ninka81

Немога да свържа безжично лаптопа си с рутер-а.

31 мнения в тази тема

Здравейте! Имам си настолен комп. а от скоро се сдобих и с Fujitsu Siemens Amilo LA 1703 .Имам рутер безжичен EDIMAX BR-6204Wg .Успях с много усилия да го настроя ,и вързах към него компа. и лаптопа съм вързала ,но.... жично немога да се оправя как да го вържа безжично.Наскоро ми пратиха драйвърите за безжичното на лаптопа,но като пусна да си търси мрежа/на рутера съм дала Wireless енейбъл ,но пак не засича рутера.Изписва ми,че : "Уйндоус неможе да конфигурира тази безжична връзка.Ако сте разрешили на друга програма да управлява тази безжична връзка трябва да използвате нея." Моля да ми помогнете,познанията ми в тази област не са големи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това значи, че си инсталирала отделна програма за управление на безжичната карта. Виж какво си инсталирала и ползвай нея :comp_virus:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М да - тези драйвери които са ти дали са инсталирали и програма с която да управляваш картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Направих да си работи с ХР-то но пак безрезултатно не открива мрежа?Някакви идей къде може да е проблема? Дори изписва- "Безжичната мрежа не е достъпна"

Редактирано от ninka81 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз имам сходен проблем - пак не мога да свържа стабилно лаптоп към рутер (ZyXEL) за безжичен нет, но поне при мен на интервали wireless-а се връща. Забива неспасяемо на един сайт, съм забелязал (flybulgarien.dk). Иначе спира и в произволни моменти. С кабел (LAN) няма проблеми. Лаптопа ми е HP Pavilion dv6000, Win Vista Home Premium 32-bit, конфигурацията ми можете да видите в прикачения файл. Преди около два месеца си инсталирах Hamachi (програма за свързване в мрежа на компютри посредством интернет, за Heroes of Might and Magic я използвам), но не съм сигурен дали и тя има дял в тези неприятности... :ph34r:

post-121992-1222153519_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zdraveite,

Vzeh si Hp Pavilion nai novoto parche, no imam problem s wirelessa...

Namiram istochnici connectvam se no ne moga da vlqza v internet. Druga osobenost e 4e ne e ot BG.

Nqkoi ima li predstava dali trqbva da se opraqt nqkvi nastroiki i t.n. ?

Blagodarq predvaritelno :cheers::P

а пробва ли да го кирилизираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих да си работи с ХР-то но пак безрезултатно не открива мрежа?Някакви идей къде може да е проблема? Дори изписва- "Безжичната мрежа не е достъпна"

Справи ли се вече? Ако още неси - препоръчвам да поканиш приятел на гости с лаптоп - за да определиш да ли проблема е в рутера или ти е в РС-то. зада не се окаже че настройваш рутера пък то проблема в РС-то. Аз доста се мъчих с Тоshibata na sestrata с до сега си е с кабел но с моя става работи безжично. Toshibata e s Vista i samo това е проблема но нямам дискове за вистата и незнам как да я възстановя - но накрая ще мине на XP и ще се оправи,мисля..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам си настолен комп. а от скоро се сдобих и с Fujitsu Siemens Amilo LA 1703 .Имам рутер безжичен EDIMAX BR-6204Wg .Успях с много усилия да го настроя ,и вързах към него компа. и лаптопа съм вързала ,но.... жично немога да се оправя как да го вържа безжично.Наскоро ми пратиха драйвърите за безжичното на лаптопа,но като пусна да си търси мрежа/на рутера съм дала Wireless енейбъл ,но пак не засича рутера.Изписва ми,че :

"Уйндоус неможе да конфигурира тази безжична връзка.Ако сте разрешили

на друга програма да управлява тази безжична връзка трябва да използвате нея."

Моля да ми помогнете,познанията ми в тази област не са големи.

Първо предположение от Делфийската сибила:

1.Имаш ли бутони за включване на връзката. Свети ли ти лампичката на уаърлеса?Обикновено бутона и лампичката са означени с един и същ символ.

2.Какви са ти настройките на рутера.Ако не е конфигуриран правилно,може това да е проблема.

3.Рутера и лаптопа може да имат различни регионални настройки,/работни честоти/ и тогава също няма да се видят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!Видях тази тема и реших и аз да си споделя проблема. Случва се нещо много странно,в къщи имаме 3 лаптопа имаме си и рутер :) двата лаптопа безпроблемно си хващат безжичната мрежа,но моя не.Всичко е направено драйвери,настройки но не успява.Странното е че намира други мрежи,които са заключени,а тази която е в къщи не я намира!?!?!С кабела нямам проблем т.е жичния интернет,но ми трябва безжичния.Wireless-a си е включен имам си едно копче което свети когато е включен.Модела лаптоп е НР 530.Моля ако някой има представа какво му е да сподели.До преди 2 дена му нямаше нищо и изведнъж край с домашната безжична мрежа. Благодаря предвартелно!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По главната тема ще кажа,че най вероятно лаптопа не се свързва с рутера понеже рутера има честоти на които предава сигнал... демек ако не се лъжа има 11 различни канала.Ако приемем че тези канали са стандартизирани и са подредени по 1 и същ начин на всеки рутер,то трябва да влезеш в настройките на рутера ,да отидеш на настройките на wireless-a и да настройш на 6-ти или 11 канал :)

Здравейте на всички!Видях тази тема и реших и аз да си споделя проблема.

Случва се нещо много странно,в къщи имаме 3 лаптопа имаме си и рутер :) двата лаптопа безпроблемно си хващат безжичната мрежа,но моя не.Всичко е направено драйвери,настройки но не успява.Странното е че намира други мрежи,които са заключени,а тази която е в къщи не я намира!?!?!С кабела нямам проблем т.е жичния интернет,но ми трябва безжичния.Wireless-a си е включен имам си едно копче което свети когато е включен.Модела лаптоп е НР 530.Моля ако някой има представа какво му е да сподели.До преди 2 дена му нямаше нищо и изведнъж край с домашната безжична мрежа.

Благодаря предвартелно!!

Виж си настройките на рутера,защото може би самия той дава само 2 ip адреса и няма място за 3тия лаптоп :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По главната тема ще кажа,че най вероятно лаптопа не се свързва с рутера понеже рутера има честоти на които предава сигнал... демек ако не се лъжа има 11 различни канала.Ако приемем че тези канали са стандартизирани и са подредени по 1 и същ начин на всеки рутер,то трябва да влезеш в настройките на рутера ,да отидеш на настройките на wireless-a и да настройш на 6-ти или 11 канал :)

Виж си настройките на рутера,защото може би самия той дава само 2 ip адреса и няма място за 3тия лаптоп :)

Защо не прочетеш какво си написал и да се опиташ да го осмислиш.

И не може да даде само 2 адреса, адресите могат да са 2, 6, 14 и т.н. но един от тях е за LAN gateway

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не прочетеш какво си написал и да се опиташ да го осмислиш.

И не може да даде само 2 адреса, адресите могат да са 2, 6, 14 и т.н. но един от тях е за LAN gateway

Опитах се да обясня че рутера има 11 канала на които може да предава,моя лаптоп може да се свързва с рутера когато работи на 6тия канал а на другите ми пише точно същото като проблема на човека който е пуснал темата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах се да обясня че рутера има 11 канала на които може да предава,моя лаптоп може да се свързва с рутера когато работи на 6тия канал а на другите ми пише точно същото като проблема на човека който е пуснал темата ;)

Да има ги каналите и клиента сам намира кой е канала. Смяната на канал се налага ако има много силни източници на излъчване в тази честотна лена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но не съм много на ТИ и мисля,че нищо не разбрах :shy11: Искам да кажа че проблемът ми е от 3-4 дена преди това и трите лаптопа си хващаха мрежа,но не знам изведнъж нещо му стана на моя и край.А самият лаптоп си хваща мрежи но чужди и заключени. Каква е процедурата относно рутера,ако се окаже че е там проблема??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,но не съм много на ТИ и мисля,че нищо не разбрах :shy11: Искам да кажа че проблемът ми е от 3-4 дена преди това и трите лаптопа си хващаха мрежа,но не знам изведнъж нещо му стана на моя и край.А самият лаптоп си хваща мрежи но чужди и заключени. Каква е процедурата относно рутера,ако се окаже че е там проблема??

Първо провери тук /Контролен панелМрежа и интернетУправление на безжични мрежи/ ,дали фигурира!Ако поради някаква причина е премахната мрежата,после дори да е налична, уиндоус не я показва!Това може да се поправи с ръчно добавяне на мрежата(на същото място е функцията).
2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте . Имам проблем,ще се радвам ако някой ми помогне.Преди седмица си взех HP pavilion g6 с windows 8 ,имаме още 2 лаптопа в къщи които са с win xp  та проблемът е че двата лаптопа се свързват без проблем с рутера на wi-fi  докато новия ми изписва че е свързан а интернет няма,появява се само ако го изключвам и включвам отново и то само за 2-3 мин. странното е че в магазина от който го купих го тествахме 2 пъти за по 20 мин  и wi-fi  работи супер.Надявам се че някой ще ми помогне,благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някои да ми помогне не мога да се свъпйа кум рутера открива го но пи6е на ап 4е няма достап попо6тттт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някои да ми помогне не мога да се свъпйа кум рутера открива го но пи6е на ап 4е няма достап попо6тттт

Разбра ли някой въпроса ?

Това са децата на демокрацията :(

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Разбра ли някой въпроса ?

Това са децата на демокрацията :(

въпроса ми беше имам рутер лаптопа го открива но ми пише че няма интернет достап

Редактирано от Boqn Ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте повече информация , с друго устройство пробвано ли е , смисъл да се установи че причината е в лаптопа а не във рутера . Криптирана ли е връзката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпросът ми беше че лаптопа открива рутера но ми пише че няма достъп до интернет а иначе има какъв е проблема hellp

Дайте повече информация , с друго устройство пробвано ли е , смисъл да се установи че причината е в лаптопа а не във рутера . Криптирана ли е връзката д

да пак е така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Реших да попитам за мнение в тази тема,защото смятам че е сходна и пускането на нова е излишно!

Живея в кьща и противно на всичко естествено,каналите изполвани от рутерите наоколо са направо претрупани.

post-332751-0-21550900-1410685917_thumb.

Моята мрежа  е изключена тук.То няма място къде да се включа  :D  Пробвах няколко канала но имам често накъсване на нета(не е от рутера,нито от доставчика).Единствения проблем смятам,че е от това.

Има ли начин да се избегнат тези проблеми?ААА тази снимка е с програма от андроида ми,а неговата мрежова карта не е толкова чувствителна,така че ако сканирате с програма от лаптопа ми,може да добавите още 4-5 мрежи.Какво мога да загубя при логването на 14 канал(знам,че не е подходящ за нашия окръг) и дали единствения начин да се оправят работите е маршрутизатор и на 5 гхз?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каналите изобщо не са претрупани, погледни нивата на сигналите. Логично е да слезеш на ниската честота на обхвата, тоест 1-ви канал, там нивото на сигнала ще достигне около  -20 gb. Другият вариант е да зададеш в настройките на рутера автоматична смяна на канала, в зависимост от силата на полето на съседните мрежи.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход