Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

А има и две още по-добри - WinHex и Recover My Files :)

Възможно е, аз нея съм ползвал и бях доволен. Моля те дай линкове за тези програми (в смисъл към добре работещи версии, знам че официалните версии иначе може да се намерят с някоя търсачка). Ако можеш дай малко повече инфо за тях тук или ако сметнеш за по-добре - в лично съобщение.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

О, на това място трябва да се въздъхне и да се каже следното:

водим безсмислен спор, народе...

Who's the best? - при условие, че сме толкова различни

Само за момент си помислете:

1. Въпрос на връзка: дали сте на кабел, dial-up, сателит или ... просто в клуб;) - тук въпросът се разделя на две, защото:

а/ ако друг ви осигурява връзката, той ще си поеме ангажиментите като админ. - най-малкото;

б/ доколко надеждна е your connection, впредвид несъменната необходимост от редовно рефрешване на дефинициите;

2. Въпрос на късмет: дали ще попаднете на пътя на съответния вирус;

3. Въпрос на конфигурация - слабите не могат да си позволят повече на брой или съответно по-хард AV software;

4. Въпрос на познания - доколко правилно са конфигурирани съответните options на софтеура, за да осигури той стабилна защита;

Мисля, че сме тук, не за да се хвалим с програмите, които сме качили, а за да обменяме идеи и опит, ок?

Така че, админ-а да поставя по-отчетливо акцентите на темите :)

За да не останете с погрешното впечатление, че няма да ви кажа, все пак, и моя скромен 8 годишен опит ...

Panda - голяма по размери, пропускаща на моменти;

Norton - доайенът, който вече е ужасно хищен на ресурси при спадащо ниво на сигурност;

AVG - приятно изключение на фона на предните две, което бих препоръчал за по-слаби системи, върши работа;

Kaspersky - надеждна, но прекалено шумно рекламирана програма, която в никакъв случай не е по-надеждна от AVG, но в замяна на това харчи повече ... не, ток, де;)

McAfee - тъжна програма за тъжни хора;

NOD - чаровникът, който запали сърцата на мнозина наистина притежава необходимите качества за една бърза и надеждна защита, сериозен пропуск, обаче си остава тъпия проблем с ъпдейт-а на дефинициите, тъй като нали се сещате, че сме в числото на кракващите;) Между другото, оставил съм си я в резерв;

F-Prot for Win - няма да казвам нищо. Просто защото съм с нея от 4 години и досега не се стигна нито веднъж до ... безславното FORMAT C: :)

Не претендирам за универсалност на написаното по-горе, всеки може да го чете, както си иска.

И нека не прозвучи като съвет, ок? - сменяйте си програмите винаги и само когато се убедите, че са ви подвели в доверието. Няма смисъл да чакате някой да ви даде верния отговор - истината е във вашия личен опит ...

защото не Virus Buletin или някоя световноизвестна лаборатория /да не влизаме в подробности-ТЕ;)/ стоят зад вашия комп и четат написаното в момента :)

Бъдете здрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си трябва и защитна стена. Аз използвам комбинация от Zone Alarm Pro,

BitDefender и eTrust EZ Antivirus. Както винаги дефинициите закъсняват. Сега тегля aup_5872.exe.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Кашперски си остава най доброто, но и новите олекотени версий са бавни и бъгави.До преди месец ползвах ф-прот но сега съм с нод-32 последната версия и съм много доволен! :clap

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Avast! 4 защо не сте сложили ??? :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Avast! 4 защо не сте сложили ???  :P

Ти луд ли си бе човек. Нашия администратор на мрежата (който в момента ходи на курсове за компютърни мрежи biggrin.gif ) разправяше на всички колко е велика, как лесно работела и не товарела и хващала всичко. Толкова вируси в мрежа не съм виждал, толкова троянци. Можех да се разхождам свободно в почти всички компове, защото бяха или заразени, или отворени. (знам, че не е файъруол, но мисълта ми е, че беше бъкана мрежата с вируси и троянци). Та след като посъветвах пичовете да си сложат Касперски (антивирус и файъруол) всичко се пооправи. Лично аз излових толкова гадини, вирусчета и троянци, че чак се уплаших. После пък имах голям спор с админа, който ми се кара, че съм предлагал на хората глупави програми.

По тази причина нямам особено добро мнение за тази антивирусна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За цялостна защита на PC-то на Norton Internet Security 2005 според мен нищо не може да се опре :clap За ресурса, който гълта обаче не ми се говори ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

За мен най-добрата антивирусна програма си е panda Platinum 2005 Internet Security v9.00.00 нагоре. Има си всичко необходимо, и не и трябват кой знае какви настройки след инсталация (включително и познания за тях)

ползвам я от месец и съм очарован cool.gif има доста яка защитна стена, анти-спам защита, обновяване всеки ден и др. Повече подробности на сайта на Panda

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Аз във момента съм със NOD32 v2.12.2 + Trojan Guarder Gold Version v6.50 + Lavasoft Ad-Aware SE Professional Build 1.05 + GIANT AntiSpyware v1.0.288 + PopUp Inspector v1.5.432 и съм много доволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

според мен най-добрия начин за защита на домашното PC е с NOD32 в комбинация с

ZoneAlarm Security Suite :questions: Засега използвам точно тези програмки и съм напъло доволен. Не товарят машната и работят стабилно , "не се карат помежду си" :) и са ефективни. Еми това е моето скромно мнение ако някой мисле че не съм прав да пише , в крайнасметка всеки се учи докато е жив :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ftp://store2.data.bg/pronas/PROGRAMS/Keyg...n%20Working.rar - eто ти един троянец да си го завъдиш...

trojan.png

Не разбрах какво не ползваш? Антивирус ли? :):questions:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sad.gif Не знам коя антивиросна програма да използвам но се наложи да преинсталирам цялата система,System Volume Information ми се появи и в двата дяла на хард диска и взех да трия от единия дял всички "излишни"

фаилове и на другия ден не мога да пусна системата.Та от каде мога да си

сваля NOD32 .ПРедварително благодаря. :questions:

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мойа опит добра анти вирусна програма няма :):):)

Но Решение винаги има :) Аз лично препоръчвам Crazy идея :)

същнос аз я осъщиствих преди доста време ......

2 -АНТИВИРУСНИ - Аvast_4.5 + F-prot ili AVG.7

1 -Spy Sweeper 3.5.0

1 -TrojanGuarder 6.0

2 -Firewall - BlackIce 3.6 + McAfee Desktop Firewall 8.0

Всичките програмки са напълно съвместими както и се сработват перфекно!

Единственото проблемче което може да възникне е Ако Вашия Компютър е

под 1.5/1.7 CPU

512 RAM

/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\

Тогава неби трябвало изобщо да го правите!

/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\/0\

Аз лично съм голям маняк на тема сигурност всяка седмица се подлагам на

Hack & TCP,UDP + Virus (Scan)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ми дарк засега сам минал два пати с АДауереПро щот АВГ-то е от скоро и всичко си е чисто по натам ще пробвам пак все пак този бонус да видиш троянци и вируси в една мрежа е сладак

<{POST_SNAPBACK}>

еми пич бил съм с AVG и с NOD 32 и хванах буболечка само дето първо се обади NOd-а и след около 1мин се обади AVG така е смятай ти коя е подобра.аз сега тествам BULGARD

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.stop-sign.com/research/comparis...e&SV=se046b

Нещо за привържениците на Касперски (от които съм и аз) и НОД 32

Различни тестове, различни резултати...Аз лично никак,ама никак не им вярвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май аз съм първият почитател на McAfee, но за мен май това ще се окаже най приемливата комбинация ( с firewall-a). Компютърът ми е слаб - 750MHz Duron, 20 Gb hdd, 256 Ram, но не ме товари. Когато сканира даже можеш да правиш и друго на компа! Това с Нортона е невъзможно, с изключение на Symantec antivirus Corporate edition. Бях с него, но McAfee ми намери вирус. Та опитайте и може да се окаже добър избор. Бях с Нортон от 2000 г., но това е сякаш по-добро. Live update има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаааа :))из между всички дето тествах пак се върнах на нея а и реитинга и в класациите е ако не се лъжа на 1-во място.каквото и да пробвах не ме накефи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване