Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

Пълни глупости ... няма нищо по глупаво от две антивирусни програми на един компютър ..

<{POST_SNAPBACK}>

Браво каточели някой е толкова глупав за да си защити компа с две антивирусни ?!

??? Това си е нормално за човек който си е патил от тях. Аз лично се застраховам с AVG & panda titanium antivirus 2005 Казвам ти човече от комбинацията с две съвместими Антивирусни Нямаш грижи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Моля тези, които експериментират и инсталират две и повече антивирусни програми на една Операционна Система (ОС) и твърдят, че работят без конфликт (НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ, особено за комбинация McAfee и Norton) да дават аргументирано мнение, защото така могат да се заблудят доста хора.

Твърдението, че колкото повече антивирусни програми си качиш и АКТИВИРАШ, толкова ще намалее риска за пробив в защитата на ОС е меко казано несериозно. Ако има две антивирусни програми и два скенера в реално време на една ОС ще се получи конфликт, ако открият вирус по едно и също време и базите данни за вирусите може да станат недостъпни.

По въпроса за конфликтите на повече от една антивирусна програма, активирани на една ОС има безброй коментари в сериозните IT форуми и сайтове и е хубаво да се попорочетат. А в описанието (manual) на която и да е ОС има препоръки за инсталацията на ЕДНА, а не на повече от една антивирусни програми...

Редактирано от nologo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това са по-известните антивирусни програми. Аз гласувам за NOD32.

<{POST_SNAPBACK}>

AFG Там е истината

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЗ Ползвам 2 антивирусни 2 + две Интернет security firewore -?! Нещо такова май им казват ? А и ги тествам от 5 месеца и 16 дни. Разликата е = на 90% защита от новите мутирали вирси както и 80% от Троянските и SQL slammer's - UDP/TCP и други видове портове.

Пускам си машината в тестващи сървари за портове & вируси! Но те никога не оспяват да намерят дори и spy .

Та кво исках да ти кажааа..... а ха няма проблеми да си с 2 антивирусни но да са съвместими за операционата система , както и да имаш повеЧко реурси ;)

Съшност това ми е 4-тата комбинация на Антивирусни програми за периода от 2 години която е най-сполочлива :) : :) до момента който ще кажа

:::::::::::::::::::::::::::::::::: КАДЕ СА ТЕЗИ ВИРУСИ?....::::::::::::::::::::::::::::::: КОЙТО ЩЕ УСПЕЯТ ДА СЕ АКТИВИРАТ В МОЯТА МАШИНА ? КАЖЕТЕ МИ СЕГА !

:) :clap :clap :speak: :clap :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
АЗ Ползвам 2 антивирусни 2 + две Интернет security  firewore -?! Нещо такова май им казват ? А и ги тествам от 5 месеца и 16 дни. Разликата е = на 90%  защита от  новите мутирали вирси както и 80% от Троянските и SQL  slammer's - UDP/TCP и други видове портове.

Пускам си машината в тестващи сървари за портове & вируси! Но те никога не оспяват да намерят дори и  spy .

Та кво исках да ти кажааа..... а ха  няма проблеми да си с 2 антивирусни  но да са съвместими за операционата система , както и да имаш повеЧко реурси ;)

Съшност това ми е 4-тата комбинация на Антивирусни програми за периода от 2 години  която е най-сполочлива :)  :  :)  до момента който ще кажа

:::::::::::::::::::::::::::::::::: КАДЕ СА ТЕЗИ ВИРУСИ?....::::::::::::::::::::::::::::::: КОЙТО ЩЕ УСПЕЯТ ДА СЕ АКТИВИРАТ В МОЯТА МАШИНА ?  КАЖЕТЕ МИ СЕГА !

:) :clap      :clap        :speak:          :clap          :)

<{POST_SNAPBACK}>

Извинявай,не го приемай,като заяждане,но ми звучиш,като рекламна брошура от миналия век за пътуване с "НЕПОТОПЯЕМИЯ ТИТАНИК"

Редактирано от CRUSADER (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

avg i mcafee засега неса са здавили ама знаили човек данеги насаска някои вирус заштото ас едвали ама които ми даде повече причини да махна едната да каже

Редактирано от DIDO-DI (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"avg i mcafee засега неса са здавили"

По въпроса със два антивируса McAfee и AVG или просто комбинация на

AVG antivirus с друг имам един доста интересен Logfile на HijackThis от един приятел, дето хвана оня ден доста буби. Той беше с комбинация AVG и Norton Antivirus. След като махна единия и сканира, нещата се оправиха.

Този Logfile на HijackThis е доста голям и мога да го постна на лично съобщение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като последно 10...в заключение NOD32 отрекохме ли го завинаги , или заради факта , че част от вирусите в "оня" архив са стари или сорс код само може да се приеме , че все още е нещо на вирусния фронт....защото ако е така резултатите в тази анкета вече са силно..архивни :) защото например аз бях силно разколебан в силата му и го изгоних, а все пак само преди Х дена гласувах с 2 ръце за него тук... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен резултатите за НОД-а ме стреснаха в пъвия момент но все още съм си с него. Приблизително 3-4 месеца го използвам и засега няма проблеми с вирусите а и си върви перфектно.

Да не забравяме че най-големите вируси са пред мониторите. Ако машината ми беше по-силна може би щях да си кача касперски, но засега несмятам да си сменям НОД-а

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това си пада малко оффтопик ( за което се извинявам) ама останаха ли деистващи линкчета за новите дефиниции защото аз върнах NOD -a на служебния PC ( той горкия може да работи с нещо такова или по малко ресурсоемко :P ) обаче маи Wankata е дигнал ръце от тези :)

http://wankata.free.online.bg/NOD%20Updates/

http://info.datacom.bg/wankataaa/NOD%20Updates/

и вече трябва да си търся някое близко и бързо огледалце ... я споделете моля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ползвам AVG-6 ОТ 3 МЕСЕЦА и сам много доволен .Програмата се обновява сама и сканира автоматично!С две думи нямам проблеми с разни бацили и жребчета!Да се надявам това да продалжи и за напред!!!! :)  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Аз съм за АВГ и не мисля да я сменям. Съшто ползвах 2 месеца АВГ6.Добра е но 7-мата версия е много по добра :) Освен че е симпатична и приятна за работа,за сега се справя с всичко.Единствено не ми харесва че можеше да е по-бърза но това са дребни проблеми :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз няколко седмици ползвах AVG 7 , която казваше, че всичко е наред. След това я махнах, защото имах съмнения, и сложих Avast!, който хвана четири троянеца и ме освободи от две досадни adware приложения, с които дори Spybot заби.

Така че, макар и да го презират толкова, според avast!, въпреки смешния интерфейс, си върши чудесно работата.

:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз няколко седмици ползвах AVG 7 , която казваше, че всичко е наред. След това я махнах, защото имах съмнения, и сложих Avast!, който хвана четири троянеца и ме освободи от две досадни adware приложения, с които дори Spybot заби.

Така че, макар и да го презират толкова, според avast!, въпреки смешния интерфейс, си върши чудесно работата.

:P

<{POST_SNAPBACK}>

За кои версии на AVG 7 и Avast! става дума? За Pro или Free?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно използването на две антивирусни програми чух следното:

Пълна глупост, слагане на две шапки и други cool.gif

1 Не е пълна глупост ако знаеш как се прави

2Аз като ходя на планината -си слагам два чифта гащи и при -10 градуса на Черни връх ми е Много Добре :bye:

Сега ще ви кажа как се прави като не карам никого да го прави, само казвам че ако не си пробвал нещо не можеш да знаеш със сигурност работи ли или не!

Комбинация м-у Касперски и Антивир Персонал-инсталирате Касперски след което го

Махате от старт менюто да се стартира, а в административните инструменти и там в сървисиз забранявате KAV Monitor Service и воала Касперския ви е неактивен по отношение на другия софтуер!

След това си слагате Антивирчето-нагласяте си го както ви е кеф и готово!

Резултат-Имате лека антивирусна програма която почти не се усеща и ефективност приблизтелно 85% и ако в някой момент се усъмните че нещо може да е пропуснала

пускате Скенера на Касперски(тежката артилерия) исканвате целия си диск и сте уверявате има или няма бандити там-след което го затваряте и продължавате да си свркате с Лекото антивирче

ПС и двете си се ъпдейтват нормално без проблем и няма никакъв конфликт и когато пускате скенера на Касперски само деактивирате реал тайм протектора на Антивирчето-Но дори да не го деактивирате няма страшно-щом Касперки скенера

открие нещо го захапва Антивирчето и пита какво да го прави-та затова аз си деактивирам реалтайм протектора на Антивирчето(две кликвания) и съм казал на скенера на Касперския какво искам да прави с гадовете. ;)

А скенера на Касперския го ползвам рядко -само при силно съмнение че нещо не е наред или профилактично 1път седмично

ППС има много вариации по темата но аз съм се спрял на тази поради уникалната и простота и ефективност-до сега не съм имал проблеми и не виждам как ще имам

;):whist::whist:

Използвам Касперски Про 4.5.0.94 и последната версия на Антивирчето! :bye:

Редактирано от Dr.Web (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За две антивирусни програми на една операционна система:

Ох, Dr.Web, ако трябва да плащаш за две антивирусни прогами (даже едната да е с неактивен скенер), тогава...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ftp://store2.data.bg/pronas/PROGRAMS/Keyg...n%20Working.rar - eто ти един троянец да си го завъдиш...

trojan.png

Не разбрах какво не ползваш? Антивирус ли? :whist:  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Някой който има F-Prot да го сканира защото аз съм с F-Prot 3.16 и не ми го засича!А съм с последни дефиниции!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, вие сте се побъркали бе!!! С тези антивирусни направо ще полудеете! Друга работа нямате ли си? Прав е Daemon, че това стана най-важното нещо на един компютър, а вместо да не се забелязва....

Редактирано от phantom (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

phantom, антивирусните програми и марковите пакети за сигурност отдавна станаха най-скъпия популярен софтуер. Работи се със страха на хората и е нормално да има голям интерес и мнения. Само виж колко е рейтинга на "Форуми > Софтуер > Сигурност и антивирусна защита" в Kaldata...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Работи се" е слабо казано. Насажда се, ако питате мен. Колкото до гореописания начин с инсталацията на два антивируса - аз ползвам подобен авариен вариант, само че не инсталирам, а пускам някой Windows на LiveCD - повечето от тях имат даже възможност за обновяване - DigiWiz MiniPE или [email protected] Infra CD. Просто сканирам от него...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване