Премини към съдържанието
venomcho

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

Гости Ghostface Killah

Това е просто, според мен, най-популярният въпрос и най-популярната анкета в света - хайде да не е в света, ама в България съм сигурен!

Аз съм избирам НОД32. Мисля, че предишните отговорили форумисти са обяснили причините. Подкрепям ги напълно. Ще кажете "Ми тия са луди фенове - лепнали са се на НОД-а... и те не знаят защо...", но не е така! Доказателство е, че тя е най-предпочитаната антивирусна програма по потвърдени причини.

Може би ще трябва да се намери някой, който обича да пише по форуми и обича да се занимава на тема "Коя е по-добрата антивирусна програма?" и да напише коя какви предимства и недостатъци има... Ех, мечти...

Това е моето мнение. Знам, че не вие харесало, но просто исках да си потроша клавиатурата. Благодаря за вниманието!

То и Windows 98 бе най-популярната ос до 2004-та...и?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
О горкия той колко е заблуден, че за Линукс няма вируси...

Точно това имах в предвид :wors: Ако използваш Линукс, вместо Уиндоус, просто нямаш нужда от антивирусна програма. Помисли сега кой е заблюденият :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахвеахехахехахехахеаххеахехахехахехахехахеахехахехахехахеахех.За Linux има вируси :wors: но вероятноста някой обикновен юзер да попадне на такъв е 1:10000000000000000000 :wors:

По темата:Не ползвам антивирсуни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно това имах в предвид :wors: Ако използваш Линукс, вместо Уиндоус, просто нямаш нужда от антивирусна програма.

Засега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за Linux има вируси и то не малко земи малко се усведоми че ми писна от такива потребители дето са чули Линукс здрав прав и курав и нз си кво. Как моя Windows работи година праи луди ъптайми и тн без проблем а на вас ви се прецаква начи неможете да си го настройте и неможете да го ползвате...... кво поече да кажа. За антивирусните иам доста добри пък и неведнъж както е писал и Night_Raven те са тези които догонват така че немисля че има достатъчно добра антивирусна която да ви пази достатъчно добре линукс или уиндолс се падат от някъв вид атакаи...

Поздрави и сори за правописните ама няам време ся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И за Linux има вируси и то не малко земи малко се усведоми че ми писна от такива потребители дето са чули Линукс здрав прав и курав и нз си кво. Как моя Windows работи година праи луди ъптайми и тн без проблем а на вас ви се прецаква начи неможете да си го настройте и неможете да го ползвате...... кво поече да кажа. За антивирусните иам доста добри пък и неведнъж както е писал и Night_Raven те са тези които догонват така че немисля че има достатъчно добра антивирусна която да ви пази достатъчно добре линукс или уиндолс се падат от някъв вид атакаи...

Поздрави и сори за правописните ама няам време ся.

Щом си без антивирус,няма да ти давам да ми записваш нищо! :)

Линукс-и там има вируси.Система с отворен код-значи всеки софтуерен инженер може да я пробие!

Не,благодаря,ако обичате,няма нужда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина има вируси които не се засичат от анти-вирусните програми .но не са деструктивни...Наричат се вируси спътници и са написани на ПАСКАЛ.Вирусното тяло има разширение *.еxe и за да се направи анти-вирус се заменя с *.dat...Колкото да autoexec.bat както и *.ini *.inf всяко себе уважаващо съвременно решение ги разпознава...Bitdefender а и Kaspersky 6 следят за такива модификации както и за промени по регистрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

B-boy[styLe], абе на теб съм ти пратила ЛС, ама още не си ми отговорил, да не би да ми се сърдиш нещо, а ? sad.gif

Редактирано от MELL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

начи ще си го кажа, че BitDefender е моя фаворит, но каквото и да сложите за защита на PC-то ви, нищо не може да го предпази от глупостта на човека !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
B-boy[styLe], абе на теб съм ти пратила ЛС, ама още не си ми отговорил, да не би да ми се сърдиш нещо, а ? sad.gif

Пише ми че пощата ти е пълна и не можеш да получаваш повече ЛС докато не затриеш нещо.Не ти се сърдя избрах опцията да ти запази ЛС и да ти го прати като освободиш място!

Ако не пристигне пак ще ти отговоря :)

Лек Ден :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм имам едно предложение :hush:

Не е ли време за рестарт на темата, по причина, че като гледам тя е от 2004 година?

Просто питам biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah
Хмм имам едно предложение :hush:

Не е ли време за рестарт на темата, по причина, че като гледам тя е от 2004 година?

Просто питам biggrin.gif

Това да не е рутер че да го рестартираме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това да не е рутер че да го рестартираме

Имам предвид темата да се започне на ново, по причина, че вече е кам 55 страници и е от 2004 година. Това е просто мое мнение biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не разбирам от антивирусни програми.От самото начало съм с НОД32 и досега не съм имала никакъв проблем...но баси тази сутрин ми излезна някакъв заразен файл който незнам как да изчистя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доскоро бях на Kaspersky, обаче много ме изнервяше, а и често се налагаше и преинстал, сега съм на NOD32 и май ми е по - добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях с AVG и преживях кошмара да преинсталирам за 20дни 16 пъти PC.След това сложих NOD 32 и пак проблем с гадове.Накрая сложих Kaspersky 5 и нещата се оправиха.А сега съм KIS 6.0.0.299 и нямам проблеми!Дано да е така за напред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нищо не разбирам от антивирусни програми.От самото начало съм с НОД32 и досега не съм имала никакъв проблем...но баси тази сутрин ми излезна някакъв заразен файл който незнам как да изчистя. :hush:

какъв точно е файла?

нода хваща ли го и ?

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Нищо не разбирам от антивирусни програми.От самото начало съм с НОД32 и досега не съм имала никакъв проблем...но баси тази сутрин ми излезна някакъв заразен файл който незнам как да изчистя. :hush:

Дай повече информация? Кой файл, защо не можеш да го изчистиш, какво ти изписва и всевъзможно повече информация?

Аз бях с AVG и преживях кошмара да преинсталирам за 20дни 16 пъти PC.След това сложих NOD 32 и пак проблем с гадове.Накрая сложих Kaspersky 5 и нещата се оправиха.А сега съм KIS 6.0.0.299 и нямам проблеми!Дано да е така за напред!

Лелеее ти направо ме разби - 16 преинстала за 20 дни!

Да няма да имаш проблеми с Касперски, но може да си сложиш версия 6.0.0.300. Малко по-добре се държи и е оправен един бъг, който може да ти даде син екран. А и Български има за версия 6 на Касперски тук: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=23956

Редактирано от tigertron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е много интересно твърдение. Аз ползвам AVG Anti-Virus от години (доста преди фирмата ни да стане дистрибутор на продукта). Нито веднъж не съм имал такъв проблем, че комютъра ми да се нуждае от преинсталация заради вирус, троянец или нещо друго такова. Дори лаптопа, с който работя всекидневно, не съм го преинсталирал от както съм го купил (преди повече от година). А повярвай ми, посетил съм доста сайтве с цел тестване на сигурността на машината.

Проблемът не в в продукта, а в това как се ползва и какви правила за сигурност се спазват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е много интересно твърдение. Аз ползвам AVG Anti-Virus от години (доста преди фирмата ни да стане дистрибутор на продукта). Нито веднъж не съм имал такъв проблем, че комютъра ми да се нуждае от преинсталация заради вирус, троянец или нещо друго такова. Дори лаптопа, с който работя всекидневно, не съм го преинсталирал от както съм го купил (преди повече от година). А повярвай ми, посетил съм доста сайтве с цел тестване на сигурността на машината.

Проблемът не в в продукта, а в това как се ползва и какви правила за сигурност се спазват!

Да и на мен ми се струва че момчето е правело нещо. Това не е нормално - 16 преинсталации за 20 дни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай повече информация? Кой файл, защо не можеш да го изчистиш, какво ти изписва и всевъзможно повече информация?

Толкова съм неорентирана с тези антивирусни че дори немога да дам точна информация.Просто пуснах сканирането и на 29% ми излезна 1 файл в червено.Излиза че е в диск С в My Documents.И съм дотук.Незнам какво да правя :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При засичането му би трябвало да попита какво действие да предприеме. Ако е така избираш Clean, а ако не може да почисти, тярбва да попита пак какво да направи и си избираш Delete. Ако по някаква случайност не става така, просто виж точно пътя до файла и името му, запиши го някъде и ни го напиши на нас. Файлът можеш да си изтриеш и ръчно.

За всеки случай си настрой програмата за максимална сигурност. Ако не си сигурна как да стане, драсни ми едно лично съобщение и ще ти обясня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено,че АВАСТ! Про 4.7 Само не знам,защо липсва от първоначално изброените програми.Погледнете вторият коментар и веднага ще Ви стане ясно, колко потребители са с АВАСТ! http://www.avast.com/. Отвори и няма да съжеляваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Avast ми допада най-много... Има всичко - бърз ъпдейт, лесна работа и онлайн вградена енциклопедиа за вируси :speak:

Е, още много други полезни неща :clap:

И аз съм на същото мнение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 6 месеца бях голям фен на Нода и го препоръчвах на всички, но дойде един ден, в който реших да инсталирам една игра (забравих коя беше). И какво стана: инсталацията стига до едно място и ми дава грешка в самата инсталация и спира. И така няколко пъти и вече нервите ми бяха опънати докрай. И случйно ми дойде да изключа Нода. Беше ми последната надежда все едно бях удавник и ми подаваха сламка:clap: И какво ми беше изумлението когато играта се инсталира без проблем (пък играта е оригинална). Занесох я на един приател, който също ползваше Нод32 и при него същия проблем. И реших да я сменям. Така изпробвах 6-7 антивирусни, като си изтеглих едно файлче с околко 700 и няколко вируса. Повечето от тежките антивирусни ги засякоха над 700 (не мога да кажа коя колко е засякла, защото беше преди 3 месеца и просто не си спомням). По въпроса за Нода засече около 500 и няколко. И тогава реших да пробвам Ф-прота (използвах го преди да стана фен на Нода), като си казвам таз лекичката антивирусна едва ли ще засече повече от нода. Обаче ми засече около 600 и нагоре. И тогава Нода замина в небитието и си ползвам Ф-прота. Поне при нея ми харесва че и да ти се лепне нещо ти го показва каде е и ти си преприемаш какви действия ще предпиемеш при самото сканиране. При Нода ти изскача само един прозорец, какво е направил с някой фаил и те оставя пред свършен факт. Така ми заминаха 2-3 неща който ми трябваха.

Май се поолях с писането. Лично моето мнение че Нода далеч не е това за което го представят. Май повече пари се хварлят за реклама от Есет, отколкото по разработка на самата програма. Пък който си я харесва да я ползва със здраве и дано да не му създава главоболия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...