Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

Аз използвам Kaspersky Antivirus и съм доволен! Самият факт че компютърът ми не е сканиран от 111 дни (23 Декември 2004, последният път когато преинсталирах Win-a) говори достатъчно :yanim:

P.S. + Kaspersky Antihacker

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Значи до вчера бих гласувал с двете си ръце за nod32,но две случки за последните три дни ме накараха доста да се замисля за това до колко ефективен е нода.На два компютъра с инсталиран nod32 се наложи форматиране и преинсталиране заради един много опасен троянец не си спомням точното му име.В директория documents and seting/user се появи файл с име psdirects,за който нода упорито известяваше,че е заразен,но неможеше да го изтрие.Изтихме файла ръчно,но при следващо рестартиране той отново се появяваше там.В резултат на което операционната система xp profesional-sp2 работеше доста странно.Всички програми включително и нода неможеха да се стартирват,просто прозореца се отваряше и се затваряше веднага.Процесора работи на 100%.Нищо не помогна да се реши проблема.Накрая формат и другото го знаете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако някои знае нещо за EZArmor нека сподели

<{POST_SNAPBACK}>

евтин боклук, който го дават безплатно към windows XP

Значи до вчера бих гласувал с двете си ръце за nod32,но две случки за последните три дни ме накараха доста да се замисля за това до колко ефективен е нода.На два компютъра с инсталиран nod32 се наложи форматиране и преинсталиране заради един много опасен троянец не си спомням точното му име.В директория documents and seting/user се появи файл с име psdirects,за който нода упорито известяваше,че е заразен,но неможеше да го изтрие.Изтихме файла ръчно,но при следващо рестартиране той отново се появяваше там.В резултат на което операционната система xp profesional-sp2 работеше доста странно.Всички програми включително и нода неможеха да се стартирват,просто прозореца се отваряше и се затваряше веднага.Процесора работи на 100%.Нищо не помогна да се реши проблема.Накрая формат и другото го знаете.

<{POST_SNAPBACK}>

пробвал ли си да сканираш харда с ad-aware SE и SpyBot S&D - понякога стават чудеса

По-темата: ползвам ANTIVIR

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нортон 2005 номер 1 :) сичко лови бес проблем нортон 2005 и Ad-Aware SE Personal нема вирус които да не ловат

Редактирано от mail (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах същият проблем но след сканиране със kaspersky всичко се нормализира.Хвана 3 троянеца изтриги и всичо се оправи.Процесора ми работеше на 100% а сега на 50%.KASPERSKY+ZoneAlarm Pro+Ad-Aware SE Professional+SP2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каспера го предпочитам определено.. особено версия 5.0.20 върви супер леко на мойта машина - с включен риъл тайм.

Но да не забравяме, че антивирусните програми ползват по-известните дефиниции - ако някой се заеме да бъзне сорс кода - нищо не може да ви спаси..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

От скука изчетох цялата тема и ми направи впечатление, че всеки си хвали антивирусната програма (в повечето случаи по няколко), а тези десетина процента, които си работим с Norton Antivirus много-много не се вълнуваме от темата. А защо ли?... biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kaspersky и NOD32 те са истината.

<{POST_SNAPBACK}>

мммм незнам ти ще кажеш :whist: Kaspersky не прехваща един много нагал червей който ти отчита (използва) трафика :bye: вече 3-ма приятели се изкораха като видяха трафикът си cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм с Norton 2005 и нямам забележки. Бях с 2004 но яко ми товареше системата, но новата версия сега е незабележима. Опитах и с NOD32 и нямам лоши впечатления, но е труден за поддръжка, лекарствата за него са кофти и ъпдейтите често засичат. Иначе едно от предимствата му е, че е доста лекичък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Точно за тоя проблем пишеше в един тхт файл на програмата (естествено не върви с оригиналната версия). Значи преди да започнеш да я инсталираш "буташ" напред часовника на компа си с много години напред. След това като програмата се инсталира и като поиска да ти рестартира компа даваш по-късно. Връщаш си часовника на нормалното време. После рестартираш. На мен ми свърши работа. А ако искаш мога та ти пратя и крак.

biggrin.gif:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега съм с Norton 2005 и нямам забележки. Бях с 2004 но яко ми товареше системата, но новата версия сега е незабележима. Опитах и с NOD32 и нямам лоши впечатления, но е труден за поддръжка, лекарствата за него са кофти и ъпдейтите често засичат. Иначе едно от предимствата му е, че е доста лекичък.

<{POST_SNAPBACK}>

Имено.. И аз съм с нортъна и го препоръчвам, просто е много , ама много по-лек от 2004.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nod32 ще си остане най-бързата, най-леката, най-добрата антивирусна програмка за мен. Какво повече се изисква от един софтуер :cheers: Не е много сложна за използване. Лови "всичко" (няма перфектна защита за вируси).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Nod32 ще си остане най-бързата, най-леката, най-добрата антивирусна програмка за мен. Какво повече се изисква от един софтуер :yanim: Не е много сложна за използване. Лови "всичко" (няма перфектна защита за вируси).

<{POST_SNAPBACK}>

Ами пробвай и новата версия на Kaspersky, за да се убедиш че има. cool.gif

И все пак виж това:

kas1.jpg

kas2.jpg

kas3.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ф-прот 3.15,лека,сканира бързо,подържа над 173 хил. дефиниции.Не мога да разбера хората които си качват антивирусни по 100 и повече мегабайта. :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, аз бях с Ф-Прот и си мислех че съм доволен докато един ден в компютъра ми не се появи изненада и след това цял ден...... сега съм с Касперски и мога да кажа че нямам никакви питеснения!!! :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

винаги се дивя на темите за антивирусните. повече от 10 години ровя по интернет без защитна стена и инсталирана антивирусна и досега не съм прихващал нищо по мрежата, как става тая магия не знам. имам чувството, че тая истерия с троянци, spyware и вирусите се подхранва от производителите на софт. като сваля нещо съмнително си пускам f-prot да го провери и достатъчно. много познати пуснат един резидентен скенер, стена и не знам каква още защита и се чудят що и 1гхц не им стига, то и на 3гхц ще ти бави така. за сървъри, рьзбира се защитата е повече от наложителна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cymen:

винаги се дивя на темите за антивирусните. повече от 10 години ровя по интернет без защитна стена и инсталирана антивирусна и досега не съм прихващал нищо по мрежата, как става тая магия не знам. имам чувството, че тая истерия с троянци, spyware и вирусите се подхранва от производителите на софт. като сваля нещо съмнително си пускам f-prot да го провери и достатъчно. много познати пуснат един резидентен скенер, стена и не знам каква още защита и се чудят що и 1гхц не им стига, то и на 3гхц ще ти бави така. за сървъри, рьзбира се защитата е повече от наложителна.

Не можеш да ме обедиш че за 10г "ровене" из нета не си хванал нито един вирус червей или други гадини, най малкото съм сигурен че в момента компа ти е пълен с шпионски софт. и ти си мислиш че е чист.

Аз лично в момента се мъча да мина на НОД32 ама мн, ядове ми създава,

до момента най доволен съм от касперския , но незнам защо в анкетата

не е включена drweb- мн. малка и мн. добра програма и за почитателите на

нод32 ще кажа и по бърза-пробвайте !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за Аваст. :)

On-access scanner незнам какво е - файъруол или нешо друго, но ме държи сух от чужди посегателства и брауза ми е съвсем безгрижен.

има и друга глезотийка аваста - boot-time scanner. може и други програми да го правят, но аз го видях тук за първи път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване