Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

Аз съм ползвал и Norton (2003 и 2004) и NOD32. Моите наблюдения:

1. И с двете не съм хващал вирус.

2. Norton-а заема много повече ресурси.

3. Norton проверява диска ми за час и половина, а NOD32 за 18 минути. Диска е 120 GB.

Аз от това си вадя заключенията кое е по-добро.

<{POST_SNAPBACK}>

Norton наистина е не само тежка и бавна,но и не може да направи задълбочено сканиране на файловете,особено по отношение на троянците.NOD32 е добра и лека програма /аз лично също я ползвам/ ,но не спира всички троянци.От опита,който натрупах,тъй като не веднъж "лапвах" троянци и то яко,вкл.с преинсталиране на Windows,стигнах до извода,че трябва да се комбинира основната антивирусна програма/каквато и да е - няма гаранция за защита на 100 %!/,с добър firewall и някоя от най-добрите анти-троянски програми,а такива са: Trojan hunter /No1/ и Ewido security.Въпреки,че пак няма 100 % сигурност /на практика това е невъзможно!!!/,все е нещо по-така...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

PC-CILLIN 2005 е отлична антивирусна, ВСЕКИ, който я е ползвал някога ще го каже - абсолютно всеки и няма да има никакви резерви. Програмата има вграден файъруол, отделно има опция за спайуер сканиране и защита. Защитава пощата, блокира натрапниците в ЛАН- а и какво ли още не. Пробвайте я, НИКОГА няма да съжалявате. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че НОД-да комбиниран с Kerio, е може би най-доброто решение. Като допълнение ползвам и Ad-aware за шпионския софтуер. Тези три програми ми дават една много добра защита и същевременно не натоварват компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NOD32 - досега никога не ме е предавал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време насам използвам NOD32 и съм доволен от избора си и за момента нямам намерение да го сменям,а съчетанието с Kerio Personal Firewall мисля че ми дава добро ниво на сигурност..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента използвам PC-Cillin Internet Security Suite 2006 до преди 15 дни използвах вер. 2005 впечатленията са ми много добри и от двете версий леки са, лесно се конфигурират и са от типа слагаш и забравяш, до сега пробвах Нортон Интернет Сеюрити (лесно пропуска троянци и е тежка), Касперски (не пропуска нищо включително и програми които би трябвало, трудна е за конфигуриране, много е тежка дори повече от Нортон), НОД 32 (досадна е с ьпдеита и не премахва по-новите гадове а само ги открива), някои от безплатните Antivirus Personal, AVG и др. ( приемливи са но кьсно излизат дефиницийте за новите вируси). Горе написаното е мое лично мнение и не ангажирам никого с него. Компа ми е Barton 2500+, 768 RAM, 120GB HDD. Надявам се да сьм бил полезен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами преди четери дни сложих BitDefender 9 Pro порових се малко във Warez както трябва за да видя какво ще лепне и какво ще отчете ,не беше чак толкова много това което хвана .След това го махнах и слойих отново Kaspersky 5 pro оказа се че прословутия BitDefender 9 е пропуснал 8 сериозни вируса и един хубав worm троянците не ги броя но бяха и те 4.Така че отново се върнах на Kaspersky !!!

Някои ще кажат ,че след броузване във Warez е нормално да се налепят толкова гадинки ,но със Kaspersky не излизам от там и досега проблеми не сам имал !!!

Ще кажа също ,че Kaspersky сканира доста дълбоко за разлика от другите антивирусни програми.След формат на диска първото което инсталирам е анти вируса и firewall-a и за да тествам сканирах със току що инсталиран PC Cleaner тои сканира 12 000-13 000 фаила mахам го и слагам BitDefender тои сканира към 25000-26 000 фаила.Разкарах го и него и сложих Kaspersky и с него сканирах 56000- 60 000 фаила .Доста дълбоко сканира- Не Мислите ли ???

Та за това според мене Kaspersky е доста добър ,и това сигурно не е само мое мнение...

С нетърпение чакам да излезе финала на Kaspersky 6 и тогава 100% това ще е наи-добрата антивирусна cool.gif

Всички други антивирусни са само прах в очите :)

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма 100% сигурна ,но Кaspersky internet sekurity 2006 се доближава до тях.

Доволен съм от нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувам за Кaspersky internet seсurity 2006- наистина си заслужава,най важно според мен е ,че пакета се справя отлично и с рекламен, и ишпионски софтуер, докато Дефендъра го пропуска тоя момент;

просто красота :):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чувам само готини неща за Kaspersky Internet Security,но никога не съм я инсталирал.Иска ли и тя някакъв ключ като другите продукти на Kaspersky и ако иска,откъде да го взема?Мерси предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам три анти вирусни NOD 32 , Avast , i Kaspersky 5.0.388 и трите са хубави просто е вапрос на избор коя е наи добрата в момента сам с NOD 32 и сам си доволен от нея не товари много Pc-to като се има на предвид че моето Pc-i e старичко Duron на 750 Mh 512 RAM. Но казвам пак че за мен тези трите антивирусни са наи добрите biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с GDATA AntiVirusKit 2006 {за нея знам че не пропуска нищо и наистина се уверих в това}.Използва KASPERSKY + BITDEFENDER и нищо не пропуска 99,99% улавя всичко още от версия GDATA AntiVirusKit Pro 12 {от 2003 година}Поне според тестовете на списание PC WORLD.Всеки си решава!!!Малко е тежичка ,но си струва:)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега бях със Kaspersky Personaol Pro 5.0.390 много съм доволен от нея обаче като прочетох поста на B-boy[styLe] реших да пробвам GDATA AntiVirusKit 2006 и ми допадна и мога да кажа че е по лека от Каспера(а може и да е по добра).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак са 2-антивирусни в един интерфейс.На никого не налагам моите предпочитания а давам мнение...

Добър избор - Мен не ме е предавала и не страда от уязвимостите които имаха самостоятелните продукти на Kaspersky,Bitdefender,Symantec...

Поздрави!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване