Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся софтуер за еднопосочен достъп към дадена папка

Препоръчан отговор

Някой знае ли дали има софтуер който подобно на програмите за заключване на дадена папка с парола, ми позволява да мога да свалям в нея информация от интернет, да мога да си копирам на компютъра от такава папка, но да не мога да слагам нищо в нея когато е от вътрешна мрежа ?

Търся начин да реализирам следната схема. Ако някои има идеи нека ги сподели.

http://flopeac.webs.com/apps/photos/...otoID=12531568

Идеята е следната.

1.Определен потребител в вътрешната мрежа когато рови в интернет, да може да сваля информация от там ( като снимки и текст ) в дадена папка в случая наречена "download folder".

2.Информацията съдържаща се в тази папка да може да влезе във вътрешната мрежа на сървъра (по някакъв начин ).

3.Но информация от вътрешната мрежа да не може да се копира в "download folder"-а.

post-185970-1222800818_thumb.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АКо съм те разбрал хем искаш да могат да се наливат неща в папката хем да не може да се трие. Я обясни как я виждаш тази идея. Ако потребителя попълни някаква форма и ъплоадне файл, този файл може да се появи в някаква папка, която е само за четене

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитал съм да го обясня максимално ясно чрез прикачената схема, а именно :

1.Даден потребител "сърфирайки" в интернет да може да сваля информация която му се струва полезна на място "download folder". До тук е лесно - имаш папка споделена на пълен достъп.

2.След това от тази папка , да можеш информацията да я направиш достъпна до локална мрежа ( тоест да я копираш или преместиш в друг "folder").

3.Но това което да не може да се прави е информация от локалната мрежа, да не може да бъде копирана или местена в този "download folder".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Даден потребител "сърфирайки" в интернет да може да сваля информация която му се струва полезна на място "download folder". До тук е лесно - имаш папка споделена на пълен достъп.

2.След това от тази папка , да можеш информацията да я направиш достъпна до локална мрежа ( тоест да я копираш или преместиш в друг "folder").

3.Но това което да не може да се прави е информация от локалната мрежа, да не може да бъде копирана или местена в този "download folder".

А информация качена в интернет (ftp, поща) след това ще може да се свали навсякъде. По-скоро ти трябва защита на информацията а не на папката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. потребителите да могат само да четат от тази папка, така ли? АМи аз по-горе ти дадох решението. През някакъв PHP скрипт или ФТП се казва информацията в папката, а папката се шерва само за четене

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е точно да направя защита на информацията. Аз съм работодател и искам когато наема служител и той работи по някой проект, да не си тръгне с проекта след 1 месец с обяснението че не му допада обстановката във фирмата или друго подобно.

Ако успея да осъществвя тази схема, той точно това няма да може да прави. Да изнася фирмена информация във въпросната "download" папка , и после да си я качва на пощата или където си поиска.

Компютъра който той ще ползва за интернет, няма да има достъп до локалната мрежа.

Така стигам до идеята,че трябва да може да се сърфира в интернет и да се сваля информация оттам, но да не може да се качва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Идеята е точно да направя защита на информацията. Аз съм работодател и искам когато наема служител и той работи по някой проект, да не си тръгне с проекта след 1 месец с обяснението че не му допада обстановката във фирмата или друго подобно.

Ако успея да осъществвя тази схема, той точно това няма да може да прави. Да изнася фирмена информация във въпросната "download" папка , и после да си я качва на пощата или където си поиска.

Компютъра който той ще ползва за интернет, няма да има достъп до локалната мрежа.

Така стигам до идеята,че трябва да може да се сърфира в интернет и да се сваля информация оттам, но да не може да се качва.

Записва я на ЦД на интернет машината и на машината от вътрешната мрежа я копира като вътрешните машини имат само CD-ROM, нямат USB и такива глезотии

Но нещата се решават по-лесно с подписване на документ за неразпространение (NDA)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че варианта с FTP може и да сработи, но ми е малко далечно като идея, тъй като не съм ползвал такова нещо ( освен като потребител ) и не знам как функционира и какви са опциите там.

1.Възможно ли е потребителя да си създава папки при FTP, за да си сваля информацията там от нет-а ?

2.След това също трябва да може същото FTP да е достъпно "read only" от локалната мрежа.

Записването на CD не е вариант. Много е досадно ако за едно файлче, трябва да се занимаваш с това. Става въпрос все пак за ежедневна работа и многократни операции.

NDA също не е вариант за мен тъй като не мисля, че ще е ефективно. И само да отбележа, че в момента търся софтуерно решение на въпроса, а писменото ще го оставя за друга тема.

Благодаря за информацията до момента !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че варианта с FTP може и да сработи, но ми е малко далечно като идея, тъй като не съм ползвал такова нещо ( освен като потребител ) и не знам как функционира и какви са опциите там.

1.Възможно ли е потребителя да си създава папки при FTP, за да си сваля информацията там от нет-а ?

2.След това също трябва да може същото FTP да е достъпно "read only" от локалната мрежа.

Записването на CD не е вариант. Много е досадно ако за едно файлче, трябва да се занимаваш с това. Става въпрос все пак за ежедневна работа и многократни операции.

NDA също не е вариант за мен тъй като не мисля, че ще е ефективно. И само да отбележа, че в момента търся софтуерно решение на въпроса, а писменото ще го оставя за друга тема.

Благодаря за информацията до момента !

Няма, винаги ще има начин да се изнесе информация при добро желание.

Може ФТП-то да се направи само за чете от друга мрежа, но тази машина става слаба точка. ПОвярвай ми варианта със СД е с доста видоско ниво на сигурност. Освен това ми е малко странно това недоверие към служителите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид под слаба точка ? Как машината става такава ?

Имай предвид,че аз не искам да се защитавам от хакерски атаки, а от неконтролируемо изнасяне на информация от хора,които боравят с Windows на прилично ниво.

Така е при желание , винаги може да се изнесе информация при желание. Въпросът е това да не става съвсем през просото и да има поне една "бариера".

Не става въпрос за недоверие, а за реалност. Просто знам какво е мисленето на някой хора.

Разбира се за служители, които са се доказали във времето, подобни "download" папки няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво имаш предвид под слаба точка ? Как машината става такава ?

Става слаба точка, защото трябва да е достъпна едновременно от двете мрежи - тази с достъп до интернет и вътрешната. И при недобро конфигуриране може да създаде повече проблеми отколкото решава

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това е проблема, означава че ми трябва добър програмист ( системен администратор ) да ми настрои въпросната папка, а не софтуер. Продължавам с търсенето на такъв. А когато направя системата , тествам я и работи ще споделя как е сработило всичко.

мерси за съветите отново

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако това е проблема, означава че ми трябва добър програмист ( системен администратор ) да ми настрои въпросната папка, а не софтуер. Продължавам с търсенето на такъв. А когато направя системата , тествам я и работи ще споделя как е сработило всичко.

мерси за съветите отново

Да, само моля, прави разлика между програмист и системен/мрежов/database администратор, засягаш ме на професия :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти наистина ли си мислиш, че даденият (хипотетичен) служител, ще работи по този проект само на работното си място и няма да работи и вкъщи по него и да си има копие от него на домашния компютър - че нали това е негово дело?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е идеята, да. Да работи по този проект само на работното си място. За това му се плаща. Идва - работи и си заминава.

Авторските права са негови, но не и продукта.Той е на фирмата.

Да не говорим че доста често се работи в екип и никой не е с абсолютната индивидуална заслуга за даден продукт. Той изработва само част от него.

Представи си проект който се разработва 2-5 години и общото количество информация е 100гб. Идва г-н Х , работи ти 1-2 месеца във фирмата си си заминава "обогатен" от взаимното ви запознанство с няколко годишен опит. А на това отгоре съм му и плащал заплата през това време.

Дори и да си вземе по някакъв начин нещо за вкъщи , идеята е да не си вземе всичките 20 Гб примерно , а 100мб.

Предполагам че ти е странна логиката, защото е от гледната точка на работодадел. Ако и ти станеш такъв някой ден, няма да ти е странна изобщо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е идеята, да. Да работи по този проект само на работното си място. За това му се плаща. Идва - работи и си заминава.

Авторските права са негови, но не и продукта.Той е на фирмата.

Да не говорим че доста често се работи в екип и никой не е с абсолютната индивидуална заслуга за даден продукт. Той изработва само част от него.

Представи си проект който се разработва 2-5 години и общото количество информация е 100гб. Идва г-н Х , работи ти 1-2 месеца във фирмата си си заминава "обогатен" от взаимното ви запознанство с няколко годишен опит. А на това отгоре съм му и плащал заплата през това време.

Дори и да си вземе по някакъв начин нещо за вкъщи , идеята е да не си вземе всичките 20 Гб примерно , а 100мб.

Предполагам че ти е странна логиката, защото е от гледната точка на работодадел. Ако и ти станеш такъв някой ден, няма да ти е странна изобщо.

В такъв случай се обърни към някоя фирма за подбор на прерсонал, която ще ти помогне да намалиш риска от назначаване на нелоялни служители.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В такъв случай се обърни към някоя фирма за подбор на прерсонал, която ще ти помогне да намалиш риска от назначаване на нелоялни служители.

Мислиш ли, че това ще му помогне ? Очевадно на автора на темата му липсва опита от работа в големи софтуерни фирми на запад, тези проблемчета са решени преди доста, доста годинки. С няколко изречения няма как да му се обясни и покаже как стават нещата и как се уреждат подобни отношения. Темата е безсмислена според мен sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на компютъра на USER Слагаш парола за достъп през мрежата, User си дърпа нужната информация от Download а потребителя стоящ на компа с интернета не получава достъп до компа на USER без тази парола

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване