Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

tuksum

Къде да търсим щастието?

Препоръчан отговор

Е, с това вече не мога да се съглася. Ти например достигал ли си до такова състояние? Смятам, че това е примирение, въпреки, че ти сигурно ще кажеш, че не е така. Примирението забавя развитието, а човек обикновено иска да се развива. Пак опираме до въпроса за егото, но то трябва два бъде задоволено. Дали егото може изобщо да бъде задоволено за достатъчно дълго време, за да се чувства човек щастлив, се питам аз?

Не трябва да го задоволяваш а да го елиминираш.Тогава ще си свободен и щастлив,но никой не твърди че това е лесна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не трябва да го задоволяваш а да го елиминираш.Тогава ще си свободен и щастлив,но никой не твърди че това е лесна работа.

Не можеш да го елиминираш изцяло,защото и то е част от теб. Според мен трябва да го модифицираш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не можеш да го елиминираш изцяло,защото и то е част от теб. Според мен трябва да го модифицираш :)

Да го модифицираш в какво? Ти лично къде намираш щастието?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм твърде убеден в това,макар че още успява да ме изненада,доста съм напреднал в процеса на абсолютната и тотална елиминация.Аз ме съм моето его.Е винаги съществува вероятност да се се скрило в някой потаен и прашен ъгъл,но ще видим.... cool.gif

Редактирано от Нео (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, с това вече не мога да се съглася. Ти например достигал ли си до такова състояние? Смятам, че това е примирение, въпреки, че ти сигурно ще кажеш, че не е така. Примирението забавя развитието, а човек обикновено иска да се развива.

Просветлението е преживяване отвъд дуализма. Което означава че не може да се опише с думи. Всяко описание ще е бледо подобие. Всяко описание са само думи. По важното е, че може да се преживее. От всеки. Защото е истинската ни природа.

Просветлението е активно.

Абсолютно безстрашие, спонтанна радост и активно, мъдро съчувствие. Постоянна активност за благото на другите.

Пак опираме до въпроса за егото, но то трябва два бъде задоволено. Дали егото може изобщо да бъде задоволено за достатъчно дълго време, за да се чувства човек щастлив, се питам аз?

Вероятно може, но всичко така или иначе свършва. Старостта, болестите и смъртта за съжаление са неизбежни.

Ако сме вкопчени в мислите и емоциите си, в тялото и вещите си със сигурност ще страдаме. От друга страна - не сме длъжни. Това е въпрос на избор.

Егото е преходно. Като облаци. Слънцето винаги свети, независимо дали го виждаме или не. Просветлението е същността ни, независимо дали го знаем или не.

Пиша не за да споря или убеждавам. Представям, доколкото мога будистката гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да го модифицираш в какво? Ти лично къде намираш щастието?

Въпросът е личен и няма общовалиден отговор.

Аз го намирам в спокойствието,в разбирателството,в компанията на добри приятели,в прегръдките на любимия човек,в четенето на добра книга. Нищо необикновено дотук...

Всъщност,в основата на всичко е спокойствието...От него произтичат много други неща. Но това,разбира се,го казвам от мой личен опит. При другите сигурно е различно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да го търсим туй щастие ... На хоризонта, разбира се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Къде да го търсим туй щастие ... На хоризонта, разбира се!

Да виж го добре,точно там се намира на хоризонта зад облаците.... cool.gif

img3945hh4.jpg

Редактирано от Нео (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пълно щастие няма!Има щастливи мигове,които можем сами да си доставим... cool.gif

за материлания свят разбитра се, че няма. ;) именно кпойто търси щастието в материалняи свят и с материални рай с 'религии'. :lol6: Но да кажеш, че няма 'пълно щастие' е вече белег, че слизаш към 'материланото щастие' ;) ... разбира се, че няма материлано щастие! :speak: ...той е илюзия с нюанси..почва с меда на майа и свършва с отровата на маха-майа.... laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

U.Ra, според религията, която ти харесваш - не я знам как се казва тази с Шива, ведите и останалите работи laugh.gif , как се постига пълно щастие? И не е ли всичко на този свят майа, т. е. илюзия? Има ли според твоята религия такава възможност, при която човек може някога, макар и за малко да погледне отвъд булото на майа?

Редактирано от tuksum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% щастие няма никъде! Никъде няма пълно щастие!И при ултра-богаташите няма пълно щастие.Много добре не е на добре!Само това ще кажа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
меда на майа[/quote] е това сладкото ухание, което всички ние сме изпитали при вкопчване в клопката на плацентата. Вало изясни доста терминологията - няма какво да добавя към него. Истината е, че егото тряба да бъде поставено на мястото му - и с точната функция за което е било създадено. Човек не се нуждае от Его вън от третото измерение. А и Щастието не може да бъде постигнато Тук. Ако някой казва, че е Щастлив, то не говори Той, а Мая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямото е в малките ни дни,

понякога съвсем обикновени.

Една тревичка, спряла отстрани,

улавя думите като антена.

Една калинка с шарени крила,

застанала на белия прозорец,

донася от далечните поля

забравения дъх на прясна оран.

Едно покрито кладенче със лист,

намерено сред камъните тежки,

подсказва, че животът пак е чист,

макар понякога да правим грешки.

Евтим Евтимов...

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубаво стихотворение!

Понякога ни се налага, обаче, да си зададем въпроси: Какво правим с калинките? А с тревичките? С извора? С езерото, с морето? Със земята, която ни храни?

Още по- лошо пък, ако дори не си ги задаваме ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12507188_10153244230282051_7168181015848

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, haidukpikaso написа:

12507188_10153244230282051_7168181015848

Как се радваш на картинки! Твоето щастие нали го знаеш къде е? Точно при мен! Честита ти нова година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, ПОТРЕБИТЕЛ 65 написа:

Как се радваш на картинки! Твоето щастие нали го знаеш къде е? Точно при мен! Честита ти нова година!

Честита Нова Година и на теб, Щастие :*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...