намерих този оптимум в България въпреки доброто образование и нелошата/ надявам се / професионална подготовка.Не искам да р

Скоро заминавам за чужбина. Тук правителството не мисли за народа си. Ако ми хареса оставам там.

silvestre,поздрави за поста...много истини има в него...мисля като теб,но истината понякога се разбира трудно от повечето хора,а и дразни...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Silvestre, и аз не одобрявам "плюенето" по родината, но също така осъждам и отричането, че животът там е хубав. Повечето от хората, които са напуснали България, не са го направи от немай къде, а е стоял въпросът за оцеляването. И попадайки в що-годе по-благоприятни откъм финанси условия, нормално е човек да направи сравнение с едва свързването на двата края на българска земя (говоря по принцип, не визирам никой от писалите в темата). Идеално място няма, но не разбрах едно - в България нима през почивните дни не стоиш със семейството си пред телевизора, пред компютъра, нима не се разхождаш из парка с тях?! Между другото на запад масово се обикаля през почивните дни, тия са като отвързани - един свободен ден да имат и палят колата и тръгват. А и има къде да идат, сам знаеш. За Милано нещо си се объркал или не си ги видял добре полицаите. Точно на площада при катедралата гъмжи от полицаи, къде в коли и с мотори, къде без. Че е навалица и много църни има, ами има - то и църните искат да идат на хубаво, и тъй се омазва пейзажа. Навсякъде, където стъпят араби (ще ме прощавате, но с такова впечатление съм остана, а не съм била на едно и две места), "тревата съхне" (не разбирай буквално). А друг е въпросът, ако нямаш с кого две думи да обелиш и си изолиран от четири стени - това вече е въпрос на умение да общуваш, да завързваш социални контакти. В цивилизованите държави закони има и се спазват или поне хората се опитват да ги спазват. Какво по-добре? Страх, за какъв страх говориш? Страх е идеш там, където цари беззаконие и липсва всякакъв ред (мед. сестри, ако не работеха в Либия, а в Англия примерно, дали щяха да гният под ключ толкова време?) Всичко било фалшиво и за пари... че то у нас да не би да не е. Свърши безплатният обяд отдавна. Пак ще кажа, сигурно ми се е привидял како онзи човек изкара от гаража си колата и ние го следвахме, за да ни заведе до сервиза. Сигурно и фалшиво надничат в картата ми и ми предлагат да ми помогнат, без да съм ги и молила за това дори?! Но си прав за едно (предимно южните нации) уринират, където сварят. За протокола да отбележа, че живея в България. Лека вечер и от мен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Западна европа няма престъпност или ако има е много малко. Няма такова нещо, Италия всеки втори в Милано спецаилно е от африкански произход и се върти алъш вериш на центъра на града, на самия площад има кофички от Макдоналдс хвърлени, фасове, хартий и на никой не му прави впечатления.Полиция не видях. Тези черните само се озъртат, кой и как да приджобят. Мммм тва е Европ-а -чиста и подредена.

Много съжалявам, но точно за центъра на Милано няма какво да кажеш, защото явно си бил там вечер след като цял ден преди това такива като теб, туристи, са си изхвърляли боклука, но само да ти кажа, че на всеки два часа минават да чистят, а вечер дори и мият пред катедралата.. Всъщност не става въпрос само за центъра, а за всеки един от кварталите на Милано и не само!

Колкото до африканците - ами щом си ходил по центъра естествено, че ги има - цветнокожи са и бият на очи, но не си ли забелязал китайците, руснаците, японците, албанците, българите, марокинците.... ?

Това е световно известен център на модата има всякакви националности, какво очакваш!? А африканците не гледат да те приджобят, ако искаш много да знаеш, искат да ти вържат гривна за някакви си мизерни пари!? И тези хора не са в Италия по собствено желание, да не забравяме за колниите на Италия от миналото ..

Полицаи пълно, това, че ти не си гледал си е лично твой проблем.. Вече толкова години всеки път като отида на центъра е пълно с карабинери ... Следващия път си отваряй очите.. :P

Редактирано от Linna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектно място за работа и живот е само там където се чустваш добре, имаш морална и приятелска опора.Всеки сам преценява дали това ще е в България или на Марс.Най лесно е да се "плюе" по недостатъците на другите без да се вгледаме в себе си.Народа прави Държавата. Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато някой плюе по държавата си, тя си го е заслужила в 100 000 процента от случаите, тъй като не умее да цени и уважава хората си.Тук, в БГ, има извратено значение "Не гледайте какво ще направим за вас, а гледайте какво ще направите вие за нас"-държава няма, има щуро-баджанашина (нарочно го написах така).Здравеопазването в Париж е невероятно, докторите побесняха, като видяха как са тровили мама с антибиотици, за които 3 години поред си е давала всичките пари.Има уважение между хората, дори в Румъния-като говорех с един вицешампион, той ми стиска ръката, като каза "За мен е истинска чест да говоря със световен шампион, макар аз да не съм добър" (а беше, и то доста), а тук някакви селски бекове тръгват да те псуват.Омръзна ми да се владея, омръзна ми и да троша глави по няколко накуп-правда все няма, и няма, все насрани присмехулници, които скатават, когато опре ножът до кокала...Има нескрита завист на нашенците, които нищо не произеждат (аз не съм от тях, ние имаме трицифрено число в тонове износ всеки месец, макар в свиваща криза), насочена към онези, които "са се оправили", както казва завистливият Ганьо."Оооо, ма той се опрайл, що само ний да сме набутани, нали е посткомунизъм, я лапай и се потапяй!!!"-ето ви чистата истина, другари съфорумци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Живея в Италия откакто сме в ЕС. Преди това съм работил нелегално два сезона - какво излиза - май пет години вече тук. За какво да се връщам в България? Тук съм с жената която обичам, тук намерих работа която ми харесва, нямам грижите които имах в България - какво повече да искам. Никога няма да кажа лоша дума за Родината, за държавата съм казал достатъчно. Българин съм - никога не го крия и дори го подчертавам, но в момента няма какво да ме върне в България. "Profruit Публикувано на 23.07.2009г. в 10:28ч. На всички българи в чужбина, честито! Ще имате министър на българите в чужбина. За такъв се спряга Божидар Димитров. Сега ще цъфтите и връзвате. Лека сорка за българите в България, но вие ще храните това чудо." Profruit имаш ли дори малка представа колко пари изпращат емигрантите в България?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Мъчно ми е за родителите ми...

Мъчно ми е, че едва свързват двата края...

Ами защо не ги вземеш при теб ? Там явно е по-добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Profruit имаш ли дори малка представа колко пари изпращат емигрантите в България?

Пчеличките са за това, да носят прашец. Kaзаха ми, че с Google ставало лесно, защо ти е подобен въпрос? По памет за миналата година били около 2млрд зелени. Е и ... след като си в Италия, колко пари мислиш направи умрелия вчера тулуп Божков по време на управлението си?

Бих се върнал в България само като донор на семенна течност.

поздрави и носи слънчеви очила, помага

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Значително интересна тема. С въздишка добавям и моето мнение. Ще се върна в България когато народът ни е спокоен за утрешния ден, за семейството си, за бъдещето си, за сигурноста си, за здравната и социална осигуровка. Ще се върна в България когато очите на хората се избистрят от тревогите, ежедневното мислене "как да свържем двата края". Доста време трябва да мине. Дано да се случи в този живот.

Редактирано от GJ10†h (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Би ми било много мъчно да напусна родината си, наистина я обичам, най-красивата е света. Синьо зелена звзда в безкрая на вселената. Моята родина е Планетата Земя, тя не поставя граници на хората и обича еднакво всичките си деца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ми било много мъчно да напусна родината си, наистина я обичам, най-красивата е света.

Синьо зелена звзда в безкрая на вселената.

Моята родина е Планетата Земя, тя не поставя граници на хората и обича еднакво всичките си деца.

много точно казано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе винаги съм се чудил какъв ли непукист и безродник трябва да си, за да не изпитваш грам носталгия към Родината си. За вас всичко ли е пари? Типичната мечта на българина - да има къща на два етажа в Испания/Германия/Гърция и да работи като гъзоблизач, така де - домашен помощник. Или пък да има фризьорски салон.. Защо не? Как може да не ти е мъчно за България, как може да не ти трепва нещо тук отляво, щом чуеш думата "България", когато чуеш химна, дори когато се погледнеш в огледалото. Как може да не се сетиш за кръвта, пролята от дедите ни, за да създадат и запазят това райско парче земя, което сега всеки напуска. Да не се сетиш за приятелите си от детството, за хората, с които си израснал. Зарязваш всичко това и отиваш при хора, които ни най-малко не приличат по характер на нас, не се опитвайте да ме убедите в друго. Замислете се, докато все още не са ви промили мозъците западните боклуци. Превърнали сте се в бездушни роботи, които си мислят, че живеят добре, а всъщност дори сами не вярват в това. Много ще ми е интересно дали и как някой ден ще обясните на децата си, че имат български произход. Но защо ли питам, сигурен съм, че 90% от вас ги е срам да признаят, че са българи, за да не се "излагат пред чужденците". Срам, срам за паметта на националните ни герои!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Господин Бънди вероятно е писал поста си след продължителен престой в клуб"Шмърканто"....Високопарните изрази за химна и кръвта на дедите ни не съответстват на обявените в аватара му интереси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе винаги съм се чудил какъв ли непукист и безродник трябва да си, за да не изпитваш грам носталгия към Родината си. За вас всичко ли е пари? Типичната мечта на българина - да има къща на два етажа в Испания/Германия/Гърция и да работи като гъзоблизач, така де - домашен помощник. Или пък да има фризьорски салон.. Защо не? Как може да не ти е мъчно за България, как може да не ти трепва нещо тук отляво, щом чуеш думата "България", когато чуеш химна, дори когато се погледнеш в огледалото. Как може да не се сетиш за кръвта, пролята от дедите ни, за да създадат и запазят това райско парче земя, което сега всеки напуска. Да не се сетиш за приятелите си от детството, за хората, с които си израснал. Зарязваш всичко това и отиваш при хора, които ни най-малко не приличат по характер на нас, не се опитвайте да ме убедите в друго. Замислете се, докато все още не са ви промили мозъците западните боклуци. Превърнали сте се в бездушни роботи, които си мислят, че живеят добре, а всъщност дори сами не вярват в това. Много ще ми е интересно дали и как някой ден ще обясните на децата си, че имат български произход. Но защо ли питам, сигурен съм, че 90% от вас ги е срам да признаят, че са българи, за да не се "излагат пред чужденците". Срам, срам за паметта на националните ни герои!

За пръв път виждам толкова много заучени фрази, свързани в текст.

Ти изобщо вярваш ли си?

Господин Бънди вероятно е писал поста си след продължителен престой в клуб"Шмърканто"....Високопарните изрази за химна и кръвта на дедите ни не съответстват на обявените в аватара му интереси.

Не му обръщай внимание. Просто момчето повтаря това, което е чувало от баща си, като се напие вечерта пред "Шоуто на Слави".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такива, които бият бащите си. Някои дори убиват майките си. Други пък са по-умерени, те само хулят родината. Съвест имат и тя не им дава да се самозабравят. Хора всякакви. А в България се живее трудно.

Редактирано от delig (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Право да ви кажа малко завиждам за ниските данъци в бг. Обаче като се сетя за нивото на здравеопазването и всички други социални придобивки които ги няма там и ми изглежда почти невъзможно да работя в бг. Някога когато стана "млад" пенсионер, може да си харча парите по няколко месеца в годината в бг. До като не е студено и мъгливо че трудно се пътува със съмолетите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората имат право да търсят оптималното за себе си и за семейството си.Аз не намерих този оптимум в България въпреки доброто образование и нелошата/ надявам се / професионална подготовка.Не искам да работя в държава, където заплатата ми едвам стига да си покрия сметките и да нахраня семейството си.Имах късмета да притежавам жилище, принадлежало на родителите ми.Изобщо да не коментирам възможността/или по-скоро липсата на такава/ да си купя ново. Видял съм немалко европейски държави и спокойно мога да заявя на Silvestre, че не е прав. Да, сигурно във всеки европейски град може да се намери място, което е мръсно, миризливо и обитавано от съмнителни на вид типове, но по описание далече не приличащи на местни жители. "Европейците също не живеят добре, да усмихват се по улиците, но всичко е насила, там няма истински неща., всичко е за пари направено. Ето примерно в Испания, държава с по-топла кръв.Ами всичко е с такси дори се плаща да влезеш в един незавършен строеж на центъра на Барселона, за стадиона Ноу Камп 9 евро, искаш да видиш и музея опп и там 9 евро на всяка крачка евро, всичко е за пари, къде е грижата за хора, защо няма безплатни неща. Няма да, но има закони...много закони и те се спазват.Това добре ли е, ами не е изобщо, страх те е като излезеш от вас да не нарушипш някой закон, защото могат да те глобят дори и ако си настъпил определена линия на платното за движение, защото ако си изтършеш сладоледа на улицата и изцапаш плочките също може да отнесеш 50-тина евро, защото това е демокрацията да вивееш в страх да не объркаш нещо и да не земеш да не спазиш някой закон, че лошо." Silvestre, не бъркай свободата с анархията, моля! Никоий не глобява за настъпена линия, а за сладоледа- правилно, ако си нацапал и не си почистил след себе си- плащаш! Това ли искаш- всеки да си оставя боклуците на улицата и да си свирка? И защо си учуден, че в музея и на стадиона се влиза с пари? На кой свят живееш? Нямам никакво намерение да плюя, както някой се изрази, по България, но не искам и да я възвеличавам като скъпата Родина, по която ще си увяхна от мъка. Щом съм решил да работя и живея навън, значи тази Родина е намерила начин да ме прогони. А дали ще намери начин да ме върне- засега не мога да кажа. Надявам се да е така, дори не заради себе си, а за все-още живеещите и работещи там. Поздрави и не се карайте!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък сънувам кошмари,че съм се върнал в България и не мога да се прибера обратно.Бях преди няколко месеца в "милата" ни родина и определено изпитах облекчение когато на връщане самолета излетя от София.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък сънувам кошмари,че съм се върнал в България и не мога да се прибера обратно.Бях преди няколко месеца в "милата" ни родина и определено изпитах облекчение когато на връщане самолета излетя от София.

И аз така бях по-миналата година,лошото е че и това лято ми се налага да си ходя и то не за друго а защото трябва да си сменям документите.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се търси сега, ама ми се струва, че на въпросния г-н Бънди аватара и другите "данни" които е дал са само за парлама - при един друг случай той беше написал, че ще прати едни "съответни служби", с които имал много тесни връзки, при едни потребители, за които той сметнал, че са нарушители на някакви норми, които ме съмнява, че са изградени от 6-то у-ние :ph34r:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване