Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 7 часа, Мойра написа:

"Човек говори за това, което не му достига. На който не му достига секс, говори за секс, гладният - за храна, бедният - за пари, а богатият - за морал."
Зигмунд Фройд

Е ся вече ми се изясниха много неща. Thank you very much, Зиги!!!

На мен:

• секс не ми липсва! Няма, ама и не ми липсва.
  • храната ... ям я само когато сериозно огладнея, ама пак гледам да не прекалявам. Тоест - също не ми липсва.
  • парите ... Всъщност парите са еквивалент на Вашето време, което сте „дали“, за да ги заработите. Но когато осъзнаете, че времето може и да бъде пропиляно и никой да не ви го заплати - парите придобиват друга стойност.
  • за морал ще говоря само когато някой успее да ми представи разбираема, еднозначна и всеобхватна дефиниция!

Затова понякога съм толкова мълчалив! Не, че изразявам отношение към потенциалните събеседници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

''Никога не казвай никога, защото границите, като страховете, понякога са просто илюзия.''
Майкъл Джордан

''Когато си изморен, изтощен, и не можеш да направиш повече, тогава е моментът да направиш повече.''
Тим Гроувър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Канарчетата точно за това пеят, сигурен съм. Тях ги затварят в клетки, защото пеят хубаво, а после те пеят, защото са затворени в клетки. Започвам да се питам коя е онази човешка дейност, която отговаря на пеенето на канарчетата. Изглежда, мисленето. Ние сме построили тази клетка, наречена цивилизация, понеже имаме способност да мислим, а сега трябва да мислим, понеже сме хванати в собствената си клетка.Убеден съм, че все още някъде съществува един истински свят, въпросът е само как да се измъкна от клетката."
Уилям Уортън, "Пилето"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Кой би се осмелил да ти каже, че честта, мъжествеността, смисълът и смелостта да бъдеш мъж е една жена?“

„Сияние на жена“, Ромен Гари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето хора умират на 25 години, но не ги погребват до 75 години.

-Неизвестен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Истината е, че животът ни бе захвърлил в канавката и единия, и другия, а това винаги се нарича среща.“

„Сияние на жена“, Ромен Гари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„-А нима психологията на роботите е толкова различна от човешката?
- Разликата е огромна. – Тя си позволи една хладна усмивка. – Преди всичко, роботите са дълбоко порядъчни.”

Айзък Азимов, "Аз, роботът"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"От днес съм решил да не слушам вече никого, разбра ли? Ще правя това, което душата и натурата ми искат. Може и да е погрешно, но майната му. Светът си живее. Жените са хубави, виното е чудесно, градът мирише на пържоли, а сред него се лутам аз като идиот.
Дай ми ти сега още половин кило и ми опечи една свинска пържола. Искам да стана най-после човек — човекът е съчетание от грешки."

Елин Пелин, "Аз, ти, той"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Свободата е грешка, който не греши е роб"

Реджеп Иведик

"С ваше позволение ще скрия името на манастира, където прекарах едно блажено лято, гостенин на добрия игумен отец Сисой. Всеки ден от ония дълги, лениви и спокойни манастирски дни ние двама обядвахме заедно вън под сянката на гъстолистната лоза — великолепно украшение на тая света обител. Тя разстилаше над нас благословените си вейки, както ливанските кедри се разстилаха над главата на Аврама, и ни правеше прохладна сянка. Нашите обеди бяха самостойни, чудесни съчинения на самого отца Сисоя, в които той примесваше покрай благовонните планински билки много от сладостта на своята мъдрост. Виното, към което скромният игумен имаше особена слабост, той предварително изстудяваше в чешмата, която пееше сладостно под сянката на три стари печални върби сред двора. На малката дървена масичка под лозата ние прекарвахме до вечерта в тихи и прояснени от вдъхновение разговори за бога, за света, за суетата на живота и загадката на смъртта. Бурното и дълго минало на отец Сисой бе му принесло много житейска опитност, а черковните книги и библията, над които прекарваше усамотените си часове, бяха прояснили душата му със света мъдрост."

Елин Пелин

Ха, точно. Мисленето е затваряне на разума в клетка. И Декарт го е казал, в "Правила за ръководство на ума"

Малко по особено го е казал, та не всеки разбира

на 30.10.2017 г. в 5:26, Мойра написа:

"Канарчетата точно за това пеят, сигурен съм. Тях ги затварят в клетки, защото пеят хубаво, а после те пеят, защото са затворени в клетки. Започвам да се питам коя е онази човешка дейност, която отговаря на пеенето на канарчетата. Изглежда, мисленето. Ние сме построили тази клетка, наречена цивилизация, понеже имаме способност да мислим, а сега трябва да мислим, понеже сме хванати в собствената си клетка.Убеден съм, че все още някъде съществува един истински свят, въпросът е само как да се измъкна от клетката."
Уилям Уортън, "Пилето"

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да можех да намеря някой, който е забравил думите, за да си поговоря с него." 

- Джуандзъ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Бъдете по-малко любопитни за хората и по-­любопитни за идеи.“
Мария Кюри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Обичам да слушам. Слушайки внимателно, научавам много. Много хора никога не слушат.“

„Винаги прави трезвен това, което си обещал да направиш пиян. 
Това ще те научи да си държиш устата затворена.“

„Няма по-верен приятел от книгата.“

Ърнест  Хемингуей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Има много причини, за да се биеш, но няма причина да мразиш без мярка, при това да мислиш, че Бог Всемогъщи мрази заедно с теб! Къде е злото? То е онази голяма част от всеки човек, която иска да мрази без ограничения, която иска Бог да е на нейна страна в омразата. Това е онази част от всеки човек, която намира грозотата за толкова привлекателна!"

Кърт Вонегът, "Майка Нощ"

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

"Има много причини, за да се биеш, но няма причина да мразиш без мярка, при това да мислиш, че Бог Всемогъщи мрази заедно с теб! Къде е злото? То е онази голяма част от всеки човек, която иска да мрази без ограничения, която иска Бог да е на нейна страна в омразата. Това е онази част от всеки човек, която намира грозотата за толкова привлекателна!"

С всичко е така , а не само с омразата ! ......ако искате и с любовта е същото ! ....

Ключовите думи тук са : " Иска без ограничения ! " .

Това е причината ! Казано с една дума - Лакомията . А тя произлиза от :

І-ви Закон на Живото - Усвоява околната среда за целите на собственото си съществуване .

Осъзнай Границите ! Овладей собственото си " Аз Искам ! "   

851270.jpg

И Силата ще бъде с теб ! (By_Chechy :lol6:)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.11.2017 г. в 14:13, Мойра написа:

Абе уж добре звучи, ама не съвсем! Защо трябва след ,,мразиш" да има добавка - (без мярка, без ограничения)! Излиза, че да мразиш с мярка и с ограничения не е проблем ... за Кърт!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Не може точно да се определи моментът, в който се поражда приятелството. Както когато пълниш капка по капка някакъв съд с вода, най-сетне идва една капка, която го препълва, така и в поредицата от прояви на приятелство идва една, която грабва сърцето ти…“
Рей Бредбъри, "451 градуса по Фаренхайт"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Българинът е муха със самочувствието на аероплан."
Димитър Подвързачов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Мойра написа:

Димитър Подвързачов

Т'ва е остаряло - в момента е със самочувствието на совалка - напр. Чалънджър (преди да катастрофира)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мойра написа:

Димитър Подвързачов

,,Човек без самочувствие е като аероплан, който се мисли за муха" ... бих отговорил на господина с интересната и така често срещана българска фамилия Подвързачов!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Миналото е свършено. Поучи се от него и го остави да си замине. Бъдещето даже все още не е тук. Планирай го, но не си губи времето да се безпокоиш за него. Безпокойството е безмислено. Когато спреш да преживяваш това, което вече е станало, когато спреш да се притесняваш за това, което може никога да не стане, тогава ти ще живееш в настоящия момент. Тогава ще започнеш да усещаш радостта от живота.“

“Всичко е любов…всичко е любов. С любовта идва разбирането. С разбирането идва търпението. А след това времето спира. И всичко е сега.”

“Любовта стопява страха. Не можеш да се страхуваш, когато усещаш любов. Тъй като всичко е енергия, а любовта обхваща всички енергии, то всичко е любов.”

“Когато обичаш и не се страхуваш, можеш да прощаваш. Можеш да прощаваш на другите и да прощаваш и на себе си. Започваш да гледаш на нещата от правилния ъгъл. Вината и гнева са отражения на същия страх. Вината е тих гняв, насочен на вътре. Опрощението премахва вината и гнева. Те са ненужни, вредни чувства. Дай прошка. Това е акт на любов."

Браян Уайс из "Само любовта е истинска"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.11.2017 г. в 20:55, Aryan Gnostic Child написа:

,,Човек без самочувствие е като аероплан, който се мисли за муха" ... бих отговорил на господина с интересната и така често срещана българска фамилия Подвързачов!:)

Цитирания автор говори за излишно и необосновано високо самочувствие на много българи. Дето „разбират от всичко - от политика до футбол“

И един цитат по темата:

“Преди да се диагностицирате с депресия и ниско самочувствие, уверете се, че не сте заобиколени от идиоти.”
Зигмунд Фройд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да имаш душа в наше време е много по-скъпо, отколкото да имаш лека кола."

Бърнард Шоу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2017 г. в 8:43, divna написа:

“Любовта стопява страха. Не можеш да се страхуваш, когато усещаш любов. Тъй като всичко е енергия, а любовта обхваща всички енергии, то всичко е любов.”

Да, всичко е енергия, но има както положителна, така и отрицателна енергия!

И любовта не обхваща всички енергии, а само положителните - следователно ... не всичко е любов! :)

Пак се впуснах във философски размисли!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.11.2017 г. в 8:43, divna написа:

“Когато обичаш и не се страхуваш, можеш да прощаваш. Можеш да прощаваш на другите и да прощаваш и на себе си. Започваш да гледаш на нещата от правилния ъгъл. Вината и гнева са отражения на същия страх. Вината е тих гняв, насочен на вътре. Опрощението премахва вината и гнева. Те са ненужни, вредни чувства. Дай прошка. Това е акт на любов."

Колко лесно и удобно, а? Плюс тва неангажиращо и безотговорно! Просто започни да прощаваш, на себе си и на другите! Няма нужда да преосмисляш и анализираш грешките, които правиш, дай си прошка, за да не изпитваш вина за глупостите, които вършиш! Същото трябва да е отношението ти и към другите, независимо колко зле се държат с теб! Прощавай на изродите, които изнасилят дъщеря ти, пребият сина ти, измъчват и умъртвят родителите ти, за да им вземат пенсията - не трябва да изпитваш гняв към тях, нито да ги мразиш, а да ги обичаш! Това е правилният ъгъл, от който трябва да гледаш на нещата, според Браян Уайс, който не ми изглежда много мъдър (Wise)! Опрощението премахва вината (от собствените ти грешки и глупости) и гнева (към другите, когато те мачкат физически и ментално)! Дай прошка, това е акт на любов! Същото овчедушие проповядват и религиозните манипулатори от ,,християнската" религия, които с подобни банални, високопарни фрази превръщат хората в послушно, покорно, ,,любящо", малоумно блеещо стадо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...