Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

"Колкото и плюсове да има на друго място, няма да тежат повече от единствения минус. Че не си ти."

Димитър Калбуров

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Патриотизъм - това е, когато считате, че тази страна е най-хубава в сравнение с всички останали, само заради това, че вие сте се родили там.“

Джордж Бърнард Шоу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Да страдаш е много по-лесно, отколкото да се променяш. За да си щастлив е необходим кураж!”
Берт Хелингер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Едно от най-обичайните и разпространени суеверия е това, че всеки човек има свои определени качества, че е добър, зъл, умен, глупав, енергичен, апатичен и т.н. Хората обаче не са точно такива. Ние можем да кажем за един човек, че той по-често бива добър, отколкото зъл, по-често умен, отколкото глупав, по-често енергичен, отколкото апатичен, и обратно, но няма да бъде справедливо, ако кажем за един, че е добър или умен, а за друг, че е зъл или глупав. А ние винаги тъй разделяме хората. И това не е право.
Хората са като реките: водата във всички е еднаква и навред е една и съща, но всяка река бива ту тясна, ту бърза, ту широка, ту тиха, ту чиста, ту студена, ту мътна, ту топла. Така и хората. Всеки човек носи в себе си наченки на всички човешки качества и понякога проявява едни, понякога други, а понякога съвсем не прилича на себе си, без да е изменил нещо от същността си. У някои хора тия промени биват особено резки."

Лев Николаевич Толстой, "Възкресение", I част

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъдрият никога не губи пътя си, а смелият - куража си.

Японска мъдрост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако образованието дава на човек ерудиция, то възпитанието създава интелигентна и активна личност."

Владимир Бехтерев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"За да бъде човек безупречен член на стадо овце, трябва преди всичко той самият да стане овца."

Алберт Айнщайн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Интуитивният ум е свещена дарба, а рационалният ум е верен слуга. Създали сме общество, което почита слугата, а е забравило за дара."
Алберт Айнщайн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"На първи април ще ти кажа: "обичам те", а от твоя отговор ще зависи дали съм се пошегувал."

Константин Трендафилов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Всяко общество поражда такива престъпници, каквито е заслужило."

Албер Камю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Човек е създаден, за да мисли, да преценява, да прави избор между нещата и да следва пътя на разума, а не да приема всичко за безпогрешна истина."
Петър Дънов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писмото

Доче, гълъбче!

Вярно е, че съм умрял, душице моя, ама като те знам каква си притеснителна и стеснителна, и реших да ти драсна два-три реда, че да не се тровиш за мене. От Пъклото ти пиша, слънце, да ти кажа, че тук е рахат и половина. Не само защото тебе те няма, скъпа моя, да ми трополиш на главата като керванджийска кобила и да ми регулираш кръвното. Изобщо обстановката тук е перфектна и хората са много добри, нищо че по канон се водят рогати дяволи. А и да ти кажа честно, от моите рога, пиленце, никой няма по-големи. Освен това е все тъмно и мрачно, тъкмо ракиено време, та си къркаме с колегите денонощно.

Откъм данъци и сметки – господ здраве да им дава, ама съвсем сме облекчени. Не знам каква им е истемата, но вече два месеца откакто съм тука, една стотинка никой не ми е поискал. Това НОИ, ТЕЦ- МЕЦ, Здравна каса, Правна каса... даже и не са чували за тях. А пък е хем топло, хем сме здрави като чукове, само дето малко сме умрели....

Дочке, злато, ако съм знаел, че тука е толкоз хубаво, да съм умрял още на втората година, като се оженихме. ...

Едно само не харесвам – няма кьорава партия. И като се натаралянкаш до ушите, няма кого да напопържаш.

Имаш много здраве от Иван и от Пешо – и те са тука. И недей да се чудиш откъде ги знам, гълъбице моя, нали от тях са ми рогата. Обаче са големи пичове и пият като за последно, особено Иван. Пешо ме помоли да ти кажа да не се пръскаш много с Арманито, дето ти го подарил за рождения ден, защото е отсипал повечето от шишето и го долял с чист спирт и като нищо може да те удари в главата. Ние тук твърде се надяваме да си хванала вече някое читаво момче, да се утешиш набързо и да ни го пратиш, че да си направим карето за белот. Иначе сега се редуваме на табла и един все скучае...

Ники Комедвенска

68419957_713072479106445_478913868682022

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе някакво такова "Писмо от оня свят" съм чел я от Елин Пелин, я от друг наш класик-хуморист. 

Силно ми намирисва на плагиат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Всичко минава. Това, което някога ни се е струвало център на вселената, след години го виждаме като прашинка и не можем да проумеем защо тогава сме се поддали на илюзията."
"Морал" - Т. Мостович

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако лоши хора мислят лошо за теб, не забравяй, че е похвално да бъдеш трън в очите на лошите."

Публий Сир

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Възможността никога не идва - тя винаги е тук."

Антъни де Мело

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"От дребна душа се пази, чедо! Такъв на слепия очите ще извади, на босия цървулите ще вземе. На мишка прилича, че мишката е алчна, все гризе, все чопли. Доверие няма никому. И мира няма, тъй щото и насъне страхотии види. Страх го е тоя човек да го не оберат, да му не вземат милото и драгото. Загледаш ли се, ще разбереш, че тоя и от живота си пести. По малко яде, ризата си без нужда кърпи и дребни букви пише, та мастило и книга да хартисат. И на приказки се скъпи. Думата си за жълтица я брои. Мълчи ли, да знайш, крои нещо. По душа е сиромах и дълбае тя, свитата му душица кладенец, мъчи се, ама до жива вода не мож стигна. С ръкавица на ръка ще се здрависа с тебе, ей тъй едва, едва, на око ще те претегли, сетне, с фалшива усмивка на уста, ще опита нещо да ти вземе, нещо ще изпроси. Не дадеш ли, повече няма да го видиш."

„ Обич“ - Ивелина Радионова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сексът е повод за запознанство. 

Сексът не е повод за запознанство. 

Неизвестен автор, но прилича на Чарлз Буковски.

По избор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако ли се намери някой измежду вас, който сее плевели, раздори и други съблазни, такъв веднага го отстранете от вашето събрание, за да не обърне това в разяждаща живеница и да не се разпространи злото между добрите."

Св. Иван Рилски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Всяко правителство, действащо без съгласието на тези, които то управлява - ето пълната формула на робството!"

Джонатан Суифт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Много по-добре е да правиш добро по начин, за който никой не подозира.”

Лев Толстой, “Ана Каренина”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Вие мислите, че обкръжаващите не разбират, дали във вашето сърце има злоба или не? Прекрасно разбират. Затова, виждайки, че в мен няма злоба, много ми се усмихват и много ме питат за пътя."

Едуард Лимонов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

“Животът ми се струва твърде кратък, за да го пропилявам, като храня неприязън или търся чуждите грешки.”

Шарлот Бронте, “Джейн Еър”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ако отхвърлите един кръст, със сигурност ще намерите друг, който може да бъде още по-лош."

Тома Кемпийски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...