Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос за разкодиране на Vodafone 225

Препоръчан отговор

здравейте,

мога ли този телефон в домашни условия ( с дата кабел и компютър)

да го отклю4а да може да работи с вивателски и глобулски карти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не това предполагам че иска някакъв друг телефоннен софтуер който не съществува ..Ако искаш да говориш евтино вземи си някоя нокийка УСПЕХ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не това предполагам че иска някакъв друг телефоннен софтуер който не съществува ..Ако искаш да говориш евтино вземи си някоя нокийка УСПЕХ

:P

е той софта сигурно се намира по торенти, насам-натам :P

а какво общо има цената с модела? аз този ве4е съм го купил,

но искам да мога на него от време на време да си ка4вам и глобулската

карта, а ско може и вивателска да взема :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:speak:

е той софта сигурно се намира по торенти, насам-натам :)

а какво общо има цената с модела? аз този ве4е съм го купил,

но искам да мога на него от време на време да си ка4вам и глобулската

карта, а ско може и вивателска да взема :)

ами щом се намира по торенти напред народе ....потърси аз дори не знам защо на някой дето си разбира работата да разкодира телефон от 30 лева при положение че има за същите пари готови разкодирани нокии СЕта и т.н..

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами щом се намира по торенти напред народе ....потърси аз дори не знам защо на някой дето си разбира работата да разкодира телефон от 30 лева при положение че има за същите пари готови разкодирани нокии СЕта и т.н..

ем този телефон е за 15лв (с 2г договор де) и в най-лошия слу4аи трябва да дам

10лв и ще ми го разкодират. явно няма да мога аз.......

ина4е гледам и това тука http://bulmag.com/unlock/vodafone/vodafone-225.html

ама и тези искат пари........ :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Vodafone 225 който работи само с м-телски карти,и искам да го направя да работи със всички или само с глобулски

IMEI :355862014764629

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

iovi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Super Unlocknah si vodafona ot goreposochenia lick bulmag.com 228-ca v nashto elo niama koi da gom

otkliuchi a v sandanski iskat 30 lv.

thanks

е, трябва да има и безплатен на4ин ;)

а какви пари искат тези булмаг?

и изобще като ти доиде смс с кода къде и как го въвеждаш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
е, трябва да има и безплатен на4ин :P

а какви пари искат тези булмаг?

и изобще като ти доиде смс с кода къде и как го въвеждаш?

Тези от Булмаг пращат имейа ти през един сървър, където ти смятат кода,

и после ще те инструктират как да го въведеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си това

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12167

И ще ти бачка с всякакви оператори без да го разкодираш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем със същия телефон!

След като сложа SIM карта на М-тел и въведа PIN кода ми изписва SIM locked sad.gif

Някой има ли идея какво може да се направи по въпроса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имам проблем със същия телефон!

След като сложа SIM карта на М-тел и въведа PIN кода ми изписва SIM locked sad.gif

Някой има ли идея какво може да се направи по въпроса

Само два са вариянтите за тази иникация. Или от менюто на апарата от защитите е активирана опцията за заключване на апарата от някоя друга сим на Мтел... или най-често хората слагат и други карти, на други оператори вътре, и след въвеждане на пин кода на съответната карта апарата се заключва. Всяка седмица имам такъв случай с тези телефони.

Помисли си какво си правил с този апарат и дали ти или някой друг е слагал карта на друг оператор вътре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само два са вариянтите за тази иникация. Или от менюто на апарата от защитите е активирана опцията за заключване на апарата от някоя друга сим на Мтел... или най-често хората слагат и други карти, на други оператори вътре, и след въвеждане на пин кода на съответната карта апарата се заключва. Всяка седмица имам такъв случай с тези телефони.

Помисли си какво си правил с този апарат и дали ти или някой друг е слагал карта на друг оператор вътре.

бях слагал друга карта, която не беше на М-тел, но сега не работи с никаква карта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
бях слагал друга карта, която не беше на М-тел, но сега не работи с никаква карта

Разбира се! Тези телефони са направени така, че когато се опиташ да активираш във Водафончето карта на друг оператор той се заключва изцяло за всяка мрежа. Варианта ти сега е да се преинсталира софтуера. Ако го направиш в сервиз на Мтел ще ти струва 12 лв. Което направо ти дава възможност да си вземеш един нов!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Ей, ей, ей, престанете да говорите такива глупости бе хора, като не сте абсолютно наясно с нещата!

Когато си закупиш/получиш Vodafone 225 по принцип можеш да слагаш само Мтел-ски карти. (ако е закупен от България). След като сложиш друга НЕ-Мтелска карта, въвеждаш ПИН кода на картата и ти показва меню "Въведете код за отключване". Този код се генерира от някакъв софтуер (нелегален естествено), който зависи от IMEI кода ти. Но ако си въвел повече от 5 пъти грешен Unlock code, ще се блокира изцяло телефона. И мисля, че дори и след това при една преинсталация на софутера би трябваало да се оправи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ей, ей, ей, престанете да говорите такива глупости бе хора, като не сте абсолютно наясно с нещата!

Когато си закупиш/получиш Vodafone 225 по принцип можеш да слагаш само Мтел-ски карти. (ако е закупен от България). След като сложиш друга НЕ-Мтелска карта, въвеждаш ПИН кода на картата и ти показва меню "Въведете код за отключване". Този код се генерира от някакъв софтуер (нелегален естествено), който зависи от IMEI кода ти. Но ако си въвел повече от 5 пъти грешен Unlock code, ще се блокира изцяло телефона. И мисля, че дори и след това при една преинсталация на софутера би трябваало да се оправи.

Не мисля, че говоря глупости, след като по цял ден се занимавам с тия водафони.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Този код се генерира от някакъв софтуер (нелегален естествено), който зависи от IMEI кода ти. "

и как става тази работа с разкодирането? как да го разкодирам чрез Имей ? че не ми се дават пари за разкодиране..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

EMEI се вижда с *#06# и излиза, ама не мога да намеря калкулатора, който по тови емеи

ще генерира кода за отключване. аз трябва и да хвана да звънна до КЗП да видим имат ли

законово право така да ги заключват. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
EMEI се вижда с *#06# и излиза, ама не мога да намеря калкулатора, който по тови емеи

ще генерира кода за отключване. аз трябва и да хвана да звънна до КЗП да видим имат ли

законово право така да ги заключват. :P

Не се прави и ти... Говориш пълни глупости!

След като тези телефони са си производство единствено от Vodafone, който пък са главен партнъор на Мтел, те държът пълните си права в/у тях. И след като ти предлагат телефон за 9.90 при реална цена доста по-висока, мисля че няма какви претенции да придевявате толкова! Като искаш незаключен VF225 си го купи на една цена от 89 лв и никой нищо няма да ти каже.

Сякаш някой прави проблем от това, че по принцип в едно заведение щом сервират Кола не предлагат Пепси, и обратното. Нещо подобно е равносилно. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

Такааа и аз си блокирах моя водафон.

Кажете как да сменя софтуера?

Само с кабел ще стане ли или трябва и специално устроиство?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Такааа и аз си блокирах моя водафон.

Само с кабел ще стане ли или трябва и специално устроиство?

Занеси го в сервиз. Ти сам нищо няма да направиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако апарата е закупен легално от Мтел и е минала една година от продажбата му то може да се разкодира,безплатно единствени след обаждане в Мтел.

Аз имам Водафон 225 разкодиран по този начин и работи с всички операторски сим карти.

Успех на всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имах такъв таралясник biggrin.gif преди време и след като го блокирах (от любопитство да пробвам с друга карта) просто го хвърлих в кофата за боклук . Хора , не си заслужава времето и усилията да седите по форуми или да търсите в Интернет да начини за разкодиране на нещо , което е 10 лв .

Както беше споменато многократно - купили сте евтин телефон за разговори към съотвения оператор . Искате други оператор - няма ядове - купувате телефон от тях (пак за около 10-20 лева) . И така . vivatel и Globul не си кодират апаратите.

Редактирано от ugoout (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<!--quoteo(post=1499338:date=28.08.2009г. в 17:45ч.:name=wed)--><div class='quotetop'>ЦИТАТ(wed @ 28.08.2009г. в 17:45ч.) <a href="index.php?act=findpost&pid=1499338"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Такааа и аз си блокирах моя водафон.

Само с кабел ще стане ли или трябва и специално устроиство?<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

Занеси го в сервиз. Ти сам нищо няма да направиш.

Аз ще го занеса но не искам да давам повече пари от колкото струва.

Просто исках да знам ако някои има софтуер или хардуер и е правил разкодирането да каже какво точно е нужно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване