Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

Много ми се иска някой от вас, които така хвалят NOD32 че не е тежка програма, да постне тук един Screen Shot на Windows Task Manager, да видя просто, колко памет изразходва въпросният антивирус.

<{POST_SNAPBACK}>

Погледни статията в подписа ми, последната страница.

<{POST_SNAPBACK}>

Точно това и направих и какво се вижда. При НОД32. Натоварване в Idle:

idle1pi.jpg

По време на сканирането за вируси е ето това:

voll8qf.jpg

Така, а сега показвам как е при мен Kaspersky Personal Pro. Това е в Idle:

wtm17oy.jpg

По някога се вдига и до 17 000к.

Това е по време на сканирането за вируси. Изминали са 45% от началото на проверката:

chek17tp.jpg

Ето това е при мен положението с "Много тежката антивирусна програма" според някой. Който не вярва може да провери. И стига вече с тези научени наизуст фрази.

П.п

Използвани са матеряли от темата на Tragedy : NOD32 - Инсталиране и конфигуриране

Редактирано от Carcass (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

AntiVir Personal Edition 6.32.00.... :yanim:

След едноседмични проверки с различни анти-вирусни..., единствено тя ГО откри "Is the Trojan horse TR/Dldr.Harn.ax.12.C" :):wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравейте, според мен най-добрата антивирусна програма е NOD32. Четох наколко мнения за нея, и несъм съгласен с някои неща. Първо програмата ми се ъпдейтва на вски 5 часа, другото нещо е Защо подяволите винаги намирам някои някой грозен червей макар че NOD 32 би трябвало да ме пази. Но все пак програмката е лека, бързо сканира и аз за сега съм доволен от нея. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ползвам AVG-6 ОТ 3 МЕСЕЦА и сам много доволен .Програмата се обновява сама и сканира автоматично!С две думи нямам проблеми с разни бацили и жребчета!Да се надявам това да продалжи и за напред!!!! :)  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Сложи си AVG 7 Pro + Firewall.Тази последната версия е много по-добра и по-сигурна от шестицата, която ти ползваш.Аз обаче ползвам по-добрата-Нод 32 cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До скоро моя фаворит беше BitDefender. Maлко хора я знаят тази програма. Със собствен firewall е. Ама леко ме издъни  :eek:

Сега съм с Каspersky. За сега нямам оплаквания.

Общо взето съм на принципа, че всяка антивирусна е добра, щом се ъпдейтва често.

<{POST_SNAPBACK}>

Пич и аз съм с Бит Дефендър 9, и доста добре си бачка антивирката, теб какво те е издънила толкова ?! :P:eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Касперски по добра засега не съм използвал, то не бяха Битдефи, Ноди, Нортини, Фпортици, Пендарини, компютърът ми просто си хареса онова червенинкото К, долу в систем трея и това е!

Само как ги трепе с рев тея бубалечки из нетя!! :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NOD32 - правилният избор. Поне за домашна машина.

Единствената антивирусна която /поне за мен/ съчета,

освен изключително добра защита, бързина и безпроблемна работа с останалийа софт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да споря и да убеждавам коя е най-добрата антивирусна програма, изразявам мнението си чрез антивирус-ревюто, което дава пълна информация коя антивирусна програма какви възможности има и каква е цената й. Ето линка :

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

Лично аз използвам PC Cillin от 2 години и съм много доволна. Препоръчвам я на всички cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам "BitDefender 9 Professional Plus" (AntiVirus, AntiSpam и Firewall) и съм много доволен. До сега не е пропуснала нищо, сравнително лека е...firewall-a и работи доста добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм ползвал и Norton (2003 и 2004) и NOD32. Моите наблюдения:

1. И с двете не съм хващал вирус.

2. Norton-а заема много повече ресурси.

3. Norton проверява диска ми за час и половина, а NOD32 за 18 минути. Диска е 120 GB.

Аз от това си вадя заключенията кое е по-добро.

<{POST_SNAPBACK}>

И според мен НОД32 е най добра

:baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Използвал съм няколко антивирусни програми.Всички си имат своите различия,плюсове и минуси. Опитвал съм работа както с тежките Нортън,Касперски,Панда,така и с лекичките АВГ,Антивир,НОД32. Изполвах преди усилено НОД-4ето и незнайно защо реших да я заменя и с други аналози...може би от любопитство как се справят останалите. Не искам да твърдя ,че определена антивирусна програма е най-добрата,както казах...всяка си има своите предимства и недостатъци.Оставам поддръжник на твърдението обаче,че в комбинация с други защитни софтуери и скенери е възможно постигане на добър ефект от гледна точка на защитата. Сега отново се върнах към добрия "стар" НОД32 и в комбинация от следните програмки,мога смело да твърдя,че не ме боли глава от доста време насам:) А именно:

При мен най-добрата защита,която изплзвам от много време насам и работи безотказно,а също и с минимални ресурси е следната:

за браузър използвам: Mozilla Firefox

за антивирусна: NOD32 Antivirus

за защитна стена: Kerio Personal Firewall

периодичен скан с Ad-Aware Se Pro и SpyBot Search and Destroy

и Windows XP е задължително със ServicePack 2

Ако някой има и други предложения за комбинации от софтуерни програмки то нека пише! Наслука и по-малко главоболия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз от днес пак съм с NOD32.Около два месеца бях с AVG,а след това с AWAST! и започнаха проблемите.......

Пропуснаха два червея (по 1 бр.-от AVG и 1 бр. от AWAST!) и ми се разказа играта.

Не че NOD е перфектен-нак ме дразни постоянното блокирване на паролите и че трябва да пренастройвам ъпдейтите от къде да се теглят,но това е за предпочитане,отколкото да загубя пак отчетите си за половин година....

Поздрави от мен за всички

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доверявам се на Bitdefender. Открива само 251583 вируса :). Единственият й проблем е, че е леко тежичка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
NOD32 + kerio + CCleaner + Ad-awere SE Prsonal

това е истената бил съм с много анти вирусни ама много моите фаворити са НОД32 Панда и Нртон  това са трите анти вирусни които оважавам наи много

в момента съм с нод32 защото е наи лека иначе трине са супер

<{POST_SNAPBACK}>

нод не е толова добра колкото предполагаш я дай един емел адрес да ти пратя 3 бацилчета да видеме дали нод ще ги гепи невярвай на рекламите и статисиките които ви маниполират бе хора !

моя е [email protected]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!

Използвал съм няколко антивирусни програми.Всички си имат своите различия,плюсове и минуси. Опитвал съм работа както с тежките Нортън,Касперски,Панда,така и с лекичките АВГ,Антивир,НОД32. Изполвах преди усилено НОД-4ето и незнайно защо реших да я заменя и с други аналози...може би от любопитство как се справят останалите. Не искам да твърдя ,че определена антивирусна програма е най-добрата,както казах...всяка си има своите предимства и недостатъци.Оставам поддръжник на твърдението обаче,че в комбинация с други защитни софтуери и скенери е възможно постигане на добър ефект от гледна точка на защитата. Сега отново се върнах към добрия "стар" НОД32 и в комбинация от следните програмки,мога смело да твърдя,че не ме боли глава от доста време насам:yanim: А именно:

При мен най-добрата защита,която изплзвам от много време насам и работи безотказно,а също и с минимални ресурси е следната:

за браузър използвам: Mozilla Firefox

за антивирусна: NOD32 Antivirus

за защитна стена: Kerio Personal Firewall

периодичен скан с Ad-Aware Se Pro и SpyBot Search and Destroy

и Windows XP е задължително със ServicePack 2

Ако някой има и други предложения за комбинации от софтуерни програмки то нека пише! Наслука и по-малко главоболия!

<{POST_SNAPBACK}>

Аз също обичам да експериментирам със защитата и честно сменям програмите.

На най-много ми допадна комбинация подобно на твоята:

браузър: Opera

антивирусна: NOD32

стена: NortonPersonalFirewall (бях със Sygate, но сега е спряна от поддръжка, ще я последва и Kerio)

антиспайуеър: AluriaSpywareEliminator, GiantAntispyware и XsoftSpy.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет.

Ползвал съм най-вече антивирусни програми - първата беше AVG. Доста добра програма, въпреки че ми прави впечатление, че не открива вирусите при търсене, а по-скоро докато си работиш на компютъра...

Това е единствената антивирусна програма, с която съм улавял вирус.

След това бях извество време с Нортън по default но го разкарах, защото е прекалено тежък.

След това зарязах антивирусните програми и си сложих Firewall - Armor2Net - доста добра програма. Позволява влизане в режим Stealth Mode. Не я бива хич в откриването на неща през Search. Два пъти я сложих на компютъра си и при двата случая ми влезна нещо, което прецака цялата система.

Последва период, в който нямах никаква защита.

Сега карам на :

Browser - Mozilla Firefox [или Mozilla Drunkenpanda ^_^]

Anti-virus - NOD32

Firewall - ZoneAlarm Pro

Spybot Search and Destroy

Вършат ми работа, не затормозяват машината и си се ъпдейтват автоматично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПО принцип от платените антивирусни най-добра е НОД32, а от безплатните каспарски и антивир.

ЗА антиspyware най- добро от безплатните е spyboot

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПО принцип от платените антивирусни най-добра е НОД32, а от безплатните каспарски и антивир.

<{POST_SNAPBACK}>

Предполагам говориш за КаспЕрски,а тя е платена антивирусна :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

"каспарски" не е безплатна програма!

Иначе аз съм с двете ръце за КАСПЕРСКИ доволен съм а относно че била тежка щом на 700мхз и 768 рам въри начи не е толкова тежка :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване