Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си прехвърля информацията от хард диск

Препоръчан отговор

Преди седмица при дъжд и гръмотевици гръмна компа в офиса,най-вероятно се е скапало захранването,а компа е доста старичък и не си заслужава да го поправям,може ли някакси да инсталирам харда от стареца на моя компютър за да си сваля всичките документи от my documents или ще трябва да го водя на сервис? :)

Редактирано от kal (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не би трябвало да има проблем, стига да не е бил поразен и той при гръмотевичната буря. Не са редки случаите при които си отива не само захранването, а и доста от компонентите в компютъра. Ако тръгне на друга машина, то не виждам проблем това, което искаш да бъде направено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да проверя дали харда не е заминал,извинявам се за невежеството

искам да попитам каква е самата процедура,и ако е възможно някаква снимка на прибавяне само на хард диск към компютър,някъде из форумите четох че има такива сайтове където можеш да видиш как става самата инсталация с обяснение придружена със снимков материал ,цял ден рових но открих само как се модва кутията и овърклок на видео карти.

Редактирано от laso (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

laso

Не е сложно ,но изисква малко сръчност и основни познания за хардуера.

1.Вадиш харда и го носиш на една машина която със сигурност работи.

2.На харда от към кабелите има едни мостчета и по всяка вероятност схема как да са разположени в зависимост от това как ще го пускаме.Слагаш го като втори,подчинен,роб или както си го преведеш.

3.Откачаш CD то на въпросният комп и закачаш на негово място харда си като спазваш всички техники за безопасност.Друг вариант е да има подходящ кабел и съответно свободен IDE на даното.

4.Стартираш машината влизаш в биоса и го пускаш да си намери новият диск.

Ако имаш късмет след като ти зареди ОС ще видиш дяловете с един или няколко повече.От там ще можеш да ги манипулираш както решиш.

Ако до тук нищо не ти е ясно по добрият вариянт е да го занесеш на специалист.

Снимков материал по всяка вероятност ще намериш на сайта на производителя на диска си.

А тук по принцип можеш да намериш разнообразна информация.

http://www.tomshardware.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

( niko_n ) - Много ти благодаря за изчерпателния отговор,спасих си всички важни неща.Да си жив и здрав готин. :wors::clap::wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

здравейте скоро ми предстои да се сдобия с нов комп. който тука

nickfox

ми препоръча като конфигурация и идва първият и най важен въпрос

понеже на сегашният комп имам музика и други файлове в размер на около

40 GB как от старият комп. да ги хвърля тези 40 GB на новият ?

всякакви мнения ще ми бъдат добре дошли

като инфо сегашният ми има само CD-RW но не и DVD-RW

помислих си дали ще стане по слендият начин

кабел USB - USB и двата компа да се свържат един към друг :::поне така става при портативните MP3 players които имат мин, 128 MB памет

но дали същият ефект ще се получи и при два компа

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не ползваш обикновен UTP/FTP кабел (ако и двата компютъра имат Lan карта) и да прехвърлиш информацията като шарнеш това което искаш да прехвърлиш от старото РС и по осъществената лан връзка го изтеглиш от другото РС. Друг вариант е като си купуваш новия компютър (ако фирмата има грозния навик да го облепя със сервизни лепенки за да не се отваря кутията) да си поръчаш чекмедже за хард диск към конфигурацията (предполагам стария хард е IDE) и така ще можеш винаги когато ти се наложи да прехвърляш данни от попаднали ти хард дискове, без да се налага да разглобяваш компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
здравейте скоро ми предстои да се сдобия с нов комп. който тука

nickfox

ми препоръча като конфигурация и идва първият и най важен въпрос

понеже на сегашният комп имам музика и други файлове в размер на около

40 GB  как от старият комп. да ги хвърля тези 40 GB на новият ?

всякакви мнения ще ми бъдат добре дошли

като инфо сегашният ми има само  CD-RW  но не и DVD-RW

помислих си дали ще стане по слендият начин

кабел  USB - USB и двата компа да се свържат един към друг :::поне така става при портативните MP3 players които имат мин, 128 MB памет

но дали същият ефект ще се получи и при два компа

cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Ako искаш да прехвърляш данни само от диск през USB трябва да си вземеш външно чекмедже позволяващо връзка на IDE HDD през USB с РС. С него все едно получаваш външен преносим диск и е по- универсално решение от това да вземеш вградено чекмедже в новата кутия.

А иначе, ако само еднократно ще прехвърляш данните си от старото РС е най-добре по ЛАН.

Потърси във фирма ВАЛИ - знам, че те предлагат такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване