Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Запис на филм за ДВД плейър DiVX формат

Препоръчан отговор

Може ли някои да ми помогне като ми каже как да си запиша филм за ДВД прейър формат DiVX, прейъра поддържа този формат и субтитри на кирилица.

Как се записват филма и субтитрите на кирилица? В папки ли трябва да са или как, нямам идея??

Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но аз искам да го запиша не на ДВД диск, а на обикновен диск, формат DiVX, въпроса е има ли нещо особено в заглавието и как трябва да са записани субтитрите за да вървят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AAAAAAAaaaaaaaaaa!!!

Ясно. Значи.

Ако ДВД-то може да чете дивх формат си записваш на диска файла на филма и файла на субтитрите, като естествено са със едно и също име.

Ако пък ДВД-то неможе да чете този формат тогава 100% чете пък VideoCD или SuperVideoCD.

За това кака да си направиш такъв диска е изписано доста във форума на калдата. Поразрови се за VCD или VideoCD и ще си намериш нужните обяснения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А субтитрите какъв формат трябва да са? Има ли това значение? Да ДВДто може да чете ДивХ формат, затова питам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записваш го като обикновено дата cd , просто маркираш съответните avi и суб . файлове. Има няколко особенности:

1 Еднакви имена на avi и суб файлове.

2 Задължително субтитрите да са със разширение sub или srt

3 Не ти препоръчвам да печеш над 24 скорост

Извинявам се за повтарянето просто някои пишат по бързо. sad.gif

Редактирано от murdgo1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още нещо, с което съм се сблъсквал при Елит плеър. Значи имената на файловете оснвен, че трябва да са еднакви, не трябва да имо повече от една токча в тях, т.е. точката която отделя името на файла от неговото разширение. Пример: film.ot.kolekciqta.cd.1.avi няма да се чете от Елит, а film ot kolekciqta cd1.avi ще се чете. Това е. Дано съм ти помогнал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

maznio, кажи какво ти е DVD-то, как да гадаем какви са му изискванията на тъмно.

Аз имам Philips DVD Player и нито му пречи, когато субтитрите не са с името на филма, нито колкото и точки да има в името им.

Редактирано от CoLLiSioN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я споделете какви програми предпочитате за конвертиране avi2avi (със смяна на кодека естествено) и рипване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я споделете какви програми предпочитате за конвертиране avi2avi (със смяна на кодека естествено) и рипване.

<{POST_SNAPBACK}>

За първото VirtualDub И WinAvi Video Converter...

За второто - хем са много, хем са добри laugh.gif

Все пак пиши по темата или си направи нова, к? :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Може ли някои да ми помогне като ми каже как да си запиша филм за ДВД прейър формат DiVX, прейъра поддържа този формат и субтитри на кирилица.

Как се записват филма и субтитрите на кирилица? В папки ли трябва да са или как, нямам идея??

Благодаря предварително

<{POST_SNAPBACK}>

И аз много бих искала някой да каже нещо по-конкретно,защото имам същият проблем. Значи имам двд-LG което чете DIVX,но 1-во не ми отваря винаги субтитрите и 2-во не може да превърта, в смисъл ако гледам 10мин. от филма и го спра после трябва пак от началото да го гледам. Но с филми в DIVX формат няма проблем. Ако може да ми кажете с каква програма мога да ги направя в такъв формат и ако може малко по-подробно ще съм ви много благодарна.

Редактирано от keriq (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз много бих искала някой да каже нещо по-конкретно,защото имам същият проблем. Значи имам двд-LG което чете DIVX,но 1-во не ми отваря винаги субтитрите и 2-во не може да превърта, в смисъл ако гледам 10мин. от филма и го спра после трябва пак от началото да го гледам. Но с филми в DIVX формат няма проблем. Ако може да ми кажете с каква програма мога да ги направя в такъв формат и ако може малко по-подробно ще съм ви много благодарна.

<{POST_SNAPBACK}>

Зада ти отваря субтитрите те трябва да носят същото име като видео файла.

9_rota.avi

9_rota.srt

Да ги направиш в АВИ ли? Ако е това то тогава ползвай TMPGEnc 2.5 plus или Mainconcept MPEG Encoder

Как да направиш от ДВД АВИ можеш да видиш пример тук

Успех!

Edit:

Да не забравиш като правиш АВИ да ползваш DivX codec.

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мене пък ми тръгва само звука и субовете-без картина. На LG DVX 9700.

Става въпрос само за определен филм-Пътеводител на галактическия..., иначе на PC-то става. Ако някой знае защо..?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Пак се връщам на тази тема. Бях се отказала,но пак ме разчовърка. Аз май не съм се изказала правилно. Когато си купувах двд-то специално исках да ми предложат такова,че да може да гледам филмите от компютъра на двд-то. Вмагазина даже ми пуснаха филма и всичко беше ок. Но в къщи и един филм не мога да гледам със субтитри. Имам един филм който не е записван на моя комп, на него ги отваря,но честно казано не виждам каква е разликата между него и тези филми които аз записвам. Името на филма и субтитрите не се различават и филма накрая завършва на avi, а субтитрите на sub. или srt. Кажете ми моля ви къде бъркам. При записа или….и аз не знам вече. Много се изнервих и ми идва да го счупя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пак се връщам на тази тема. Бях се отказала,но пак ме разчовърка. Аз май не съм се изказала правилно. Когато си купувах двд-то специално исках да ми предложат такова,че да може да гледам филмите от компютъра на двд-то. Вмагазина даже ми пуснаха филма и всичко беше ок. Но в къщи и един филм не мога да гледам със субтитри. Имам един филм който не е записван на моя комп, на него ги отваря,но честно казано не виждам каква е разликата между него и тези филми които аз записвам. Името на филма и субтитрите не се различават и филма накрая завършва на avi,  а субтитрите на sub. или srt. Кажете ми моля ви къде бъркам. При записа или….и аз не знам вече. Много се изнервих и ми идва да го счупя.

<{POST_SNAPBACK}>

Така както го описваш, то всичко вършиш правилно. Само предположение от моя страна - тип подложка, скорост на записвате, затваряш ли накрая диска. Първото и второто , които съм ги написал, не би трябвало да влияят на субтитрите, ама знае ли човек. Да не би LG-то да има някакви специални изисквания към типа разширение или вида на субтитрите ?

:bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пак се връщам на тази тема. Бях се отказала,но пак ме разчовърка. Аз май не съм се изказала правилно. Когато си купувах двд-то специално исках да ми предложат такова,че да може да гледам филмите от компютъра на двд-то. Вмагазина даже ми пуснаха филма и всичко беше ок. Но в къщи и един филм не мога да гледам със субтитри. Имам един филм който не е записван на моя комп, на него ги отваря,но честно казано не виждам каква е разликата между него и тези филми които аз записвам. Името на филма и субтитрите не се различават и филма накрая завършва на avi,  а субтитрите на sub. или srt. Кажете ми моля ви къде бъркам. При записа или….и аз не знам вече. Много се изнервих и ми идва да го счупя.

<{POST_SNAPBACK}>

Разбрах,че DVD-то ти е LG.Може ли да напишеш какъв е моделът му?

Аз имам LG DVX9700.Откакто го имам,съм разбрал няколко неща,които ти улесняват живота при гледането на DivX & XviD-кодирани филми.В началото и аз се сблъсквах със същите проблеми.

1.Филмите,смъкнати от нета и след това записани на CD не вървят добре на DVD-плеъри!!! Просто имат много грешки (направени са МНОГО КАЛПАВО,т.е. колкото да се направят).Вървят до някъде и след това...спират.Причина - навигационни грешки на CD-то(допуснати от записващата програма,с която ги записваш на CD) и не само.Не говоря за другите грешки - които са направени при правенето на самия филм - те могат донякъде да се коригират от DVD-плеъра.Излиза,че CD-плеърите са по- "дуракоустойчиви" на коригиране на грешки от DVD-плеърите.

2.MPEG-4 кодираните филми (DivX & Xvid),за да вървят,трябва да са на DVD-носител,когато се гледат на DVD-player (не на компютърно устройство).Т.е. ако ги имаш на CD,смъкваш ги с програма,която чете посекторно CD-то (за да поправи грешките,които има) на харда и след това ги записваш на DVD (от скромния ми опит излиза,че стационарните DVD-плеъри са много чувствителни към навигационните грешки,които неминуемо се получават при запис на CD-та специално,може би нямат такава система за корекции на грешки,като аудио плеърите,напр.).Това не значи,че трябва да ги правиш на DVD-та (т.е. в MPEG-2 формат),а само да са записани на DVD-носител.

Има и още,за субтитрите например,но за него - след като науча какъв е модела на DVD-то ти.

Редактирано от pland (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dvd-то е LG LH-T6345. И с каква програма трябва да ги смъквам филмите? Много ще се радвам ако ми помогнеш,че наистина се побърках вече. Да не говориме колко диска изхабих

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

.avi означава .audio-video-interleaving,т.е. редуване на сегменти с видео-информация със сегменти с аудио-информация.Това е много общо удължение и не означава непременно DivX- или XviD-кодиране (което може да се гледа с DVD-плеърите).Това е удължение на Windows.Излязло е от Microsoft.Просто .avi-то трябва да се провери какво е с GSpot Codec Information.

Пак повтарям - удължението .avi е много общо и не обещава гледане на филм!!!!!!!! Не се заблуждавайте,а ако не се получи положителен резултат - проверете!!!

Например - първичните файлове,които се получават след кепчъринг,също са .avi! Това обаче не означава,че ще могат да се гледат преди съответното кодиране!!!

Редактирано от pland (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаше да имаш тези проблеми ако си беше взел Elite-399 чете всичко и не е нужно да ги записваш на DVD подложка аз ползвам най-евтините от Метро така че не мога да ти помогна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на LG -то има опция,с която се избира за език на субтитрите да е руският,а след това трябва и самите те да са разрешени за показване.Ако това не е направено,то субтитри няма да има,или ще излизат на маймуница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале,че съм шматка!!! Pland миличък направо ми иде да те разцелувам laugh.gif Не съм пипала субтитрите защото мислех че са настроени нали в магазина ми пуснаха един филм сега ги сложих на руски исо и взе че тръгна. Сега само ако оправя и другото ще е супер. Май имаш право че при изпичането на диска се получават грешки. Като отворя един филм( който съм дръпнала от нета )с Gspot като дам на тест на видео всичко е ок. После отварям същия филм ама от сд-то на което съм го записала и на теста почти винаги ми излиза: Failed to connect Output pin 0x00b3e29c и т.н и като го пусна на двд-то някъде по средата запецва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване