Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"Ще се целунем по бузите като стари приятели. Ще седнем да изпием по едно кафе, все едно че светът не се е сгромолясал. Край нас хората ще продължават да живеят. Ще разменим по някоя закачка, сетне ще се разделим както обикновено, но този път завинаги. “Довиждане” ще бъде последната наша лъжа..."-  

"Любовта трае три години", Фредерик Бегбеде

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

"Да ти кажа ли от какво човек става безчувствен и циничен? От това, че са го предавали, захвърляли и заменяли за други хора, а той е бил готов да даде ако не всичко, то твърде много." Ал Пачино

"В края на краищата, ако някой ме нарече „егоист“, какво ми казва? Казва ми: „Не мисли за себе си, мисли за мен“. Е, кой тогава е егоистът?" Хорхе Букай

Публикувани изображения

Трагично е загиването на прекрасното

при сблъсъка му с действителността.

Вече знам-ще е вечна

нашата любов!

Тя никога няма да

се сбъдне!

Красиво е това което

обичаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

"А народът какво ще каже, какво ще прави? Любопитен въпрос! Ти ми казваше едно време, че вярваш още в българския народ. Хайде де! Не се подигравай! В кого вярваш ти ? В това ли рабско племе, което търпи всичко това? Виж го изобразен в представителите му.

Народа, в когото ти вярваш, е роб, казвам ти, роб; робуването е за него блаженство, тиранията благодеяние, роболепието геройство, презрителното хъркане отгоре - музика! И пак този народ е клет и нещастен, трижд нещастен! Бит от съдбата, осъден да страда и да тегли за други, мъчен от неприятели, а още повече от приятели и спасители, той нямаше нито една твърда точка, на която да спре погледа си, една дръжка, на която да се ослони, той е изгубил вярата в себе си и в съдбата си и е станал тъй "практичен" и трезвен, трезвен до безчувственост. Без помощ, без съвет, съкрушен и разкъсан външно и вътрешно, ето го на, една печална, от бури разсипана останка от стари времена...

Има ли кой да го съживи, да го повлече подире си? - Идеали? - Суета, вятър!..."

Алеко Константинов, "Бай Ганьо прави избори"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мързел

Две вълчици говорели за куция вълк:

-Всичко му дойде от мързела!...

-Да бе,от мързела.Мързи го

даже да куца-виж го как хубаво си

върви!...

Димитър Керелезов

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"И смисълът на целия живот се опира на две думи: Чакай и се надявай"

Из "Граф Монте Кристо"

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„ Трябва да бъдеш много търпелив. Ще те гледам с крайчеца на окото и ти няма да казваш нищо. Езикът е извор на недоразумения“ "Малкият принц", Антоан дьо Сент-Екзюпери

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Предимството на интелекта е, че можеш да се държиш все едно си глупав. Обратното е много по-трудно.“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

”За първи път се събуждах в две очи и познах, че това е единственият изгрев на човека…”

Блага Димитрова

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Прободе го като нож,но не го заболя.Никога не те боли,когато знаеш нещо със сигурност.Нараняват те само очакването и последиците."  

Е.М.Ремарк

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпотия... много е мъдро да каже "Ако не направиш стъпка - няма да мръднеш"

А ако не дишаш, ще умреш ? Гениално...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ела при мен и аз ще бъда слънцето, около което кръжиш в орбита, и моите лъчи ще оголят тайните помежду ни, и аз, който притежавам магии и умения, за които ти нямаш ни най-малко понятие, ще властвам над теб, ще те притежавам и ще те погубя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дните са така дълги, а годините така кратки.

Алфонс Доде

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" - Обичай детето си, Дрезден. Всичко друго произлиза от там. Един мъдър човек го е казал - каза Уриел - Каквото и да правиш, прави го за любовта. Ако спазваш това, твоят път никога няма да се отдалечи толкова от светлината, че да не можеш да се върнеш"

"Промени", Книга 12 от Досиетата на Дрезден от Джим Бъчър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Разбитото стъкло носи щастие -възкликна тя, щраквайки с пръсти, а после донесе метла и лопатка и измете всички стъклени парчета или цялото щастие. "

*Тенекиеният барабан* Гюнтер Грас

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Лесно е за този, който гледа отстрани, да каже, че "времето ще излекува всичко, че ще отмине и това…" и още разни такива. Но когато не си отстрани, времето спира, хората не забравят, озоваваш се в неизменен вакум." Джон Стайнбеk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Не съм убеден, че трябва да търсите половинката си, защото не ви виждам като половин човек.

В Аржентина има един популярен израз „половин портокал”. Не искам да бъда половин портокал, който търси друга половинка портокал. Искам да бъда цял портокал, който ще срещне друг цял портокал, след което двамата ще смесим соковете си. Трябва да имате до себе си човек, който да ви вижда през любовта, защото има части от себе си, които не можем да видим сами. Именно другият ще ни ги покаже."

Хорхе Букай

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако поне за миг мислиш

за мен така,както аз

мисля за теб,то бъди

сигурна,че ще се

срещнем отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Жените рядко притежават физическа устойчивост да се борят търпеливо срещу мъката или опасността; но често имат душевна сила, която се проявява в минути на опасност или страдание."

Жорж Санд, "Индиана"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване