Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Коя антивирусна програма предпочитате и защо? (част 1)

Препоръчан отговор

Хайде и аз да се включа с глас за великолепният НОД32!Имам предвид,разбира се,новата версия(от 2.50.16 нататък)на програмата,която чрез включването(реализирано за първи път в бета версията)в нея на допълнителни програмни модули вече притежава международно признати сертификати за откриване и елиминиране на trojans,spyware and ad-aware(вкл riskware-т.нар. потенциално опасни,носещи риск за злонамереност приложения),а чрез модула напреднали евристики е в състояние интелигентно да детектва и блокира непознати до този момент вируси и други заплахи без да е необходимо преди това да е освежила вирусните си дефиниции.По този начин NOD32 осигурява изчерпателна защита, така че потребителите да не трябва да разчитат на допълнителни решения за предпазване от всякакъв тип заплахи,вкл. spyware и adware.Програмата съдържа няколко модула,които се допълват взаимно.Има добър real-time пазач,който сканира автоматично както при зареждането на електронните страници,така и всичко,което се намира в момента(или пък желае да се намира след download или просто при сърфиране из нет-а)на хард-диска,както и много бърз и лесен за конфигуриране(чрез конзолата за централно управление)on-demand скенер.

Искам да добавя необходимостта от комбиниране на НОД32 с firewall(който след размяна на Л.С. с Екатерина-чудесен човек,член на един от елитните руски форуми-при мене по нейна препоръка е McAfee Personal Firewall Plus Retail последна версия).

Айде със здраве и успехи на всички! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ползвам почти всички продукти на Etrust и съм много доволен.Няма спам няма вирус и т.н.Ползвал съм всички които са в анкетата и още доста други но по една или друга причина ми се е наложило да ги сменя с тази съм вече повече от година и по стабила не съм виждал, по моите наблюдения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за мен най-добрата AV програма си остава Panda Titanuim 2004, с нея съм от 1,5-2 год. и съм много доволен , а що се отнася до firewall-а за мен фаворит е

Agnitum Outpost Firewall Pro ... но честно казано програми много, като всяка си има някакви предимства и недостатъци пред другите подобни, така че въпрос на вкус и виждане cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък съм длъжен да кажа че всичките сам ги пробвал и за мене AntiVir е наи добра!!!Със нея сам от 1 година и не ме е разочаровала! :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амиии... не обичам тежките антивируси откакто ползвах Нортън последно през 2002-ра. Може и да е станала по-добра.

Решението ми е просто, и се нарича AntiVir Free edition.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имаш да вземаш!

Да живее Kaspersky йеееее.Тва е най-добрата антивирусна програма и анкетата доказва тва!!!Повечето са гласували за Kaspersky,тва са фактите.Нода за нищо не струа!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора имате голям пропуск с антивирусните!!!Avast е много добра антивирусна, лека,с много добър Internet Shield и просто Nod32 не може да се сравнява с нея, защото съм изпробвал и двете, като от Avast преминах на Nod32 и ефекта беше ужасяващ!!!Добре че имах инсталацията на Avast да си я върна и да ми излови вирусите! :sobbing:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Искам да попитам може ли по някакъв начин да се свържа с екипа на антивирусната програма за да им съобщя за вирус който не е засичан от програмата,да им пратя въпросния файл и да го включат в дефинициите си.Имам предвид за антивирусната F-Prot.Защото вече съм се сдобил с вирус който не се засича от него. :P

Та възнамерявам да го споделя с тях,за да си нямаме проблеми занапред с вирусчето cool.gif

Редактирано от KenwooD (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитам може ли по някакъв начин да се свържа с екипа на антивирусната програма за да им съобщя за вирус който не е засичан от програмата,да им пратя въпросния файл и да го включат в дефинициите си.Имам предвид за антивирусната F-Prot.Защото вече съм се сдобил с вирус който не се засича от него. :yanim:

Та възнамерявам да го споделя с тях,за да си нямаме проблеми занапред с вирусчето cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Можеш да погледнеш тук - http://www.f-prot.com/support/windows/index.html

В долната част на страницата имаш линк за връзка с техническият отдел - http://www.f-prot.com/support/contact_support.html

Не видях никъде да посочват как точно да докладваме за нови вируси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да попитам може ли по някакъв начин да се свържа с екипа на антивирусната програма за да им съобщя за вирус който не е засичан от програмата,да им пратя въпросния файл и да го включат в дефинициите си.Имам предвид за антивирусната F-Prot.Защото вече съм се сдобил с вирус който не се засича от него. :baby:

<{POST_SNAPBACK}>

:yanim: А Ако Искаш Да Нямаш Вируси Може Да Си Инсталираш Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 5.0.372 + Keys for 1 Wear

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Можеш да погледнеш тук - http://www.f-prot.com/support/windows/index.html

В долната част на страницата имаш линк за връзка с техническият отдел - http://www.f-prot.com/support/contact_support.html

Не видях никъде да посочват как точно да докладваме за нови вируси.

<{POST_SNAPBACK}>

И аз си мислех,че трябва да е в раздел Support,но не е :yanim:

В раздел Virus Info е ! :baby:

Ето направо линк http://www.f-prot.com/virusinfo/submission_form.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както имам интернет съм с F-Prot и до сега(да чукам на дърво)нямам проблеми с никакви гадини, освен това има много добър shediuler, с който си нагласяш кога да сканира, къде да сканира, а също и кога да проверява за нови дефиниции и да ги сваля сама.

За другите програми няма да се изказвам, защото не съм ги пробвал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:bye:

Aз съм с Пандата,тази ми инсталираха,някакви мнения за нея ???

:wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по мои наблюдения във тази тема всеки хвали неговата и не защитава теоретически според мене всички антивирусни програми са добро докато не пуснат 2,3 вируса и да се наложи любимия ми метод FORMAT C: ;) !

Та аз съм на КАСПЕРСКИ и тя наистина е наи добрата преди пробвах АнтиВир но е по слабичка за по слаби компютри но и тя не е лоша!

AMD DURON 700mhz

512 SD RAM и каспера ми въри перфектно а това че товарела компa много не ми се вразва щом на мене ми въри идеално! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото изпратих вируса който имах на подръжката на F-Prot и след няколко дена ми отговориха че са го анализирали и включили в дефинициите си.

Писаха ми как се казва новият вирус biggrin.gifW32/Dropper.UD

Ъпдейтнах,сканирах и го засече biggrin.gif `(със същото име естествено)

Така че ако някой има такъв проблем с F-Prot да се свърже с тях и те ще добавят вируса,който не е засичан до сега(ако е открил че въпросният файл е вирус с друга програма)

Не се притеснявайте,няма да ви се скарат много са любезни :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Между другото изпратих вируса който имах на подръжката на F-Prot и след няколко дена ми отговориха че са го анализирали и включили в дефинициите си.

Писаха ми как се казва новият вирус biggrin.gifW32/Dropper.UD

<{POST_SNAPBACK}>

Ако те поканят на кръщенето, ще ни разкажеш какво са почерпили. biggrin.gif

Точно по тази причина харесвам Norton AV - като му щракнеш BIoodhound heuristics на Highest level of protection, много трудно може да се промъкне нещо, което прилича на вирус, макар и да го няма все още в дефинициите. Разбира се, в този случай обикновено не може да поправи файла, като изтрие само вируса, но защитата е гарантирана. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За мен лично, по-добър от лейтенант Kaspersky - няма!!!

<{POST_SNAPBACK}>

ами и според мене за каквито и антивирусни да говорим от касперски по добра няма!Всички антивирусни съм пробвал но се нещо им липсва или ако всичко си имат и са добри то са доста гладни за ресурси и по добре да не слагаш антивирусна пред туи компа ти да стартира половин час за това и аз предпочитам касперски приказват за нея че много била тежка не знам може но при мене не ми тежи на 512 рам и един слабичак дурон 700МХЗ ми върви идеално :P

Редактирано от -NeO- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина по добра антивирусна от Kaspersky няма.

Правил съм тест с много антивирусни и Kaspersky винаги е побеждавала. :):)

Може да е малко тежка но има ефект от нея.Върши си работата перфектно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До днес и Аз бях за NAV-2005 ,но тая програма се скапа сега ми дава неква вътрешна грешка и не иска да работи само ме подканя да я деинсталирам.Пробвам да я деинсталирам обаче уви нестава и пак ми се зарежда при това с грешка ,пробвах преинстал пак не става иска да махна инсталираната версия която не работи .И сега се получава така че и в момента съм без антивирусна,незнам кво а права мисля от мненията по горе да си качвам NOD 32,забравям за Norton аи ... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване