Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

• Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

имам следното питане,чух че на нортъна и симантек ползват едни и същи дефениции така ли е наистина 10x

симантек не е антивирусна програма а фирмата разработваща нортън антивирус и още ред приложения :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1.Значи Norton AntiVirus-e една от наи-добрите обаче прави мизерии от време на време и е много тежка взима много ресурси.

2.Аз лично съм с  F-prot взима оскъдни ресурси и е супер добра като антивирусна.Проблеми с нея нямам

3. AVG Antivirus  също е много добра и лека.Забележки по нея нямам.

Аз също споделям мнението, че F-Prot е много добър избор за антивирусна програма. В работата си съм инсталирал версията за Linux на всички работни станции и сървъри, като ъпдейтите и сканирането са напълно автоматизирани. Иначе, у дома ползвам AVG Free Edition + F-Prot за DOS (вярно, няма автоматичен ъпдейт) и също съм много доволен. Все пак, FRISK Software е фирма със солидни традиции в тази област. Това не може да й се отрече.

A, и още нещо ... IMHO трябва да се избягват продукти, които претендират, че могат да вършат всичко,. т.е. пакети от типа "всичко накуп" (например: антивирус + firewall + анти-не-знам-си-какво още).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също споделям мнението, че F-Prot е много добър избор за антивирусна програма. В работата си съм инсталирал версията за Linux на всички работни станции и сървъри, като ъпдейтите и сканирането са напълно автоматизирани. Иначе, у дома ползвам AVG Free Edition + F-Prot за DOS (вярно, няма автоматичен ъпдейт) и също съм много доволен. Все пак, FRISK Software е фирма със солидни традиции в тази област. Това не може да й се отрече.

A, и още нещо ... IMHO трябва да се избягват продукти, които претендират, че могат да вършат всичко,. т.е. пакети от типа "всичко накуп" (например: антивирус + firewall + анти-не-знам-си-какво още).

Принципно съм съгласен с теб Daemon, F-prot i AVG са много добри антивирусни програмки, но.....F-prot се ъпдейтва "ръчно", а AVG понякога пропуска, лично съм го изпитал. Двете програмки,освен това са за по-слабички компютри. Затова съм с "Kaspersky 5.0"-новата версия. За момента е най-добра! И като database, и като update-през 3 часа, и като интерфейс ги бие останалите! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
biggrin.gif Аз пак констатирах различия . И разрешавам спора веднага. Които каквото иска да си слага, се ще вареше работа, Нови вируси има винаги никои не е застрахован щом имаш нет си потенциален клиент на вируси. Се едно навън да е топло и ти да си мислиш че не може да се разболееш от грип. :wors:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пак констатирах различия . И разрешавам спора веднага. Които каквото иска да си слага, се ще вареше работа, Нови вируси има винаги никои не е застрахован щом имаш нет си потенциален клиент на вируси. Се едно навън да е топло и ти да си мислиш че не може да се разболееш от грип.

Аве не е съвсем така.

Има два начина (според мен) да класифицираш една АНТИвирусна програма:

1)открива или не открива последните вируси

2)премахва или непремахва гореспоменатите вируси

Например аз имам Norton 2004 pro и той ми намира вирус който неможе после да махне :wors:

Някъде четох че програмата която има НАЙ-МНОГО попадения се казва Antiviren Kit или нещо от сорта, ама гаранция пак няма (до колкото може да се вЕрва на PC WORD )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Нека да не го приемете като реклама, но откакто имам това АВГ-7 Про няма никакви вируси или спаиуере програмата се стартира при включване на ПЦ-то и чисти а за АД-Ауере и сърч и дестрои оставя само кукита, ид на плеара , има толкова опции за настроика че още не мога да се оправя в тях.

Самият аз съм изненадан до сега не сам я ползвал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Avast ми допада най-много... Има всичко - бърз ъпдейт, лесна работа и онлайн вградена енциклопедиа за вируси :)

Е, още много други полезни неща :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих НОД 32. От днес обаче имам следния проблем: Понеже е пусната да се ъпдейтва автоматично и изведнъж - 30 дневния пробен период изтече...Имам крак, обаче като го стартирам и ми казва, че не може да намери файла или вече е "пачнат", намерих и юзърнейм и пасс, обаче като ги напиша не става нищо. Ако някой има идея какво да направя, моля да помогне...Другия вариант е преинстал, но докога - само за по 1 месец...А иначе програмката е супер

P.S.с Win 98, ако въобще има някакво значение...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз просто пробвах. Ето това е версията, с която съм аз: NOD32 AntiVirus v2.0 (9xMe2000NTXP). Между другото май го изтеглих от bubu.to. С тази версия обаче не можеш да теглиш update-и без парола и username, така че трябва ръчно да смениш сървъра на този който съм написал в предния пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пипнах W32.Agobot.UT. Троянец - ако на някой не му говори нищо. НОД 32 го засича, но не може да го отстрани. Панда Платинум 2004 въобще не го хваща. Пробвах да го махна с един универсален инструмент на Симантек, специално за тази серия троянци, но и той не го лови, подобен инструмент има и на Панда, но резултатът е същия.Сканирам и в Сейф режим - нищо. Всъщност инструмент точно за тази разновидност не намерих...Моля ви за помощ!

То тоя комп се скапа от преинсталиране на Уиндоуса напоследък.... sad.gifsad.gifsad.gif

P.S. Win XP Pro SP1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време съм с Касперски антивирус и Касперски антихакер като защитна стена. Нямам никакви проблеми. Пък и фактите говорят сами за себе си. Касперски антивирус се апдейтва вече на всеки час! Имат най-бързата оперативна реакция за всички нови вируси. Сега очаквам да излезе и про версията на петицата. Не обичам суперлативите, но това просто наистина е най-добрата антивирусна програма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам AVG-6 ОТ 3 МЕСЕЦА и сам много доволен .Програмата се обновява сама и сканира автоматично!С две думи нямам проблеми с разни бацили и жребчета!Да се надявам това да продалжи и за напред!!!! :wors::)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според един от най-добрите форуми за антивирусни програми (забравих му името, баси) НОД32 е най-добрата антивирусна програма за в монента. На второ място е Касперски. Проведени са десетки тестове на най-различни антиривусни програми и има пълно описание на направените опити и коя антивирусна къде се е справила и как. Разликата между НОД32 и другите е доста внушителна.

От личен опит съм много доволен от НОД. Бях с Касперски и много ми допадна, но много ми товареше системата, затова я махнах. Препоръчвам на всички да тестват само за ивестно време НОД и да решат сами.

За последно искам да кажа че Аваст е невероятно глупава програма според мен и успях да се убедя в това за съжаление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Програмата се обновява сама и сканира автоматично

Чесно , по ламерско изказване не бях чувал скоро , голям смях падна :wors:

не съм чувал съвременна антивирусна програма да не може да се ъпдейтва сама или да сканира автоматично ... пък и има ли тва някакво значение ако не си върши работата ... no more comment .

Моят личен избор е Norton Antivirus. Имам интернет от години и никакв вирус досега не ми е докоснал компютърчето :) даже допреди месец бях с 2001 версията и си работеше перфектно.

Иначе тази NOD32 не съм я пробвал , но не смятам и че ще я пробвам понеже нортъна си бачка супер.

единствено мога да добавя че от F-Prot по некаръдна антивирусна програма не знам , пълен боклук абсолютно

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал и Norton (2003 и 2004) и NOD32. Моите наблюдения:

1. И с двете не съм хващал вирус.

2. Norton-а заема много повече ресурси.

3. Norton проверява диска ми за час и половина, а NOD32 за 18 минути. Диска е 120 GB.

Аз от това си вадя заключенията кое е по-добро.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Погледни тук http://www.westcoastlabs.org/cm-av-list.asp?Cat_ID=1 и тогава дрънкай небивалици за това,че НОД32 е №1.

Е, щом така стана, ето ти го форума, в който четох http://www.virusbtn.com/vb100/archives/products.xml

Може също така да се обърнете и към следния линк

http://www.comexgroup.com/forums/index.php...3&hl=nod32&st=0

Няма какво друго да кажа - те хората са го казали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

До скоро моя фаворит беше BitDefender. Maлко хора я знаят тази програма. Със собствен firewall е. Ама леко ме издъни :)

Сега съм с Каspersky. За сега нямам оплаквания.

Общо взето съм на принципа, че всяка антивирусна е добра, щом се ъпдейтва често.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де, и аз съм сложил този сървър обаче ми казва, че trial периода е изтекъл...

update.JPG

Какво да направя? Да го преинсталирам ли? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
добре де, и аз съм сложил този сървър обаче ми казва, че trial периода е изтекъл...

update.JPG

Какво да направя? Да го преинсталирам ли? :)

Аз съм с пълна версия и нямам никакви грижи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за антивирусни мога да кажа следното:

1.Norton Antivirus не става за нищо - бях с него ,докато не започна компа ми да си прави каквото иска и тогава го сканирах на един приятел от компа с Kasperski и се оказа ,че имам 4 троянеца и два червея.

2.Kasperski ми хареса обаче много товари компа.

От 5-6 месеца съм със новата версия на PC-cilin --- PCclin на TrendMicro тя е с вградена Firewall която може да се настройва по няколко начина.Освен това въобще не ми товари компа и сканира системата за около 18 минути,при положение че двата ми харда са общо 120ГБ.Откакто съм с нея не съм хващал в компа нито вируси,нито троянци,нито червей. :clap

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване