Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"Езикът кости няма, ама кости троши."

Из Български пословици и поговорки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато са те предали -все едно са ти счупили ръцете.Можеш да простиш...,но да прегърнеш,вече не се получава.Лев Толстой

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да търся рая,

като той е пред мен!

персийска поговорка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Не задържай това, което си отива и не отблъсквай това, което идва. Тогава щастието само ще те намери."

Омар Хаям

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

''Кога свършва любовта, знаеш ли?Тогава, когато кажеш "Свърши!", а в сърцето не почувстваш болка...''Чарлз Буковски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

''Кога свършва любовта, знаеш ли?Тогава, когато кажеш "Свърши!", а в сърцето не почувстваш болка...''Чарлз Буковски

Напълно вярно...

КОГАТО СИ НА ДЪНОТО        Когато си на дъното на пъкъла        Когато си най тъжен и злочест        От парещите въглени на мъката        Си направи сам стълба и излез        Светът когато мръкне пред очите ти        И притъмнява в тези две очи        Сам слънце си създай и от лъчите        Създай си стълба и по нея се качи        Когато от безпътица премазан си        И си зазидан в четири стени        От всички свои пътища премазани        Нов път си направи и сам тръгни        Трънлив и зъл е на живота ребуса        На кръст разпъва нашите души        Загубил всичко, не загубвай себе си        Единствено така ще го решиш Дамян Дамянов

Редактирано от nikolcheto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не върви зад мен, защото аз може би не съм добър водач.Не върви пред мен, защото аз може би няма да тръгна след теб.Върви до мен и ми бъди просто приятел!Албер Камю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто от мен, което мога да ти дам, е това, което искам да ти дам. Най-доброто от теб, което можеш да ми дадеш, е това, което искаш да ми дадеш. Не искам нищо повече... "Писма до Клаудия", Хорхе Букай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Дядо ми казваше, че всеки трябва да остави нещо след себе си, когато умре. Дете или книга, или картина, или къща, или стена, която е построил, или чифт обувки, които е изработил. Нещо, до което ръката ти се е докоснала по такъв начин, че да има къде да отиде душата ти, когато умреш. И когато хората погледнат дървото или цветето, които си посадил, ще те видят в тях."

Рей Бредбъри - "451 градуса по Фаренхайт"

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." - Спасова могила, Елин Пелин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Чувствала съм се наранена, когато губех мъжете, в които се влюбвах. Сега съм убедена, че никой не губи никого, тъй като никой не притежава никого. Ето в какво се състои истинската свобода: да имаш най-важното нещо на света, без да го притежаваш." 

Паулу Коелю, "Единайсет минути" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитали Далай Лама кое е нещо за човечеството, а той отговорил: Човекът, защото жертва здравето си, за да печели пари. После жертва парите, за да си върне здравето. След това толкова го безпокои бъдещето, че забравя да се радва на настоящето. Резултатът е, че не живее нито в настоящето, нито в бъдещето. Живее, сякаш никога няма да умре; накрая умира, без никога да е живял!Душите, подобно на поточетата и растенията, също се нуждаят от дъжд, но по-различен дъжд: дъжд от надежда, от вяра, от нещо, заради което си заслужава да живеят. Когато не вали такъв дъжд, всичко в душата умира, въпреки че тялото продължава да живее. За такъв човек би могло да се каже, че в тялото му някога е имало душа. /Паулу Коелю/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"...съветът е опасен дар, дори между мъдреци, а и с него и без него, нещата могат да тръгнат зле."

Гилдор, "Властелина на пръстените"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Господ се усмихна от небето. Точно това искаше Той - всеки сам да поеме отговорността за собствения си живот. В края на краищата бе дал на чедата си най-хубавия от всички дарове: способността за избират и да решават как да постъпват."

Паулу Коелю, "Петата планина"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"При все, че да ядеш мед това е много хубаво нещо, има един миг, точно преди да започнеш да ядеш, който е по- хубав."

"Правописът ми е Колеблив. Добър правопис е, но се Колебае и буквите отиват на грешни места..." :)

Мечо Пух

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Бог обича от време на време да ни подлага на изпитания. Понякога го прави чрез провалите и уязвимостта, друг път чрез успеха и властта и повярвай, ние не знаем кое е по-лошо. Но помни едно: там, където има трудности, следва лекота.”„Черно мляко” Елиф Шафак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Не е нужно да крещиш на света, колко си щастлив. Просто благодари на хората, които те правят такъв."

"Пилешка супа за душата" - Джак Канфийлд

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Публикувано изображение

"Бог обича от време на време да ни подлага на изпитания. Понякога го прави чрез провалите и уязвимостта, друг път чрез успеха и властта и повярвай, ние не знаем кое е по-лошо. Но помни едно: там, където има трудности, следва лекота.”

„Черно мляко” Елиф Шафак

+1 обожавам стила и на писане 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Всяка една монета има две лица и не можеш да подбираш коя харесваш - те са заедно; същото е в живота - ако не можеш да се оправяш с трудните моменти, няма да имаш и приятни."

Хорхе Букай

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Някои обичат колкото гордостта им позволи, а други - колкото им стигне живота.''Чарлс Буковски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Съдбата познава много начини да провери нечия воля. Понякога - като не се случва нищо, а понякога - като всичко се случва накуп."
"Победителят е сам", Паулу Коелю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...