Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Решил съм да си купя следните неща : рутер ,хард диск и UPS въпросите ми свързани с тях са :

Рутер : нямам никаква представа кое какво и защо.Имам настолен компютър и лаптоп и знам че с него мога да използвам интернет и на двата използвайки един и същ Mac адрес без из цялата ми къща да има кабели (което ми е целта).

Да дам разяснения.Ip ми е реално.Настолния компютър ще е в стая около 20 квадрата а лаптопа предимно в стая около 40 квадрата.Лаптопа естествено има wireless но незнам какво да купя за настолния та и той да има.Интернет връзката ми е около 8MB/s локален и 2MB/s външен (скоро се очаква да стане двойно).

Парите които мога да отделя са максимум 100 лв , но ако има нещо добро за по малко пари ще съм много щастлив :rolleyes:

Hard disk : уж съм запознат но какво мислите за този.Проблема е че искам да е поне 500GB а повече от 120-130 лева не мога да отделя.

UPS : Скоро си купих лсд телевизор и домашно кино.Тъй като са доста скъпи искам да ги предпазя от токови удари и непостоянен ток (което доста се случва).Та те постоянно ще са включени.Искам да мога да включвам и лаптопа към него което означава да има минимум 3 входа.Парите които мога да отделя са 150 лв.

Ще съм благодарен ако ми препоръчате неща от http://www.jarcomputers.com/

Ако получа малко разяснения ще съм много благодарен.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за рутера Buffalo WHR-HP-G54

за настолния компютър купи това: Buffalo 125Mbps Wireless USB 2.0 адаптер

има хубави решения и на linksys

мисля че ще успее да удържи 80Mbit трафик, за които си писал

със 100 лв. не знам какво може да направиш ... като искаш хубав рутер и wifi за настолен компютър, да не ти увисва и да ти поддържа голям трафик ще даваш лев

също така е хубаво някъде на централно място да го поставиш между двете стаи рутера

за харда тъй като не мога да отворя в момента jar-а, това е харда Western Digital WD500AAKS 134лв май му беше цената там

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За хард ако можеш да дадеш 20лв отгоре горещо ти препоръчвам този.Той е от моделите на Уестърн с 2 плочи и перпендикулярен запис,което го прави по-бърз,тух и студен.помалкия му брат пък е 320ГБмодел който е с 1плоча и струва 105лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За хард ако можеш да дадеш 20лв отгоре горещо ти препоръчвам този.Той е от моделите на Уестърн с 2 плочи и перпендикулярен запис,което го прави по-бърз,тух и студен.помалкия му брат пък е 320ГБмодел който е с 1плоча и струва 105лв.

Той е прав за диска.Ако смятяте,че външна lan карта нямя дя му издържи трафика може да си вземе нещо за pci слот.Рутерите на асус също са много добри.Аз съм WL-500G и съм много доволен,но на него му трябва нещо по-бързо от 50 мега бита.

segate нещо са ги поразвалили на последък.Аз имах seagate пълен боклук,един мой приател също има seagate и ,работи като най-висок клас.Просто трябва да уцелиш добра партида.

http://www.pazaruvaj.com/ruteri-c3144/asus...-p22189227.html

към моя рутер може да се връзват и usb твърди дискове.

http://uk.asus.com/products.aspx?l1=12&amp...amp;modelmenu=1

Редактирано от ivan_251 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мисля че ще успее да удържи 80Mbit трафик, за които си писал

Мисля че става въпрос на 8 мегабита, а не мегабайта :-) Автора май се е пообъркал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване