Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

phantom, антивирусните програми и марковите пакети за сигурност отдавна станаха най-скъпия популярен софтуер.  Работи се със страха на хората и е нормално да има голям интерес и мнения. Само виж колко е рейтинга на "Форуми > Софтуер > Сигурност и антивирусна защита" в Kaldata...

<{POST_SNAPBACK}>

Това е едно от най-мъдрите мнения които съм чувал някога-така е!Евала! ;)

Но има и защо хората да си шашкат, гадовете в мрежата се увеличават за нещастие неимоверно бързо и коварно и трябва да сме в час

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Два антивируса могат да съжителстват без проблем :angry:

nologo е прав обаче, че по-големият проблем са парите, за това е добре единият да е безплатен и AntivirPE е идеалният пример...

Сега, ако само аз си пипам компа - спокойно бих минал и само с него, щото освен антивируса, огромно значение има и поведението на юзъра в нета...трябва да знаеш кое може и за кое бият. И като не си сигурен някъде - изобщо да не пипаш.

Но тъй като и други хора слагат неща по компота ми(макар и limited юзъри) - не мога без нещо по-зло(за всеки случай).

Що се отнася до вирусите - допускам,че една част се пишат точно от хора в сферата на сигурността...нещо като е-рекет :) Тогаз ний почваме да плачем и да се вайкаме, а те викат "плащай!"

И все пак с добре конфигурирана ОС,браузър(да няма автоматични инсталации на бекграунд и т.н...) и филтри(фаеруол), да знаеш как да си почистваш и менажираш стартъпа, някои регистри и примерно един продукт като АV-РЕ - можеш да си кюташ идеално.

Все пак мисля, че за неопитния потребител или обществени компоти атрибути като антивирусни програми и фаеруоли са задължителни, защото точно от такива компютри-развъдници се разпространяват по лок.мрежи вирусите или пък от тях се ползват спамерите sad.gif

Редактирано от maxD (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусът който аз предпочитам и използвам е Avast 4.6. Също така редом с него гласувам и за Касперски. Тези две програми са за мен най-добрите. Казвам го не просто ей така, а се убедих след много тестове в това. Откакто направихме в един друг форум няколко теста с различни програми, не искам и да чувам за NOD32. Ако искате вижте тестовете в този линк:

http://www.comexgroup.com/forums/index.php...ST&f=19&t=17530

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за F-secure internet security 2005

много съм доволен от него по-добър е от nod 32

Редактирано от Stalik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - накрая се спрях на F-SECURE Antivirus Client Security - за нен е перфектен, справя се отлично, улеснена до максимум, ъпдейтва се два пъти на ден (е не е като Касперски, но пък няма проблем с ъпдейтите), не товари системата - единствен минус според мен, е че сканира бавно... Но за това пък докато сканира си вършех всякаква работа на компютъра и въобще не го затормозих, чест която никоя друга програма освен Нод 32 не ми е указвала... Преди седмица тествах и Bitdefender - също изключителна програма, но F-SECURE-а ме спечели... :clap

Редактирано от icerain (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

avg си е най-добра но платената версия ( кракнатата работи до някъде докато не си ъбдейтва серийния номер и е дотам) фри версията не върши работа а иначе мисля че и нода и ф-прота вършат работа :)

Редактирано от dimo70 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеле, 12 страници приказки за това кой какъв антивирус използва. Това май няма да има край.

Май всеки си държи на това, което ползва и познава. На това, за което ечул добра дума. И всеки си е прав за себе си. Така може да се продължи до безкрай.

Ама истината си е, че 100% защита няма как да се предложи. И десет антивирусни да сложиш, пак можеш да завъдиш бацил.

И в крайна сметка на тези ваши компютри вършите ли нещо или само гледате коя антивирусна какво ще хване.

Истината е, че ако сам малко от малко не се вардиш, т.е. да не отваряш съмнителни пощи и сайтове или да го правиш с ум и разум, няма кой друг да ви варди по-добре.

Не знам, но от пет-шест години вирус не ме е навестявал. Малиииии, сигурно съм богопомазан. Чекай да се прекръстя да не объркаме кондиката.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Неискам Да Ви Губя Времето С Празни Приказки.

Просто Ще Ви Помоля Да Погледнете Резултатите От Тези Тестове на Почти Всички Популярни Антивирусни Програми Направени През Февруари 2005г. с Операционната Система Windows XP Pro With Service Pack 2.

Те Са Публикувани ето Тук:

http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse_2005_02.php

След Това Ако Желаете Може Да Ги Обсъдим?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има хора,който определено могат да изкажат мнение за написаното в линка:

http://www.lugarus.com/modules.php?name=xN...rticle&sid=4730

текста е на е на руски и има "заиграване" в заглавието

Споделете,все пак това е една от най-популярните АВ програми,на която и аз се доверявам.Но след като прочетох горното,започнах да чувствам "сърбежи" :shake_puter :shake_puter

Редактирано от CRUSADER (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук има хора,който определено могат да изкажат мнение за написаното в линка:

http://www.lugarus.com/modules.php?name=xN...rticle&sid=4730

текста е на  е на руски и има "заиграване" в заглавието

Споделете,все пак това е една от най-популярните АВ програми,на която и аз се доверявам.Но след като прочетох горното,започнах да чувствам "сърбежи" :shake_puter  :shake_puter

<{POST_SNAPBACK}>

Не знам всъщност коя е тази програма, която ти ползваш, но в момента, в който влязох в този сайт, той стана №-1 за мен. Тук дори можеш да си теглиш програмки от всякъкав вид с добро описание за програмата :wors: мерси за линка :wors:

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С АВП сьм и бях "приятно" изненадан когато инсталираната за маитап аваст ми детектна няколко гаинки.Та и оттук вапроса вьрши ли някаква работа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Avast ми допада най-много... Има всичко - бърз ъпдейт, лесна работа и онлайн вградена енциклопедиа за вируси :speak:

Е, още много други полезни неща :)

<{POST_SNAPBACK}>

Просто най добрата

Кажете ми какво харесвате в нод32 нито има хубав интерфеис нито има енциклопедия на вирусите и ъпдейтите са много глупаво създадени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кажете ми какво харесвате в нод32 нито има хубав интерфеис нито има енциклопедия на вирусите и ъпдейтите са много глупаво създадени.

<{POST_SNAPBACK}>

Avast е единственната анивирусна(поне аз незнам друга),която поддържа скинове.

Върши чудесна работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Аз пък съм на противоположното мнение!!! :nono

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо толкова прехвалвате Касперски и Панда? Пробвах различни Антивирусни в работата си. Последен пример: от около 40 компа с Нортон 2005 с изклю4ение на 2 - единия с Касперски, другиа с Панда. Вси4ки удържаха на атаката по коледа, с изклю4ение разбира се на тези двата. На тоя с Касперски му гръмна мрежарката от трафик!!!, на другия с Панда не успя но пускаше по стотици съобщения в секунда. Останалите с Нортън не усетиха да е имало въобще атака. Правете си изводи. Естествено веднага разкарах и Касперски и Панда и ве4е не ща и да ги знам. Сега експериментирам с Нод32, сложих на 3 компютъра и се държи доста добре. Може и да я предпо4ета вместо нортън- а ама нека се изтества първо в реална среда :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
по принцип не се доверявам на нито една от антивирусните програми и за това ги ползвам сичките  панда касперскъ нортон нод32 ф-прот мкафее авг аваст др.веб  и о6те много други .  за да обясня как си позлжам сичките заштото на повечето хора ште им се стори невазможно . значи инсталирам ги и не им давам да се задеждат вав стартупа махам ги от (мсконфиг) и сас тях само пускам да се упдеитваи и да сканирам с тях ,но за сега сам най-доволен  от  ф-прот за виндовс и за дос и от една не много изжестна програмка МВАВ [MWAV] за сега ми вар6ат перфектна работа  и не се оплаквам от никакви ВИРУСИ :eek  :clap  :nono

<{POST_SNAPBACK}>

браво и аз смятам че Ф-прот е добра и аз сам доволен от нея от както я имам от 6 месеца някаде ме е спасявала от поне 10 вироса :clap
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега с Касперски не съм имала никакви проблеми,

вече над година и нещо. Гаджето ми, примерно, ползва комбинации

като Касперски + Нортън 2005 или Касперски + Нод32. Е,

вярно по едно време, някой му разби 130-ти порт и му пусна

вируси, но се оправиха нещата. Няма загубена информация. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале меле , човече какви ги вършиш ? Ти нормален ли си?! :eek: Що неси качиш и 5 Фаеруора ?! То е ясно ,че има много вируси ама чак до тука щом си я докарал :) Нети трябва повече от 2 стабилни антивирусни :) Повярвай ми аз от 5 години само с тестове на такива софтуери се занимавам , но това твойто е върхът на просотията :) Няма нужда от толкова лекарства !

Пример : Що не се нагълта6 със всякакви витамини , аналгини , шен шен & билкови хапчета за да не хванеш някой бацил :nono::eek:

по принцип не се доверявам на нито една от антивирусните програми и за това ги ползвам сичките панда касперскъ нортон нод32 ф-прот мкафее авг аваст др.веб и о6те много други . за да обясня как си позлжам сичките заштото на повечето хора ште им се стори невазможно . значи инсталирам ги и не им давам да се задеждат вав стартупа махам ги от (мсконфиг) и сас тях само пускам да се упдеитваи и да сканирам с тях ,но за сега сам най-доволен от ф-прот за виндовс и за дос и от една не много изжестна програмка МВАВ [MWAV] за сега ми вар6ат перфектна работа и не се оплаквам от никакви ВИРУСИ

:nono:

Редактирано от loops (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам от няколко години насам само Kaspersky Antivirus Personal Pro. Скоро сложих версия 5, но бързо след това я изтрих и сега съм пак с 4.5. Досега вреден код е влизал 3 пъти. Първия беше, когато преди години копирах една игра от дискети. Тогава дори нямах антивирусна програма. Втория беше преди около 2 години. Направих тъпата грешка да отворя един файл директно по мрежата от един "приятел". Файла беше суйф + една версия на вин32.Ророн - направено в родна България доколкото знам. Само гледах как ми изчезват иконите от десктопа и за 1 минута на харда ми останаха само директориите. Третия път неотдавна баща ми вкара някаква "туулбар" дето ми блокира достъпа до всички по-известни търсачки в нета. Беше изтекъл ключа за 5-тата версия и за няколко часа нямах антивирусна. Та искам да кажа, че аз съм доволен от Касперски, стига да е настроен правилно, но всеки приятел ще гласува за различна програма. Тук не е най-важното коя е най-добра, а коя те пази. Може и да е голяма 600 кб, но пак да върши работа. А за пича с n-те антивирусни - недей така, защо са ти толкова много?:eek:

P.S. И тей като това ми е 3-ти отговор тук - здравейте на всички! :)

Редактирано от Leon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оff:

Не разбирам защо толкова прехвалвате Касперски и Панда? Пробвах различни Антивирусни в работата си. Последен пример: от около 40 компа с Нортон 2005 с изклю4ение на 2 - единия с Касперски, другиа с Панда. Вси4ки удържаха на атаката по коледа, с изклю4ение разбира се на тези двата. На тоя с Касперски му гръмна мрежарката от трафик!!!, на другия с Панда не успя но пускаше по стотици съобщения в секунда. Останалите с Нортън не усетиха да е имало въобще атака. Правете си изводи. Естествено веднага разкарах и Касперски и Панда и ве4е не ща и да ги знам. Сега експериментирам с Нод32, сложих на 3 компютъра и се държи доста добре. Може и да я предпо4ета вместо нортън- а ама нека се изтества първо в реална среда Не разбирам защо толкова прехвалвате Касперски и Панда? Пробвах различни Антивирусни в работата си. Последен пример: от около 40 компа с Нортон 2005 с изклю4ение на 2 - единия с Касперски, другиа с Панда. Вси4ки удържаха на атаката по коледа, с изклю4ение разбира се на тези двата. На тоя с Касперски му гръмна мрежарката от трафик!!!, на другия с Панда не успя но пускаше по стотици съобщения в секунда. Останалите с Нортън не усетиха да е имало въобще атака. Правете си изводи. Естествено веднага разкарах и Касперски и Панда и ве4е не ща и да ги знам. Сега експериментирам с Нод32, сложих на 3 компютъра и се държи доста добре. Може и да я предпо4ета вместо нортън- а ама нека се изтества първо в реална среда

За какви атаки говориш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми каже някакъв БГ или друг сървър освен на Касперски за ъпдеитване на Касперски Персонал Про 5.0.20.Тоя на Касперски ми дава някаква грешка.10x предварително. :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване