Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Незабравими моменти и реплики

Препоръчан отговор

• Отговори 382
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

"И човекът седял самотен. Потънал в дълбока тъга. И всички животни го приближили и му казали: - Не искаме да те гледаме така тъжен. Поискай каквото искаш и ще ти го дадем. Човекът казал: - Искам да им

"There are over 550 million firearms in worldwide circulation. That's one firearm for every twelve people on the planet. The only question is: How do we arm the other 11?" (Lord of war) "Guns don't k

Сам вкъщи 2: Изгубен в Ню Йорк От багажника на камиона, който превозва риба, се показват "мокрите бандити": Хари: Ето ни и нас, Марв. Ню Йорк, градът на неограничените възможности. Усещаш ли този ми

Публикувани изображения

А пък аз ще ви разкажа за една друга сцена бая по - кървава, мрачна и зловеща. Проливен дъжд. Кораб, от трюма се подава окървавен меч, след малко решетката която държи трюма заключен е разбита и от нея на палубата излизат около 50 мъже - негри

Публикувано изображение

НЕЗАКОННО заробени и подкарани като добичета за Америка. След кратка но кървава схватка с моряците върху палубата отцелелите роби се опитват да обърнат кораба и да си отидат у дома, но подобно нещо не може да стане, понеже никой от тях не разбира от навигация. НО както и да е не това е сцената сцената е доста потресаваща. Единия от негрите се връща в трюма и тогава се открива една гледка от която човек просто остава вцепенен. От тавана на трюма висят окървавените вериги с които са били завързани за шиите робите. Наоколо са пръснати части от моряците които са пазели робите, кръвта просто се умива в краката на този роб и той пада на земята в шок. Чува се един призрачен вятър, окървавените вериги се поклащат и издават зловещи звуци, нашия герой получава пристъп само докато се взира и вслушва в гробната тишина идваща от трюма, точно тогава започва да халюцинира и дават него и спътниците му вързани за веригите, пребити почти до смърт а някои просто обесени за назидание сред тях. Тази сцена не може да се сравнява с АБСОЛЮТНО НИЩО което съм гледал до сега (само весели емотинки имате Публикувано изображение ) Филма се казва Amistad

Редактирано от DEAM (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пък аз ще ви разкажа за една друга сцена бая по - кървава, мрачна и зловеща. Кораб, от трюма се подава окървавен меч, след малко решетката която държи трюма заключен е разбита и от нея на палубата излизат около 50 мъже - негри НЕЗАКОННО заробени и подкарани като добичета за Америка. След кратка но кървава схватка с моряците върху палубата отцелелите роби се опитват да обърнат кораба и да си отидат у дома, но подобно нещо не може да стане, понеже никой от тях не разбира от навигация. НО както и да е не това е сцената сцената е доста потресаваща. Единия от негрите се връща в трюма и тогава се открива една гледка от която човек просто остава вцепенен. От тавана на трюма висят окървавените вериги с които са били завързани за шиите робите. Наоколо са пръснати части от моряците които са пазели робите, кръвта просто се умива в краката на този роб и той пада на земята в шок. Чува се един призрачен вятър, окървавените вериги се поклащат и издават зловещи звуци, нашия герой получава пристъп само докато се взира и вслушва в гробната тишина идваща от трюма, точно тогава започва да халюцинира и дават него и спътниците му вързани за веригите, пребити почти до смърт а някои просто обесени за назидание сред тях. Тази сцена не може да се сравнява с АБСОЛЮТНО НИЩО което съм гледал до сега (само весели емотинки имате Публикувано изображение )

Веднага се сетих за доста фимли с централна тема втората световна и по-специално Пианистът. Целият филм е една голяма, мрачна и депресираща сцена. Изтръпвах когато немеца нареди еврейте на земята и ги разтрелваше в главата (само си представях, че са били екзекутирани точно по този начин). За посления човек му свършиха патроните и трябваше да презареди, а той лежеше на земята проснат по очи.....

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вицът на Куентин Тарантино в "Десперадо"!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сцената в началото на Убийствен пъзел 2, когато актьора трябваше сам да си извади окото за да вземе от там ключа, с който да отключи и да свали "големият капан" от врата си, който след една минута щеше да се затвори и да му надупчи черепа. (В крайна сметка умря.) Всъщност той дори не си бръкна в окото, но беше много напрегнато, чак ме побиват тръпки като се сетя! Има още доста сочни сцени от този филм и от първата част също (кой не е чувал за сцената със саморъчното отрязване на крак с трион...). Особено когато (във втората част) онзи изгоря жив в пещта...

Предизвестена смърт, когато "момиченцето" излиза от телевизора, а човекът стои и гледа без да може да мръдне... чак ти се иска да отидеш и да го изриташ за да се сети, че трябва да бяга...

Пришълецът (не се сещам коя част) когато горкият целия излезе от кораба засмукан от вакуума през дупка с радиус 2-3 см. :clap:

А за весели сцени - всички филми с Джим Кери...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dirty prety things (не се сещам за българското заглавие) The whole world is wrong, except you, Okwe? Целият свят е грешен, освен ти Окве

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Hello, Mr Anderson. Well come back. не може да се сбърка превод: Здравейте господин Андерсън. Добре дошли обратно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

,,-Това куче защо е зелено? -Това не е куче,това е крокодилче!`` ,,-Лошо,Седларов...лошо`` ,,-Ще ги наредим роднина,милиционер,роднина,милиционер...`` ------ Опасен чар--------

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dart Vader: "Apolody is accepted, captain Nida" (в същото време въпросния капитан се свлича мъртъв на пода, ако сте забравили тази реплика от "Empire strikes back")

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Hello, Mr Anderson. Well come back.

не може да се сбърка

Ааа, може, може! :)

Mr Anderson, wellcome back!

We missed you!

:nono:

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Пътят на праведния човек, е заграден от неправдите на егоизма и тиранията на злите хора.

Благословен е този, който в името на милосърдието и добрата воля, води слабите през долината на мрака, и той е наистина неговият брат пазител и откривач на загубени деца. И аз ще ги поваля, със голямо отмъщение и яростен гняв, тези, които опитат да отровят и разрушът моите братя. И вие ще знаете, че моето име е БОГ, когато стоваря отмъщението си върху им.

Това е малко калпав превод. Не може да се преведе много точно, защото използва странни словосъчетания, явно взети от староанглийски (thee примерно).

Като цяло е прекрасно докато го казва, гласът му звучи много добре и тая реч направо те смразява... а след това те гръмва. куул.

Самият той казва във филма:

Jules: You read the Bible?

Ringo: Not regularly.

Jules: There's a passage I got memorized. Ezekiel 25:17.......

но, всъщност, това, което той казва е смес от Ezekiel 25:17 и части от 23 Псалм:

Psalm 23

1 A Psalm of David. The LORD is my shepherd; I shall not want. 2 He makes me to lie down in green pastures; He leads me beside the still waters. 3 He restores my soul; He leads me in the paths of righteousness For His name's sake. 4 Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil; For You are with me; Your rod and Your staff, they comfort me. 5 You prepare a table before me in the presence of my enemies; You anoint my head with oil; My cup runs over. 6 Surely goodness and mercy shall follow me All the days of my life; And I will dwell in the house of the LORD Forever

Както и да е-не се бях замисляла за този цитат докато не го чух в една компилация на Sensation-Black Edition, 2002, която страшно ми хареса.Цитатът наистина е велик :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро си припомних филма The Devil's Advocate (1997). Там има много запомнящи се фрази, но най-впечатляващата за мен е речта на Ал Пачино в ролята на John Milton:

Let me give you a little inside information about God. God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do, I swear for His own amusement, his own private, cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a SADIST! He's an absentee landlord! Worship that? NEVER!

ТУК са сложени и други незабравими цитати. Редактирано от yvsot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще му направя предложение на което не може да откаже

Тая реплика наистина избива рибата!

"Бог прощава,аз-НЕ!"-от едноименния western с Bud Spencer.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Don't get attached to anythig you can't loose in 30 seconds when you feel the heat around the corner." Превод "Не се привързвай към нищо, което не можеш да изоставиш за 30 секунди, когато осетиш жегата, задаваща се от ъгъла" (Не претендирам че е много точен превода. Точно затова и започнах с оригинала. Смисълът обаче е същия.) Реприката е от филма "Жега". Много хубав филм. Препоръчвам го на всеки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ние сме на всеки километър ... от тук до края на света" няма да казвам от кой филм е :speak: "но петелът е женски господине" пак от съшия филм

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях темата-есе на dindi "Границите на моя език са граници на моят свят". То ми припомни най-култовата реплика изказана с езика на жестовете във филма Jerry Maguire (1996).

You complete me. (ти ме допълваш)

ТУК са сложени и други незабравими цитати.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-незабравимата реплика за мен си остава: "Keep your friends close, but your enemies closer !" <Godfather> "Дръж приятелите си близо, но враговете си по-близо !" <Кръсникът>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях темата-есе на dindi "Границите на моя език са граници на моят свят". То ми припомни най-култовата реплика изказана с езика на жестовете във филма Jerry Maguire (1996).

ТУК са сложени и други незабравими цитати.

Същата реплика и в "A night at the Roxbury".
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам защо ама всеки път като гледам Fox life се сещем за едно: Ал Бънди-Нещях да си женя-ожених се.Нещях деца-имам две.Как стана?! А иначе най-често изричаната и присъстваща във всички филми-"обичам те!" :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи на другите страхливци, че справедливостта идва. Кажи им, че аз идвам и водя ада след себе си! Уаят Ърп /Кърт Ръсел / в Тъмбстоун.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"The winners make the rules and losers live by" Into The Blue Тя ми е в подписа :)...

Редактирано от MarineForce (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване