Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте хора :wors:,как сте ?

Можете ли да ми кажете кое е мъжко и кое е женско или и двете са мъжки или женски ?

Този папагал от ляво ми е от поодавна и бяха казали,че е мъжки,след това умря един друг където имах и си купих,тоя където е отдясно и ми казаха,че е женско,а сега разбирам,че с светло сините носове са мъжки,а те и двете са с сини и незнам sad.gif.

1174102_orig.jpg

1174106_orig.jpg

1174110_orig.jpg

Редактирано от LST-_-Lokomotiveca (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Никой ли незнае ?

Абе има ли шанс да видя дали имат паца biggrin.gif ?

И двете са мъжки / поне 99 % съм сигурен / . Погледни еднаквото оцветяване над човките им ? Пака че трудно ще имат " паца " :baby: !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Имам същият папагал,аз го кръстих Жужа ама се оказа ,че е мъжки..

Та както и да е имам чувството,че е нещо болно като изгася лампите и почва да пилка на умряло се едно или като са били изгасени и е тамно и ги цъкна пак така прави и почва да напада макар ,че е общитетлна(даже сега си играе с обеците ми) а и преди малко забелязох че от страната на сърцето гърдите и са по-големи..

Може би аз се притеснявам прекалено много,но все пак да питам ако някой знае какво може да и има и какво да и купя за да се оправи да ми каже,моля ви :):)

Твоите папагалчета са големи сладури!!!А по въпроса да мъжки са и двата ;]

Редактирано от Sunnyto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Когато моето вълнисто се е реждало,майка му е починала(тоест когато ве почнало да расте) и то си остана само.И сега,понеже няма друго папагалче донего то......то говори.Да бе!Честна дума!!!Запомня ио повтаря,честна дума!Честна думаЧЕстна дума!Говори и дори някой път ''дай пари'' вика.Сериозно,ще намеря отнякъде кабел за телефона ми и ще кача записа.Малеее ма толкова сладко говори.И дории пее.Тъй като аз съм по порода рапър(не съм като сестра ми чалгарката-тя Малина се казва и певицата-чалгарка Малина и е идола,ника и тук е Malina_So:-P) и запея нещо то почва да пее и танцва(под танцуване имам предвид почва да се мърда насам-натам)под пее имам предвидс чурулика и издава звуци сързаи с ритъма на песента).То е и намоя страна.Когато сестрата пусне чалга то крещи.Като пусна рап и почна да пея сестра ми обикновенно крещи.Папагала ми е тоя дето пее и танцува.

Ми много е хубаво то.Ето ви една снимчица(мами*ата му,къде си забутах кабела...).Ам тя снимката е като прикачен файл.

Тея животнио са мнбого умни.

Дори е и като куче(но в пъти по-малко и скабо естественно).Когато дойде непознат то го кълве доста силно.А когато съм аз или сестрата е размекнато и миличко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди време имах жако,и ветеринарят ми каза,че е женски,но само лекар може да установи пола.Не знам доколко е верно това....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

от скоро имам 2 вълнисти папагала, мъжки и женски , и от 2 дни забелязвам ,че на женския перушината му пада адски мого и даже на главата му е станала дупка, бихте ли ми казали , дали е проблем ???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали кой от двата папагала какъв е .От зоо магазина казаха че синия е женски,а белия мъжки,на в няколко теми четох,че на мъжките над човката им е синьо.И затова сам малко объркана...

post-183166-1233398790_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

папагалчетата ти са 100% мъжки познава се по цвета на човките им аз имам 2 папагалчета едното което е женско е като твоето а другото ми е мажко и е синьо-лилаво странен цвят

ето снимки на моите: cool.gif

вижте папагалите на моята приятелка сащите са като моите :

post-217512-1234980786_thumb.jpg

post-217512-1234980901_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам вълнист папагал и затваря от време на време / повечето време / само дясното си око, дали му има нещо, и не яде никакви плодове и зеленчуци, и др.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че и двата са женски аз сащо имам папагал кръстих го Коко моя е с синя човка пак зелен кото тези по горе имах и женски ама бях с паянтова клетка и тои избега. Ама Коко си стои тои ма слуша аи баи че пак иска да яде biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като малък имахме вълнист папагал...Чоко...Но дали от самотата, дали защото бе по-възрастен отколкото ни казаха, че е - не оцеля задълго. sad.gif

Иначе му се радвах и го пусках даже извън клетката. Като огладнееше се връщаше сам в нея ;)

Ех спомени...Какви ли не животинки съм имал. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

Здравейте аз искам да попитам може ли папагалите ми да се оттучат от навика да ги е страх от всекиго който се приближи до тях защото се бутат един в друг но понякога когато се приближа и женския ме хапе за носа и като се махна почва да пилка та са скъсва като се доближа пак спира да пилка. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
Бихте ли ми казали кой от двата папагала какъв е .От зоо магазина казаха че синия е женски,а белия мъжки,на в няколко теми четох,че на мъжките над човката им е синьо.И затова сам малко объркана...

на мъжките млади папагалчета това над човката(носковицата) е лилава и с времето става синя,на женските обаче докато са младички носковицата е синя след това ставя бяла и постепенно покафенява... ако папагалите са млади,което ми изглежда по-вероятно то този с лилавата носковица е мъжки, а със синята е женски.. biggrin.gif:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

http://www.album.bg/tonchoy/images/17981734/

http://www.album.bg/tonchoy/images/17981681/ ето и снимка ама незнам дали са мжки и женски ама маи белиа е мужки за6тото като пуснах вутре 3ти папагал коите сасигорнуст е му6ки се биеха само с белиа а с др си играеха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Абе хора и аз имам вълнист папагал. Подариха ми го още млад и все още си е младок ;) От един месец вече живее с мен и все още се плаши и не ми дава да го пипам. Мъжки е...По принцип кога трябва да се привърже към мен ? Когато порасне или е въпрос на опитомяване? Четох в един сайт че трябва да му давам храна от ръката си докато е в клетката си. Аз му дадох един път и той яде,но след това му купих нова клетка, а тя не е удобна за такъв вид опитомяване. Ако трябва задължително да го опитомя моля ви кажете ми някой трик,това-онова :) Благодаря ви предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване