Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"Истинският мъж е като любимата ти блуза в разхвърлян гардероб. Знаеш, че е някъде там, но никога не можеш да я откриеш, когато ти трябва. През ръцете ти минават десетки дрехи. Със съдържание на памук, което не отговаря на сезона, и цвят, който не отива на косата ти. Сигурна си, че няма да ти стоят добре, но ги пробваш. За всеки случай."

Цвета Стоева, "Мъже"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обожавам следните стихове, но някой може ли случайно да ми каже чие е произведението?/

"Бих искал да съм нещо твое, което носиш винаги във себе си

Бих искал да съм твоя мисъл или далечна цел, която те измъчва, но без да я постигаш никога

Бих искал да съм нещо, което аз не мога да бъда и ти към него се стремиш

Обичаш го и страстно искаш да бъде само твое.

Най-после искам ти да бъдеш аз, да имам твоето начало и твоя край, ти искаш ли да те обичам повече ?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

От всички неща, които съм изгубил през живота си, най-много ми липсва акълът!

Ози Озборн

И богатите също плачат, но аз предпочитам да плача в кадилак.

Елизабет Тейлър

Животът не е спринт. Животът е маратон. Промяната - също.

Любен Дилов-син

Редактирано от Efe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В дълбоката нощ на душата винаги е три след полунощ. Кой ще познае чий е, без гугъл? edit: И понеже съм глупав, не натискайте линка в подписа. :D

Редактирано от Silvering (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"- А,не, не по магистралата,Момо, не по магистралата. Магистралите казват:минавайте, няма нищо за гледане. Това е за глупаците, които искат да стигнат възможно най- бързо от една точка до друга. Ние не се занимаваме с геометрия, а пътешестваме.Намери ми малки, гиздави пътчета, които разказват всичко ,което може да се види." "Той ме караше да влизам в религиозни храмове със завързани очи, за да мога да отгатна религията по миризмата. - Тук мирише на свещи, католически. - Да, това е " Свети Антоний" -Тук мирише на тамян,православен. Да, това е"Света София". -А тук мирише на крака, мюсюлмански.Ама не, наистина страшно вони... -Какво?Но това е Синята джамия!Място в което мирише на човешко тяло, не е достатъчно добро за теб, така ли?Понеже твоите крака никога не миришат, нали?Молитвено място, което мирише на хора, което е създадено за хора и с хора в него, това те отвращава,така ли?Ама и ти с твоите парижки щуротии! Аз пък се чувствам по-сигурен сред миризмата на чорапи. Казвам си,че с нищо не съм по- добър от съседа си. Подушвам се, подушвам ни и вече се чувствам по- добре!" "Красотата,Момо, е навсякъде. Накъдето и да обърнеш очи. Това е моя Коран." "Господин Ибрахим и цветята на Корана"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Those are my principles and if you don't like them, well, I have others.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След подходящо обучение човек може да се превърне в най-добрия приятел на кучето. Кори Форд В началото искрицата се стъпква;ала пожара и реки не го гасят. Уилям Шекспир Кой е по-добре да бъдеш- победителят в Олимпийските игри или викачът,който обявявя победителите? Плутарх Говоря ви за сънищата,тези чада на празна леност,оплодена от празната фантазия*... Уилям Шекспир Семейството е държавата на сърцето. Джузепе Мазини Миналото не е нищо друго, освен началото на едно начало, а всичко,което е или е било, не е нищо друго,освен сумракът на зората. Хърбърт Уелс Няма по-опасна съблазън от оназ, която тласка човека от любов към чистотата да хлътне в грях. Уилям Шекспир "Мяра за мяра" Сатана-така го наричаме сега,защото предишното му име вече не се изговаря в небесата. Джон Милтън,"Изгубеният рай".

Редактирано от arhangel_gebriel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Туй слънце какво е малко, а пък цялата земя огрява. Как стават тез работи, само учените знаят!”- Димитър Пенев на загрявката преди 1/4 финала с Германия от САЩ '94.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"И ке*апчето лети- право в топлите страни. Океана прелетя, шамандура не видя."- "Тирбушона", братя Кулинови

Редактирано от Митьо Пищова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Търпението не означава да стискаш зъби и да не правиш нищо. То означава да си достатъчно прозорлив, за да се довериш на крайния резултат от процеса. Какво означава търпението? То означава да гледаш бодлите и да виждаш розата, да гледаш нощта и да виждаш зората. Нетърпението означава да си толкова късоглед, че да не виждаш резултата." - Елиф Шафак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да помниш, че ще умреш, е най-добрият начин да избегнеш капана на мисленето, че имаш нещо за губене."

- Steve Jobs (от речта му по случай дипломирането на випуск 2005 в Станфордския университет).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекрасна тема!

Много обичам цитатите и си ги преписвам, и си ги повтарям...

Ето и моите най-любими.

„Единственият начин да се изцелиш е да вярваш.”

Из „Яж, моли се, обичай“ на Елизабет Гилбърт

„Разбито сърце значи, че си опитал нещо.”

Из „Яж, моли се, обичай“ на Елизабет Гилбърт

„Човек поверява живота си на това, в което вярва.”

Из „Едно” на Ричард Бах

И поздрав с картинка, на която попаднах във Фейсбук и много ми усмихна деня!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"За мен тази житейска дестинация е и една символика на много изтънченост и на много изкуствоведски моменти в живота. Аз, по принцип, аплодирам и апелирам към всички членове на нашето общество да бъдат снизходителни към хора, които желаят да направят нашите дни по-красиви и нашите усещания по-тънки, по простата причина, че филмът на живота има една единствена серия! Тези хора, всичко друго може да се каже за тях, но не и, че не са индивиди, които държат на изяществото и на естетиката. Те са носители на една много специфична красота, дори и нещо, което помага на обществото да върви напред. Много от тях са еталони за подражание в начина си на експониране като маниери и като поведение."- Иво Димов за хомосексуализма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щастието трае дотогава, докогато човек умее да го цени. Пепелта е по-велика от пръстта, защото е горяла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който остава неутрален, бива намразен от онзи, който губи, и презиран от онзи, който печели.

Николо Макиавели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I don't have time to hate people who hate me cause I am to busy loving the people who love me! by Tiesto

Редактирано от plmen88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
„Ние сме по-шантави /от отлетели птици, /щом есенното гиздаво умиране /нахлува във красивото ни...” - Петър Делчев, „Предесенно” Редактирано от Regina Mortua (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Всеки може да е съпричастен със състраданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му" Оскар Уайлд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обичаш е по лесно, отколкото да докажеш любовта си. Любовта е като розата- красива,но бодлива. Отмъщението не връща загубеното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Дръж приятелите си близо, но враговете си- още по- близо."- "Кръстникът"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Господ е българин, а Аллах е мюсюлманин и е от "Галатасарай"."- К. Радков в ролята на Петър Василев- Петела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- “Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.”

- “Никой не може да ме нарани (обиди) без моето разрешение.”

- “Слабите не могат никога да простят. Прошката е качество на силните.”

- “Един грам практика струва повече от цял тон с проповеди.”

- “Не искам да предвиждам бъдещето. Загрижен съм само за настоящето. Бог не ми е дал контрол върху следващия момент.”

- “Аз виждам само добрите качества у хората. Тъй като самият аз не съм безупречен, не бих си позволил да изпитвам недостатъците на другите.”

- “Щастието е тогава, когато това, което мислиш, това, което казваш и това, което правиш, са в хармония.”

-- Махатма Ганди

Редактирано от ToDiR0S (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелството отнема eдин пълен работен ден. Не можем да имаме твърде много приятели, защото тогава просто не сме истински приятели. Обичам да говоря по телевизията за тези неща, за които не си струва да пиша. Труман Капоти

Редактирано от Efe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...