Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

life_alert

Избор на нов бойлер

Препоръчан отговор

Напоследък нещо не им върви на Atlantic... Служителите им нямат работа и постоянно пишат в интернет как са живели във Франция и колко било розово положението с тези бойлери. :ph34r:

Редактирано от Sleeker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Дипломат. Качеството е голямо няма да съжаляваш. Дава ти 5 години гаранция лесно се затопля водата. Тя може да се затопля от електрическото захранване и локално парно.

Редактирано от nasko96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Светльо Шишков" може би са най-добрите БГ бойлери ,иначе Аристон от новите или Стибел Елтрон .Има прилични газови ,както проточни ,така и обемни ,проточните може би са по-добрия вариант .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам Теси от 2 год. и нямам никакви пролеми. Дано и да не се появи де. Само един съвет - не си и помисляйте за Виком Хасково! За 2 години 4 пъти са ремонтирали, изключително нелюбезни, никаква информация не дават каква е повредата и не ти пишат на гаранционната карта какъв е бил ремонта, а по телефона нямам дума за какво става въпрос! Просто са изключително некачесвени и са нагли да не си и признаят за дефектите! Иначе и те има 5 год гаранция, но явно ще го "ремонтират докато изтече гаранцията" както ми казаха по телефона и после ще го изхвърлим!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко за Елмод

1. 50 годишен опит - според мен най-добрата марка за бойлери е Елдом, може да видите в този сайт за бойлери , бях чел че елдом са компания от 50 години, което да кажем не е супер много, както Whirlpool 100 и кусур, но означава че не са прохождащи и качество не по-малко от другите.

2. За Дипломат не се лъжете, бойлерите които преди бяха с тази марка бяха произведени от заводите на Елдом, самите Дипломат не са произвеждали бойлери до колкото знам, а сега бойлерите на дипломат са от Китай внос, а елдом са си българските качествени бойлери.

3. Огромно количество бойлери - Доколкото съм гледал Елдом предлагат на БГ пазар 10 пъти повече бойлери от колкото Теси и Дипломат взети заедно. Елдом изнасят бойлери за 4 континента, произвеждат от 25 - 1000 литрови и това ме кажа да смятам, че едва ли с такова количество, разнообразие и пазари (не само в България а в много страни), не може да не са на ниво. Техните бойлери имат различни сертификати за качество, аз отделните пазари,

Избор на бойлери

Покритие - Между стъклокерамични и емайлирани няма разлика и предимството на самия емайл е че по химически свойства е подобен на стъкло и за това не взаимодейства със разтворените във водата съединения и във самата вида. За допълнителна защита се слага анодния протектор, но емайлираното покритие не може да се сравнява със неръждаемите бойлери, за които и цената е доста по-висока. На елдом емайла е по холандска формула FERRO.

Сигурност - предпазен вентил - на елдом поне имат 3 функции (но при повечето бойлери ги има тези функции) -

• защита срещу високо налягане
  • предотвратяват изтичане на топла вода (ако спре водата)
  • регулира постоянно налягането
Термостат - като се достигне зададената температура се изключва, при елдом е защитен - още 1 датчик който след температурата и ако термостата не изключи, датчика изключва термостата т.е. захранването на бойлера.

Управление

Механично - обикновеното при него не се следи температурата толкова стриктно и може да включи когато няма нужда се затопля водата или да включи когато тя е вече прекалено изстинала - и в двата случая има загуби на ток

Електронно - при него температурата се следи прецизно, което дава гаранция че нагревателя ще се включи в точния момент и ще изключи когато се достигне температурата (подобно на управлението на инверторните климатици). Така се намалят горепосочените загуби. Предимство на електронно управление - при големи бойлери, колкото по-големи толкова по-добре - по този начин ще се пести повече енергия, от колкото да се чака бойлера да се включи когато водата е напълно изстинала - аналог - влак много тежък (бойлер много голям) веднъж засилен (затоплен) му трябва много малко енергия (от време на време да се включва) да се поддържа неговата скорост (температура). Това сравнение е на принципа на инерцията.

Това е от мен, надявам се да съм помогнал на някой, :D не съм експерт, не продавам бойлери и не работя за елдом :D ако някой си е помислил така бай бай

ууу забравих бойлери Atlantic те са по "оригинална Френска технология",не подценявайте французите !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покупката на бойлер на цена около 200лв. не е някаква кой знае каква инвестиция. Така или иначе /ако клиента не се окаже "карък" / всеки един бойлер би изкарал безпроблемно 8-10години. Какъв е съдържателя няма значение - нито ще пиете вода от бойлера, нито ще готвите със затоплена от него вода. Така или иначе след 3-5година /в зависимост от водата, която ви подава ВиК/ водосъдържателя и нагревателя ще са доста добре "облепени" с варовик. Хич да не ви пука - продължавайте да си го използвате и на 8-10 година - директно на боклука /щото на вторични искат да му демонтирате водосъдържателя-за желязо, да почистите топлоизолацията, а кожуха приемат - за ламарина/. Купувал съм и ползвам няколко уреда на Дипромат, но чак сега като влязох в сайта им разбрах, че им работят уредите в чужбина - включително Турция и Китай. Имах доскоро 2 бойлера 80л вертикални на "Елдом Инвест" - единия със серпентина, другия без. Нямам забележки - включваш, настройваш градусите и забравяш. Консумативите са евтини и ги има навсякъде - ако се наложи нещо да се подмени. В момента съм с 2 бойлера - един стар 80л вертикален и един вносен проточен 6-7киловата. Обикновения включваме само на нощна и има вода през целия ден - както за къпане, така и за чиниите в мивката, а при нужда - хоп другата слушалка от проточния и 4-членното семейство е доволно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз откакто сменях на Елдом-а вътре тръбата за топлата вода, която е пластмасова и се беше потрошила наполовина, се отказвам от тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И един интересен въпрос към всички - Трябва ли да капе вода от предпазния възвратен клапан на бойлера.

Ей това чудо на техниката имам предвид: http://nikelectric.com/product_info.php?products_id=2006

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, трябва! Не постоянно, но това означава, че работи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се повиши налягането предпазния вентил изпуска вода за да го намали. Това може да се случи ако:

- бойлера е включен на високи градуси и по време на работа капи

- ако капи постоянно когато е изключен означава че ВИК са пуснали по-високо налягане от колкото трябва. Обади им се и им кажи, може да намалят налягането ако не го направят може да си купиш редуцир вентил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука заприлича на рекламна агенция , а за това дето "капи" ...... ;) Най евтиния вносен бойлер е в пъти по-добър от който и да е български! Съжалявам за изказването си, защото определено ми се ще да не е така, но за съжаление е вярно! Разсъждавам само от гледна точка на подръжка, гаранция и експлоатация....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най евтиния вносен бойлер е в пъти по-добър от който и да е български!

Грешиш.

Връщат ми повече развалени Ariston-и, отколкото Елдом-ски.

И Дипломат няма как да произвеждат бойлери, защото това е търговската марка на стокова борса Рикошет. Доскоро имаха договорка уредите има да се произвеждат във варненския завод Елдом Инвест, но вече не е така, и ги произвеждат където намерят. Готварските печки например - в Хасково. А бойлерите ги рекламират уж като италиански, ама според мен, ако е вярно, значи Италия е провинция в Китай :wink12: .

Все още Атлантик развален не съм получавал, но и те не са френско производство - чувам, че имали заводи в Алжир и Украйна.

Аз лично съм с 2 елдомски бойлера, и ако трябва да купувам, пак бих избрал такъв. По чисто егоистични причини - сервизът и магазинът за резервни части са ми под ръка:) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно така Mr. McPherson :) кажи им го, може българското производство да не става, но не за всички стоки, Елдом са си най- наниво в бойлерите. Даже и готварските им печки са по масивни и здрави, за разлика от дипломатите. "ЕЛДОМИНВЕСТ е производителят на електрически бойлери с най-широкия моделен асортимент в Централна и Югоизточна Европа, включващ над 200 модела бойлери"

Редактирано от -Ivaylo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно така Mr. McPherson :clap: кажи им го, може българското производство да не става, но не за всички стоки, Елдом са си най- наниво в бойлерите. Даже и готварските им печки са по масивни и здрави, за разлика от дипломатите. "ЕЛДОМИНВЕСТ е производителят на електрически бойлери с най-широкия моделен асортимент в Централна и Югоизточна Европа, включващ над 200 модела бойлери"

Амин :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз откакто сменях на Елдом-а вътре тръбата за топлата вода, която е пластмасова и се беше потрошила наполовина, се отказвам от тях!

Е, защо се занимаваш сам да сменяш тази тръба? Не е ли доста по-удачно да повикаш квалифициран водопроводчик, който на всичкото отгоре ще ти даде и ценни съвети за бъдещата му функционалност. Сега ако си такъв примерно, няма проблем, но не е особено желателно специално при бойлерите да се правим на ел техници и водопроводчици. Ако се нуждаеш от професионални ВиК услуги, моят съвет е да използваш услугите например на http://kaldata.com - момчетата неведнъж идваха да ми сменят тръби за топла и студена вода, както и други услуги по бойлера и не съм имал оплаквания досега. Редактирано от Trichocephalus
реклама (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти видя ли от кога е това мнение, което обсъждаш? Сигурно човекът е сменил вече 2 бойлера от тогава...А пък  т.н." квалифицирани водопроводчици" обикновено са учили в движение.

Редактирано от eleena1999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, защо се занимаваш сам да сменяш тази тръба? Не е ли доста по-удачно да повикаш квалифициран водопроводчик, който на всичкото отгоре ще ти даде и ценни съвети за бъдещата му функционалност. Сега ако си такъв примерно, няма проблем, но не е особено желателно специално при бойлерите да се правим на ел техници и водопроводчици. Ако се нуждаеш от професионални ВиК услуги, моят съвет е да използваш услугите например на http://kaldata.com - момчетата неведнъж идваха да ми сменят тръби за топла и студена вода, както и други услуги по бойлера и не съм имал оплаквания досега.

Мисля, че съм, достатъчно компетентен относно работата и функционалността на бойлерите, поне по обикновените, за да се справя и сам с електрическата и ВиК мрежи. Всеки сам преценява себе си. Благодаря ти за съвета, но се възползвай ти от него ;)

П.П. А относно смяната на самата тръба, не е по-сложно от отваряне на бойлера за почистване от котлен камък - и за него ли да викам майстор?  Всъщност кой е майстор? Има ли китапи за майстор бойлерджия :))

Редактирано от icemans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека искал да направи реклама , която филтъра на сайта май не му е позволил а вие го оплюхте набързо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега включих :) И аз се чудя какви са тия специалисти от kaldata.com  :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я ми препоръчайте марка бойлер 80 л и евтино и надеждно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я ми препоръчайте марка бойлер 80 л и евтино и надеждно.

Всичко различно от "дипломат" и "елдом"  става  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко различно от "дипломат" и "елдом"  става  ;)

Демек - Теси, Атлантик, Аристон и Горение? Айде стига глупости!

От всичко на българския пазар, "Елдом" са за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като техник подръжка, препоръчвам избягването на посочените от мен марки! Добро решение като цена/качество са "Павел Матев" - Хасково, ама хората даже и не знаят за тях, щото не върви реклама по телевизора! Докато се американизираме с усиленото гледане на реклами, определено няма да бъдем добре  ;)

Редактирано от rulom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Елдом" - правилният бойлер. Трябва обаче да се отчете и качеството на водата в района в който живеете, налягането на водата, редовната подмяна на анодния протектор . т.е това предопределя продължителноста на живота на всяка марка бойлер

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като техник подръжка, препоръчвам избягването на посочените от мен марки!  

Като бивш продавач на бойлери, който има информация на кои най-често се правят рекламации - държа на мнението си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...