Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с уиндос експлорера

Препоръчан отговор

от време на време ми се появява съобщение за грешка в експлорера и като кликна на "close"на екрана ми остава само показалецът и уолпепърът :wors: въпросът ми е може ли да се оправи това без рестартиране на компа?а и от какво може да се получава тази грешка :)

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай малко повече информация - какво правиш преди да ти се появи съобщението за грешка. Ако можеш напиши какво ти се изписва самото съобщение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дай малко повече информация - какво правиш преди да ти се появи съобщението за грешка. Ако можеш напиши какво ти се изписва самото съобщение.

<{POST_SNAPBACK}>

първо:при някои от настройките в WinXP Menager се изключва експлорерът за да се сейфът и би трябвало да се включи сам след няколко секунди,но не ще.второ:може би като отварям много прозорци и не ги изчаквам-за това не съм сигурен.междувременно ме посъветваха да използвам таскменаджера и проблемът с рестартирането на експлорера го реших.остава въпросът защо не се рестартира сам след уинХР менаджера!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и на мен често ми се случват такива щуротии (веднъж дневно). Ни в клин, ни в ръкав експлорерът забива или просто се изключва sad.gif

Как да си пуснем нов Explorer: Пускаш си Task Manager-a (Alt+Ctrl+Del за WinXP, или Ctrl+Shift+Esc за WinXP, Win2k) След това отиваш на Applications, а оттам даваш New Task. Излиза нов диалогов прозорец (Run) и в него пише explorer (може еxplorer.exe или целия път ако не те мързи, но и пъровто би трябвало да свърши работа) Натискаш ОК и се зарежда нов експлорер. Все пак преди да предприемеш горните действия провери дали експлорерът е все още активен като процес (разбирай го има в Processes). Ако го има го килни.

Извинете ме, не прочетох дребните буквии, които пишеше че преоблема с рестартирането е решен.

Защо така изведнъж се сепва? Еми несъвместим софтуер/хардуер, конфликти, exception-и и т.н. Трудно може да се установи причината. В общи линии това е един от основните недостатъци на Windows (Черна кутия - не знаеш какво става, и начините да разбереш са малко, което прави системата уязвима).

Редактирано от raziel_ie (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съветвам те да включиш съобщението за важни грешки и след като ти даде да кликни да видиш повече информация и тогава там ще видиш името на модула който т прави мизерията (при мен беше преди време един калпав аудио драйвер),а пък може и нещо да са променени настройки

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване