Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nologo

G DATA (AVK) AntiVirus, InternetSecurity, TotalCare

Препоръчан отговор

Ето едно доста интересно решение при някои AV програми: вградени два virus search engines. Пробвам една немска програма - "G DATA AntiVirusKit Professional", която комбинира два вградени енжини на антивирусни компании. Но тя не е единствената АV програма с вградени два virus search engines. Като че ли има по-голяма сигурност или човек се поуспокоява, като има тези инструменти под ръка...

P.S. от 2009 г. Във версиите G DATA 2010 се използват вече енжините на Avast! и BitDefender. Ето линк към ръководства за работа с продуктите на G DATA: G DATA software Manuals

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно доста интересно решение при някои AV програми: вградени два virus search engines.

Пробвам една немска програма - "G DATA AntiVirusKit 2005 professional", която комбинира вградените си "Kasperski" и "BitDefender" engines. Но тя не е единствената АV програма с вградени два virus search engines. Като че ли има по-голяма сигурност или човек се поуспокоява, като има тези инструменти под ръка...

Еми според мен не е съвсем така... Това, че даден антивирус съдържа в себе си два, три (или колкото си иска) "search engines" не гарантира по-голямата му ефективност от другите антивирусни. Дори бих казъл, че това само бави работата както на самата антивирусна така и на компютъра на който е инсталирана. Но вече за ефикасността на такъв тип антивирусен софтуер немога да говоря, защото не съм използвал и нямам това намерение. Това че в този антивирус съчетава в себе си "частица" от "Kasperski" и "BitDefender", не трябва да те кара да се чувстваш прекалено сигурен в нея.(Е това е мое мнение де). Аз лично се доверявам на тествани АВ-ни програми,който съчетават в себе си лекота, ефективност и прост интерфейс, сред който е NOD32... За мен освен NOD-а друга ативирусна - НЯМА и както се очертава скоро няма и да има.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GDATA AntiVirusKit 2006 v16.0.7

Публикувано изображение

GDATA AntiVirusKit 2006 съчетава в себе си функциите на два други антивируса.Това са Kaspersky Antivirus и Bitdefender.В новия продукт имате възможността да избирате с кой от двата продукта да сканирате за вируси, дали само с продукт А, дали само с продукт Б или и с двата едновременно.Има редовно обновяване на дефинициите!Има внедрена технология за хващането на най-новите вируси OUTBREAK SHIELD.Сканира POP3,IMAP,SMTP (входящии изходящи е-mails),проверява интернет съдържанието "Scan web content (HTTP)",може да зададате обновявяне на дефинициите, както и извършването на проверка за вируси по график.

License: Shareware

EDIT

1.Изисква мощна машина - (можете да прочетете по-надолу)

2.По-добра е от алтернативате на Microsoft "Extendia AntiVirus 2004" [KAV + RAV]

Официални страници:

www.antiviruslab.com

www.gdata.de

Изглед на програмката (за версия 2005)

Публикувано изображение

Screenshot 2

Screenshot 3

Системни изисквания: (System requirements)

Pentium, 128 MB RAM, Windows 98 SE, ME, XP or 2000, Internet access

KAV Engine: © Kaspersky Labs International Ltd

BitDefender Engine: © Softwin SRL

OutbreakShield Technology: © Commtouch Software Ltd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост се е провалила за месец декември в тестовете на Virusbtn

Status: FAIL

Product name: GDATA AntiVirusKit 16.0.3

More: December 2005 in full

Review: GDATA AntiVirusKit 16.0.3 on Windows Server 2003 Enterprise X64 version

но в новите класации е тип-топ за по-новата версия (16.0.5)

http://www.av-comparatives.org/index.html?...mparatives.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост се е провалила за месец декември в тестовете на Virusbtn

Status:  FAIL

Product name: GDATA AntiVirusKit 16.0.3

More: December 2005 in full

Review: GDATA AntiVirusKit 16.0.3 on Windows Server 2003 Enterprise X64 version

но в новите класации е тип-топ за по-новата версия (16.0.5)

http://www.av-comparatives.org/index.html?...mparatives.html

Дано се намери лекарство !

<{POST_SNAPBACK}>

B-Boy,Благодаря за полезната информация-откакто публикува инфото от Вирус бюлетин се опитвам да намеря работещ сериен номер за програмата,но освен някой и друг вирус нищо не намерих Публикувано изображение

Май ще трябва дооста да почакаме :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G-DATA представиха Antivirenkit 2007.Най голямата новост в програмата е,че сканиращият модул на Bitdefender е заменен с този на Avast.Модулът на Kaspersky остава като главен елемент на програмата.Производителят се надява по този начин да комбинира високата защита от вируси с значително олекотяване откъм нужда от системни ресурси.Ако може да се вярва на рекламите на продукта,то той е "вече 30% по-бърз при сканиране". Новата версия 2007 се предлага на цена от 30 евро в Германия,като всички собственици на версия 2006 могат да ъпдейтнат безплатно.Internetsecurity 2007 струва 45 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за avast! :)

Въпреки, че програмата не е много известна, тя има доста интересна история, а сега добавя и това към успехите си. Все пак това е едно постижение. Публикувано изображение

Малко инфо - През 1999 (или 98, не съм сигурен) McAfee също използват енджина на avast! във всички свои продукти (като основен енджин), след като открват, че техния енджин не струва (по това време) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доброто му е,поне според производителите,че двата engina в момента се допълват по добре отколкото преди.Всеки от новите има за силна страна,слабост на другия,за разлика от предишната версия където двата имаха едни и същи силни и едни и същи слаби страни.Поради тази причина сега се постига оптимално съгласуване при работа и оттам идва и подобрената скорост и производителност.

Настройка "Scan all files" kоличество четени данни.

..................................On Access On Demand

Antivirenkit 2006: 1,52 MB / s 2,94 MB / s

Antivirenkit 2007: 2,01 MB / s 4,12 MB / s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важният критерий за антивирусен софтуер е неговата ефикасност! Чак на второ място-доколко е стабилен,а относно бързината на сканиране-дали ще е един или три часа,лично на мен ми е все едно :) В случая явно става въпрос за едни пари :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за avast! :blink:

Въпреки, че програмата не е много известна, тя има доста интересна история, а сега добавя и това към успехите си. Все пак това е едно постижение. Публикувано изображение

Малко инфо - През 1999 (или 98, не съм сигурен) McAfee също използват енджина на avast! във всички свои продукти (като основен енджин), след като открват, че техния енджин не струва (по това време) :)

Същото бих казъл и аз - Поздравявам avast! :) Не напразно избират avast!. За мен също avast! е много добра програма и нейните успехи ме радват. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важният критерий за антивирусен софтуер е неговата ефикасност! Чак на второ място-доколко е стабилен,а относно бързината на сканиране-дали ще е един или три часа,лично на мен ми е все едно smile.gif

В случая явно става въпрос за едни пари

Съгласен съм напълно с теб за най -важния критерий,но когато по него така или иначе се намираш на върха (не забравяйте kaspersky engine Публикувано изображение ),има логока да търсиш развитие в скороста.Чесно казано и на мен ми е все тая колко време трае сканирането след като аз винаги спя по това време,но не при всички хора е така.А това за парите е неофициалните слухове.Явно обаче са успели и да подобрят нещо покрай парите,защото програмата е и по-бърза и разпознава повече(ако може да се вярва на тестове и изказвания на специалисти Публикувано изображение )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чесно казано и на мен ми е все тая колко време трае сканирането

Абе, не е точно така, но...Представям си Каспарчо за колко време ще сканира един хард от 250 ГБ, например, и ако ще трябва да го чакаш е доста изнервящо! Иначе определено продуктът от съвместната работа на " Аваст" и " Бит Дефендър ", ще е много добър, но времето ще покаже. От край време се правят опити да се създаде анти-вир, който да е конкурентно способен на Касперски, ала досега без успех! :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе определено продуктът от съвместната работа на " Аваст" и " Бит Дефендър ", ще е много добър, но времето ще покаже. От край време се правят опити да се създаде анти-вир, който да е конкурентно способен на Касперски, ала досега без успех! :clap:

Малка поправка - GDATA AntiVirusKit 2007 ще използва енджините на avast! и Касперски, а не на BitDefender и avast! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малка поправка - GDATA AntiVirusKit 2007 ще използва енджините на avast! и Касперски, а не на BitDefender и avast! :)

Е, това малка поправка ли наричаш? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малка поправка - GDATA AntiVirusKit 2007 ще използва енджините на avast! и Касперски, а не на BitDefender и avast! ;)

Да, така е ...Дефендъра използва енджина на Касперски! :):)

Е, случва се понякога и генийте, да допуснат грешчица(имах предвид компаниите, които разработват двата продукта )! :);)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е ...Дефендъра използва енджина на Касперски! :eek::wors:

Е, случва се понякога и генийте, да допуснат грешчица(имах предвид компаниите, които разработват двата продукта )! :eek:;)

Вече казах,че BitDefender има свой собствен патентован енджин и не използва този на Kaspersky!

Това,че напоследък поизостават румънците,малко ме тревожи-или ще се оправят,или отпадат от играта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Link: GDATA AntiVirusKit 2007 v17.0.6282.872

Публикувано изображение

G DATA AntiVirusKit 2007, with a new DoubleScan combination

plus OutbreakShield, is extending its technological lead

even further. The result is an even faster and more extensive

recognition of viruses, worms, rootkits, spyware diallers Trojans,

backdoors and much more. The new virus recognition

software will be signifi cantly lighter on system resources:

Approx. 30% more computing power while providing the best

protection possible!

Лиценз: Shareware

Официална страница и линк за сваляне: www.gdata.de

Тук се използват сканиращите модули на Avast! и Kaspersky с цел олекотяване на продукта!

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=336046

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GData @ DE.Wikipedia.org:

Das Softwarehaus G DATA Software AG wurde 1985 gegründet, der Hauptsitz ist in Bochum.

...

1985: Gründung von Kai Figge und Frank Kühn.

Т.е. основана е през 1985 година от Кай Фиге и Франк Кюн със седалище в Бохум.

А и не ми се вярва иначе поляците да си кръстят продукта с немско име - AntiViren Kit. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Link: GDATA AntiVirusKit 2008 18.2.7318.595

Публикувано изображение

Changes:

# Award-winning virus detection improved yet again

# Best protection against unknown viruses

# Quickest reaction to new virus attacks

# Noticeably less system load

# Virus scan like a screen saver: Virus scan starts during

pauses, and pauses when you need your computer.

Публикувано изображение

Download 30-days trial (79.41 MB)

http://www.gdata.de/filemanager/download/1546/

System Requirements

Windows Vista, Windows XP SP2, or Windows 2000 SP4

256 MB RAM MB

Internet Connection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да посоля и аз тая манджа...

Преди няколко дни реших да тествам една немного известна програма - G DATA, или бившата AVK. Немско производство, два енджина, стени, опции... В някои форуми даже прочетох квалификации от рода на "Ролс-Ройсът на антивирусните програми". Причината: след неколкократна необходимост да възстановявам от имидж, щото NOD32 не щеше да лови Trojan.Win32.Monder.gen / Virtuamundo/ Mondo и не знам още как му викат, той пък се възползваше от цялата работа, загнездваше се къде ли не из системата и ми рестартираше Windows Exlorer-а на всеки десетина секунди. Махнах го.

Сложих Norton Internet Security (като си разправям за приключенията с разни програмки, означава, че всичко е било последна версия, ъпдейтнато до дупка, като изключвам само HTTP сканирането, че ми бави нета, някои от настройките са променени на по-високи от тези по подразбиране). Да, ама не. Моят приятел Мундо пак ми дойде на гости. На два-три пъти, докато пак изпробвам какви ли не настройки - с евристики, без евристики - все тая.

Откъде го хващам толкоз често ли? От The PirateBay - там напоследък всяка втора програма е с тая екстра вътре - малко файлче, което се нарича is15xxx. Даже се научих да си го познавам и да си го чистя ръчно - разархивирам .ехе-то (обикновено със сменена икона, пакетирано с Microsoft Win32 Cabinet SelfExtractor) в някаква временна папка със 7-zip и си го трия спокойно. През това време чичко Нортън гледаше с интерес какво правя. И си мълчеше.

Накрая ми писна и сложих Касперски. Е, той се представи значително по-добре - откриваше го и го триеше без проблем. Само дето ми бавеше системата - от незабележимо до непоносимо - то не беше зависване при Skype, бавене при старт на Azureus, за чакането, докато анализира стартирана нова или променена програма да не говорим.

Та рекох да го сменя и него с G DATA. И съм много по-доволен (поне бях до днес) - значително по-леко се държи (поне при мен, макар да е два енджина - на Kaspersky и Alwil/Avast). Като зло куче е.

Тази сутрин реших да го пусна да направи пълен скан на системата, докато ме няма. Пуснах го и тръгнах, а като се върнах, се облещих.

Първо, сканирал е над девет часа (тук и аз съм малко крив, има опция и за по-бързо сканиране, оставена е на средно положение). Второ, изтрил е като вируси програми, теглени от официалните сайтове, сред които и... Nero Burning ROM 8, Serv-U, Traffic Inspector... За справка - лога съм го прикачил по-долу (Log.txt).

Майната му, преглътнах го. Изуми ме обаче количеството открити вируси - 31! Преди това там с пълно сканиране на системата са минавали NOD32, Norton Internet Security, Webroot SpySweeper, Kaspersky. E, те бяха открили по едно-две зверчета, в рамките на нормалното. Уточнявам, че всичко открито е в D:, което ми служи за склад на свалени файлове, Windows-ът ми е на C: - стандартно. На С: няма нито един вирус, според G DATA, всички са на D:.

И се чудя какво става - за мен си е чиста параноя от страна на Engine B (Avast). Няколкото открити от Engine A (Kaspersky) вируса са все в нови програми или кракове (едната даже я свалих нарочно, давайки си сметка, че е 99% фейк - ново Nero 8.4.0.0), пропуснати от монитора на файлове заради изключеното сканиране на големи архиви и изключената евристика заради по-бързата работа на системата - те ще бъдат хванати при разархивиране или стартиране от архива, това не ме плаши. Опитвам се да си го обясня с включената евристика и максималните настройки за ръчно или планирано сканиране на системата, която при монитора при мен не работи. Тази да е по-добра от другите? Или по-параноична? Е, добре, ама чак пък толкова?

Някой има ли идея, какво всъщност става? Прикачам два лога - единият, Log.txt, е от пълното сканиране на системата, а другият, Log 2.txt, е от сканирането на нарочно сваления фейк, който антивирусът не е успял да провери добре при пълното сканиране, защото още не е бил напълно досвален по това време.

Открих и голяма слабост на програмата: има проблем при почистването на заразени файлове - почиства ги изцяло - трие наред, а не само вируса в едн архив, да речем. Нищо, че има настройка за дезинфекция - лекува главоболие, като реже главата... Ама с това се свиква. В крайна сметка, програмата без заразен / никакъв крак може да бъде свалена пак винаги и отвсякъде.

Настройките ми (без скрийн на обновяването, настроено е на всеки час):

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

ПП. Ако някой реши да изпробва германското чудо (линк не мога да дам заради правилата), търсене за "G DATA Internet Security" в Гугъл ще му даде каквото трябва - още инфо, линкове...

Log.txt

Log_2.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@TNN: сега ще проверя дали и на мен Twister Anti-TrojanVirus ще ми изкара kernel32.dll като заразен/инжектиран, но и аз съм на мнение, че е фалшива тревога...

@Wankata:

Тази слабост не е само при GDATA...Не давай да ти трие "заразените" архиви...Слагай ги под карантина.Оттам можеш да процедираш по този модел:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=903793

И аз съм ползвал GDATA AntivirusKit 2008, но специално за тази версия никъде не беше споменато, че още се използват енджините на Kaspersky и Avast! (за версия 2007 знам) :) (навсякъде пишеше само Engine A и Engine B) - или поне аз не намерих тогава информация по въпроса:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=809036

Повечето антивитусни не се справят с Vundo и другите специфични гадинки...затова и тази тема е доста актуална:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...st&p=877249

Не виждам нищо особено в намерените файлове.Програмата си върши работата.Аз предпочитам да ме предупреждава отколкото да си замълчи (пък било то и фалшива тревога).Естествено трябва да се внимава какво се трие.В Nero винаги са имали досадни Toolbar-и (поне в по-старите версии), другите основни заподозрени са:

Kazaa Media Desktop (CYDOOR,GAIN,Instafinder, My Search Toolbar), Daemon Tools (adVantage), Crustal Player Free/BSPlayer (WhenU), Wildtangent Game Console, OpenVPN (все го намирах като RAT Trojan или not-a-virus:RemoteAdmin) и т.н.

Сега не се сещам, но няма ли опция програмата да слагаш файлове и папки в т.нар. "изключения" и да бъдат пропускани при проверката...

Колкото до времето за проверка, мисля че този проблем им е от доста версии насам. Защо не опиташ с AVIRA ? Доста прилично се държи последните години. Казвам го от личен опит, а и си проличава при последните "синтетични" тестове ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да посоля и аз тая манджа...

Някой има ли идея, какво всъщност става? Прикачам два лога - единият, Log.txt, е от пълното сканиране на системата, а другият, Log 2.txt, е от сканирането на нарочно сваления фейк, който антивирусът не е успял да провери добре при пълното сканиране, защото още не е бил напълно досвален по това време.

От форсиран Avast енджин какво друго да очакваш? Не може и никога не е могла точно да определя на Alwil измишльотината заразени от подозрителни файлове, пак ,че не трие наред де що види, а G-Data да си бяха запазили партньорството с

BitDefender, чак много нямаше да сбъркат.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...