Премини към съдържанието
General Bison

Не ми разпознава новия хард

Препоръчан отговор

Купих си нов хард (seagate 320GB/SATA2/7200/16MB), включих го към компа и си тръгна нормално, но като влезна в my computer не ми го дава. Дава ми само старият хард. Какво трябва да направа за да ми го разпознае?

Дъното ми е ASUS A7V880, старият ми хард е maxtor 80GB/SATA1, разделен е на дялове C и D, под XP е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Купих си нов хард (seagate 320GB/SATA2/7200/16MB), включих го към компа и си тръгна нормално, но като влезна в my computer не ми го дава. Дава ми само старият хард. Какво трябва да направа за да ми го разпознае?

Дъното ми е ASUS A7V880, старият ми хард е maxtor 80GB/SATA1, разделен е на дялове C и D, под XP е.

И аз вчера си купих Seagate 320GB/SATA2/5400/8MB/2.5" laugh.gif

Контролен панел -> Административни инструменти -> Управление на компютъра -> Disk Management

и ... там си създаваш нови дялове (размер, буква, етикет, файлова система), и ги форматираш, и ... след това вече ще ги разпознае! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах го нестава. Пробвах и с Norton Partition Magic, и с Paragon partition и пак нестава. Дава ми съобщение за грешка "ch1/master". Да не би да трябва да се направи на slave и ако трябва как се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sata контролера разрешен ли е

да не е в RAID режим?

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е защото стария ти диск е SATA1 а новия е SATA2, това дъно не поддържа САТА2 ако има джъмпер на диска го премести трансфера да е на 1.5, ако няма джъмпер.. нов диск

Редактирано от tuturutko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е защото стария ти диск е SATA1 а новия е SATA2, това дъно не поддържа САТА2 ако има джъмпер на диска го премести трансфера да е на 1.5, ако няма джъмпер.. нов диск

Джъмпер има, дори би трябвало да е сложен. А тези без джъмпер си имат софтуер за смяна на режима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Джъмпер има, дори би трябвало да е сложен. А тези без джъмпер си имат софтуер за смяна на режима.

Ако има място за джъмпер много ясно че ще е сложен, но ще е сложен на 3.0 ГБ/с а не на 1.5, а относно софтуера не знаех за такъв :yanim:.

Ако можеш дай ми някакъв линк или просто име за въпросния софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако има място за джъмпер много ясно че ще е сложен, но ще е сложен на 3.0 ГБ/с а не на 1.5, а относно софтуера не знаех за такъв :) .

Ако можеш дай ми някакъв линк или просто име за въпросния софтуер.

На базата на какво си мислиш че ще бъде сложен на Сата2? Защото така си решил?

При Сигейт когато джъмпера е поставен е в режим Сата1, а когато е махнат е в режим Сата2. Софтуер има на сайта на производителя на дисковете които го ползват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джъмпер има. Според това което пише върху харда ако е сложен джъмпера трансфера ще е ограничен до 1,5Bb/s ако го няма трансфера ще е 3Gb/s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На базата на това че някои производители слагат джъмпера на пиновете които не променят нищо (Western Digital опция Default 2)

http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/ph...created=#jumper

ПП: Точно този модел не мога да подкарам на въпросното дъно A7V88

ПП2: Е след като го сложи на 1.5 разпозна ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване