Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Просто давах предложение как да си свали Т с 15 градуса.

<{POST_SNAPBACK}>

Няма проблеми. А аз давах пример от практиката. Ние вземаме компютрите винаги с BOX изпълнение на процесорите - Intel Celseron D 2.4GHz или AMD Sempron 2400+. И нямаме такива проблеми въпреки, че с колегата сериозно им извиваме вратовете. Отавям настрана това, че в една стая са три сървъра и три раб. станции, които работят денонощно и няма климатик за сега. Лятото температурата стигаше до 39 градуса в стаята. Сега навън хората с дълъг ръкав, ние вътре сме по къс на отворен прозорец.

Просто практика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така инсталирах си тази програмка SPEEDFAN и не мога да разбера от каде се регулират RPM замо ми показва 3-те температури.Много съм ви благодарен за линка които ми дадохте!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарочно я сложих, поиграх си с настройките, но видим резултат никакъв. Просто нищо. Сега изключвам програмката за която говорих по горе за да видя дали ако тя е спряна ще има резултат.

Резултат нулев. Оборотите на вентилатора не се промениха, а температурата се покачи.

Нещо не виждам тази програма да си върши работата за която е създадена.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ве4е ми се събраха AIDA32 SPEEDFAN i VIA Apollo KT600 тези три програмки са за едно и съ6то не6то оба4е не мога с нито една да променя оборотите на процесора! искам да променя единствено температурата на процесора за6тото ме притесняват 50 гродуса са процесор Athlon XP Processor Model 10 (Barton)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ве4е ми се събраха AIDA32 SPEEDFAN i VIA Apollo KT600  тези три програмки са за едно и съ6то не6то оба4е не мога с нито една да променя оборотите на процесора! искам да променя единствено температурата на процесора за6тото ме притесняват 50 гродуса са процесор Athlon XP Processor Model 10 (Barton)

<{POST_SNAPBACK}>

Няма основания за притеснения. До 70 градуса няма страшно. После вече е опасно и трябва да се замислиш. Ако толкова те притеснява, сложи си програмката S2kCtl да ти дава отдих на процесора, когато не го товариш на макс и няма страшно. Температура от 50 градуса не е опасна за процесора ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале nickfox!!!

ми то тогава моят вече се е изпържил

Temperature and voltage values

Temp1    44 °C

Temp2    -55 °C

Temp3    81 °C

Voltage1    1.504

Voltage2    1.248

това е лог от въпросната програма от вчера съм я пуснал обаче "файда йок"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съдя 4е градусите на процесора е последната стоиност зна4и това е ло6о сега е на 64 градуса

edit by sokoban

всичко добре само научи каде е ч и ш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мале nickfox!!!

ми то тогава моят вече се е изпържил

това е лог от въпросната програма от вчера съм я пуснал обаче "файда йок"

<{POST_SNAPBACK}>

Само ми е интересно на каква машина си я пуснал. До тук съм я пробвал на доста компютри с процесори на AMD и никъде не е дала такива шантави резултати.

Ето моите в момента:

Super I/O chip ITE IT8705F on ISA 290h

Temp1 32 °C

Temp2 25 °C

Temp3 41 °C

Без коментар.

Мисля, че в статията на руски език са казани доста неща. Както положителни, така и за евентуални проблеми.

Socoban, чети приятелю. Постарал съм се и съм предоствил информация. В интернет също има информация за тази програма. А и аз никъде не съм казвал, че е пенкилер.

При мен нито една програма не разпознава I/O чипа, освен фабричната програма на производителя на дънната платка и само тя ми дава инфо за температурата. Но си ползвам въпросната програма и виждам резултатите през програмата на дънната платка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
General Information

Operation System    MS Windows XP Pro 5.1.2600 Service Pack 2

Operation System Kernel (HAL) Type    ACPI - APIC PC

CPU Name    Athlon XP Processor Model 8 (Thoroughbred) rev. B0

Current CPU Frequency    1539.87 MHz

Chipset Name    VIA Apollo KT333 (w/ LPC)

Mainboard Model    Unknown

BIOS Model    Unknown

BIOS Vendor    Unknown

Super I/O Chip    ITE IT8705F on ISA 290h

CPU Information

CPU Model  Athlon XP Processor Model 8 (Thoroughbred) rev. B0

Vendor ID String  AuthenticAMD

CPUID (TFMS)  0681h

Extended CPUID 

Generation  7

Model  8

Step  1

Brand String  AMD Athlon XP 1800+

Current FSB Frequency  133.9 MHz

CPU Clock Ratio  x11.5

Operating Frequency  1539.87 MHz

Cache Descriptors  0408FF08h, FF20FF10h, 40020140h, 40020140h

L1 Instruction TLB  2/4M pages (fully associative, 8/4 entries)

4K pages (fully associative, 16 entries)

L1 Data TLB  2/4M pages (4-wsa, 8/4 entries)

4K pages (fully associative, 32 entries)

L1 Instruction Cache  64K (2-wsa, 1 lines/tag, 64 byte line size)

L1 Data Cache  64K (2-wsa, 1 lines/tag, 64 byte line size)

L2 Instruction TLB  2/4M pages (off, 0/0 entries)

4K pages (4-wsa, 256 entries)

L2 Data TLB  2/4M pages (off, 0/0 entries)

4K pages (4-wsa, 256 entries)

L2 Unified Cache  256K

Associativity  16-wsa

Lines/Tag  1

Line Size  64 bytes

Model Specific Registers 

SYS_CFG MSR (C0010010h)  00000000:00160604h

HWCR MSR (C0010015h)  00000000:01031008h

MANID MSR (C001001Eh)  00000000:0000011Dh

CLK_CTL MSR (C001001Bh)  00000000:6003D22Fh

BU_CFG MSR (C0011023h)  00000000:00002024h

това е май нещо трябва да се ходи на ъпгрейд

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Генерално ти е прав извода. А и има вероятност датчиците да не се прихващат правилно от програмата или да не отчитат нормално. С друга програма каква температура ти дава на процесора.

А може и прозиводителя да вкарал някаква врътка в BIOS. И това го правят. А по принцип програмата S2kCtl включва само тази функция - "bus disconnect"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А моят процесор като е 64 градуса какво мога да направя, за да се нормализира и да ми бачка както си трябва за да не ми се налага после да съжалявам че не съм взел мерки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли тази програма S2kCtl и какво се получава с нея. Поне малко от малко ще снижи температурата. А дали не ти е запрашен вентилатора на охладителя. От кога ти е компютъра и имал ли си такива проблеми преди това.

Ако нищо не помага, то мпжеш да се замислиш за нов охладител.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nickfox днес почиствах PC-то то прах ако ми кажеш каде е охладителя на процесорът ще ти кажа дали съм го почиствал.На ското си сложих нов охладител които не знам точно към кое е свързан.На фирмата COOLER MASTER е и е на медна основа ако това ти помага nickfox моля те ми кажи този охладител на процесорът ли е качен.Когато го отворих видях само 3 вентилатора 1 COOLER MASTER 1 nVIDIA 1 ZAHRANVANETO.

Редактирано от Sacho_snegorina (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не може да ми измери температурата на процесора

Temp1=37

Temp2=38

Temp3=0

AMD sempron +2200 Athlon MP Processor Model 8 (Thoroughbred)

mainbord K7Upgrade-600

защо все на мен се случват такива работи

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
nickfox днес почиствах PC-то то прах ако ми кажеш каде е охладителя на процесорът ще ти кажа дали съм го почиствал.На ското си сложих нов охладител които не знам точно към кое е свързан.На фирмата COOLER MASTER е и е на медна основа ако това ти помага nickfox моля те ми кажи този охладител на процесорът ли е качен.Когато го отворих видях само 3 вентилатора 1 COOLER MASTER 1 nVIDIA 1 ZAHRANVANETO.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами охладителя на процесора е доста масивна част и се монтира върху проесора. А проесора естествено се поставя в куплунг, наречен сокет на дънната платка. Така, че няма как да сгрешиш кой е охладителя на процесора. Представлява оребрено парче метал - алуминий и отгоре има вентилатор.

VEELVET, откъде даваш тези данни. От коя програма. Една от тези две температури ти е на процесора. Сложи една програма като Everest за да видиш какво ще покаже и тя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този охладител ми казаха добри неща COOLER MASTER това е марката сега ми е на 3000 RPM понякога пада до 2981 RPM охладителя на процесора днес по пoчиствах изцяло на медна основа е.Разбрах че оборотите на които вентилаторът работи са максималните които тои поддържа истина ли е това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За този охладител ми казаха добри неща COOLER MASTER това е марката сега ми е на 3000 RPM понякога пада до 2981 RPM  охладителя  на процесора днес по пoчиствах изцяло на медна основа е.Разбрах че оборотите на които вентилаторът работи са максималните които тои поддържа истина ли е това?

<{POST_SNAPBACK}>

В общи линии да. Максимум 3500 оборота. Свалял ли си го днес като си го почиствал. Ако не си го свалял, то тогава може и неволно при почистването да си го разместил. Провери дали се върти вентилатора. Трябва да се види дали има нанесена топлопроводяща паста върху процесора преди поставянето на охладителя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за пастата обаче не съм го свалял никога(купен е преди 1 месец)такава си е температурата дори стана 66 градуса слежи ми го един човек които работи при доставчиците ни на интернет(net-surf)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знам за пастата обаче не съм го свалял никога(купен е преди 1 месец)такава си е температурата дори стана 66 градуса слежи ми го един човек които работи при доставчиците ни на интернет(net-surf)

<{POST_SNAPBACK}>

Това, че ти не си го свалял не означава, че може да липсва паста или че не нарушена целоста на корпуса на кристала. Често се случва да не се сложи термо паста или при монтажа да се нарани корпуса на процесора.

Съветвам те да отидеш в някоя съвестна фирма за да видят какво е положението. Това, че ти го е сложил някой, които работи при доставчиците ти на интернет не означава, че е специалист хардуерист.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топлопроводяштата паста продава ли се поотделно? nickfox знаеш ли горе долу на каква цена може да е една тубичка със 20-30 грама паста

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко точно струва поради простата прична, че винаги мога да помогна някой колега и да си взема. Попитай в някоя компютърна фирма. Може и да ти датат без пари. Не би трябвало да им коства нищо да ти помогнат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване