Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

life_alert

Избор на нов бойлер

Препоръчан отговор

Изчетох доста теми и знам, че да задам въпроса така: "Избор на нов бойлер" не е много уместно, защото ще има поне 10 различни предложения за марки, затова съм се спрял на две Diplomat и TESY. Като за TESY съм малко скептичен, заради повечето лоши отзиви от страна на клиентите, а това пък е откъс от сайта на Diplomat "… Дефектността на бойлерите Diplomat е под 0,4 % за целия период на гаранцията. ", което може би е вярно, защото като цяло хората са доволни от марката. Плюс за TESY, поне според мен е стъклокерамичното покритие, което не видях да го имат бойлерите на Diplomat, ама аз си падам малко "кьорчо". Публикувано изображение Стъклокерамичното покритие толкова ли е важно за топлозадържането и дали в частност това на TESY е добро? В крайна сметка нека обощя въпроса си, ще мога ли за около 200лв. да закупя 80л. бойлер, който е икономичен и сравнително добре топлоизолиран. :)

П.П. По принцип не ми трябва бойлер задържащ по една седмица топла вода, защото на ден се използва от 1-3 пъти за къпане.

Редактирано от life_alert (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай Диплома-та.Като литраж ти препоръчвам да е 120 л щом за ден ще се ползва за 3 пъти къпане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дипломат също дават доста дефекти напоследък, огледай и аристон мисля че 80л е около 200-220 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчетох доста теми и знам, че да задам въпроса така: "Избор на нов бойлер" не е много уместно, защото ще има поне 10 различни предложения за марки, затова съм се спрял на две Diplomat и TESY. Като за TESY съм малко скептичен, заради повечето лоши отзиви от страна на клиентите, а това пък е откъс от сайта на Diplomat "… Дефектността на бойлерите Diplomat е под 0,4 % за целия период на гаранцията. ", което може би е вярно, защото като цяло хората са доволни от марката. Плюс за TESY, поне според мен е стъклокерамичното покритие, което не видях да го имат бойлерите на Diplomat, ама аз си падам малко "кьорчо". Публикувано изображение Стъклокерамичното покритие толкова ли е важно за топлозадържането и дали в частност това на TESY е добро? В крайна сметка нека обощя въпроса си, ще мога ли за около 200лв. да закупя 80л. бойлер, който е икономичен и сравнително добре топлоизолиран. :P

П.П. По принцип не ми трябва бойлер задържащ по една седмица топла вода, защото на ден се използва от 1-3 пъти за къпане.

Така както си поставил въпроса,отговора за мен е лесен.Имах бойлер на Елдом инвест...Първо му се стопи превключвателя.Смених го и след няколко месеца както си работеше бойлера напрви едно голямо Бам /не се взриви но стана някъде късо съединение,защото по случайност бях в банята и видях искрата/За щастие намерих един от старите им модели и той ми служи доста години/Е не повече от 4-5/ но протече и трябваше да го сменя.Взех си Теси и за сега съм доволен.166 лева с ДДС ,има ги още в Метро.За 200 може и да си намериш 120 литра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Ако държиш толкова на изолацията най дебела е на Дипломат. Някаде в сайта им пишеше, че е от 40 до 80 мм. А покртието на водосъдържателя не предпазва от топлинни загуби а от ръжда и според мен няма кои знае каква разлика в стъклокерамичното и емайлираното (освен че първото е по дълго и по трудно за произнасяне Публикувано изображение ) . Съвет, вземи си бойлер бългаско производство... останалите са калпави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варненските, мисля че бяха "Елдом" или на Sunsystem. Някой от тези двта си вземи. Помисли за серпентините- дали ще слагаш колектори или парно. И ако имаш възможност си вземи по-голям. Мисълта ми е, че ако имаш 150л стоплени на 60 градуса е по-добре от 80 литра на 75 градуса. При по високите температури отделянето на котлен камък е по-голямо и се съкращава живота на водосъдържателя. Мисля, че границата е някъде 60-65 градуса. А и ако ще слагаш колектори повечето обем е по-безопасен за топлообмен. Успех! ПП- Линка в Коментар: #3 на сайта на Sunsystem ми засича вурус!

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две ръце за Дипломат. Вече на 4 места имаме такива (аз, родителите ми, на жената родителите и в офиса) повече от година и си работят прекрасно и доста време запазват водата топла и я топлят бързо. Имаме и 2 малки 15л., от които също сме доволни. Дипломат се произвеждат от Елдом - Варна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте , търся съвет за това какъв бойлер да си купя.Ходих по няколко вериги и ми предлагаха български , аристон и стибел елтрон.В Технополис ми предложиха и нещо друго - някаква нова марка Атлантик за която казаха че е нова и че се купува доста.Бойлера бил френски.Някой ползвал ли е тази марка ?Аз до преди 15 дни имах Теси и съм крайно недоволен - просто не ми се иска да обяснявам , а сервиза ...... по -добре без него.Поне си знаеш - скапе се - купуваш си нов.Определено трябва да си купя нов бойлер така че помагайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте , търся съвет за това какъв бойлер да си купя.Ходих по няколко вериги и ми предлагаха български , аристон и стибел елтрон.В Технополис ми предложиха и нещо друго - някаква нова марка Атлантик за която казаха че е нова и че се купува доста.Бойлера бил френски.Някой ползвал ли е тази марка ?Аз до преди 15 дни имах Теси и съм крайно недоволен - просто не ми се иска да обяснявам , а сервиза ...... по -добре без него.Поне си знаеш - скапе се - купуваш си нов.Определено трябва да си купя нов бойлер така че помагайте

Съвет - избери си Дипломат. Поне е изпитана марка. Не ги знам какви са тези Атлантик, но Технополис имат печален опит в налагането на нови марки. Още е пълен складът с дефектни бойлери от марката "Фламина" . Стибел Елтрон са добри , но и доста по-скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте могли да помислите и за проточни бойлери вместо традиционните с водосъдържател. Големият им плюс е, че по всяко време има толкова топла вода, колкото е необходимо, докато със стандартния през зимата, когато водата е ледена, втори човек не може да влезе да се изкъпе, освен ако не обича да моржува. Аз лично съм решил, когато дойде време да сменям бойлера, да сложа проточен. Конкретно на въпроса - с 80 л. вертикален Дипломат съм от 8 г. и не съм имал проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте могли да помислите и за проточни бойлери вместо традиционните с водосъдържател. Големият им плюс е, че по всяко време има толкова топла вода, колкото е необходимо, докато със стандартния през зимата, когато водата е ледена, втори човек не може да влезе да се изкъпе, освен ако не обича да моржува. Аз лично съм решил, когато дойде време да сменям бойлера, да сложа проточен.

Конкретно на въпроса - с 80 л. вертикален Дипломат съм от 8 г. и не съм имал проблеми.

Това звучи добре обаче да знаеш колко лоши неща чета по форумите Дипломат не е истина.2-3 дни вече се ровя и мненията си силно противоречиви.Май само от аристон и стибел няма оплаквания - чудя се и за тия атланитк.Май само от чуждото прозиводство няма проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това звучи добре обаче да знаеш колко лоши неща чета по форумите Дипломат не е истина.2-3 дни вече се ровя и мненията си силно противоречиви.Май само от аристон и стибел няма оплаквания - чудя се и за тия атланитк.Май само от чуждото прозиводство няма проблем

Здравейте, реших и аз да се включа, защото видях, че обсъждате една позната за мен френска марка, Atlantic. Следвах в Франция 3 години и там да ви кажа продуктите на Atlantic са много разпространени. Във апартамента под наем, в който живеех имахме такъв бойлер и не сме имали никакви проблеми с него. Работеше си отлично, а и не беше нов. Много хубаво, че и тука са ги пуснали, защото и ние имаме нужда от смяна на бойлера и мисля да се възползвам, ако са им хубави цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карах 10 години с Дипломат, като за целия период не съм имал никакъв проблем. Сега пак си взех Дипломат за 200 лева, 3 кВ, 5 години пълна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карах 10 години с Дипломат, като за целия период не съм имал никакъв проблем. Сега пак си взех Дипломат за 200 лева, 3 кВ, 5 години пълна гаранция.

как така 5 години, на мен ми казаха 3.преди били с 5 ама сега я намалили???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По рано беше 5 година за водосъдържателя, а сега е 5 години пълна, за всичко. Гаранцията важи, ако ти го свърже упълномощен от фирмата човек срещу скромна сума. Информацията ми е от преди 1 месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Изчетох доста теми и знам, че да задам въпроса така: "Избор на нов бойлер" не е много уместно, защото ще има поне 10 различни предложения за марки, затова съм се спрял на две Diplomat и TESY. Като за TESY съм малко скептичен, заради повечето лоши отзиви от страна на клиентите, а това пък е откъс от сайта на Diplomat "… Дефектността на бойлерите Diplomat е под 0,4 % за целия период на гаранцията. ", което може би е вярно, защото като цяло хората са доволни от марката. Плюс за TESY, поне според мен е стъклокерамичното покритие, което не видях да го имат бойлерите на Diplomat, ама аз си падам малко "кьорчо". Публикувано изображение Стъклокерамичното покритие толкова ли е важно за топлозадържането и дали в частност това на TESY е добро? В крайна сметка нека обощя въпроса си, ще мога ли за около 200лв. да закупя 80л. бойлер, който е икономичен и сравнително добре топлоизолиран. :)

Препоръчвам ти Дипломат... :) Мойто Теси ми създава само проблеми :)

Редактирано от niko13 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе я да ви питам набързо, има ли бойлери с таймер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично препоръчвам да не си купувате бойлер произведен от "Елдоминвест".

При "Елдоминвест" всичко е на добра и лоша партида и на късмет общо взето. Запознат съм доста добре с тази информация. Аз също съм с техен бойлер,но за сега нямам оплаквания,може би съм улучил точната партида.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчетох доста теми и знам, че да задам въпроса така: "Избор на нов бойлер" не е много уместно, защото ще има поне 10 различни предложения за марки, затова съм се спрял на две Diplomat и TESY. Като за TESY съм малко скептичен, заради повечето лоши отзиви от страна на клиентите, а това пък е откъс от сайта на Diplomat "… Дефектността на бойлерите Diplomat е под 0,4 % за целия период на гаранцията. ", което може би е вярно, защото като цяло хората са доволни от марката. Плюс за TESY, поне според мен е стъклокерамичното покритие, което не видях да го имат бойлерите на Diplomat, ама аз си падам малко "кьорчо". Публикувано изображение Стъклокерамичното покритие толкова ли е важно за топлозадържането и дали в частност това на TESY е добро? В крайна сметка нека обощя въпроса си, ще мога ли за около 200лв. да закупя 80л. бойлер, който е икономичен и сравнително добре топлоизолиран. :speak:

Много добри бойлери са немските Стибел Елтрон /или Щибел Елтрон / Stiebel Eltron//.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ние имаме бойлер "дипломат" от 4г

т'ва е най-доброто!

стопля бързо! водата не изстива!

за какви дефекти ми говорите:speak:

аз като се сетих сега едно време к'во беше със старите бойлери дето постоянно им изгаряха нагревателите и протичаха Публикувано изображение да пускате да шурти водата от бойлера и да сменяте нагревател познато ли ви е хахахаххахахаа беше си ужас:wors:

вземайте си дипломата и забравете за грижите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ние имаме бойлер "дипломат" от 4г

т'ва е най-доброто!

стопля бързо! водата не изстива!

за какви дефекти ми говорите:)

аз като се сетих сега едно време к'во беше със старите бойлери дето постоянно им изгаряха нагревателите и протичаха Публикувано изображение да пускате да шурти водата от бойлера и да сменяте нагревател познато ли ви е хахахаххахахаа беше си ужас;)

вземайте си дипломата и забравете за грижите!

Аз пък имам бойлер TESY от 2 години и досега нямам никакви проблеми. Аз пк съм малко скептично настроен към Diplomat, но въпрос на мнение вкус и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам 5 г. бойлер Edesa 100 л. и съм много доволен. http://fagorvarna.com/index.php?itemID=104&group=14#h1

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плюс за TESY, поне според мен е стъклокерамичното покритие, което не видях да го имат бойлерите на Diplomat, ама аз си падам малко "кьорчо".

това "стъклокерамично покритие" STIEBEL ELTRON го имат още от времето, когато ние сме слушали речите на Тодор Живков. не взимай боклуци, ами си купи нещо, което е наистина за цял живот, бойлерът не е ютия, че да си позволиш да го сменяш всяка година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За науката да добавя: Има и голямо значение каква е ( по дебелина) и изолацията на бойлера. Значи имаме служебни 4 100литрови бойлера на Теси - е няма такова тъпо нещо :down: Когато е стоплен се усеща осезаемо колко е горещ - изолация ( в сравнение с добрите бойлери ) е 00 - градска тоалетна :D Иначе ...само на единия в гаранция ни изгоря релето и извън гаранция на 2 - нагревателите, ама все пак това е ТЕСИ - онова за малкото пари :yanim: Лично аз си купих едно друго менте - Аристон със 7 години гаранция , двойна изолация ( такава имаше и някаква серия ..хм...Океан или нещо от този род на Дипломат ) и засега съм супер доволен ...друго не знам ...а и самият бойлер има доста "гъзарски" вид ( за което , честно казано не ми дреме на ..показалката , стига да работи добре ) ....

нещо като това нещо

а човек ако може да си позволи качествен бойлер със съдържател от неръждаема стомана .... другото си е компромис винаги :)

Редактирано от juve (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...