Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

FIGI_78

Чува ли бог молбата за някакви прищявки?

Препоръчан отговор

Ако човек си мисли,че е заслужил нещо и се моли за него,дали ще му се даде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако човек си мисли,че е заслужил нещо и се моли за него,дали ще му се даде?

Всъщност, интересното обикновенно идва, когато молбата му се сбъдне. Тогава: 1) започва да съжалява, че си е поискал точно това и се чуди как да върне назад молбата си; 2) започва да иска все повече и повече. Има и 3) ... (сами се сетете) разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудно ми е какво разбираш под "някакви прищявки"...и кои сме ние, за да определяме тези неща?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За "някакви прищявки" едва ли.....

Това ми беше много забавно... Чудно как не трябва да занимаваме Бог за простолюдските си проблеми...

Иначе по темата, дали ти е сериозен или не, проблемът ще ти бъде еднакво "чут". Казано друго ядче никак. Преди бях много вярващ... но дойде един момент в който и Самият Той не можа да ме спаси, когато най много се нуждаех. Разбрах, че трябва да разчитам сам на себе си единствено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господ с такива глупости не се занимава изобщо

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това ми беше много забавно... Чудно как не трябва да занимаваме Бог за простолюдските си проблеми...

Иначе по темата, дали ти е сериозен или не, проблемът ще ти бъде еднакво "чут". Казано друго ядче никак. Преди бях много вярващ... но дойде един момент в който и Самият Той не можа да ме спаси, когато най много се нуждаех. Разбрах, че трябва да разчитам сам на себе си единствено.

Както и ти сам каза,има разлика между сериозен проблем и "някакви прищявки". Тук е по-важно според мен значението на думата "прищявка" . /Затова съм я и сложила в кавички. / ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недоразуменията идват оттам, че от много посоки на човек му се внушава следната елементарна схема: Имаш желание- задоволява се- щастлив си. Имаш желание, не се задоволява- нещастен си. Ако си представяме бог като един грижлив бащица, явно ще се опитваме да го вкараме и в тази схема за щастие.

Обаче нито отношението Бог- Човек имат нещо общо с това, нито дори човешкото щастие е свързано с тази елементарна схема.

Но пък който ни я пробутва наистина държи ключовете за нашето манипулиране и ... към своето подхранване. Защото в редица случаи за изпълнението на желанията има подкрепа. Но рядко прозираме какво помага и защо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Недоразуменията идват оттам, че от много посоки на човек му се внушава следната елементарна схема: Имаш желание- задоволява се- щастлив си. Имаш желание, не се задоволява- нещастен си. Ако си представяме бог като един грижлив бащица, явно ще се опитваме да го вкараме и в тази схема за щастие.

Обаче нито отношението Бог- Човек имат нещо общо с това, нито дори човешкото щастие е свързано с тази елементарна схема.

Но пък който ни я пробутва наистина държи ключовете за нашето манипулиране и ... към своето подхранване. Защото в редица случаи за изпълнението на желанията има подкрепа. Но рядко прозираме какво помага и защо..

По твоята логика:Нямаш желание-Щастлив си?Има и друго обяснение.Ако приемем че има бог,който е създал всичко и всички,защо хората трябва да сме по специални от останалите животии?/Я май измислих нова дума/Защото сме били разумни? Доста пресилено твърдение .Но съм напълно съгласен че в изпълнението на желанията други помагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята за имането на жилания като основа на човешкото нещастие не е моя, и не е нова. От много посоки хората стигат до нея. Само че изчезването на желанията не може да се получи като противоположност на състоянието "имам желание". Ефективното и безопасно изчезването на желанието се явява като следствие на появата на усещане за цялост и пълнота на човешкото същество. Иначе ... в приказките се разказват разни истории за юнаци, дето се бият с многогглави чудовища, ама като отрежат една глава- на нейно място пораствали две нови. (днес няма да споря с Трихоцефалус къде е мястото на темата за приказките, където е- там да си стои- въпрос на желание ...)

Така, както и букетът от желания идва да покаже, че на човек нещо му липсва. Но е важно да се установи точно какво. Ето в този момент се явяват много помагачи. И се почват едни липси ... Само и само да искаш. И само и само да ти задоволяват желанията. Така все се пълни ямата на желанията и все ненапълнена стои. Помагач да си!

Обаче, Нео, не разбрах добре другото обяснение. Най- много да не е друго. Какво твърдиш- че грижливият създател е дал всичко необходимо и няма какво да желаем? (ето, както на животините) Но тогава се долижаваш до моето (дето не е мое) предположение за ролята на желанията и изпълнението им за човешкото нещастие.

Ако е нещо дрего ... обясни го, моля те!

Редактирано от Багира (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По твоята логика:Нямаш желание-Щастлив си?

Абсолютно. Много трудно е обаче да се достигне до това състояние,в което да нямаш никакви желания и предпочитания. Някои го наричат нирвана,просветление,блаженство и как ли още не...Всъщност това е целта на духовното търсене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абсолютно. Много трудно е обаче да се достигне до това състояние,в което да нямаш никакви желания и предпочитания. Някои го наричат нирвана,просветление,блаженство и как ли още не...Всъщност това е целта на духовното търсене...

Да, а трети го наричат апатия. Това което описваш много ми прилича и на апатия. Апатичният човек неиска и не му пука за нищо. За духовното търсене ще се съглася с теб,н о немога да се съглася, че човек е щастлив когато неиска нищо. Според мен човек е щастлив когато знае точно какво иска и го постигне, но не ламтее за повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти вярваш ли, че ще ти се даде? В Библията не пише ли: "почукайте и ще ви се отвори", "на всекиму според вярата". За това какво е прищявка и какво е голямо желание - такива ограничения на ума не си ли поставяме сами. Сами определяме това като маловажно за Бог, значи няма да се изпълни. Съмнението спира изпълняването на желанията. Така ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

biggrin.gif

А не ти ли било понякога любопитно с какво именно се занимава, ако не с такива глупости?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А не ти ли било понякога любопитно с какво именно се занимава, ако не с такива глупости?

Аэ мисля че създава нови светове,а желанията ги изпълнява друг един..... :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аэ мисля че създава нови светове,а желанията ги изпълнява друг един..... :beer:

Това е интересна теория :yanim:...значи вече му е омръзнало от нашия и се е пренасочил към друга дейност. А кой е този другия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е интересна теория :)...значи вече му е омръзнало от нашия и се е пренасочил към друга дейност. А кой е този другия?

Сега ще се правим на неразбиращи ли?Болшинството от хората за по удобно или поради незнание му викат Бог,макар че не е точно такъв.... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега ще се правим на неразбиращи ли?Болшинството от хората за по удобно или поради незнание му викат Бог,макар че не е точно такъв.... cool.gif

Стига бе! Аз да не би всичко да знам? ohmy.gif Освен това дори и да подозирам винаги проверявам, за да не сбъркам някъде...иначе на мен щяха да викат така cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стига бе! Аз да не би всичко да знам? ohmy.gif Освен това дори и да подозирам винаги проверявам, за да не сбъркам някъде...иначе на мен щяха да викат така cool.gif

Сега ме подсети за един стар виц,дето синовете на двама приятели ,арменец и евреин се насочили към духовни професии и бащите им си говорят за бъдещото им развитие....Знаеш ли го? cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

biggrin.gif

Всичко, което хората са приели като представа за бог, дори и това да дават мнения с какво се занимавал или не, е човешкото мислене. Да не оставям настрана и кое човеците наричат прищявки. За мен, изпълнението на някое силно мое желание, макар и незначително за нечий страничен поглед, може да бъде съдбовно решаващо, а за онзи, който не е в моето дълбоко и не вижда какво се случва там, отстрани да изглежда като само една неосмислена и повърхностна глезотия. Всеки сам решава какво да желае. А бог сам решава дали да го чуе.

Аз все си мисля - бог чува и вижда всичко. И за него няма глупости, а всичко има значение, дори най-маловажните неща, според хорските представи, за бог могат да бъдат най-важни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко, което хората са приели като представа за бог, дори и това да дават мнения с какво се занимавал или не, е човешкото мислене. Да не оставям настрана и кое човеците наричат прищявки. За мен, изпълнението на някое силно мое желание, макар и незначително за нечий страничен поглед, може да бъде съдбовно решаващо, а за онзи, който не е в моето дълбоко и не вижда какво се случва там, отстрани да изглежда като само една неосмислена и повърхностна глезотия. Всеки сам решава какво да желае. А бог сам решава дали да го чуе.

Аз все си мисля - бог чува и вижда всичко. И за него няма глупости, а всичко има значение, дори най-маловажните неща, според хорските представи, за бог могат да бъдат най-важни.

Този отговор ми харесва най-много! Да,бог вижда и чува всичко. И напоследък се убеждавам,че нищо от това, което се случва,не е случайно.

Как мога да нарека глезотия и прищявка, това, което ми е до болка необходимо!

Обичам ли някой- трябва да си го набавя-ако е решил бог.

Една моя позната казваше-няма "мога" и "не мога" има "искам " или "не искам"

и още:

"Нещенето и неможенето са брат и сестра"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този отговор ми харесва най-много! Да,бог вижда и чува всичко. И напоследък се убеждавам,че нищо от това, което се случва,не е случайно.

Как мога да нарека глезотия и прищявка, това, което ми е до болка необходимо!

Обичам ли някой- трябва да си го набавя-ако е решил бог.

Една моя позната казваше-няма "мога" и "не мога" има "искам " или "не искам"

и още:

"Нещенето и неможенето са брат и сестра"

Фиджи ,ти явно си приятно изключение от една стара сентенция за жените. /Приятно за тия които "обичаш" .... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...