Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Учителка бие ученици в 6-то СОУ в Благоевград

Препоръчан отговор

Прочетох много мнения и съм очуден от вашата толерантност към биенето на деца от учител. Тук във Франция имаше такъв случай, и родителите на детето съдиха учителя. Тук това е противозаконно, в България позволено ли е, че всички сте "ЗА" ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 77
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Споко, аз те следя днес - той почива

Не се Очудвай толкова. Явно и във Франция имат същия проблем с учениците както тук.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прочетох много мнения и съм очуден от вашата толерантност към биенето на деца от учител. Тук във Франция имаше такъв случай, и родителите на детето съдиха учителя. Тук това е противозаконно, в България позволено ли е, че всички сте "ЗА" ?

Защото сегашните деца, с извинение заслужават бой, и то як, повечето от тях имам предвид.... С тази криворазбрана демокрация, нищо дуго не остава .. а и боя възпитава, нищо че вече го отричат....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защото сегашните деца, с извинение заслужават бой, и то як, повечето от тях имам предвид.... С тази криворазбрана демокрация, нищо дуго не остава .. а и боя възпитава, нищо че вече го отричат....

Дам....Ако Роджър Уотърз не беше ял бой нямаше да я има "Стената" това ли се опитваш да кажеш?Децата не са виновни.Тия които са за бой са извън темата.Ама с бой нищо не се оправя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дам....Ако Роджър Уотърз не беше ял бой нямаше да я има "Стената" това ли се опитваш да кажеш?Децата не са виновни.Тия които са за бой са извън темата.Ама с бой нищо не се оправя.

Ами явно защото е ял бой, е разбрал нещата, и е станал човек, пацифист и анти-шовинист.. за разлика от някои..... дето явно не са яли достатъчно бой....

Боя оправя, каквото и да си говорим... Когато всички други мерки са се изчерпали, трябва нещо по-сериозно като довод....

Редактирано от Diin (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами явно защото е ял бой, е разбрал нещата, и е станал човек, пацифист и анти-шовинист.. за разлика от някои..... дето явно не са яли достатъчно бой....

Боя оправя, каквото и да си говорим... Когато всички други мерки са се изчерпали, трябва нещо по-сериозно като довод....

Има и по лесен начин.Дано се сетиш...Това което видях в клипа бе идиотско.Случките са били най-малко 2х 5-6.Имаше два клипа качени,значи учениците са знаели каква ще е реакцията на провокацията.Тъпото в цялата ситуация е ,че ти си в голяма степен прав.

Защото сегашните деца, с извинение заслужават бой, и то як, повечето от тях имам предвид.... С тази криворазбрана демокрация, нищо дуго не остава .. а и боя възпитава, нищо че вече го отричат...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има и по лесен начин.Дано се сетиш...Това което видях в клипа бе идиотско.Случките са били най-малко 2х 5-6.Имаше два клипа качени,значи учениците са знаели каква ще е реакцията на провокацията.Тъпото в цялата ситуация е ,че ти си в голяма степен прав.

По-лесния начин не е по-лесен, изисква страшно здрава психика, нерви и желязна воля.. както и доста голяма доза волско търпение... А и с тия деца, честно казано само казармен режим ще ги оправи... и голяма доза бой....когато се налага...

П.С Не е тъпото че съм прав, тъпото е че това ми е работата, да се занимавам със всякакви магарета, и то големи, не деца като тези в училище.....Свикнал съм да съм прав....и да се справям...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре и то кат си е дебил секи ден ще си прави дебилщините ти ще го биеш и като му свикне на твоя бой тогава какви по сериозни мерки ще предприемеш ... на него ще му стане на навик и предвид сегашния непукизъм и липса на респект не вярвам да всееш много респек с тези си действия а само ще го изнервиш и озлобиш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
добре и то кат си е дебил секи ден ще си прави дебилщините ти ще го биеш и като му свикне на твоя бой тогава какви по сериозни мерки ще предприемеш ... на него ще му стане на навик и предвид сегашния непукизъм и липса на респект не вярвам да всееш много респек с тези си действия а само ще го изнервиш и озлобиш

Викаш дебил :huh: Грешиш, дебил е защото се чуства недосегаем, покажи му че е едно нищо, и нека всеки ден му мачкаш фасона, по един или друг начин, и ще видиш че дебилщината му ще изчезне яко дим , сам ще разбере че да се прави на дебил е мнооого грешно.....

И няма лошо да се озлоби, злобата само помага... ако не, повтаряш отначало тактиката, с леки промени....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Викаш дебил :) Грешиш, дебил е защото се чуства недосегаем, покажи му че е едно нищо, и нека всеки ден му мачкаш фасона, по един или друг начин, и ще видиш че дебилщината му ще изчезне яко дим , сам ще разбере че да се прави на дебил е мнооого грешно.....

И няма лошо да се озлоби, злобата само помага... ако не, повтаряш отначало тактиката, с леки промени....

Не става с бой аз съм в позицията на учител всеки ден само че келеша който трябва да търпя аз е малкия ми брат( ислава богу е само един) ....Не става просто същото е като да е в час говори не млъква кат му разбия мутрата мълчи известно време и пак почне ....Голямата мизерия дето прави е да играе топка вкъщи и като чуя тупуртене трябва да отивам да го строявам че ще отидат на майка китките ...Онзи ден на розата и паднаха 3 клона ;);) с времето отъпява и не знам докога тази временна мярка ще работи ......

Това не е ли горе долу сходно поведение като в училище в случая там се приказва мятат се хартийки и всевъзможни глупости ...... Точно 4 -5 човека от класа ми дигат шум колкото за 30 циганина и като излезнат най-накрая може да се чуе гласа на учителя/ката....

Общо взето всички ей такива където се чудят какво да правят каква мизерия ти направят нямат с какво да се занимават през "свободното" време ...И те после ще се чудят какво да правят с живота си ..... Аз като нямам какво да правя и на компа ми е тъпо си чета "Живи и мъртви" препоръча ми я баща ми и да ви кажа доста е интересна ......Още малко ми остава .......

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чухте ли какво каза Милен Цветков ? В училището издирвали автора на видеото и учителката била бясна... Да видим как ще се развие темата в следващите дни.

П.П. btw някой да е видял материала по някоя новинарска емисия ? Аз не съм още...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Викаш дебил :) Грешиш, дебил е защото се чуства недосегаем, покажи му че е едно нищо, и нека всеки ден му мачкаш фасона, по един или друг начин, и ще видиш че дебилщината му ще изчезне яко дим , сам ще разбере че да се прави на дебил е мнооого грешно.....

абе то кат е непукист нито му пука за мнението ти нито за това че ще му хварлиш единия бой

Редактирано от TuurboX (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
абе то кат е непукист ако знаеш колко му пука че му мачкаш фасона да не говорим че въобще не му пука за мнението ти

Не се е родило още такова дебелокожо животно, на което да не му пука за нищо, бъди сигурен, ако ще да се прави на най-най-най дебилния дебил на света.......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, боя го заслужават родителите им и...управленската клика(не само настоящата), която се грижи за...затъпяването на подрастващите!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе не може да си сигурен .... biggrin.gif айде боя ще ти помогне 1 - 2 пъти ми накрая ще му скимне на детето като на всеки човек какъв си ти че да го биеш ...

Редактирано от TuurboX (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И какво да направи ? Да му напище забележка, двойка, дори да го заведе при директор ? Ооо, това със сигурност ще помогне. В днешно време учениците не се трогват от подобни наказания. Дори да бъде изключен дадения образ, мама или тате ще бръкнат в дебелия портфейл и работата ще се оправи. Предполагам си гледала бТВ репортерите предната седмица ( или кога беше ) за онзи репортер дето се представи за учител. Та във въпросния филм хората си го казаха: учителят има ограничен набор от средства, с които да се противопостави в дадената ситуация. В такъв случай идва боят като средство за респектиране. Той ВИНАГИ помага ! Не казвам, че боят е правилната постъпка, но при липса на наистина сериозни средства, с които да се поддържа реда в училищата, той е неизбежна мярка...

Първо съвсем спокойно може да се разговаря с детето.

Второ разговор с родители,съответно може да се намеси и директора на училището.

Трето - детска педагогическа стая.

Като това дете види че нещата съвсем не отиват на добре,мисля че ще му дойде малко акъла.

В случая...учителката казва "защо си я псувал" момчето казва "не съм я псувал"....не мисля че за такова нещо може да се бие дете.Поне така го чух от клипчето (все пак е с доста лошо качество)

Колкото до това че винаги боя помага не съм съгласна.От един бой човек може да се промени както положително така и отрицателно.Всеки е различен и по различен начин възприема нещата.

Редактирано от iveta7 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първо съвсем спокойно може да се разговаря с детето.

Второ разговор с родители,съответно може да се намеси и директора на училището.

Трето - детска педагогическа стая.

Като това дете види че нещата съвсем не отиват на добре,мисля че ще му дойде малко акъла.

В случая...учителката казва "защо си я псувал" момчето казва "не съм я псувал"....не мисля че за такова нещо може да се бие дете.Поне така го чух от клипчето (все пак е с доста лошо качество)

Колкото до това че винаги боя помага не съм съгласна.От един бой човек може да се промени както положително така и отрицателно.Всеки е различен и по различен начин възприема нещата.

E надявам се такива неща да помагат в днешни дни. Защото преди 5-6 години, когато аз бях в тази възрастова група някои мои съученици неможеха да се трогнат от наказанията. Повярвай ми премина се през всички фази, които изброихме - двойки, забележки, директори, педагог, викане на родители, заплашване с изгонване и т.н. Представям си сега как е при условие, че децата стават все по дръзки с всяко поколение. Незнам дали е уместно да го кажа, но "вълкът кожата си мени, но нрава не"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да ви кажа, че преди години, когато учех в гимназията, в класа ни имаше наркомани, които после бяха изключени заради много отсъствия. Имаше и всякаква друга пасмина, кото пречеше на нормалния учебен процес. За щастие те често не влизаха в час и така беше по-спокойно. Е, сега обаче, нещата са хиляди пъти по-зле. Сега вече е почти невъзможно да се преподаде урок. Тъй като преди присъствах на разговори между учители и ги слушах как се оплакват - при това те преподаваха в среден курс, не в гимназията, разбрах, че явно никой от учителите не може да си преподаде нормално урока. А малките деца - и те използват нецензурен език и не им пука, че го използват по време на час и пред учителката.

Не знам дали да ми е жал за родителите им или да ги напсувам за това, че са изпуснали от контрол децата си. Чудя се дали трябва да има съд за такива родители или просто тези деца да се изпращат в изправителни домове. Ако всички деца, които трябва да се изпращат в изправителни домове наистина се изпратят там, тогава няма да останат много ученици в училищата.

Редактирано от tuksum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помните това, нали? То може ли да го забрави човек? Е, кажете ми как се възпитават такива деца? Кажете ми, аз искам да знам!!! После ми кажете, че учителите нямат право да бият децата. Нямам предвид да ги налагат здраво, но шамари си заслужават.

Ангелче, няма как да знаеш, че твоето дете няма да е лигаво. Понякога това, от което бягаме най-много и най не искаме, ни настига

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
E надявам се такива неща да помагат в днешни дни. Защото преди 5-6 години, когато аз бях в тази възрастова група някои мои съученици неможеха да се трогнат от наказанията. Повярвай ми премина се през всички фази, които изброихме - двойки, забележки, директори, педагог, викане на родители, заплашване с изгонване и т.н. Представям си сега как е при условие, че децата стават все по дръзки с всяко поколение. Незнам дали е уместно да го кажа, но "вълкът кожата си мени, но нрава не"...

Еми би трябвало да помагат.Както вече разбрахме във Франция,също в Испания - предполагам и други държави противозаконно е дете да се удря.

Родителите не си бият децата и въпреки всичко се оправят с тях.Значи има начини.Боят не решава нищо...

Аз също съм имала предупреждения за изключване,но никой не ме е бил.Разговаряно е с мен,с родители и нещата са се оправили.Явно си е до човек,де да знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що дадоха репортаж по бТВ. Оказа се, че учителката е пред пенсиониране и най-вероятно няма да бъде наказана, а ученикът не го било заболяло... Иначе имало и други случаи на побой, при които учителката карала учениците да си бият шамари един на друг. Но като цяло учителката била добра :rolleyes:

Редактирано от saber123 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що дадоха репортаж по бТВ. Оказа се, че учителката е пред пенсиониране и най-вероятно няма да бъде наказана, а ученикът не го било заболяло... Иначе имало и други случаи на побой, при които учителката карала учениците да си бият шамари един на друг. Но като цяло учителката била добра :sobbing:

Не го било заболяло...айде стига.Нещо гнило има тука.

Ще ме кара някой да удрям шамари на друг...в кой век живееме?Това ми било добра учителка. sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не го било заболяло...айде стига.Нещо гнило има тука.

Ще ме кара някой да удрям шамари на друг...в кой век живееме?Това ми било добра учителка. sad.gif

КАТО бях в шести клас моята класна накара Данчо,който седеше до мен да ми удари шамар. Той ме удря,аз го удрям,той ме удря, аз го удрям и така до края на часа.Проклела съм я кучката мръсна.Понякога я срещам и гледам колко е жалка в стремежа си да остане млада.По принцип тя е най-отвратителната учителка в цяла България. Другите учители и учителки са бледи нейни копия. Още повече ,че тя е учител по математика,любимият ми предмет и излага цялото учителско съсловие. Дърта шарфантия!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
КАТО бях в шести клас моята класна накара Данчо,който седеше до мен да ми удари шамар. Той ме удря,аз го удрям,той ме удря, аз го удрям и така до края на часа.Проклела съм я кучката мръсна.Понякога я срещам и гледам колко е жалка в стремежа си да остане млада.По принцип тя е най-отвратителната учителка в цяла България. Другите учители и учителки са бледи нейни копия. Още повече ,че тя е учител по математика,любимият ми предмет и излага цялото учителско съсловие. Дърта шарфантия!

Има и по-лоши,повярвай ми.Второ-не мисля че боя оправя нещо.Тези идиотчета които казват че децата заслужават бой са самите те.Трето-най-малко учителят има право да бие децата,на него му плащат да учи,а не да възпитава и то по този маоумен начин,пък и без туй това не може.Според мен те са работници като всички други и нямат по-големи привилегии.Защо оная пачавра не вземе да набие ученици от по-горен курс,да види какво ще я направят.По мой набл8дения към повече от 50 процента от учителите в България са алкохолици,не си знаят материала,държат се невъзпитано и какъв шибан пример дават на децата?После ще им дам едно увеличение на заплатите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване